Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

No wlasnie !!! ja mialam dokladnie takie same podejrzenia , pilingi i maski pobudzaja wlos, to tak jakby robic masaz np skory na glowie jaki jest zalecany przy wypadaniu wlosow :( wiec co, jestesmy pozbawione nawet takiej przyjemnosci jak mikro. . . Dzieki dziewczyny za odp i podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinka, nie wiem czy szybko, jakoś nie zwracalam uwagi, bo mam ich tyle a nie wszystkie obcinam. Ktoraś z Was pisała, że w ostatnim czasie meszek zrobił się dłuższy. Też gdzieś pisałam, że zauważyłam to nie tylko u siebie ale u innych te sterczące cienkie kłaczki. Mi np ten mech rośnie w nieskończoność. Podonie włosy na rekach i plecach już są tak długie, a przecież tego typu włosy są określonej długości i ich dlugość powinna być stała, tylko na głowie rosną i rosną no i u mężczyzn wąsy i broda. Czy to może są jakieś ewolucyjne zmiany. Może chłodniejszy klimat, dłuższa zima i skóra się zaopatrza w ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitjoan
Co myślicie o peelingu enzymatycznym on też pobudza wzrost włosa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
Ania7718 .. kazala nie golic ich bo chce zobaczyc czy faktycznie mi wyrastaja i nie wypadaja !! ja poszlam wczora na laser z krotkimi wlosami na brzuchu i ona przed zabiegiem je zgolila, nie moze robic alsera na dlugich wlosach bo by mnie poparzyla. szkoda ze z pieprzykow nie usuwaja wlosow bo mam ich duzo na buzi i wstretne czarnwe wlosy rosna z nich i to takie kepki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocza.
witam. mam 19 lat i mecze sie juz od kilku z wasikiem ;/ przeszukalam juz wiele tematow o wlosach i juz sama nie wem, co robic. woda utleniona nie pomaga, po depilacji mam podrazniona skore przez kilka dni, na zadne zabiegi mnie nie stac. mysle o jakims kremie albo sprayu i piciu miety. czy to pomoze? dodam ze gole was odkad kolega w gim wysmial mnie na cala klase, ze mam wasy... nie wiem jak soboe z tym poradzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
nie z buzia mi nic nie robila, nie pozwolilabym sobie na to !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnobyl nam teraz wychodzi bokiem !!! Nie tylko My Polki mamy z tym problem , czytalam ze w Niemczech wieksza czesc kobiet ma hirs . Teraz powtorka w Japoni a po kilku latach mutanty zamiast kobiet :( Takie mamy srodowisko, faceci staja sie infantylni , gladziutcy i bezplodni bo za duzo estrogenu a kobiety z wasami i broda , masakra !!! Misterioza podziwiam cie ze zdecydowalas sie na obcinanie tego , ja boje sie i jak na razie chycha nie zdecyduje sie . U mnie wyglada to troche dziwnie bo wasika po depilacji smaruje Telocapilem i czasem jednak BIOXET , tam wloski odrastaj cienkie i powiedzmy po ok tygodniu nic nie widac , dopiero po 8 -9 dniach cos tam pojawia sie ale na brodzie meszek staje sie wiekszy i te specyfiki ktorych uzywam nie dzialaja na spowolnienie wloskow. Dlatego zastanawiam sie czy z broda nie zrobic tego samego co z wasikiem. Gocza jak widzisz my wszystkie z tym walczymy i nie wiemy jak sobie z tym poradzic, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Lovelaska: pieprzyki może usunąć chirurg plastyk wówczas również usunie włosy pieprzykowe ale za to może być blizna. Jakieś rozwiązanie to jest ale jak zwykle są dwie strony medalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, lovelasko to na buzi nadal przycinasz nożyczkami? Buzię Ci też robiła teraz laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukojla
Lovelasko --> dobra wiadomość to taka, że skoro z tych pieprzyków na buzi rosną Ci włosy, to nie przerodzą się w nowotwór. Ja miałam duże znamię na buzi, owłosione i onkolog kazał usunąć. Dwa włosy zostały, ale wyrywam i jest ok. Ale właśnie, miałam długo bliznę, bo brzydko usunęli. Dopiero po 2 latach zblakła. Przejdź się do onkologa, on zdecydyje czy usunąć te pieprzyki (za darmo), usuną razem z włosami, tylko zadbaj żeby ładnie Ci to zrobili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
pytalam mamy i ona mowi ze nie kazdego pieprzyka da sie usunac, ze usuwa sie tylko takie narosle np co odstawaja od skory a nie takie normalne pieprzyki wiecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukojla
Lovelasko, ja miałam płaskie, taki jakby dość duży pieprzyk w zasadzie. Onkolog mi powiedział, że usuwa się takie znamiona, które są drażnione np przez ubranie lub takie, które są narażone na promienie UV - jak u mnie. No i mi usunęli, mimo że płaskie było :) Ale mi nie chodzi o to, żeby Cię na siłę namawiać :) po prostu, jeśli masz sporo takich znamion to warto zapytać choćby dermatologa, bo duża ilość znamion może być niebezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja na buzi mam 2 w sumie na kosci tewn gdzie sie konczy buzia a zaczyna szyja;) nie przeszkadza mi on w niczym tylko wkurza mnie to ze wlosy rosna z niego a nie da sie ich usunac laserem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukojla
Moja koleżanka ma na ramieniu i wyrywa ;/ ale tak nie wolno chyba. Podobno pomaga, jak się wodą utlenioną smaruje, wtedy niby mają się wykruszyć. Tak mojej mamie dermatolog kiedyś powiedział. Ale czy to prawda, to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zamierzam zmienić podkład/fluid do twarzy. Poszukuję czegoś naprawdę super, co na długo zamaskuje moją bródkę:( Macie coś sprawdzonego? Wpiszcie nazwę i przybliżoną cenę. Pozdrówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canaria..
Hey dziewczyny...Mialam zabiegi na laserem na nogi i brzuch... wlosy odrastaja tylko na nogach, brzuch super gladki juz 2 lata po zabiegu. Gwarancja oslabienia wlosow i mniej niz przed zabiegiem odrasta... Twarzy nie polecam , trzeba golic przed zabiegiem.. nie zawsze zabieg sie udaje,, znamion na twarzy bym miec nie chciala.. mysle ze nie warte ryzyka.. a zawsze na twarz mozna jakis make up nalozyc co do zabiegu.. to bolesny ale warty. Na serio nie wolno sie opalac1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od wyników
a ja juz czytac tego nie moge, szukam kogos, kto ma NAPRAWDE powazny hirsutyzm a nie kilka wloskow na szyi, tylko POWAZNY, bo juz mnie wkurwia jak czytam zalamanie tych co se z wasikiem rady dac nie moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Canaria, nie polecasz na twarz, a ja właśnie myślę o laserze ale nie na całą twarz, chodzi mi tylko o brodę bo tam mam problem największy włoski ciemne i twarde i jasne też, nie chce tego golić, boję się, w tej chwili przycinam włoski nożyczkami lub wyrywam penstetą codzienie, maskuje to podkładem ktory też nakładam na całą twarz. Na laser się wybieram jak zaczne znów brać hormony bo mam w tej chwili przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od wyników
jesli taka osoba sie znajdzie, to proponuje wymienic sie mailami lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boda mechowata
Laserem nie wolno działać na pieprzyki aby nie pobudzić np rozwoju czerniaka (złośliwego nowowtworu skóry) najlepiej tego rejonu wogóle niczym nie podrażniać bo pieprzyk to rejon podwyzonego ryzyka i nawet słyszałam opinie że nie wolno z pieprzyków włosów usuwać a tylko podcinać. Wydaje mi się że najlepiej jak onkolog oceni czy pieprzyk ma zostać czy lepiej usunąć. Wizyta u onkologa nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki,a ja mam pytanie z innej beczki .Czy któraś z Was miała przez to preblem z zajsciem w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam i będe mieć problemy, bo mam PCOS, z tego nie mam owulacji, trzeba ją wywołać, ciąże jeśli się uda muszę mieć wspomaganą progesteronem dotąD aż łożysko samo nie będzie produkować progesteronu. Z tym problemem polecam leczenie od razu w klinice niepłodnośći tam wiedzą co robią, pieniędzy się nie traci na niepotrzebne badania. Tam podano mi od razu encorton dzięki któremu miałam owulację, brałam przez 4 miesiące clostilbegeyt w największej dawce i on nie działał, z encortonem plus pregnyl na pękanie zadziałało wszystko z tym że u mnie owulacja występuje pózniej ok 20 dnia cyklu. Pęcherzyki zaczynają rosnąć od 12- 13 dnia cyklu. Na lekach oczywiśćie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oligo polecam apteczny fluid kryjący pharmaceris T. Ładnie leczy buzke, kryje, są jasne kolory, mam najjaśniejszy, nie odróżnia się od skóry, fluid jest z dozownikiem, trzeba uważać by nie nałożyć za dużo. Jest on do cery tłustej/ z problemami trądzikowej. Kosztuje 33-37 zł, w zależności od apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana93
Hej Dziewczyny! Można się przyłączyć? Jestem osiemnastoletnią, nieszczęśliwą "posiadaczką" hirsutyzmu. Z problemem postanowiłam walczyć 2 miesiące temu. Włosy porastają moją twarz, ramiona, ręce, dłonie, palce, brzuch, uda, nogi, stopy, palce u nóg. Obecnie jestem w trakcie diagnozy. Pierwsze badania hormonalne wykazały podwyższony androstendion oraz testosteron i DHEA powyżej normy. moja endokrynolog (świetna lekarka z Krakowa, jakby co, mogę podać namiary) położyła mnie na badania u siebie na oddziale. W zeszłym tyg. byłam na 4-dniowych badaniach w szpitalu, póki co dostałam niepełny wypis z rozpoznaniem: hirsutyzm w trakcie diagnostyki oraz zaburzenia miesiączkowania. Z dotychczasowych wyników mam testosteron na samej górnej granicy i DHEA-S przekroczone o ponad sto jednostek. PCO nie mam. Póki co czekam na dalsze wyniki (ok.3 tyg.), później mam mieć ustawione leczenie lub dalsze badania w szpitalu. Hirsutyzm rujnuje mi życie. Moje życie kręci się wokół nieustannej depilacji. Unikam kontaktów z ludźmi, często spuszczam głowę podczas rozmowy. Mam wrażenie, że wszyscy gapią się na moje włosy. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa, bo sobie z tym psychicznie nie radzę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć załamana, podaj namiary
tej lekarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana93
Pani doktor nazywa się Elżbieta Pastuszak i pracuje w Narutowiczu w Krakowie, jest świetnym lekarzem, a do tego ma coś z psychologa:) Bardzo dociekliwa, szuka przyczyny, jeszcze nie usłyszałam,aby mój hirsutyzm powiązany był z moją urodą. Namiary łatwo znaleźć w necie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć załamana, podaj namiary
prywatnie czy na NFZ? i jakie są terminy ? dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana93
Ja chodzę prywatnie, ponieważ w Krakowie nie mieszkam i nie mam dostępu do poradni endokrynologicznej przy Narutowiczu, gdzie pani doktor przyjmuje. Wizyta prywatna kosztuje 150 zł (szczegółowy wywiad+ogólne badania)+ 100 zł USG, jeśli zachodzi potrzeba jego wykonania. Wizyta trochę kosztuje, ale na prawdę warto! Jeśli chodzi o terminy, to są różne, w zależności gdzie przyjmuje. Na wizytę prywatną nie trzeba się umawiać, a pani dr przyjmuje do ostatniego pacjenta. Pani dr jest bardzo kompetentną osobą, rzeczową, a do tego ciepłą osobą. Gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×