Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość zalamana emilia 34
ale moze wam chodzi o meszek a meszek kazdy czlowiek ma na calym ciele nie wierze ze macie na uszach lub nosie czarne klaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że czarne włoski na nosie to często norma u hirsutek....niestety....a meszek zawsze uważalam za slodku póki nie zorientowałam się ze może być zwiastunem czegoś mało pozytywnego, czyli dłuższych i ciemniejszych włosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana emilia 34
o matko dziewczyny wspolczuje wam niezle porazka :/ jak tak was czytam to dochodze do wniosku ze moj przypadek nie jest drastyczny pocieszajace ale wam wspolczuje , ja mam wloski na nogach rekach pupie piersiach i plecach ale one sa blond ciemny blond niektore jasne bardzo jasne sa troche sztywniejsze niz normalnie bo je od lat depiluje ale nie sa czarne (z twarza gorzej tu czarne znaczy takie ciemne moze nie do konca czarne)to jesli chodzi o cialo to widze ze u mnie nie jest zle jak na ta chorobe poza tym telocapil pomaga, matko kochane bardzo wam wspolczuje jezu na nosie czy uszach nie wiedzialam ze to mozliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana emilia a czym depilujesz ciało? ja powaznie mysle o zakupie lasera domowego ale nie chce wywalić siana na cos slabo lub niedziałającego. no i co to te telocapil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nigdy nie widziałam człowieka z włosami na nosie az w koncu przed lustrem zobaczyłam. Na ustach też mam włlosy i je wyrywam. Na twarzy wyrywam mimo ze do czasu szpitala mialam nic nie ruszac, ale o jest awykonalne. Ostatnio wyrywam z twarzy coraz wiecej, bo jakos lepiej sie czuje jak powyrywam. Powiem wam, ze mam pewna teorie odnosnie zaczynania porostu włosów w moim przypadku. Stawiam na to, ze cos co dodaja do paszy dla kur mogło w moim przyadku spowodować nadwrażliwosc mieszków. Dodam, ze moje biedne dziecko maleńkie stworzonko tez zarosło tak jak ja. U dziecka nie mozliwe jest pochodzenie hormonalne owłosiena, bo jajniki jeszcze nie pracują. Dziedziczone owłosienie po pokazuje się też nie tak wczesnie. Konsultowalam to z lekarzem w przypadku dziecka i kazał zrezygnować z drobiu, ewentualnie coś z ekologicznych ferm. Jajka tez wiejskie a nie ze sklepu te z 3. Lekarz powiedział, ze w przypadku mojego dziecka owłosienie jest spowodowane dietą. któraś z was teżkiedys tu napisała,ze jej dziecko rownież zarosło. Czy jadło duzo jajeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie przychodzi Wam czasem do głowy takie myślenie, że stres powoduje nasilenie się zarostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z lekkim problemem owłosienia
Witam dziewczyny !U mnie ciało od 2 lat porasta włosami : jasne długie włosy na twarzy ,rękach, piersiach pojedyncze .Ciemny blond na udach i pośladkach na łydkach czarne .Moja córka 7 lat ma włoski na całych nogach jasne ,rękach jasne .Twarz ,uszy,plecy pokryte delikatnym jasnym widocznym meszkiem .Musze przyznać że córka jada dużo drobiu jajek raczej mało. Od jakiegoś czasu przyglądam się dzieciom -uspokoiłam się bo większości z nich jest porośnięte widocznym meszkiem czy jasnymi włosami. Osoby w moim wieku to rzadkość z takim problemem . Mój mąż jest bardzo owłosiony -taki gorylek :-) .Co jakiś czas muszę mu wyrywać dwa włosy czarne z nosa ,rosną mu na samym czubku .Na uszach też ma długie włosy ale nie ciemne ,tam nie pozwala sobie wyrywać. Bardzo się boję że dopadnie mnie lub córkę takie owłosienia jak ma mój maż.On nic z tego sobie nie robi ,przyzwyczaił się do tych kłaczków :-) ale to jest facet i jakoś moze żeć z tym futrem. Trzymajcie się kobietki .Mam nadzieje że ktoś wymyśli jakiś specywik na usunięcie nadmiernego owłosienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z lekkim problemem owłosienia
buba88 przypuszczam ze stres powoduje owłosienie Tak chyba było w moim przypadku .Parę lat byłam w ogromnym stresie .Właśnie wtedy zaczęły się pojawiać włosy tam gdzie ich nigdy nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
troche zmodyfikowalam swoj nick gdyz juz nie ejstem zalamana :D co do depilacji oj juz tyle o tym pisalam nie chce sie powtarzac :) tu masz info o telocapilu: http://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&category_id=40&product_id=296&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=27 co do stresu - wydaje mi sie ze nie ma on nic w spolnego z hirsem, ale wiem na pewno ze moze sie on pojawic od jedzenia drobiu gdyz drob jest faszerowany chemia hormonami sterydami itd i moze powodowac zmiany hormonalne w organizmie czlowieka robiono badania na ten temat i udowodnily ze jedzenie drobiu jajek itd moze powodowac wzrost owlosienia, ja od 14 lat jestem wegetarianka nie jem miesa ani ryb samych jajek tez nie chyba ze jem produkt zawierajacy jajka a tak same to nie, oczywiscie moj wegetarianizm nie ma nic wspolnego z hirsem powody sa inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
dziewczyny i jeszcze jedna rzecz hirsutyzm dziala strasznie na psychike ja uwazalam sie za brzydka choc kazdy chwalil moj wyglad ja nie wierzylam i w tym tygodniu zrobilam eksperyment umiescilam swoje zdjecia na zagranicznym portalu spelcznosciowym i poprosilam o ocene nie bede sie chwalila co ludzie pisali bo nie o to chodzi :) ale jak zaczelam czytac pochwaly achy i ochy zrozumialam ze hirs nam siedzie w glowie jak gwozdz i wiem jedno to ze mamy troche wiecej wlosow na ciele nie znaczy ze nie jestesmy atrakcyjne ladne itd trza sie depilowac i o siebie dbac :) ktos tam pytal o chodzenie na basen ja chodze normalnie w kostiumie i na silownie tez tylko tak jak pisalam po waszych postach ja zobaczylam ze nie mam az takiego strasznego owlosienia jak mi sie zdawalo nie mialam porownania wiec mi sie wydawalo ze u mnie to jakis najgorszy przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie strasznie boje ze jak zaczne depilować wiecej to zaczną rosnąć coraz bardziej, czarne itp, a mam skłonnosci do wrastania sie włochów, w ogóle są strasznie głęboko umiejscowione , jak wyrywam to są pod skórą tak długie ze aż momentami nie wiem gdzie sie to miesci na twarzy mam jasne raczej i boje sie je ruszać ale wyrywam pesetś te co wydają mi sie mega widoczne ale i tak mam calą twarz włącznie z czołem nimi pokryta , wiem ze to musi wyglądać tragicznie a tylko sie pogarsza, momentami juz nie mam sił do tego Ja sądze tez , ze stres ma wielkie znaczenie ale np w przypadku jajników chorych bo wtedy z nimi sie pogarsza co moze wzmacniac hirs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na nosie mam takie mini chyba normalne jeszcze, na ustach no hmm , mam wszedzie wokół, generalnie tak jakby z kazdego pora wychodzi wloch lub wiecej niz jeden, róznej wiekosci, grubosci , bez kitu , jak np stoję w sklepie za kims i wiedze jaką ma twarz bez wlochow totalnie to sobie wyobrazam co mysli ktoś kto stoi za mną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja mam to samo co ty. Jak staniesz za mną w sklepie to bedziesz sie dobrze czula;) ja ogólnie to już mam takie zboczenie na tym tle, ze podchodząc do osoby to widze już czy ma czy nie :D a jak szanuję te osoby co mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie moj stan owlosienia jest straszny. ...ale.... jesli miałabym pewnosc ze klaki nie odrosna mocniejsze ciemniejsze i dluzsze to to byłabym w stanie to zaakceptowac. Ogólnie to moje pierwsze lato z kłakami i odsłaniam cialo. Nie chowam sie, bo jak sie raz schowam, to wiem, że już moge sie nie odslonić. Klaki na pysku;) to jednak jest najwiekszy koszmar, bo one wymagaja systematycznej pracy. Niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje tez pierwsze, nie jestem w stanie wyjsc na plaze jak są ludzie, nie odslonie brzucha i pleców nie ma szans :( zostaje mi solarium, to ma i plus i minus - na opalonej skórze nie widać tak ciemnych, ale za to jasne sie tak jakby błyszczą, nie wiem jak to nazwać, są widoczne i tak bardziej chyba nawet tylko ze jakby jasniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
dziewczyny ale dlaczegoe nie wydepilujecie ciala i nie chodzicie normalnie na basen lub plaze? jak nawet ogolicie wlosy na ciele i zastosujecie balsam z telocapilem to po pierwsze wloski beda wolno odrastaly i sie przerzedzaly po drugie bedziecie mogly normalnie robic to co kady przeciez te wloski nie znikna to nigdy nie pojdziecie sie kapac lub opalac? przeciez jak ma ich urosnac wiecej to urosna bez wzgeldu czy je wydepilujecie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby tak , ale jak własnie widze juz czarne kropki na brzuchu po wyrywanych włochach , jak pomysle ze takie będą wszędzie to boje sie ruszyc. Nie no ja przeglądam juz lasery domowe, ale chyba jeszcze jestem za bardzo opalona, w ogole nie naleze tez do jasnych karnacji , raczej średnia dlatego nie wiem jak to bedzie działać , ale jestem juz zdesperowana, jak tylko dozbieram siano to kupuje i bede siedziala całe dnie z tym byle by dzialało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
mysle ze ten laser domowy to sciema nawet normalny profesjonalny laser nie daje 100 % efektow a co dopiero jakis domowy mozesz sobie tylko skore popalic ale ja tylko radze zrob jak uwazasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny. Wczoraj wydepilowałam sobie depilatorem bikini i nie bolało bardzo, wykremowałam na noc i dziś nie ma śladu po podrażnieniach. Ale pach nie mogę sobie zrobić, za bardzo boli, nogi robiłam całe pare tygodni temu i dopiero teraz mi odrastają, muszę zrbić znnów koło czwartku. Najgorzej z brodą, gdyby nie ona to cały hirsutyzm by wisiał, włoski tam rosną mi w zastraszającym tempie, codziennie muszę wyrywać, podcinać, zajmuje mi to ponad półtora godziny,a i tak jak nie jestem umalowana to gdzieniegdzie widać czarne kropeczki i bardzo mi tam wrastają. Tylko laser jest dla mnie ratunkiem, liczę na to że pomoże bo mam jasną cerę, włosy czarne i grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nogi robiłam półtora tygodnia temu a nie parę tygodni oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Aniu! Mam tak samo jak Ty...włoski na ciele jestem w stanie zaakceptować, może dlatego że latwiej nad nimi zapanować i mniej rzucaja sie w oczy. Poza tym na ciele kazda kobieta ma wloski, niektore w miejsszym niektóre w większym stopniu, ale występowanie ich tam to coś normalnego, oczywiscie nie na piersiach i tego typu miejscach, no ale okej, powiedzmy ze jestem w stanie to przezyć. Jednak broda....tak, ona zdecydowanie jest moim utrapieniem. Blizny przebarwienia, wrosniete wloski, czarne kropeczki przebijające sie przez podklad i puder, jej chropowatość i konieczność unikania każdego dotyku skierowanego w kierunku twarzy i brody. I ten codzienny poranny rytual, zajmujący okolo 50 minut z pęsętą w ręku, małym luterkiem i lampką nakierowaną prosto w twarz jak na przesluchaniu - tak to wszystko jest zdecydowanie najbardziej męczące. Jesli chodzi o nogi i bikini to też bez problemu całe smigam depilatorem i moge się pochwalić ze ciesze się ich gladkością czasami naprawde bardzo długo :) czasem niestety jednak coś powrasta, co w sposob skuteczny studzi moj entuzjazm. Poza nogami i bikini depilatorem depiluje rowniez stopy, dlonie, cale ręce i ściezke milosci na brzuchu. Raz na jakiś czas przejade również odcinek krzyzowy - bo tam wloski odrastaja naprawde bardzo wolno...Maszynką depiluje niestety pachy i dekold, ale chyba sprobuje niedlugo pachy zrobić depilatorem. To będzie prawdziwa próba wytrzymałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu mi też na brodzie rosną w najszybszym tępie niestety i między piersiami :( a jakiego kremiku uzylas na bikini po depilacji ze tak ladnie Ci złagodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użyłam nivea soft ale planuje kupić krem po depilacji veet. Ja nie gole rąk, kiedyś goliłam i od tego mam ciemniejsze długie włosy. Nie gole od 7 lat. Mam ciemne ale jak jest lato to się tak bardzo nie rzucają, mam kolezanki kóre nie mają tej choroby i też mają włoski na rękach i nic z nimi nie robią. Nie golę dekoltu mam tam jasne niewidoczne włoski to jest taki większy meszek, nie ruszałam tego, na palcach u stóp spróbowałam ostatnio depilatorem a wcześniej robiłam maszynką. Okolicy krzyżowej nigdy nie ruszałam. Na piersiach mam pojedyncze włoski tuż przy brodawkach tak ze 3 czarne i je albo wyrywam pęnsetą albo ucinam nożyczkami ale mam je wtedy jak nie biorę leków, jak biorę hormony to nie mam. Włoski na lini od pępka w dół jade maszynką raz w tygodniu i głębokie bikini też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć misteriosa26 !! :) Mi na dłoniach odrastają wolno, w ogóle po depilatorze odrastają znacznie woooolniej, w porównaniu z goleniem maszynką - to jest niebo, a ziemia ! :) Jak już jest faza odrastania to pozytywne jest to, że nie wszystkie odrastają rownym tępem tak jak po maszynce, a po prostu wychodza pojedyncze włoski, przez co nawet jak nie wydepiluje nie rzucają się one w oczy i uważam że są delikatniejsze, miękkie i chyba jaśniejsze. Jeśli chodzi o ramiona to.... - chyba jestem szczęściarą, bo AKURAT tam, nie mam konieczności nic ruszać! To byłoby grzechem, bo to jedno z nielicznych miejsc na moim ciele gdzie jest tylko malutki, jaśniutki, słodziutki i niemalże niezauważalny meszek . Jeśli chodzi o depilacje rąk to depiluje delikanie ponad łokieć, wyżej nie ruszam. I naprawde polecam depilacje bikini za pomocą depilatora! nie powiem , ze nie boli. Pierwszy raz boli cholernie, ale potem już jest tylko lepiej, a przynajmniej nie ma tej kującej szczeciny na drugi dzien ;) można się cieszyć gładkością naprawde bardzo długo i wygląda to bardzo estetycznie. Maszynka u mnie w tych miejscach pozostawia czerwone podrażnienia i krwawe dziurki na długo, natomiast depilator czerwone kropeczki, które na następny dzien znikają - może gdyby je jeszcze czymś zlagodzić znikaly by szybciej. Wypróbuję tę maść łagodzącą którą poleciła Emilia . :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszka
u mnie to już obsesja;/ kiedy idę przez miasto, jadę autobusem to nic tylko wypatruje czy któraś ma taki podbródek jak ja.. i albo wszystkie depilują albo nikt nie ma tak długich włosów bo jakoś nie zauważylam żadnej dziewczyny która ma takie włochy;/ ja staram sie ich nie ruszac, poza wyrywaniem pojedynczych ciemniejszych wloskow bo sie boje ze wszystkie sie takie stana:( mysle o tym zeby pojsc do gina po diane35 i brac ja w polaczeniu np z bioxetem.. tylko czy to cos da jesli nie wyrwe wlosow? czy moga jakos same wypasc..? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meszka, widzisz ja np. mam bardzo duzy problem jesli chodzi o owlosienie brody i podbrudka. Ale polega on na tym że mam liczne czarne sztywne wlosy, ktore wyrywam. Meszek za to mam także ale jest on delikatny i napewno nie rzuca się w oczy, chyba ze pod swiatlo z bliskiej odleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
jesli chcesz uzywac bioxetu to musisz usunac cale wloski z twarzy trzeba je wyrwac peseta lub depilaotrem bioxet nie dziala na wloski ktore sa trzeba je usunac i stosowac krem na gladka skore :) ktoras z was pisala ze nawet jak sie umaluje to widac spod makijazu czarne kropki, jak pisalam wczesniej ja uzywam podkladu i pudru Affinitone Maybelline numer 09 i nic nie widac ta seria bardzo mocno kryje polecam nic nie bedzie widac :) co do diane35 te tabletki powoduja zatrzymanie wody w organizmie puchnie sie i tyje a jak sie je odstawi wloski rosna czasem nawet ze zdwojona sila ja caly czas regularnie stosuje na twarz bioxet na cialo balsam z telocapilem sa naprawde efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×