Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość załamana93
gohha898, niestety, ale laser nie zawsze pomaga. Może pomóc, ale tylko w przypadku, kiedy hormony (androgeny) kobieta ma w normie. Jeśli hormonów jest za dużo, włosy i tak po pewnym czasie odrosną takie same;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do malinki Problem w tym że zazwyczaj to kobiety przyglądaja sie bardziej innym kobietom, mam delikatny meszek na twarzy i nigdy w życiu żaden facet nie zwrócił uwagi na te dodatki, raczej są zaureczeni, flirtują, bajerują itd aaaaa kobieta kiedy tylko coś wypatrzy to patrzy i patrzy, wszystko wyśledzi !!!! aż dziwnie się czuje i zazwyczaj uciekam wzrokiem :( Nie mowie ze wszystkie kobiety tak maja ale przede wszystkim to my kobiety znajdujemy defekty u innych - faceci skupieni sa na czymś zupelnie innym. Dla mężczyzny ktory nas kocha jestesmy najpiekniejsze i zazwyczaj nie widza tych defektow, jesli tylko my rowniez dbamy o nasz wyglad. Zadbana kobieta zawsze jest PIEKNA. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
Misteriosa 26 a moge zapytac czy cos rozjasniasz jakies partie ciala? Czy tylko wyrywasz, ewentualnie depilujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrywam, tylko ewentualnie włosy łonowe gole, bo tam to sobie mogą odrastac i co mnie to. Ale już tu bikini i pośladki i przy pośladkach to wszystko wyrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
dzieki ze odpisalas ale Ty to wyrywasz pesetka? a np wasik, czy wlosy z nosa tez wyrywasz? sorry ze pytam ale ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od kiedy delikatny meszek
to hirsutyzm? To jest hirsutyzm: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.virginmedia.com/images/hirsutism390x290.jpg&imgrefurl=http://www.virginmedia.com/homefamily/health/embarrassing-illnesses.php%3Fssid%3D5&usg=__2Dt5A9y6N4HnPS0R4FB1SF7ytxA=&h=290&w=390&sz=13&hl=pl&start=22&zoom=1&itbs=1&tbnid=2AcbTWeHsycW6M:&tbnh=91&tbnw=123&prev=/search%3Fq%3Dhirsutism%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26biw%3D1280%26bih%3D692%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&ei=22ixTeP_AYnX8gP65eyVDA http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_bI-SlPuLR-Y/SeiNxzXowcI/AAAAAAAADjM/12ElKLBVei0/s400/hirsutism.jpg&imgrefurl=http://therightrant.blogspot.com/2009_04_01_archive.html&usg=__QacQNRkjKEj5FSeh_cSgJKHFPf4=&h=170&w=226&sz=11&hl=pl&start=24&zoom=1&itbs=1&tbnid=32Zq1KhCtw6r_M:&tbnh=81&tbnw=108&prev=/search%3Fq%3Dhirsutism%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26biw%3D1280%26bih%3D692%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&ei=22ixTeP_AYnX8gP65eyVDA http://s44.photobucket.com/albums/f27/dasleve/?action=view¤t=hirsutism.jpg&sort=ascending I watpię że kobieta z takim (realnym) schorzniem ma problem że mężczyżni z nią flirtują i ją adorują. Albo celowo jest niezadbana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania większe partie woskiem albo depilatorem. A te co pojedynczo gdzieś rosną to pęsetą. I pastą cukrowa troche. Do "od kiedy delikatny meszek..." no na buzi meszek a na pośladkach włosy łonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od kiedy delikatny meszek
Czyli rozumiem że cały świat nie ma nic do roboty tylko wpatrywać się w twoje nagie pośladki bo są one centrum wszechświata? Większosć kobiet ma włosy na pośladkach są to włosy ochronne. Dziewczyny opamiętajcie się same sobie wymyślacie urojone problemy i się nimi potem katujecie. Przy tych kobietach na zdjęciach wasz problem jest zerowy. Nie godzien nawet miana hirsytyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO Od kiedy delikatny meszek na twarzy - meszek ,was typu meskiego, mech miedzy piersiami juz nie wspomne o wlosach lonowych, nogach czy rekach . . tak, to na pewno nie jest hirsutyzm a jedynie moje urojenia :) nie mam innego problemu jak tylko wpatrywac sie w brode czy inne miejsca swojego ciala . Po co zabierc glos skoro nie czytalo sie wczesniejszych wypowiedzi ??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od kiedy delikatny meszekkkk
Mylisz się czytałam twoje wcześniejsze wypowiedzi, masz nikły problem w porównaniu z osobami z realnym hirsutyzmem meszek między piersiami trudno porównać z: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.eurodrugspharmacy.com/images/vaniqa/hirsutism-picture6.gif&imgrefurl=http://www.eurodrugspharmacy.com/hirsutisminwomen.htm&usg=__RagQqnm_mV87x_fUrbp5ckzC5Qw=&h=127&w=200&sz=29&hl=pl&start=50&zoom=1&itbs=1&tbnid=0SJlMG3HtEdskM:&tbnh=66&tbnw=104&prev=/search%3Fq%3Dhirsutism%26start%3D40%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26biw%3D1280%26bih%3D692%26tbm%3Disch&ei=8v6zTZvqI4jWtAat59hH to co rozumiesz przez brodę i wąsy i to co masz zapewne trudno porównać z tym: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://hairtx.com/wp-content/uploads/2009/02/hirsutism.jpg&imgrefurl=http://www.hairtx.com/hair-loss/hair-loss-disorders/disorders-of-hair-growth/hirsutism/&usg=__qDea5XEIxaDhV5cpAPMOnZW1k7U=&h=390&w=260&sz=39&hl=pl&start=26&zoom=1&itbs=1&tbnid=YMDtkouAAS0G_M:&tbnh=123&tbnw=82&prev=/search%3Fq%3Dhirsutism%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26biw%3D1280%26bih%3D692%26tbm%3Disch&ei=nwC0TeKdH9D4sgaS_MH1Cw meszek na policzkach trudno porównać z tym: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.healthmedicalarticles.com/images/dermatology-aesthetics/hirsutism-causes-treatment.jpg&imgrefurl=http://www.healthmedicalarticles.com/hirsutism-in-women-causes-and-treatment/&usg=__JbyZrdHObF-jFPyyp1E2mZLoKMg=&h=409&w=343&sz=24&hl=pl&start=4&zoom=1&itbs=1&tbnid=VMqi9IlYNj5IWM:&tbnh=125&tbnw=105&prev=/search%3Fq%3Dhirsutism%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26biw%3D1280%26bih%3D692%26tbm%3Disch&ei=FwG0TbX5DYPFtAazsIWqDQ No i włosy odrastają ci wolno po kilku dniach, tygodniach a nie jak kobietom z prawdziwym problemem po kilku godzinach. Włosy na rękach, nogach, meszek to nie jest hirsutyzm. Hirsutyzm to czarne terminalne owłosienie w rejonach w których włosy rosną tylko meżczyznom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptaśkowe__mleczko
A jakie to są części ciała, na których włosy rosną tylko mężczyznom? Z tego co wiem, człowiek - i kobieta, i facet, włosów NIE MA tylko na ustach, wewnętrznej powierzchni dłoni i stóp no i oczywiście błonach śluzowych... Na całej reszcie są mieszki włosowe. A to, co z nich wyrośnie to już inna bajka. no i tam, gdzie kobiety zdrowe mają jaśniutkie, delikatne i niewidoczne włoski, hirsutki mają ciemne, sztywne i męskie. To, co pokazane jest wyżej, to skrajne przypadki. W każdej chorobie są przypadki lżejsze i cięższe - np nieleczone, zaniedbane, ale też bez szczególnego powodu choroba się nasila. Nie jest jednak w porządku na silę udowadniać tutaj dziewczynom, że nie mają żadnego problemu i coś sobie wymyślają... Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllcia
hej Dziewczyny, dawno mnie nie było... Ostatnie dni miałam okropne, u chłopaka nad wanną jest okno, kąpałam się rano i zaczęłam oglądać swoje ciało, tragedia:(... pozniej w słońcu, kiedyś miałam włosy tyklo wokoł pepka i taka linię w doł a teraz takie jak tam kiedys mam na całym brzruchu a koło pepka to juz nie mówie. Mam dosc, ogolnie jestem raczej atrakcyjna osoą, ale w tym roku nie wyobrazam się rozebrać, mimo upałów ja chodzę w bluzce z długim rekawem, bo całe reca mam porosniete łacznie z ramionami, wszystkie kolezanki z pracy maja gładziutkie, wiem,ze nie golą bo mają bardzo delikatne jasne włoski...! :( Jedna kolezanka mówiła mi o jakichś nowych tabletkach, ponoc dotarły do hurtowni farmaceutycznej, dowiem się jaka nazwa i dam znać.. Mam nadzieję,ze nie będą piekielnie drogie bo mam zamiar je kupić. pozdrawiam i WESOŁYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
witam, nie mam juz sił, mam dopiero niecałe 16 lat i widoczne objawy hirsutyzmu. Włosy na brzuchu, w okolicach sutków, wasik, pojawaia sie zarost na twarzy, nie mówiąc juz o nogach czy plecach. O tej chorobie dowiedzialam sie z internetu. Wiem, ze juz wiele kobiet wypowaidało sie na ten temat, ale chciałabym sie jeszcze poradzic, jaki jest najskutecznijeszy spodób na pozbycie sie włosów z twarzy, które nie dają mi życ, boje sie kolo kogos przechodzic, zasłaniam twarz włosami, boje sie patrzec komus w oczy i siedziec przy słoncu, bo od razu bardziej iwdac moje owłosienie. Mam dopiero neicałę 16 lat, czyli całe dorastające życie zmarnowane, czemu nas to spotkało. Czy to jest uwarunkowane genetycznie, poniewaz nie zauwazylam tego problemu w mojej rodzinie . Zauwazylam, ze dosc wczesnie pojawila sie u mnie ta choroba w porównaniu z innymi kobietami. Co robic Jaka stosowac depilacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaslasldsjk
może pastą cukrową, przynajmniej po niej podrażnień nie ma i włosy nie wtastają jak po depilatorze, odradzam golenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
a jak ją przygotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do od kiedy delikatny meszekkk - nie muszę miec brody i wasa do pasa aby byc Hirsutka !! To co prezentujesz na fotach to bardzo rozwiniety H, ale przeciez ta choroba u jednych jest mniej a u innych bardziej nasilona. Chyba nie chcesz mi powiedziec ze jestem zdrowa kobieta, a jako ozdobe uznasz moje wlosiska ????!! Do 16nastki - nic nie rob bez konsultacji z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
a czy do endokryloga trzeba wybrac sie z osobą dorosłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaslasldsjk
tu masz przepis na tą pastę http://wdziek.info/depilacja_pasta_cukrowa.html a do endokrynologa będziesz musiała miec skierowanie od rodzinnego, albo wybierz sie do ginekologa-endokrynologa to wtedy skierowanie chyba już nie będzie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
i czy juz do konca życia bede walczyla z tą chorobą, czy są mozliwości przynajmniej polowniczego wyleczenia jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
16nastka, jeśli idziesz prywatnie, na pewno nie trzeba iść z os. dorosłą; jeśli na NFZ to nie wiem. Niestety hirsutyzmu nie da się wyleczyć, ale można go zahamować, a to i tak bardzo dużo. Efekty widoczne są podczas leczenia, natomiast po zaprzestaniu brania leków, włoski powracają do stanu sprzed leczenia. A no i leki działają na włoski, które mogłyby się pojawić, natomiast nie powodują "zniknięcia" dotychczasowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy delikatny meszek... jesteś bezczelną bardzo osobą. Jak możesz mówić nam, że nasze problemy są wyimaginowane i robimy z igły widły. Przytoczone przez Ciebie zdjęcia to faktycznie poważne przypadki. Jednak muszę cię zmartwić bo wskazane przez Ciebie zdjęcie kresy białej z kawałkiem wzgórka to pikuś przy tym co mnie spotkało na tej części ciała. I jeszcze jedno. Moje ciało pokryte jest kłakami w 89% długimi ustawiczne rosnącymi. A na pośladkach nie mam meszku jak mi zarzuciłać nie wiem na jakiej podstawie, tylko czarne szorstkie włosy, które depiluje plastrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do od kiedy meszek... a mój meszek na twarzy jest dłuższy niż ten na zdjęciu nr 14 http://www.szokblog.pl/Ow%C5%82osione-gwiazdy/Gwiazdy-i-fani/blog-strona/1730 przeciez to takie naturalne ;) tylko dziwne ze na codzien raczej nie spotyka się osób z takim dorodnym naturalnym jak twierdzisz meszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
dziewczyny niektorzy nie rozumieja, sluchajcie macie jakies jeszcze zdj z roznych zrodel, w necie raczej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ja myślę, że tak na prawdę nie ma granicy od kiedy zaczyna się hirsutyzm. Owszem, jest jakaś tam skala, ale wg mnie nie powinno się nią zbytnio kierować. Jak już wcześniej pisałam hirsutyzm, w jakim by nie był stopniu, jest jakąś osobistą tragedią dla każdej kobiety. Oczywiście są przypadki, że jest on wyolbrzymiany, ale nikt nie szuka sobie problemu na siłę. Często, jak na przykład u mnie, tego problemu nie da się nie zauważyć i zwyczajnie się nim nie przejmować. Reasumując, porównywanie nas, hirsutek, do skrajnych przypadków w necie, jest lekko mówiąc przesadą. Nikt nie szuka problemu na siłę, a jeśli szuka pomocy, to znaczy, że jest coś "na rzeczy". PS Niestety, ale mój meszek na twarzy i owłosienie na brzuchu są łudząco podobne do tych na zdj. "od kiedy delikatny meszek";( I co, nadal wyolbrzymiamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulicanowaa
misteriosa26 Kto to jest na ostatnim, 14 zdjęciu? Mam wrażenie, że w słońcu tak właśnie wyglądam :( i też wydaje mi się, że po nałożeniu podkładu te włoski są bardziej widoczne. Chyba lepiej trochę machnąć pudrem, żeby je zmatowić. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Ja robię pełen makijaż tylko na jakieś wieczorne uroczystości i to też nie zawsze. Jeszcze jedno pytanie. Czy którejś z Was partner pomaga robić depilację np. pach? trochę to krępujące, więc na razie męża o to nie prosiłam, ale byłby pewną pomocą np. przy wosku, gdzie trzeba skórę trochę naciągnąć no i łatwiej można uniknąć oblepienia się woskiem ;) Nie wiadomo jak by to przyjął. Każdy facet ma inną wrażliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
agulicanowaa, ja używam lekkiego podkładu w kompakcie (jako, że jestem jeszcze licealistką muszę uważać z makijażem), który przypomina puder. Muszę przyznać, że właśnie puder bardziej sprawdza się niż podkład, który zawsze podkreślał włoski itp. Puder zaś sprawia, że są one mniej widoczne:) Co do partnera, to się nie wypowiadam, bo jeszcze takiego nie mam niestety, aczkolwiek dla mnie byłoby to zbyt krępujące:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ostatnie wyniki badań hormonalnych: kortyzol rano 250.1 nmol/L- norma-godz8-10 154-638nmol/L(średnia325) ACTH 18,9pg/ml-norma 10-90pg/ml LH 8,5mlU/ml FSH 7,5mlU/ml estriadol 21pg/ml testosteron 1,4nmol/L DHEAS 5,26nmol/L 17OHprogesteron 1,2ng/ml Test z Synacthenem czas(min.) 0 30 60 90 120 150 kortyzol(nmol/L) 134 220 302 318 304 309 17OHprogesteron 1,1 1,6 2,5 2,6 2,0 2,4 Do wyżej wymienionych poziomow nie podano mi norm,tylko jest to podane w przypadku ACTH i kortyzolu.Dziewczyny z mojej strony pytanie do Was,co myślicie o poziomach w/w hormonów,co powinno mnie zapokoić.Nie lecze się,nie przyjmuje żadnych tabletek hormonalnych,antyandrogennych.Wlosów przybywa.Obecnie jestem na etapie poszukiwań naprawde dobrego lekarza endokrynologa,najlepiej takiego w ramach NFZ,nie stać mnie na leczenie u tych przyjmujących prywatnie.Nie jestem pod opieką żadnej przychodni endokr.Jest u mnie podejrzenie wrodzonego przerostu nadnerczy.Bede Wam wdzięczna za odp,z góry pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Aska Nie masz moim zdaniem wrodzonego przerostu nadnerczy bo aby go mieć w teście z Symantechem 17-OH-Progesteron powinien podnieść się 3-krotnie. Tobie podniósł się najwyżej 2-krotnie. Generalnie najwyżej masz lekką czynnościową androgenizację nadnerczową lub lekie pcos bo LH>FSH albo hirsutyzm idiopatyczny. Szkoda że nie ma norm podanych i że nie zbadałaś androstendionu: ciężko coś więcej powiedzieć bez norm podanych. Testosteron raczej jest ok bo w środku normy (bo norma podejrzewam jest do 2,9 w tych jednostkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedziona zapachem kawy
hej dziewuchy. mam ten sam problem co wy. ja zaczelam depilowac prawie cale cialo depilatorem jakies 4 latya temu i w tym momencie wloskow jest juz duzo, duzo mniej. to dziala tak jak z depilacja brwie, po jakims czasie te wlosy juz nie odrastaja. bolu nie czuje juz zupelnie, a dobry krem po depilacji sprawia, ze wlosy nie wrastaja. chiclam wam tylko powiedziec, ze hirsutyzm byl dla mnie przyczyna depresji, bylam zalamana, leczylam sie antydepresantami. az poznalam mojego obecnego meza. juz na samym poczatku powiedzialm mu, ze nie chce sie angazowac w zaden zwiazek, powiedzialm mu, ze moje cialo jest moja najwieksza przeszkoda a on stwierdzil, ze to nie cialo jest przeszkoda tylko moj lek i nienawisc do wlasnego ciala. po kilkunastu spotkaniach w koncu doszlo miedzy nami do zblizenia. bylam na to w pelni przygotowana, wydepilowana, wysmarowana kremami, balsamami. i gdy opn mnie zobaczyl nago, powiedzial, ze przeciez nie jest zle, ze mam w miare gladkie cialo. w miare. a ja spedzilam kilka godzin! wiec powiedzialm mu, ze chce zeby zobaczyl ja wygladam naprawde. po tygodniu przyszlam do niego z depilatorem, golarka, kremami, mialam tego pol torby. przynioslam mu krzeslo i powiedzialam, zebyt obserwowal. rozebralam sie i widzialam, ze mi sie przyglada. zaczelam depilacje, smarowanie, golenie, przycinanie. skonczylam po 5 godzinach. on przez ten caly czas sie nie ruszyl. powiedzial, ze wymagalo ode mnie wiele odwagi by mu to pokazac ale wcale nie musialam, powiedzial, ze on nie widzi roznicy pomiedzy mna wydepilowana od stop do glow a mna nie wydepilowana. i na koniec stwierdzil, ze nic mu nigdy tak w zyciu nie zaimponowalo:) jestesmy malzenstwem od 2 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
Wow, kolezanko wyzej podziwiam ja bym sie nie odwazyla na taki krok, trzeba chyba zachowac pewnie granice, z reszta ja usuwam rowniez wasik i wlosy z nosa, wiec nie chcialabym ze to ogladalam partner, narazie takiego nie posiadam ale tak mowie, poza tym mam kompleks malych piersi... wiec bym sie nie odwazyla, ale naprawde podziwiam CIe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×