Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Anulka :(
Okolice Żywca. Niestety nie słyszałam. Wiesz mam tak samo jak Ty, gdziekolwiek idę, wydaje mi się że wszyscy patrzą na mnie i uważają za dziwaka :( trochę nawet podniósł mnie na duchu fakt że jesteś z BB, nawet blisko Żywca. Myślę żeby w końcu wybrać się do doktora, ale boję się... Nie wiem co robić, nie chcę komuś mówić o tym... Ostatnio usłyszałam niemiłą opinię na temat moich rąk :( zabolał mnie to... przecież to nie nasza wina :( Psychaa siada, dobrze że znalazłam tą stronkę. Koleżanko z BB, od kiedy masz ten problem ? Jest bardzo źle ? Ja mam te cholerne włoski prawie wszędzie :( to dla mnie wielki koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielsko-biała...
dziewczyny ja zawsze mialam za duzo wlosów ,ale radzilam sobie,myslalam ze taka moja uroda,ale od paru lat (!)mam czarne klaki na brzuchu,na nogach,policzki w czarne klaki,brode codziennie wyskubuje peseta,mam tego tak dosc,na piersiach tez coraz wieksze,mocniejsze ,mimo ze wiem przeciez ze to wszystko widac to wstyd mi tak strasznie ,ze dopiero teraz po paru latach na odwage sie zbieram,zeby isc do lekarza,ale po tym co tu przeczytalam ,ze tego diabelstwa i tak sie nie wyleczy to sie zalamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka :(
Nie załamuj się, jakoś to będzie. Pamiętaj, nie jesteś z tym sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielsko-biała...
dodam jeszcze ze ta choroba powoduje ze relacje miedzy mna a mezem sa coraz gorsze,mimo jego akceptacji,do mnie to po prostu nie dociera ze on mnie i tak kocha,czuje sie oblesna ,wstretna, w koncu jeszcze pare lat temu wygladalam normalnie, odsuwam sie od meza swiadomie bo czuje sie brzydka i nienormalna, mam nawet takie mysli zeby sie z nim rozwiesc i zeby sobie poszukal jakiejs ladnej ,BEZWŁOSEJ bo mi go zal ,ze ma taka zone...wiem psychika zryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielsko-biała...
Anulka mi sie wydaje ze jestem sama, ja jakos nie dostrzegam wokol takich jak ja,same gladkie ,ladne kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielsko-biała...
Anulka ale dzieki za pocieszenie ,to wazne zeby sie wspierac,bede sie starala regularnie tu wpadac ,jak sie czegos dowiem to dam Ci znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka :(
Wiem, tu gdzie mieszkam, też są same Idealnie gładkie dziewczyny... to mnie b.dobija... teraz lato się zbliża, najgorszy okres... :( Masz męża, wsparcie, wiesz że Cię akceptuje, na pewno masz fajny charakter, ciesz się tym. Ja jestem sama i boję się samotności do końca życia, bo raczej nikogo takiego tolerancyjnego nie znajdę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka :(
dziękuję Ci bardzo, to wiele dla mnie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
dziewczyny a Czy ktoras z Was usuwa wlosy z noska, albo z karku, i np z palcow u stop ja niestety musze, wiece dobijaja mnie te z nosa ma czarne :( czuje sie wstretnie, kark idzie zakryc, albo od czasu do czasu usnac wloski a pace u stop teraz chodzi sie w klapeczkach wiec to nieestetycznie wyglada, rece, nogi, bikini, brzuch to norma gole, wasik, brwi, tez skupie ale najbardzie dobija mnie to co pisalam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka :(
w stopach takie pojedyncze, ale nie są widoczne, więc pęsetą mogę wyskubać... Wąsik też usuwam tylko wydaje mi się że dlatego włoski na twarzy robią się widoczniejsze i jest ich więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
mania_pyta, ja też depiluję palce u rąk i nóg. Ręce depilatorem, natomiast u nóg wyskubuję pęsetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Załamana dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie czy wciąż codziennie depilujesz brodę? Ja chyba w jeszcze w tym tygodniu zamówię depilator braun 5780 z nasadkami. Wczoraj byłam u lekaeza. Jajniki jak zwykle powiększone, hormony mam ok bo po tamtych lekach się uregulowało. W maju nie miałam okresu i mam czekać jak nie dostane do 1 lipca mam wziąć tabletki ale już inne, mam receptę na 2 opakowania, Lesinelle, jest w zasadzie taki sam skład jak Yasmin i Yasminelle, tyle że ma bardziej oczyszczony drospirenon. I są tańsze. Ma minimalny skład hormonów i nie będzie blokować przysadki. I moja doktor namawia mnie by jeszcze w tym roku przejść na krążęk który działa miejscowo i wymienia się go raz na 3 tygodnie. Kosztuje 20 parę złotych.Też nie zawiera dużo hormonów, nie przeciąża przysadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, ja depiluję brodę co dwa dni, ponieważ mam problem z włoskami, które wcześniej usuwałam pęsetą. One mi strasznie szybko rosną, po tych wyrwanych depilatorem praktycznie nie ma śladu, ale te wyrywane pęsetą odrastają z zawrotną szybkością:( Super, że masz uregulowane hormony:) Ja wciąż czekam, mam mieć badania w szpitalu (jakieś testy specjalistyczne) między 2 a 5 dniem cyklu, z tym, że ja mam nieregularne mies. (29-48 dni), na dodatek między 29 dniem a 40 wyjeżdżam na wakacje. Mam nadzieję, że uda się te badania zrobić zaraz po przyjeździe:) Mam dość tego czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włoski na palcach u stóp wyrywam pęsetą i mam spokój na około dwa tygodnie,tych na palcach u rąk nie ruszam bo są jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana mam hormony uregulowane ale kłaczki mi rosną na brodzie nadal i przez tę pęnsetę tak u Ciebie się wzmoniły i wrastają czasami, także muszę przebijać igłą i dopiero wyrywam. I podejrzewam że nie wyrywam całego tylko on tam w skórze zostaje. Mam nadzieję że depilator poprawi sprawę i peeling cukrowy na wrastanie włosków. Ja cykle też mam nierregularne przez to PCOS, od 19 kwietnia nie miałam jeszcze okresu i tak jak pisałam czekam jeszcze do 1 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Dziewczyny, nie wiem, czy już kiedyś pisałam,ale polecam forum www.hirsutyzm.fora.pl, mi często pomaga, kiedy mam gorsze dni:) Ania, te włoski to pewnie efekt depilacji... Nie zależnie od metody depilacji, raz ruszone włoski, odrastają.;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Misteriosa, to nawet lepiej, będziesz mieć wszystkie badania za darmo;) Kiedy idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_pyta
Misteriosa rany chyba nie wzielas tego na powaznie, jak Oni mogli takie cos powiedza, bozeeee ja bym opieprzyla i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterosa26
Bo jak ja sie wywoskuje to oni tej skali nie okresla i mi przede wszystkim nie uwierzą, że mam włosy. Powiedzieli ze do tego czasu mam nie usuwać wlosów. Wyobrażacie sobie... Juz mam na dłoniach na maksa długie. Nigdy tam nie miałam, a od miesiąca mam. Lekarze wypierają się ze taki porost mógł się zacząć od tabletek anty. Tylko ze ja wczesniej miałam łyse całe ręce a od tamtej pory co bralam (a bralam je na te czarne meskie co mialam w innych miejscach) zaczęłam zarastać cała. Jeśli ktoraś z was bedzie w najblizszym czasie u lekarza to proszę zapytajcie tak na marginesie czy możliwe, że na kogoś tak tabletki angty działaja ze żaczynają włosy na ciele intensywnie rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Misteriosa, ja też muszę zapuszczać przed kolejnymi badaniami, które będę miała w lipcu/sierpniu. Ciężko to przetrwać (zwłaszcza, że w za tydz. wyjeżdżam nad morze), ale ja sobie pomagam rozjaśniaczem Sally Hansen. Poza tym, naprawdę lepiej iść niewydepilowaną do szpitala. Podczas moich 4-dniowych badań w szpitalu, dyżury codziennie miał inny lekarz i każdy chciał, podczas wieczornych wizyt, widzieć owłosienie. Poza tym już na wstępie lekarze chcą dokładnie obejrzeć całe ciało.Co do tych tabeletek antykoncpcyjnych, to także słyszałam, że ich skutkiem ubocznym może być nadmierne owłosienie. Lekarka w szpitalu także pytała, czy ich nie brałam, więc myślę, że to niestety ma znaczenie. Mania_pyta, zapuszczanie przed badaniami jest konieczne, bo lekarze chcą ocenić nasilenie hirsutyzmu. Poza tym hirsutyzm zaczyna się od 8 pkt. w skali Ferrimana-Gallweya, więc zawsze jest ryyko, że jak przyjdziesz do lekarza wydepilowana, to tyle punktów może się nie uzbierać i lekarz powie, że nic ci nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslisz, że jak tak 3 tyg przed szpitalem bede golic nogi tylko maszynka a nie depilatorem to wystarczy? Na twarzy najwyzej 2 tyg przed nie bede ruszac, bo to przesada jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misteriosa a może to od androkuru Ci się zrobiło co?Jaki miałaś poziom testosteronu i pochodnych przed braniem? To ciężki lek i bierze się go naprawdę w poważnych przypadkach, może sporo namieszać w układzie hormonalnym i narządach rodnych. U mnie pomimo tego że przed leczeniem 4 lata temu testosteron wynosił 1,50, nikt mi nie przepisał tego. Brałam Jeanine, ale od niej przytyłam i napuchłam, Yasmin to pomogło. Pózniej leki na owulacje i nie zaszkodzily. Ostatnio półtora roku Qlaira, ładnie mi ustailizowała hormony. W przyszłym miesiącu zaczynam Lesinnele. Ale ja mam stwierdzone PCOS, choć teraz z hormonów wynika że go nie ma, mimo wszystko włoski na brodzie rosną, ale dam jakoś radę. Muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam swojego nicku
hej laski mam pytanie, bo koedys pokazywałysice tkaie mydełko usuwające włoski? zamawiała to któraś? są chociaz minimalne efekty? ps. a jak z tym olejem z krokosza któras probuje z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Misteriosa, u mnie to było tak, że te badania miałam w pierwszych dniach wiosny, więc wiadomo- w zimie można było się obejść bez depilacji niektórych części ciała. Ja przed badaniami normalnie wydepilowałam, jak zawsze, nogi (do kolan), pachy i bikini maszynką, twarz (wąsik i brodę) kremem. Pozostałe strefy,tj. np. uda nie depilowałam, ponieważ one zaczęły intensywnie zarastać po lecie, więc miałam zamiar dopiero przed tymi wakacjami je wydepilować. Jak chcesz, możesz wydepilować twarz i nogi (do kolan, bo wiadomo przecież lato jest, a poza tym kobiety bez H. również je depilują). Moja lekarka, przy stwierdzeniu hirsutyzmu kierowała się głównie "trójkącikiem" (linie majtek), lekarze w szpitalu zwracali uwagę przede wszystkim na uda, brzuch, ramiona, okolice lędźwiowe. Ania, pewnie, że dasz radę:) Wszystkie damy radę, nie ma wyjścia:) Trzymam kciuki za dalsze leczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja pokazywalam to mydlo
olej z krokosza to sciema, ja sobie uzywam teraz olejku z mrowczych jajek tala ant egg oil i watpie zeby to pomoglo, podobnie te mydełka. Tak naprawde to nastawiam sie na depilacje elosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×