Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Cześć dziewczyny, ja brałam i luteine i duphaston, ten drugi jest lepszy ale zarazem droższy. Duphaston nie wychodzi w badaniach, to znaczy nie fałszuje wyniku progesteronu i dlatego można przy nim robić badanie progesteronu, zależy też od którego dnia się bierze ten lek, wzięty za wcześnie zablokuje owulację, jeśli ta jest pózno, np. ok. 20 dc. I u mnie po tych lekach po odstawieniu do 2 miesięcy był normalny okres, pózniej znów wariacje. I po luteinie przybierałam na wadze, po duphastonie prawie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakja1
juhu ale super..emilka34 poprawiłas mi humor... bo ja dzisiaj zauważyłam,że mam więcej włosów na dłoniach..masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Maliowa Różo, jeśli tu jeszcze zaglądasz: widziałam twoje posty na tamtym forum, nie przejmuj się, nikogo nie uraziłaś ani również ja tego nie zrobiłam. Tam jest swoisty fanklub Emilki, kółko wzajemnej adoracji, ja tam nie pisze, czasami zaglądam. Emilka wielce urażona, ale jak ona mnie obraziła swoimi wypowiedziami w pewnym czasie, to jakoś nikt się nie odezwał, zarzucała mi też, że pisze pod innymi nickami. Mniejsza o to, to tylko forum, mamy prawo wyrażać swoje odczucia wobec tego co ktoś pisze i tyle. Pozdrowionka Malinowa Różo, zagladaj czasem na kaffe. I mam nadzieje, że to przeczytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ostatnim wpisie na tamtym forum: dziecinne reakcje to ma Emilka znikając z tego forum, a nie Malinowa Róża, która bardzo grzecznie się odezwała do Pani Emilii i dostała odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, dziękuję:) Mi jest po prostu przykro... Nie obraziłam Emilki, ani nic w tym stylu, a "bardzo miło" zostałam przywitana na forum. Również odnoszę podobne wrażenie co do fanklubu, dlatego nie mam zamiaru się tam więcej udzielać. Mam nadzieję, że to forum będzie dalej istnieć i dziewczyny (zwłaszcza Poli, ewelka i inne) będą się tu także udzielać. Ania, a mam do Ciebie jeszcze dwa pytania. Pewnie czytałaś o mojej ostatniej wizycie u ginekologa, w związku z tym chciałam zapytać, czy po 6-mies. leczeniu Duphastonem w związku z nieregularnymi miesiączkami (na taki okres mam je przewidziane) wykonuje się jakieś badania hormonalne (nie wiem, może progesteron itp.)? Po prostu zastanawia mnie, dlaczego lek. chce widzieć wszystkie moje wcześniejsze wyniki... A drugie pytanie mam odnośnie do sposobu brania Duphastonu. Przez ostatnie 3 cykle i ten obecny brałam go 2 razy dziennie od 19 do 23 d.c. Teraz lek. zmieniła mi dawkowanie na raz dziennie od 16 do 25 d.c. Nie wiem, kiedy najlepiej jest brać ten lek: rano czy wieczorem? Zważywszy na to, że powoduje on u mnie często wzmożony apetyt, wolałabym wieczorem, ale nie wiem czy tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Malinowa Różo. Już Ci pisze, badania możesz zrobić nawet w trakcie brania duphastonu bo on nie wychodzi w badaniach, nie fałszuje ich wyników jako chyba jedyny lek na rynku który zawiera progesteron. Co do zmiany dni cyklu co masz go brać to zależy to kiedy występuje u kogoś owulacja, bo jest różnie nie tak książko że między 11, a 15 dc, i niektórzy lekarze przepisują go według ulotki książkowo od 15 do 25 dc, a wtedy jak ktoś ma np, owulkę ok 20 dc to może mu zahamować duphaston owulacje. Ja tak miałam właśnie,a brałam go kiedyś i jeszcze clostilbegeyt do wywołania owulacji i pózniej inny lekarz mi zmienił kiedy mam brać. Co do tego że 2 razy dziennie to może bierz rano i póznym popołudniem jak nie chcesz wieczorem. A duphaston i u mnie podnosił apetyt bo progesteron tak działa, nawet ten naruralny co mamy w organizmie i czasami przed okrem ma się ataki obżarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam zle zrozumiałam jak masz brać duphaston raz dziennie to bierz wieczorem albo póznym popołudniem np. o 17. Nie musisz rano, ja jak mam dawkowanie leków raz dziennie to biorę póżnym wieczorem nawet antyki bo organizm w nocy lepiej przyswaja i nawet ewentualne dolegliwości można przespać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, dzięki za odp.:) W takim razie nie wiem po co lek. te wyniki, dowiem się za 3 mies.;) Co do duphastonu, to ona właśnie kazała mi brać raz dziennie, więc chyba zrobię, tak jak piszesz- będę brać je na noc, żeby przespać ewentualny głód. Nie pomyślałam o tym wcześniej (tzn. żeby brać na noc) i się nie potrzebne męczę;/ Z tą owulację to faktycznie dziwne... Zawsze ją miałam później ok. 18-20 d.c., teraz mam chyba równo w 19, no ale mam nadzieję, że nowe dawkowanie jej nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem tu nowa i tradycyjnie mam pytanie otóż byłam dzisiaj u ginekologa (na całe badanie poświęcił mi chyba z 5 minut ale tą kwestię pomijam) otóż bez żadnych badań hormonalnych tylko na podstawie rozmowy przepisał mi diane 35 na nadmierne owłosienie tzn androgenizm i chciałam wiedzieć czy zanim wy zaczęłyście to brać to robiłyście badania czy też tak z marszu ? z góry dzięki Wam za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tośka895
a miałaś robione usg? Ja pomimo podwyższonego testoronu i androstedionu i DHEAS na razie mi gin nie przepisała diane35 ponieważ USG jajników jest okej i z owulacją tez nie mam problemów wiec na razie odesłała mnie do endo i czekam na wizyte do października więc radziłabym ci porobić badania hormonów (chociaż ja sie zastanawiałam czy nie po prosić o diane zeby brać do tego pazdziernika i nie wiem czy isć czy nie iść czy moze faktycznie poczekać do tej kolejnej wizyty u endo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynowa21
Witajcie dziewczyny mam pytanie czy TELOCAPIL ? pomaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynowa21
ej dziewczyny podpowiedzcie coś zastanawiam się nad zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie miałam zrobił mi tylko cytologię i tyle no i na podstawie tego co mu powiedziałam czyli nadmierne owłosienie bolesne miesiączki wręcz katorga z nimi przepisał mi d 35 normalnie z takimi lekarzami to załamać się idzie ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
tośka895, lepiej zmień lekarza;) Diane35, jak i inne tabletki hormonalne, przepisuje się na podstawie badań hormonów. W przeciwnym razie mogą one bardziej zaszkodzić niż pomóc. Poza tym androgenizmu też nie da się stwierdzić jedynie na podstawie wywiadu i badań klinicznych. Hirsutyzm w większości "przypadków" jest idiopatyczny- hormony są w normie, brak hiperandrogenizmu i tego się nie leczy. cytrynowa21, na wcześniejszych stronach dziewczyny się wypowiadały sporo o telocapilu. Generalnie powinien pomóc, ale w przypadku zaburzeń hormonalnych, wiadomym jest, że efekty nie będą stałe i spektakularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Malinowej Różyczki ;) dziękuje za wyczerpującą odpowiedź ;) właśnie dzisiaj byłam znowu zapisać się do lekarza tym razem prywatnie bo państwowo to nigdy więcej !! i ... właśnie zauważyłam, że robią mi się baczki jak w latach 70 :D więc na swój sposób będe modna :P ;/ ( kurde)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Tośka Malinowa Róża ma racje, badania to podstawa. Poza tym Diane to lek starej generacji i nie można tego brać długo, są teraz inne lepsze i mniej obciążające antyandrogeny, poza tym twój androgenizm może być pochodzenia nadnerczowego też i nie pomoże wtedy w żaden sposób diane. Zmień lekarza i zrób na początek badania hormonów takie jak: testosteron, androstendion, DHEAS, LH i FSH, progesteron i estradiol oraz TSH. Wiem, że to dużo ale tak trzeba niestety. I oprócz tego usg wewnętrzne jajników i usg naderczy i to na tyle do wstępnej diagnostyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
tośka895, też mam baczki niestety, mi dawniej pomagał krem rozjaśniający Sally Hansen- naprawdę polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Cześć dziewczyny :) na nowym forum rozmowa toczy się właściwie między kilkoma dziewczynami, więc, jeśli mogę ;) wracam tutaj :) Tośka, ja na Twoim miejscu nie zaczynałabym z Diane-35, bez dokładych badań. Diane ogólnie nie ma dobrych opinii, to mocny lek i może zaszkodzić. Jeśli masz pieniążki, to radziłabym iść prywatnie do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaak
WITAM chcialam sie zapytac was dziewczyny czy ktoras z was brala hormony od tarczycy i czy potym wloski mniej lub wogole nie rosly w dokuczliwych miejscach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
CZeśc dziewczyny, pisze do ws ponieważ postanowiłam poszukać przyczyny coraz większej ilości ciemnych włosków na moim ciele. Zaczęło sie, jak miałam 19 lat, 3 włoski na brodzie, 1 koło pępka i kilka wokół sutków. Minęło kilka lata i na ta chwilę mam pełno włosów na brodzie, wokól sutków, pod pępkiem tzw. linia, na udach zamist meszku który był kiedyś mam czarne grube kłaki. Mimo ze jestem brunetką nie miałam nawet żadnego widocznego meszku na ciele, teraz mam praktycznie wszędzie takie puchate szare kłaki :( Ogólnie czuję się do bani mniejsza z tym. Zgłaszałam problem ginekologowi ale odesłała mnie do endokrynologa. Mam to szczęście, ze w ramach stanowiska pracy mam abonament medyczny w prywatnej przychodni, moge tez korzystac z uslug endokrynologa ale tylko jeżeli chodzi o wizyte i poradę. Badania są płatne ekstra - mam podstawowy pakiet. Może któraś dobra dusza mogłaby mi napisać, które hormony trzeba byłoby zbadać, wiem że na pewno płciowe ale ile ich jest i jak drogie sa to badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, miło, że wróciłaś;) goniaak, ja biorę Euthyrox (lek na niedoczynność tarczycy), poprawy w owłosieni nie zauważyłam, ale u mnie dochodzi kwestia hiperandrogenizmu, więc pewnie dlatego. Niemniej jednak z tego, co czytałam, hirsutyzm również może być spowodowany chorobami tarczycy. małpka z buszu, faktycznie, jeśli owłosienie postępuje, najlepiej zrobić badania. Mi endo. kazała zbadać na początek: testosteron (25 zł), androstednion (45 zł), DHEA-S (35 zł), 17- OH progesteron (45 zł) i TSH (20 zł)- te hormony z tego, co wiem najlepiej zbadać do 9 dnia cyklu, LH i FSH (40 zł)- w 3 dniu cyklu. Badania są drogie niestety, za ten komplet trzeba zapłacić ok. 210 zł (ceny w poszczególnych laboratoriach mogą się różnić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Do małpki: zbadaj testosteron, adrostendion, estradiol, progesteron, LH i FSH, DHEAS i to są wszystkie hormony płciowe. I bada się je w odpowiednich dniach cyklu to znaczy LH I FSH oraz androgeny czyli testosteron i androstendion 1-3 dnia cyklu najpóżniej do 9 dnia cyklu, progesteron 21 dnia cyklu lub pózniej zależy to kiedy mamy owulację jeśli książkowo czyli między 11 a 15 dniem cyklu to 21 dnia cyklu progesteron, estradiol bada się ok 15 dnia cyklu. DHEAS nie zależy od dnia cyklu więc obojętnie. Ceny badań są różne w zależności od miasta i laboratorium, u mnie najdroższy jest androstendion ok 50 zł, LH i FSH 25 zł, testosteron ok 30 zł, DHEAS ponad 40 zł, estradiol i progesteron 25 zł. Najtańsze są przeważnie hormony tarczycy 19 zł u mnie ale Ft 3 i Ft 4 już droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaak
dziekuje Malinowa_Rózo za odpowiedz tylko u mnie jest tak ze moje wyniki miesza sie w normie chociaz te nromy sa tez nie dokonca jasne bo poszłam do jednej babki ktora powiedziała ze nie widzi podstaw do przepisania lekow a druga ze mozna by bylo pobrac tabletki eh i komu wierzyc ;/;/ a jak bylo u Ciebie przed kuracja a jak jest teraz z poziomem TSH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
goniaak, a jak wysokie miałaś TSH? U młodych kobiet powinno być w granicach 1-1,5. Wiesz co, ja nie badałam TSH bezpośrednio przed leczeniem, pół roku temu TSH wynosło 1,34. Moja endo. przepisała mi Euthyrox N25 na podstawie licznych, charakterystycznych objawów i badania lekarskiego (palpacyjnego tarczycy, osłuchiwania itp.). Po 4 tyg. leczenia moje TSH wynosiło 1,17, a FT4-1, 07 przy normie 0,7- 1,55. Nie wiem dokładnie czy leczy mnie z powodu niedoczynności, bo powiedziała, że leczenie będzie trwało jeszcze jakiś czas, ale nie na stałe, a z tego co wiem w niedoczynności leki bierze się całe życie. Podejrzewam, że mogę mieć wole, które leczy się ok. 6 mies. Ale to moje gdybanie, zamierzam z nią o tym pogadać na nast. wizycie, za 1,5 mies. Niemniej jednak, Euthyrox mi pomaga, pozbyła się wielu dokuczliwych obajawów (m.in. nadmierna senność, zmęczenie, stany depresyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaak
U mnie TSH bylo 2,3 7 no i teraz niby w normie ale no wlasnie 1-1,5 to nie jest ;/ nie badalam jeszcze poziomu FT3 i FT4 wiec to zrobie powtórze badanie TSH i zobacze co mi wyjdzie. W sumie to gdy nie robilam tych badan to nawet do glowy sobie nie brałam ze mam z tym problem bo czuje sie jako tako dobrze a jak zaczyna sie czytac zglebiac to czlowiiekowi z mozgu robi sie sieczka i nic juz nie wie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
goniaak, faktycznie trochę wysokie to TSH;/ A badałaś przeciwciała w kierunku Hashimoto? Ja czułam się gorzej od dłuższego czasu, tzn. spałam w dzień, kładłam się spać zmęczona i taka wstawałam, no i psychicznie fatalnie się czułam, myślałam, że mam depresję. Włosy też wylatywały, skóra sucha. Ale nie łączyłam tego z tarczycą, byłam pewna, że wszystko ok dopóki endo. mnie nie zaczęła wypytywać o te objawy. Już po kilku dniach leczenia Euthyroxem poczułam się lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tarczycy to moja mama ma jutro operacje, ma 6 guzków przy normalnych hormonach i ich nie widać na szyji, mam stresa trochę przez to. MI znowu odkąd odstawiłam antyki a to będzie miesiąc już włosy lecą trochę i musze sobie kupić maske do nich i coś jeszcze. A przed świętami farbowałam je jeszcze niby na brąz ale mam nadzieję że będzie z nimi ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej Aniu, z tego co wiem, Ty też masz PCOS? Ile brałaś - łącznie, antyki? Masz jakieś niepożądane objawy, np żylaki, problemy z wątrobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×