Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość tinny666
żeby hormony faktycznie zaczely dzialac w organizmie, czasem potrzeba nawet 3 m-cy, wiec spokojnie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osób stosujących biotex...
czy ten specyfik wpłyną jakoś na wasze włosy na głowie? bo przecież trafia do krwioobiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioxet na moje włosy na głowie
nie wpłynął, ale ja stosuję na małą powierzchnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któras z Was może mi odpowiedzieć na moje pytanko,coś moze doradzi....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska87, nie wiem co może Ci dać zaniepokojenie. Może motywację do działania. U mnie owłosienie też nie rozkłada się symetrycznie. Nie ze wszystkimi włoskami walczę bo bym się wykończyła. Jak już zaczniesz to nie ma końca.Ostatnio pojawiły mi się na pośladkach i nie zamierzam ich usuwać.Sama twarz, dłonie i nogi zajmują mi strasznie dużo czasu. Wszelkie leczenie hormonalne mam już za sobą. Niestety to na początku trochę skutkowało a później coraz mniej.Teraz nie mogę już wcale organizm ma dość.Trzeba podejść do problemu spokojnie. Każda z nas ma swój sposób i nie dać się zwariować. Nie przejmuj się i zrób to co Ty będziesz uważała za najlepsze dla siebie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane 35
nie będzie działać na hirsutyzm jak androgeny pochodzą z nadnerczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia-40+ Dzięki za odpowiedź,ja nie lecze się hormonalnie i nie zamierzam,tak słyszałam ze jak zaczniesz łykać hormony to trzeba do okresu menopauzy je brać,a jak to potwornie niszczy organizm,więc nie zamierzam,a od samych tabletek mi z dnia na dzień włoski nie wypadną:( Pozostaje zaakceptowanie tych miejsc, maskowanie ubraniem i usuwanie pensetka/depilator,też to mi mase czasu zajmuje.Misia ja na pośladkach mam już hohoho od kilku paru lat i też nie usuwam,golenie odpada,depilacja-boli:(Pozdrawiam i udanego weekendu życze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka zapiekaneczka
hej kudłate borykam sie z tym samym problem i mam juz dosc...a co najgorsze im jestem starsza tym jest gorzej ....coraz wiecej kłaków i to w miejscach gdzie ich wczesniej nie bylo ...mam 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
do lovelaska: jak nie masz sprawdzonego 17-OH-progesteronu to wcale nie musi być ok z nadnerczami przykro mi badania: 3-4 dzień cyklu testosteron całkowity testosteron wolny androstendion dhea-s estradiol 6-11 dzień cyklu 17-OH-progesteron dowolny dzień krzywa cukrowo-insulinowa cukier i insulina na czczo po 75g glukozy 1 godzina po cukier i insulina 2 godziny po cukier i insulina 3 godziny po cukier i insulina prolaktyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
+ usg ginekologiczne jajników 1-5 dzień cyklu (czy to nie pcos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
do lovelaska: tylko ja teraz nie wiem jak masz zrobić to badanie jak bierzesz tabletki może ostatniego dnia przerwy w ich braniu tak to jest badanie z żyły i można je zrobić prywatnie. Może spytaj się o to swojego lekarza endokrynologa kiedy masz je zrobić. Tu masz informacje o badaniu: http://laboratoriumluxmed.pl/catalog/read/offer/88153 daadaa: a do tych badań powinno dodać się jeszcze LH i FSH w 3-4 dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poddam sie chyba bo ja juz nie mam sily na to wszystko biore teraz te pixy i po 4 opakowaniach ide do kontroli zobacze co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
Ide na tory czy twoja kuracja jakoś działa na te włosy, widzisz porawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobowalam juz wszytskiego...antykoncepcja,silny androcur,laser,elektroliza,bioxet,olej z krokosza,mieta,wierzbownica,balsamy opoznaijace odrost i przerozne sposoby rozjasniania i depiowania..nie stety wiem,ze nigdy nie pozbede sie tego gowna...nic nie pomoglo..no ale sprobowalam....przy obecnych moich problemach hirs to pikus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobic???
Byłam u dermatologa, poniewaz mam problemy z cerą. tzn sporo zaskórnikow w okolicach policzków i brody. jest ich mnóśtwo, jest ich wiecej gdy zbliza się miesiączka. Pani dermatolog polecila wybrac sie do laboratorium, dost skierowanie na: testosteron, prolaktyne i dhea-so4. Z tego w normie prolaktyna i dshea-so4, niestety testosteron sporo zawyżony mam 113ng/dl* a norma 15,0 - 70,00. Polecila mi się z tymi wynikami udac do ginekologa. Ja jednak boje się sprawę "olac" i wolę isc do ginekologa-endykronologa. Moze zaleci mi dokladniesze badania, i bede wiedziec co produkuje w moim organizmie tyle testosteronu. Wychodzi na to, że albo jajniki, albo tarczyca (niewykluczone, że przysadka mózgowa). Bo dhea-so4 jest odpowiedzialne bodajze za nadnercze, a to mam w normie. Znacie jakiegos naprawde dobrego w Poznaniu??? słyszałam o prof Alinie Warenik-Szymanowskiej, jednak z tego co wiem wysyla na 3 dni do szpitala. Ja wolalabym tego ominąc, nie chce się rozbierac przy wszystkich i koniec..:( A tez nie chcę na marne, niepotrzebnie faszerowac się tabletkami, chcialabym jak najszybciej zaczac cos przyjmowac jednak z głową i mądrą receptą. Jeśli chodzi o owlosienie, to jest tego troche, jednak nie narzekam specjalnie. Moze temu, że sie przyzwyczailam do czestego usuwania wlosow. Powinnam golic nogi 1-2 dni, bo odrosty są twarde, kłóujące. Głownym problemem jednak jest ta brzydka cera, przetłuszczająca się z zaskónikami, koszmarne wypadanie włosow na głowie, a takze rozdwajające się paznokcie, stany przygnębienia.. itp itd. Dzięki za przeczytanie.. Jestem tym tematem przewrazliwiona i zaniepokojona, dlatego proszę o pomoc... z góry naprawdę dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Jak dheas jest w normie to wcale nie oznacza że nadnerczami wszystko ok, jak jest w górnych granicach normy to róznie to może być, powinnaś mieć zbadany androstendion dodatkowo i 17-OH-Progesteron a lekarza może sobie poszukaj na znanylekarz lub ranking lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobic???
dziękuje za tak szybką odpowiedź. Rozumiem, że nadnercza jest niewykluczona, ale wynik znajduje sie w polowie normy. ale racja, nigdy nic niewiadomo. Będę szukac na tych stronach;). Gdyby ktos chciał dodac.. będę wdzięczna.! trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co zrobic...nie boj sie szpitala...no co ty..to nic strasznego uwierz mi..czasem nawet mozna poznac kogos fajnego...co do aliny warenik bylam u niej raz i nie bylam zadowolona..wydalam 200zl za wizyte i bylo byle jak:/ ogolnie ma syf w tej poradni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobic???
wiesz mam nieco ponad 20 lat, nie bylam jeszcze u ginekologa.. i naprawde nie uśmiechają mi sie te 3 dni na Polnej. No chyba, ze nie jest powiedziane, że prof. Warenik od razu mnie tam skieruje....!?! masz może do polecenia jakiegos innego ginekologa-endykronologa w Poznaniu? ? kogos kto zna sie na rzeczy?... a nie takiego ,co przepisze diane 35 i do widzenia za 2 lata..z marnymi efektami, a po odlozeniu na nowo problemy:( troche sie juz naczytalam o tym wszystkim, wiec mniej wiecej wiem jak to jest..Dziewczyny trują się na marne.. Czasami mysle zeby to wszystko olac, bo nie jest u mnie chyba tak tragicznie. ale jednak widze, że ze mną cos nie tak, cierpi an tym troche moja uroda zdrowie. i samopoczucie w duzej mierze. Poza tym w przyszłosc - bardzo chcę miec kiedys dzieci, i to mnie sklania by ze soba teraz juz cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
a to pewnie masz pcos albo coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
wiesz co ja w twoim wieku miałam tylko pryszcze a teraz po kilku latach mam pryszcze, hirsutyzm i łysienie... tak to fajnie jest tymi hormonami, a diane35 nie polecam są inne tabletki i inne metody leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobic???
mam nadzieję, że z pcos da sie wyjsc przy braniu odpowiednich tabletek?.... i nie wiąze się to z żadna operacja..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobic???
przy PCOS czytałam, że najczęsciej są nieregularne miesiączki. Moj okres jest regularny, ale co 24 dni.. wiec mały odstęp. Tak samo dominuje ponoc nadwaga, ja nadwagi nie mam, jestem normalnej postury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak koncze brac diane 35 i bede brala yasmin to mam zorbic 7 dni przerwy i w 8 dniu wziasc ten yasmin czy jak bo nie wiem wlasnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×