Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość załamana93
Możesz mi wierzyć, że owłosienie na moim brzuchu jest spore i do tego postępuje...:( Mam 18 lat, wiele osób w tym wieku cieszy się pełnią życia, wakacjami, kusymi strojami. Ja niestety wciąż muszę uważać, by nie odsłonić choć skrawka swego owłosionego ciała, bo zaraz słyszę złośliwe komentarze. W te wakacje jadę nad morze, będą ze mną rodzice, którzy nie do końca znają mój problem. Mimo wszystkiego, mimo postępującego hirsutyzmu, chcę cieszyć się wakacjami. Poza tym dla każdej kobiety hirsutyzm to jest jakaś osobista tragedia, ciężko to porównywać, zwłaszcza kiedy ok. 70 % kobiet jest idealnie gładkich, a w dzisiejszym świecie obserwujemy kult idealnie gładkiego ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do koleżanki: zapomniałam nicku: brałam tabletki o nazwie qlaira, 5 fazowe zawierają naturalny estrogen, ale nie każdemu mogą spasować i należy przed branie zrobić badanie hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za głupia moda nastała z depilowaniem ciała.A co z tego,ze obszar jest poszerżony czy facetów to nie kreci?Dziś rąbnieci sa ludziska czy cus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
Hej dziewczyny! na jajnikach mam pęcherzyki, do tego trądzik, nieregularne miesiączki, no i te włochy oczywiście. Ale wyniki hormonów są dobre, tylko progesteron trochę poniżej normy. Do lekarza idę dopiero za miesiąc (taki mam termin wizyty). Podejrzewałam, że mam PCOS ale skoro poziom hormonów jest dobry, to co to może być? i skoro testosteron jest w normie, to nawet nie ma jak leczyć... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
A jaki robiłaś testosteron? Za włoski odpowiada wolny testosteron, a niestety często bada się testosteron całkowity, który wychodzi w normie. Ja bym Ci radziła jeszcze zbadać DHEA-S w I fazie cyklu. Jest to hormon nadnerczowy, a te również mogą powodować wyżej wymienione objawy. Trzecia opcja to hirsutyzm idiopatyczny, kiedy wszystko jest w normie, a włoski są efektem nadwrażliwości meszków włosowych na androgeny; jednym słowem: nie mam konkretnej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Oj, teraz doczytałam, że masz pęcherzyki. W takim razie nie wiem za bardzo, co może być przyczyną Twoich dolegliwości. Ale podobno PCOS uznaje się, jeśli jest ileś tam minimum pęcherzyków... Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany:);P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testosteron całkowity też jest ważny, wolny również i DHEAS oraz 17- OH progesteron. A progesteron jest wtedy niski kiedy nie ma owulacji i wtedy nie ma okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na jajnikach występują pęcherzyki w licznie ponad 8 a hormony są ok to jest to PCO, nie PCOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
DHEA nie zleciła mi lekarka, testosteron nie wiem jaki, na zleceniu nie było wyszczególnione jaki. Zobaczymy, co powie lekarka, ale czy ona zna się na tym to też nie wiem. No i to tak głupio pouczać, jakie badania bym chciała. A czy jest sens iść z tym do endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, no właśnie czemu DHEA-S (DHEA-S04) jest ważniejszy niż DHEA, skoro jest to siarczan DHEA? Ja DHEA miałam sporo podwyższony, ale DHEA-S również...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
dziewczyny, takie mam wyniki-22 dnia cyklu: FSH-6,9 mlU/ml LH-13mlU/ml estradiol-54 pg/ml progesteron-0,55 ng/ml prolaktyna-21,9 ng/ml testosteron-47,42ng/dl Czyli niby ok, testosteron tez..a włosy są ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełka a normy jakie masz? Badanie FSH i LH robi się do 9 dnia cyklu pózniej wyniki nie są miarodajne. Progesteron za mały, nie masz owulacji estradiol też mały ale możliwe że spadł bo on w środku cyklu w niku owulacji jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
mam nieregularne cykle, tak kolo 38-50 dni, więc nawet nie wiem jakie normy podać, bo mam wypisane dla wszystkich faz. No ale podam w fazie lutealnej: FSH-1,7-7,7 LH-1,0-11,4 estriadiol-43,8-211 progesteron-1,7-27 prolaktyna-4,8-23,3 testosteron-6-82,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FSH masz blisko granicy normy, LH mało podwyższone, masz przedłużoną fazę lutealną. Prolaktyna w normie choć wysoka. Testosteron jest ok ale radze zbadac dokładnie wszystkie pochodne progesteronu. Załamana: DHEAS ulega rozbiciu na DHEA, produkują go też jajniki w mniejszej ilości dlatego jest ważny. I przekształca się w testosteron i estradiol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
Zobaczę, co powie lekarz na te wyniki, mam nadzieję, że się zna na tym...Bo co, sama mam zaproponować, że bym jeszcze to i to chciała? Bo chyba nie mogę iść do laboratorium i powiedzieć, że chcę pochodne testosteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziesz do laboratorium i mówisz że chciałaś zbadać wolny testosteron, dheas i 17- oh progesteron i za to płacisz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, więc jeśli DHEA-S i DHEA mam ponad normę, a testosteron w górnej granicy, to raczej na pewno jest to problem z nadnerczami, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
A czy dla tych hormonów ma znaczenie dzień cyklu? Dzięki za odpowiedzi :) zielona jestem w tym wszystkim, dopiero zaczynam leczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Już znalazłam info, chyba nie trzeba się przejmować podwyższonym DHEA: ,,DHEA (dehydroepiandosteron) nie powoduje żadnych procesów metabolicznych, ale odpowiada za powstawanie hormonów płciowych - testosteronu i estrogenów - wpływa więc na płodność i sprawność seksualną. Niedobory DHEA wiążą się z objawami, które określamy mianem starzenia się. DHEAS (Siarczan dehydroepiandrosteronu) powstaje w korze nadnerczy, gdzie wiąże się z kwasem siarkowym, a następnie z białkami krwi. W organizmie ludzkim część tej substancji przekształca się w hormon płciowy - testosteron'':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wcale nie jest tak świetnie mieć podwyżony dheas/dhea bo ten hormon jest prekursorem testosteronu i a testosteron = hirsutyzm. Dużo dheas = dużo testosteronu. Pozatym może on przyczyniać się do rozwoju raka piersi bo zmienia się w kancerogenny estron. Dheas/dhea najlepiej mieć w środku normy i tak ma statystyczny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodełka83
Nie tylko testosteron=hirsutyzm, bo ja mam pośrodku normy i co? Włochów wszędzie mnóstwo, genetyczny hirs raczej nie, ani babcie, ani ojciec i mama, siostra gładka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Nie napisałam że tylko testosteron=hirsutyzm. Na temat idiopatycznego hirsutyzmu się nie wpowiadam nie leży w sferze moich zainteresowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
O DHEA: http://www.fpe.pl/nadmierne_owlosienie.php "Biosteron (DHEA- dehydroepiandrosteron) - nie dość, że z racji swojej natury, jak wszystkie hormony męskie nasila u kobiet niepożądane objawy androgenne - nadmierne owłosienie typu męskiego i trądzik, to dodatkowo ma działanie pobudzające wzrost raka piersi, bowiem u kobiet ulega przekształceniu w tkance tłuszczowej w estron - estrogen karcinogenny (pobudzający komórki estrogenozależne do wzrostu nowotworowego)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Nie myślałam, że sprawa jest tak poważna:( Ja na 1 badaniu miałam DHEA- 19,90 (norma do 9,0) i testosteron 132 (norma do 109). Teraz testosteron- 0,735 (norma: 0,06-0,82) i DHEA-S -487 (norma: do 368)... No cóż, pozostaje czekać na pozostałe wyniki... Broda miechowata, dzięki za link:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Ja miałam podobnie, po tabletkach anty się obniżyły hormony do połowy normy a hirs delikatnie osłabł ale mnie nie opuścił (i mnie nie opuści aż do śmierci ;) to związek na całe zycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Broda miechowata, a Ty o jakim podłożu masz hirsutyzm (jajnikowy?)? Z tego co wiem, jeśli DHEA-S jest przekroczony, to występuje hirsutyzm nadnerczowy i tego się tabletkami antykoncepcyjnymi nie leczy... Wiem, że hirsutyzm nie zniknie, ale mi by wystarczyło, żeby dało się choć zatrzymać rozrost włosków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w mojej torebce::::-----------
to czym się leczy ten nadnerczowy z DHEAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może macie doświadczenie z wyrywaniem białych włosków. Mam takich cala twarz i niektore takie gdługie, że dzis sie wscieklam i wyrwalam z brody, no bo wisialy jak u starego dziadka. Czy one odrosną mocniejsze czy takie same? I jeszcze jedno Ania chyba pisała, że gdy brała leki nie wyrosły już jej włoski w niektorych miejscach? Czy po skonczonej kuracji już też nigdy się nie pojawiłyczy znow wrociło to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×