Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

malwena twoj kolega to palant jak mozna tak dziewczynie powiedzic ze skoro jestes tak owlosiona to ci roznicy nie zrobi to chamskie zreszta chamskie jest wogole to ze ci zwrocil na to uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, już mi kilka razy tak zwrócił uwagę - zresztą nie on jeden. Ale ja na szczęście mam dystans do siebie więc nie ubolewam nad tym :D A...dziewczyny z mojej klasy mówią, że ja mu się podobam....ta...na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiikiii
a ja zauważyłam że pojedyńcze ciemne włosy rosną mi na dekolcie tylko nie w tym rowku między piersiami bo tam też mam ale raczej jasne o ile tak można powiedzieć:( Normalnie czarne włosy, tylko sięść i płakać bo wcześniej tam nie miałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina - a ile masz lat ? czyzbym wreszcie znalazła na tym forum kogos w moim wieku ? xD juz długo tu nie zagladała, wiec postanowiłam Was odwiedzic ;) nie wiem czy mniektokolwiek jesczze pamieta ;P Noo Malwinko, zazdroszcze Ci tej beztroski ... tez chciałabym sie tym tak nie przejmowac ... Mnie raz moj młodszy kuzyn dogadał: ej wiesz, ze masz wasika?" No nie ej nie wiem xd załamałam sie ... albo pamietam, kiedy w pierwszej klasie gimnajzum moja kumpela mi powiedziala: ej TY serio masz wasa xD myslałam, ze sie zapadne pod podłoge ^^ na sczzescie teraz nikt mi takich tekstow nie rzuca, bo w miare regularnie usuwam włoski pod nosem penseta. Znaczy tyxg zaraz pod nosem nie ryuszam, bo jak wyrywam to az płacze -.- ale reszta, przy naturalnym swietle - jak najbardziej xd Przepraszam, ze Wam glowe zawracam ale musze sie zwierzyć ;[ miałam jechac z moja najlepsza kumpela, jej rodzicami i z taka zajebista ekipa do egiptu, mama sie zgodziła, tata tez ... cudowny hotel, 5 gwiazdkowy i ... lipa. Nigdzie nie jade. W zyciu nie rozebrałabym sie na plazy -.- w dodatku jestem blada ... moja kumpela mi powiedziała, ze włoski na moich nogach widac bardziej bo jestem cholernie blada, a ona jest bardzo ciemna ... Mozliwe, ze tez w tym tkwi problem. W sumie zauwzyłam, ze ona tez ma np na brzuchu czarne włoski, tak samo na rekach ... no ale ja mam ich wiecej i , jak juz wspominała, jestem cholernie blada ... To tyle, dziekuje ;) MIłego wieczoru ! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja mam 14 lat, tzn teraz 2010, więc rocznikowo 15 :D Wiesz, z wąsem też mi dogryzali jak byłam młodsza 4,5 klasa podstawówki - potem zaczęłam się depilować. Wiesz, to nie jest tak, że ja się tymi włosami nie przejmuję - przejmuję się, jednak mam gdzieś komentarze innych. Bladość myślę, że ma znaczenie - bo np. jak się opalisz to jednocześnie włoski jaśnieją, poza tym na 'białym' lepiej widać czarny :D. Ja się spokojnie na plaży i na basenie rozbieram i bawię się na całego :d Wydepiluję się, gdzie się da i idę się opalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam 16, rocznikowo 17 ;P 14 rok zycia to akurat w moim zyciu był przełom ,,, zaczełam bardziej sie wszystkim przejmowac, zauwazac te wszystkie włoski ... teraz juz odrobine wyluzowała, ale mimo wszystko czasami gdy spojrze w lustro trace checi do zycia ... ale pragne sie cieszyc zyciem i to jest najwazniejsze ;D jesli chciałabys o tym pogadac - słuze pomoca ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz - mi włosy zaczęły się stopniowo pojawiać w wieku 10-11 lat, więc już się tak nie przejmuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty je golisz ?! 0.0 Boze dziewczyno ... tylko pogarszasz sprawe ... jak raz je ogoliłam w podstawowce i do dzisiaj załuje xd na rekach i brzuchu rozjasniaj zwykłym rozjasniaczem z joanny - polecam xD za to goleniu jestem absolutnie przeciwna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy w sumie nogi tez gole xD jade z ta maszynka rowno .. ale akurat rak nie ruszam xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile ja robie bładow w jednym poscie... przepraszam za wszytkie ;P miało byc "rozjasniam" zamiast "rozjasniaj" ;P ja Ci niczego nie nakazuje xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja gole wszystko co się da xd Nie no, to, na co mam odwagę. A ile zapłaciłaś za ten rozjaśniacz, gdzie kupiłaś i jak wygląda(bądź nazywa się) ? Bo też chciałam kupić rozjaśniacz, ale sorry nie będę 3 dych wydawać za Sally Hansen czy jakoś tak :D Kurde, dawno się nie goliłam i się zacięłam tak, że mi noga krwawi :D Ale wiesz - może i pogarszam, ale nieznacznie, a depilacją też niewiele zaradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny moze sie teraz wyglupie strasznie z moim postem ale tak mi jeden wlosek wrosniety dal w kosc ze przez tydzien chodzilam z obolala twarza, moze gdybym to zostawila w spokoju to ja musze po prostu musze to meczyc i dreczyc. tak wiec wdala sie infekcja i dlatego to cholerstwo tak bolalo. dzisiaj udalo mi sie wreszcie wyrwac, ale dziure mam na pol twarzy(no moze troche przesadzilam) chcialam sie zapytac jak wy sobie ztym radzicie na twarzy np na wasiku bo jak mnie wrasta wlosek to od razu robi sie czerwona gulka i podchodzi ropa, jak to lagodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szyi po bokach są krótsze ale na tej grdyce są długie , można palcami łapać i tak ciągnąć....na brodzie widać że są, pod spodem takie ciemne....spróbuję może pierwszy raz z tym rozjaśnianiem, ale nie wiem czy woda utleniona, ten sally hansen czy moze zwykły rozjaśniacz do włosów? bo nie chciałabym żeby złote się robiły takie swiecące :( Sposobu na wrastanie nie znam, pilingi niby i kremy z mocznikiem które zmiękczą skórę żeby włosy miały lżej do wyjścia. ale czy to działa to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam jzu nie pisac ale znalazam takie w necie taką inf: "Najczęściej pojawia się u dziewcząt w okresie dojrzewania, chociaż może wystąpić w każdym wieku. Owłosienie o różnej obfitości pojawia się w okolicy górnej wargi (wąsy) na brodzie, na ramionach, klatce piersiowej, na karku, plecach, udach oraz w okolicy nadbrzusza i podbrzusza. Hirsutyzm wymaga odróżnienia od nasilonego owłosienia o typie meszku, w którym długie, cienkie włosy pojawiają się na całym ciele. Stan taki zwykle ma podłoże genetyczne (występuje u członków rodziny i nie ma podłoża hormonalnego), lub jest spowodowany głodzeniem (jadłowstręt psychiczny) albo przewlekłym podawaniem leków (cyklosporyna, leki przeciwpadaczkowe). Przyczyną hirsutyzmu jest nadmiar męskich hormonów płciowych występujący u kobiet w chorobach jajnika, nadnerczy oraz przy podawaniu niektórych leków (sterydy anaboliczne, metoklopramid, haloperidol). U sporej części dziewcząt nie stwierdza się żadnych zaburzeń hormonalnych, a hirsutyzm wynika z nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na nawet niskie stężenia męskich hormonów płciowych (które są fizjologicznie produkowane w niewielkich ilościach również u kobiet) – jest to tzw. hirsutyzm idiopatyczny."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja uzywam zwykłego rozjasniacza do włosow z joanny, ktory kosztuje ok 9 zł ;P Nakładasz na ok 6,7 min ( zalezy jak bardzo chceszz je rozjasnic ) i... cholernie sie meczysz bo swedzi po ok 2 min. tak, ze s ie nie da xD akurat mnie podbudowuje mysl, ze bd mogła nosic krotki rekach bez krępacji ;P niestety po ok 2 - 3 dniach wychodza odrosty, ale nie widac ich za bardzo ;P ja powtarzam ten raz na tydzien lub dwa... i chyba wydałam juz na niego z 60 zł ;| wole nawet nie lczyc xd smaruje ta mazia rece i od czasu do czasu brzuch ... i czuje sie cudwonie, bo włosow na brzuchu nie widac w ogole ;D az chce sie zyc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
dziewczyny zrobiłyście kiedyś jakieś "wariactwo" ,które wydawało sie wam że pomoże na włochy? Ja to kiedyś zrobiłam tak że wzięłam pumeks i moj żel do twarzy i zaczełam szorować boki policzków i brodę i wierzyłam ze mi sie zetrą te włoski. Potem myje twarz i tak jakoś mnie straszne szczypała buzia i spoglądam w lustro a tu takie czerwone plamy, ślady od zdartej skóry z których potem przez kolejne dni sączyła sie "woda". nie wychodziłam potem z domu, takie mi sie strupki porobiły ... eh ale miałam traumę...ale teraz to wspominam ze śmiechem co za głupi pomysł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
Chciałam się pożegnać, odchodzę z forum... Dziękuję za rozmowy z Wami, było mi miło Was poznać. Wszyscy mnie wspierają, mam bardzo dużo miłości, ale nie mogę sobie poradzić. A wchodząc tutaj, czuję się jeszcze gorzej... Będę walczyć, jestem w trakcie badań. Zresztą po poście Aniseed, mam wątpliwości- czy to nie jest nasilone nadmierne owłosienie. Chociaż nie wiem... Mam nadzieję, że się wyleczę, włosy z całego ciała (oprócz głowy) przestaną rosnąć. Słyszałam o takich przypadkach. Staram się myśleć pozytywnie, jednak na obecną chwilę nie mam na nic sił... Moje ciało wygląda... A przyszłość to w mojej głowie samotność, patrzenie jak milość odchodzi, a ja zamykam się na wszystko... Jednak jeśli Wy umiecie cieszyć się życiem, życzę Wam dużo siły i samoakceptacji. I nie mogę wyjść z podziwu, że potraficie normalnie funkcjonować. Pozdrawiam, jabłuszko soczyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam, ze kiedys [w dawniejszych czasach] kobiety uzywaly pumeksu do pozbycia sie wlosow z nog - taki rodzaj depilatora. jabluszko - wg. Ty nie masz hirsu tylko po prostu nadmierne owlosienie. pisalas, ze wloski masz cienkie, wiec ja na Twoim miejscu bym nie wypisywala takich bzdur, tylko powoli zaczela na laser skladac :) tymczasowo jako zamiennik mozesz zastosowac inne srodki, ktore utrudniaja odrost wlosow po depilacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzisiaj u gin, bo chciałam skierowanie na hormony - poszłam do innego niż ostatnio. bardzo sympatyczny facet. kazał mi zbadac prolaktyne - zrobić ten test mcp, zeby sprawdzic, co jest głowna przyczyna wlosow. dodał, ze badania innych hormonów, bez tego testu są zbędne. pamietacie, o tym tescie mówiła ta fajna pani gin. z Rozmów w toku - za kazdym razem wspominala, ze najpierw trzeba zrobić ten test, dopiero później inne badania. hmm ja byłam u trzech lekarzy i dopiero dzisiaj dostałam skierowanie na ten test. oprocz prolaktyny musze obowiązkowo zbadać jeszcze TSH. jak coś źle wyjdzie, moge isc badać pozostale hormony. Będa mnie jutro kłuć podwójnie :( :( :( :( ale jakoś to wytrzymam :) na koniec rozmowy, gin dodał, że jego corki też mają problem z włochami. podobno takie czasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anieed to super że trafiłaś na fajnego lekarza! Ja jakoś nie mam szczęścia! ale może kiedyś... a gdzie się robi ten test? możne go zrobić prywatnie? Dobrze powiedział że takie czasy! Czytałam ostatnio że nawet niektóre składniki kosmetyków wpływają na układ hormonalny! Więc praktycznie gdzie się nie popatrzymy tam nam coś zagraża! I dlatego coraz częściej ludzie cierpią na różne schorzenia! Ja coraz więcej widuje dziewczyn z podobnym problemem do Nas! Może one w porównaniu ze mną mają mniejszy problem, ale na pewno widocznym i odbiegającym od normy! Dlatego proszę nie przekreślajcie siebie! Trzymajcie się! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze ten lekarz jest troche lepiej obeznany w temacie wlochow ze względu na swoje córki. prawie wyśmiał stosowanie diane 35 na hirs. jesli chodzi o badanie to tak: robi sie je w normalnym lab. idziesz na czczo badac prolaktyne, po badaniu lykasz jedna tabletke 10 mg metoclopramidum i po godzinie od poprzedniego badania idziesz podnownie zbadac prolaktyne. mozna isc jeszcze zbadac 3 raz po 2 h od pierwszego badania ale ja sobie daruje :P jesli prl nie bedzie reagowała na metoclopromidum to oznacza, ze cos jest nie tak z przysadka mózgową. listek tych tabletek meto....kosztuje lekko ponad 3zł ale łyka sie tylko jedną. oczywscie przed badaniem nie nalezy sie stresować, ani wieczorem wykonywac zadnych cwiczen, jesc obfitej kolacji, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraina x x
hej dziewczyny, jestem kolejna, ktora nie moze znalezc szczescia w zyciu przez nadmierne owlosienie. mam chlopaka, ktory mnie kocha, ale strasznie sie boje, ze on chcialby tak na prawde normalna gladka dziewczyne. jestem zazdrosna o inne i w ogole wszystko te wlosy psuja. tak mi smutno-jestem kompletnie bezradna wobec tego owlosienia. chcialabym zaczac zbierac na depilacje laserowa po kolei roznych czesci ciala. czytalam wiekszosc pozytywnych opinii, ale sa tez dziewczyny, ktorym to nie pomoglo :(( ide na tory, wyczytalam, ze niestety tobie odrosly wlosy po tym zabiegu. czy moglabym cie zapytac na jakiej powierzchni ciala, po ilu zabiegach i po jakim czasie od ostatniego zabiegu wlosy sie znow pojawily?? bede bardzo wdzieczna za odpowiedz. po prostu nie mam juz sily i mam wielka nadzieje, ze cos w koncu zadziala... pozdrawiam, i w sumie fajnie, ze jednak nie jestem sama na swiecie, choc to okropne, ze taka dolegliwosc w ogole istnieje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraina x x
ide na tory, dzieki za odp. bardzo mi przykro, ze tak sie stalo z laserem w twoim przypadku... jesli chodzi o zazdrosc, to wydaje mi sie, ze ja jestem po prostu zbyt wrazliwa. sama swiadomosc, ze inna dziewczyna moze podobac sie bardziej mojemu chlopakowi, doprowadza mnie do szalu. powstrzymuje sie przed komentarzami, ale czesto to po mnie widac. po prostu nie moge uwierzyc, ze facetowi wystarczy taka owlosiona kobieta, skoro tyle slicznych gladkich dziewczyn jest do wziecia. to burzy zaufanie i w zwiazku zaczyna zle sie dziac. po prostu wiem, ze chociaz on mi nie mowi nic przykrego, te wlosy na pewno w jakims stopniu mu przeszkadzaja. zaczelam sie tez zastanawiac, czy to nie jest tak, ze skoro mam takie obawy, to cos w tym moze jest. to znaczy zwykle jak sie ma jakies przeczucie, ze cos jest nie tak-to ono sie sprawdza. nie wiem, moze sama na siebie sciagam niepowodzenia, ciagle o nich rozmyslajac. :((( ide na tory, czy tobie facet daje jakies powody, zebys byla zazdrosna, czy po prostu martwisz sie "na zapas"? bo ja juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraina x x
konkretnych powodow mi nie dal. ale to samo-widze, ze patrzy na inne kobiety, ale wydaje mi sie, ze to nie jest takie po prostu patrzenie. brzmi to pewnie glupio, bo to sa moje przeczucia, ale mam takie przeswiadczenie, ze facet powinien pragnac swoja kobiete, a nie rozgladac sie. przez to, ze mam problem z owlosieniem wiem, ze jestem bezsilna, ze nigdy nie bede taka gladka jak niektore, i ze z takimi nie moge konkurowac. to chyba obsesja jakas, ale trudno przestac tak myslec. moze moj zwiazek wcale nie jest taki dobry jak sie wydaje... moze porzadny mezczyzna to taki, ktorego kobieta nie ma takich rozterek jak ja. nie pozwala, by tak myslala... zazdrosc to okropne uczucie, niszczy czlowieka. wpedza w niepokoj. ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraina x x
tak, to prawda, mezczyzni, ktorzy rozgladaja sie za najpiekniejszymi, to kobieciarze, kierujacy sie powierzchownoscia. czesto maja po prostu fiola na punkcie seksu, i kochaja kobiety a nie kobiete. nie watpie, ze pieknym dziewczynom jest przez to ciezko. mi jest ciezko, bo czuje, ze nie radze sobie, nie panuje nad emocjami. przeraza mnie to, ze nie mam wplywu na niektore rzeczy. moja samoocena jest coraz nizsza przez wlosy i wiem, ze jesli moj chlopak zdradzilby mnie albo zostawil, zalamalabym sie. wiem, ze nic nie wskazuje, zeby tak mialo sie stac, ale nic na to nie poradze, ze mam takie mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eafhbrtrtwhrt
moje drgiw, keidys bylam regularna bywalczynia tego forum i pisalam czesto o swoich problemach. teraz juz tu wofgole nie zagladam, bo poradzilam sobie z moim problemem, ktory wierzcie mi - byl ogromny, bylam cala jak facet. prawda jest taka, ze istnieje tylko jedna metoda na pozbycie sie tego syfu calego i to jest laser. nic innnego nie zadziala. przynajmniej mamy ta przewage, ze ciemne mocne wlosy idealnie nadaja sie na ten zabieg... jestem juz po laserze bikini, brzucha, piersi i posladkow. po 4 zabiegach jestem gladka jak niemowle, wszystkie dotychczasowe plamy podepilacyjne zniknely... jak zbiore nastepna porcje kasy to ide robic nogi. wydalam duzo ale byly to najlepiej wydane pieniadze mojego zycia. w te wakacje przez miesiac chodzilam na basen codziennie a czasem dwa razy dziennie..... odbilam sobie za cale zycie.... mopwie wam, to bylo tak piekne i cudowne, nie moglam uwierzyc wlasnemu szczesciu. zbirajcie pieniadze dziewczyny, ceny sa wysokie, ale coraz bardziej przystepne, coraz wieksza konkurencja, co chwile promocje w gabinetach... powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie miałas szczęście, że na Ciebie laser zadziałał.Idę na tory też była na laserze, ale na nia niestety nie podziałał.Może nie każda z nas podziała? I czy kiedyś Ci problem nie wróci? Oby nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×