Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość lovelaska 89
pisalam do pani ktora wykonuje zabieg wyslaalm jej moje wyniki im mowi ze ten andostendion to jest pochodna testosteronu czy jakos tak i ze mam go podwyzszonego to mam wlosy i moge miec przez to problemy z cera.. i mowila ze jak lekarz przepisal tabletki to zebym je brala by obnizyc hormony i chodzila jednoczesnie na laser co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Dorosła jeteś sama powinaś takie decyzje podejmować czy brać (ze wszystkimi konsekwencjami) takie tabletki czy nie. Trzeba mieć zdrowy własny rozsądek a opinie z forum traktować tylko pomocniczo a nie jakąś alfę i omegę. Przecież każdy przypadek jest inny. Jednym tabletki anty pomogą innym zaszkodzą. Misteriosa bierze tabletki i chodzi na laser i pisze że sukcesu brak. Więc branie tabletek wcale może nie pomóc. Zwłaszcza jak ktoś nie ma pco/pcos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
no to ja juz nie wiem babaci mi mowi ze jak bede brala to sie roztyje albo zarosne jak malpa, no ale w jakis sposob chyba musze obnizyc poziom hormonow a inaczej sie nei da jak tylko biorac tabletki?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki jak tabletki, ważne
by były dopasowane do problemu i organizmu, każdy reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Cilest akurat to są antyki bardzo mało że tak powiem antyandrogenne. Najlepsze antyandrogeny to Jeanine, Yasmin, Yasminelle, Yaz, Cyprest (coś takiego jak Diane), Qlaira. Te leki przepisuje się kobietom z zaburzeniami hormonalnymi. I co więcej te tabletki nie powodują zatrzymania wody w organizmie,a więc kobieta nie tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
lovelaska: nawet jak tabletki nieco obniżą hormony to owłosienie nie zniknie najwyżej będzie jaśniejsze powolniej włosy będą rosły albo zero efektów. Cilest to tabletka wśród androgennych najmniej androgenna ma zawartość estrogenu jedną z najwyższych wśród tabletek anty taką jak Diane-35. Diane 35 to inaczej Cyprest czy Syndi-35 jedyna refundowana antyandrogenna podobno może powodować tycie ale róznie bywa. Najsilniejsza antyandrogenowo. Yasmin czyli Midiana lub Asubtela będzie powowdować raczej chudnięcie bo zawiera składnik odwadniający i u niektórych osób powowduje przyrost owłosienia a u niektórych jego spadek. Powoduje duże podniesienie białka shgb. Yaz i Yasmielle to bardzo słabe niskoestrogenowe tabletki podobne do Yasmin ale mają mniej estrogenu drugi składnik taki sam. Jeanine podobno zawiera końską dawkę hormonów i jest starą tabletką. Podobno antyandrogenowy jest jesze Regulon. Wszystkie anty podwyżają ryzyko zakrzepicy i zwiększają ryzyko nowowtworów wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumkaczi
hey, dluuugo mnie tu nie bylo, chyba ostatni raz pisalam na stronie 415 tego forum! ale powracam z dobra nowina. Wiec zakonczylam juz moje zabiegi laserem na nogi.. i podzialalo zadowalajaca.. nie musze sie juz golic i efekt jest ok. pierwszy raz mialam zabiegi 2 lata temu na brzuch i zaden wlos nie powrocil, przynajmniej z tych czarnych i bardzo widocznych. Z nogami wyszlo ok.. jakies pojedyncze wlosy powracaja i koloana troche odrastaja. bikini sueper gladkie...najlepszy efekt. Mysle nad zabiegiem na gorna warge i rece. jak na razie warto bylo. Glowa do gory dla wszystkich owlosionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
gumkaczi jakim laserem robiłaś i gdzie? ile zabiegów miałaś? Wgole przeraszma ze pytam ale w sumie to juz nie pamietam ale tez miałas PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Cilest u mnie powowdował chudniecie jeść mi się po nim wogóle nie chciało (nawet ma w opisanych efektach ubocznych jadłowstręt) ale na każdego może podziałać inaczej. Ktoś inny może przytyć. Do plusów zaliczam to że miałam piękną cerę po nim. Diane niby można stosować krótko ale w praktyce ludzie stosują ją (jak działa) nawet latami. Bo wg mojego lekarza nic lepszego dotychczas nie wymyślono na androgenizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie chce przejsc na Cilest, chcę wyprobować, bo jeśli bedzie wszysto ok, to po co placic ponad 50 zł, bo do tego dochodzi jeszcze androcur, ktory tez tni nie jest i leki na inna chorobę, więc może bydzie ok. Po Yasmin czulam się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brodo, a na ulotce Cilest, jest napisane, że może się zwiększyć owłosienie. A mi lerz to przepisał przy nadmiernym owłosieniu. Już nic nie rozumiem. Skąd wiesz, że po Yasmin może się pojawiać owłosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przestańcie demonizować. W każdej ulotce pigułek czy to yasmin, czy to cilest albo inne znajdziecie że u jakiegoś tam procenta przypadków wystąpiły objawy nadmiernego owłosienia, trądzik, opryczka, objawy niedomagania wątroby, tycie itd. Tego jest mnóstwo. To nie znaczy że u Was to wystąpi. Tak samo w innych lekach na ulotkach są skutki uboczne, a przecież nieraz musimy je wziąć choćby wyleczyć chore gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak ja lecze nadmierne owlosienie a skutkiem uboczynym jest wystapienie nadmiernego owlosienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misteriosa uważam że coś w organizmie powoduje że włoski rosną.Coś nie miałaś zbadane. Nadnercza badałaś? bo antyki na nadnercza nie pomogą. Może to być też tarczyca, insulina. Od tego zależy leczenie, na każde źródło złej pracy hormonów inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misteriosa uważam że coś w organizmie powoduje że włoski rosną.Coś nie miałaś zbadane. Nadnercza badałaś? bo antyki na nadnercza nie pomogą. Może to być też tarczyca, insulina. Od tego zależy leczenie, na każde źródło złej pracy hormonów inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wszystko mialam badane. Cały profil hormonalny. Łaczncholesterolami i krzywą cukrową. Dziś odebralam jeszcze wyniki czy leki na mnie działają i działają. A wlosy rosną radośnie i co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, widzisz u mnie podobnie leki działają na hormony i one spadły. Włoski mi długo odrastają i pojaśniały na ciele. Kiedyś miałam na piersiach kilka ciemnych i wyrywałam pęnsetą, teraz nie mam. To samo na podbrzuszu, nie mam, na nogach mi rosną po woli i pod pachami też, golę raz w tygodniu, kiedyś miałam na udach i na tylnej częśći więcej teraz bardzo się przerzedziły tak że z tyłu ud w ogóle nie mam. Tyle że leki nie działają mi na brodę i tam rosną mi kłaczki ciemne i muszę codziennie je wyrywać bądz podcinać. I dlatego muszę coś z tym zrobić. Laser jedyne wyjście choćby 20 zabiegów byle nie siedzieć codzienie i nie dłubać. A teraz za 2 tygodnie odstawiam anty na parę miesięcy i dopiero się zacznie. Zamierzam brać wierzbownice przez ten czas,może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie bylo...chyba psychicznie wyleczylam sie z hirsa...ale na biezaco was czytalam kochane...kiedys kiedy ktos z bliska mi sie przygladal chowalam buzie bo czulam,ze patrzy na zarost a teraz mi to jest zupelnie obojetne co sobie ta osoba pomysli..wiele przeszlam ostatnio i wciaz nie jest tak u mnie jak powinno byc ale uwierzcie kiedys myslalam ze bedac gladka wszystko byloby prostsze..teraz wiem,ze nie uczyniloby mnie to szczesliwa....przy powaznych problemach hirs to pikus... bede do was zagladac...i jestem z wami kochane:* stałe bywalczynie mam nadzieje,ze o mnie nie zapomnialyscie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wydaje mi się że u ciebie Aniu laser może być skuteczny bo masz nadnercza produkujące mało hormonów dlatego po tabletkach ci objawy się cofają. Do lasera najlepiej przystąp jak będziesz na znów tabletkach (obniżone hormony) bo tak to bezsensu (hormony podwyżone będą pobudzać). Misteriosa: mi po cilest nie przyrastało owłosienie (ale ja wtedy jeszcze nie miałam hirsutyzmu). Musiałam przestać ze względu na znaczny spadek wagi po tych tabletkach 10 kg niedowagi. Oczywiście każdy reaguje inaczej. Pozatym zgadzam się z tym co ci napisała Ania. Może to nadnercza jednak? Spadły ci hormony na tabletkach bo nie napisałaś? Oprócz hormonów na owłosienie ma wpływ wrażliwość na hormony która z wiekiem może wzrastać i hormony są takie jak kilka lat temu niestety owłosienie wzrasta. W tabletkach piszą wszystkie możliwe objawy uboczne bo np w usa jak nie napiszą a taka osoba ma objaw to może być proces sądowy i tak się firmy zabezpieczają... Każdy może mieć różnoraką reakcję jednym owłosienie wzrośnie innym się obniży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broda ja mam nadzieję że mi ten laser na brodę pomoże. Doprowadza mnie ona do szału. Wiecznie mam zaczerwienioną przez to dłubanie. Ja brałam leki rok i 3 miesiące teraz minęły. To Qlaira która jest 5 składnikowa i mam naturalny estrogen. Cera w miarę ok choć nie doskonale, nie utyłam tylko biust trochę mi podskoczył i pomogło na owłosienie tam gdzie pisałam. Wcześniej brałam Diane 3 miesiące i po niej zle się czułam i odstawiłam, pózniej Jeanine 10 miesięcy i po niej przytylam a właściwie woda się mi zebrała ale działała antyandrogennie. Pózniej brałam Yasmin raz pół roku i raz rok i super się po niej czułam i schudłam i owłosienie mniejsze. Przy qlairze jedyne co mnie wnerwia to że mam czasami co 2, 3 miesiące plamienia po 15 tabletce a okres jest bardzo skąpy przy niej wręcz nie ma krwi tylko plamienia brązowe. I dlatego raczej do niej już nie wróce ze względu na te plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tabletkach spadly hormony. DHAS też w normie, wczeniej też. Endo mi powiedziala, że nowe włosy pojawiają się od miesiączki do 20 r.ż. pożniej jest stop - masz te co masz, a pozniej od 25 r.ż. znów następuje przyrost a po 30 już nic nowego ponoć nie wyrasta (przy hormonach w normie), chyba ze przy menpauzie sa zaburzenia. A i od wyrywania z cebulkami wcale wloski sie nie wzamcniaja i nie pobudza to ich wzrostu, ani nie wytwarzaja się inne (a ja slyszalam ostatnio, że jak bede woskiem sie depilować to bede miala więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
czyli skoro ja mam jajniki ponoc ok to nei ma sensu brac tabletek bo one nie pomoga tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska to że masz jajniki w porządku to bardzo dobrze. Ale ważne są jeszcze nadnercza, tarczyca, insulina, poziom hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
mialam robione usg tarczycy i powiedzial lekarz ze ok a wyn iki hormonow podawalam tu juz kiedys, a na insuline to nie mialam a jak sie robi takie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
misteriosa: ja mam hormony w normie nawet bez tabletek i dostałam ataku owłosienia po 30 roku życia i mam pełno nowych włosów np na dłoniach i palcach i twarzy wcześniej ich nie miałam. Coś ta lekarka bredzi. Dheas jest dobry jak jest w połowie normy jak wyżej to raczej nadnercza szaleją, pozatym bada się 17-OH-progesteron w celu oceny nadnerczy. Ania: wydaje mi się też że nie będziesz potrzebawała tak dużo zabiegów jak napisałaś jak tak dobrze reaguje twój hirsutyzm na leki. Musisz się też liczyć z tym że jak dokonasz te zabiegi na tabletkach a potem je odstawisz to niestey te objawy mogą powrócić :(. lovelaska: Ciężko powiedzieć diane-35 nie pomogła a yasmin to słabsze tabletki więc też mogą nic nie dać, zwłaszcza że masz nadnerczowe pochodzenie hormonów raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiem ze na kazdego tabletki dzialaja inaczej ale akurat na mnie dzialaja fatalnie. Powiedzmy ze od wieku dojrzewania mialam delikatny meszek na twarzy i kilka wloskow nad warga ale po cilescie owlosienie tak bardzo sie nasililo ze wygladalo to tak jak bym zasiala cos i zaczelo rosnac !!! zmienilam na yasmin i powiedzmy uspokoilo sie ale jednak wlosy zaczely pojawiac sie np na brzuchu :( w tej chwili ostawilam calkowicie i nie mam zamiaru brac tego swinstwa nigdy wiecej , w sumie jest najlepiej zupelnie bez tabsow- zadnych skutkow ubocznych i libido rewelka :) szczerze odradzam ale to tylko moje zdanie i akurat moj przyklad. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×