Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

bardzo zadko ale brat moj tam był w wosjku wiec kiedys bylismy co tydzien ale to było dawno temu a kiedys byłam na zakupach a teraz mam tam kumpele jednak jeszcze u niej nie była bo niedawno dopiero sie wprowadziła ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) U mnie na przemian słońce i deszcz, no i znowu wieje :O Dobrze się czułam, a teraz znowu coś mnie łapie, takie leciutkie nerwy i trochę mnie razi światło. Chyba dlatego, że znowu zaczęłam się martwić, co będę robić po studiach :( Basiaijuż, dzięki za ten opis relaksacji :) Brzmi bardzo zachęcająco :) Życzę wszystkim spokojnego dnia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Julki. To jest tak. W tej chwili chcesz sobie zorganizować jeden dzień w tygodniu ale to o czym pisałam to tylko 5 minut w ciągu dnia.Dzieci powinny wiedzieć ,ze mama też musi mieć czas dla siebie i wiesz co? Przypomniała mi się fantastyczna gra z dziećmi. Dzieci mają zabawę a Ty przy okazji masaż i relaks. Zapraszasz dzieci do zabawy. Kładziesz się na brzuchu a one od stóp po przez nogi aż do końca pleców turlają się po Tobie ( nie wiem w jakim wieku są dzieci ale do 10 lat najlepsza waga:-)))) To ćwiczenie chyba się nazywa \"czołgiem\". Tak....zabawa w czołg:-) Teraz wracam do relaksacji. Wierz mi ,że proste ćwiczenia wykonywane w domciu tez pomagają . To tylko prawidłowy oddech i napięcie mięśni. Spróbuj się nagradzać . Naprawdę warto wygospodarować czas dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkijoiuoiu
:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tarnowskich gorach bylam raz moze dwa razy jak ktoos z rodziny byl tam na rekonwalescencji po chorobie.teraz juz zmykam,musze sie zbierac na ta rozmowe,jak bys miala ochote pogadac na gg kiedys to daj znac,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Relaksacja, klika propozycji na miarę naszych możliwości czasowych: Włączamy nastrojową muzykę , taką , która nas uspokaja . Kładziemy się na łóżku ( na początek jest to chyba lepszy wybór) lub w wygodnym fotelu . Rozluźniamy ręce, nogi ,głowę na razie wstępnie. Zwracamy uwagę na nasze dłonie , ważne aby były zwrócone stroną wewnętrzną w górę. Zamykamy oczy muzyczka gra i zaczynamy relaks: I ćwiczenie Usiądź na krześle z twardym oparciem. Ręce połóż w wzdłuż łydek. Wolno napręż palce u nóg i zwolnij je. I tak po kolei rób z każdymi mięśniami dochodząc do mięśni karku. Następnie wykonaj kilka obrotów głową. Cały czas wydawaj mięśniom polecenia rozluźniania się. Pamiętaj o oddechu. Oddech uspokaja nerwy. Licz wolno do 10 i w rytmie liczenia oddychaj. Jest to wypróbowany i szybki sposób na uspokojenie nerwów. Pomyśl o bruzdach i zmarszczkach na Twojej twarzy i wygładź je. Rozluźnij mięsnie między brwiami i w kącikach ust, a może bez masażu znikną zmarszczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska33 wiesz pracuje na dwie znmiany nie czesto jestem w domu...ale jak tylko znajde chwilke duzej to dam znac to pogadamy na gg...pozdrwiam aha jesli mowisz o osrodku Rehabilitacyjnym to własnie nie daleko niego mieszkam ....kiedys nawet tam chodziłam na zabiegi i masaze :) pozdarwiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje miesnie sa wciaz napiete... moj maz czasem mi je masowal i mowi ze ja nie umiem rozluzniac miesni,sa wciaz spiete ,mnie poprostu to boli i nie traktuje tego jak relaksu ,wogole jestem od dawna wyczulona na najmniejszy bol-nawet mala ranke czuje jak wielka rane ,nie oznacza ,ze np.histeryzuje czy naklejam plasterki niczym dziecko ale jak sie zastanowie nad tym bolem to porownujac to sprzed wielu lat to obecnie jest mocno nasilone ,nie wiem dlaczego ,pewnnie przez wyczulone zmysly w N inaczej jak to wytlumaczyc? a kiedys przed n u dentysty zwykle leczylam zeby na \"zywca\" ,w ciazy mialam leczenie kanalowe -bez rzadnych przeciwbolowych bo bylam w stanie wytrzymac,bole porodowe nie jawily mi sie jakos tak drastycznie...natomiast teraz to bym chyba umarla.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
II ćwiczenie Relaksacja oczu. Oczy pochłaniają ¼ całej energii zużywanej przez układ nerwowy całego naszego ciała. Jeśli masz taką możliwość włącz spokojną muzykę. Usiądź wygodnie w fotelu lub połóż się. Ręce i nogi rozluźnione. Zawsze przy relaksie staraj się aby dłonie były skierowane ku górze częścią zewnętrzną. Zamknij oczy. Wyobraź sobie ,że jesteś miękki jak stara skarpetka. Pomyśl, że jesteś wolny od wszelkich zmartwień. Wyobraź sobie kota , obserwuj go w wyobraźni – koty są miękkie Zacznij przemawiać do oczu : oczy odprężcie się , rozluźnijcie się, przestańcie się naprężać, uspokójcie się ........................... Jesteście bardzo ważną częścią mojego ciała , odprężcie się ........................ Jeśli nigdy nie mieliśmy doświadczenia w stosowaniu relaksu i mimo prób nie odczuwamy rozluźnienia należy spróbować poniższego ćwiczenia( opisałam je też w pierwszej propozycji), które szybko pozwala nam zauważyć różnicę kiedy ciało jest rozluźnione, lub czy nie jest. Ściśnij mocno oczy, tak abyś poczuł ból. Następnie pomału rozluźniaj uścisk. Zaobserwuj pozytywne odczucia , ulgę po bólu , odprężenie mięśni. Tak samo postępujemy z rękami, nogami , ustami, czołem i wszystkimi mięśniami naszego ciała. Uczymy się w ten sposób relaksu , bo umiemy poprzez takie ćwiczenia odróżnić stan naprężenia mięśni od ich rozluźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys dostalam od lekarza instrukcje jak rozluzniac miesnie karku,szyi....podczas ich wykonywania tak mi sie krecilo w glowie ,ze lecialam w bok,wystraszylam sie i moze dlatego jestem niechetna i spieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiaijuz wielkie dzieki staram sobie radzic ze sobą ze swoimi emocjami, staram się choć minimalnie wynagdradzać ale przychodzi jakieś załamanie, brak wiary w siebie, całkowita dezorganizacja kiedy swiat wali smi się na głowę, dzieci są rozbrykane, mąż wiecznie zmęczony... wiem,że musze sie wziąść w garść bo tylko ja sobie sama pomogę, biadolenie nic nie da... więc zaraz zorganizuję dzień, zabawa w czoł super sprawa :) Julka ma 4 lata a Wojtek 6 tyle maja energii @@@@@@@@@@@%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Basi
czy masz te cwiczenia z LOGOS-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrenka, mogę Ci podać namiary na masażystę w Warszawie, który zajmuje się też masażem leczniczym dla osób z nerwicą i depresją, ja wprawdzie do niego nie chodzę, więc nie wiem z własnego doświadczenia, jakie to daje efekty, ale mój Tata chodzi do niego w związku z innymi dolegliwościami. Pytał go o te specjalne masaże i wiem, że na pewno facet do tego podchodzi profesjonalnie, na początku wywiad, na czym dokładnie polegają dolegliwości, jak są leczone itp. Z tym że on sam zastrzega, że tego typu leczenie pomocnicze jest długotrwałe. W każdym razie wieczorem mogę Ci wysłać na maila jego adres i telefon, zawsze można się skonsultować. Teraz już uciekam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reenka. Wytłumaczenie jest proste . Jesteś spięta , boli Cię , bo mięśnie są bardzo naprężone. Ciągniesz więc sytuację , bo boisz się bólu. Nie neguję ,ze Cię może mocno bolec , bo przecież jak sama piszesz nawet na najmniejszy ból reagujesz bardzo. Wydaje mi się ,że dobrze by było abyś spróbowała delikatnie rozpocząć pracę nad swoimi mięśniami. Jest to bardzo ważne , przede wszystkim dla Ciebie. Po co się męczyć. Delikatnie stopniowo ale pomyśl tylko o sobie , nie w sensie nerwicowym czyli objawy ale ,że jesteś tak ważna ,że należy Ci się wiele dobrego od Twojego ciała , które jest z Tobą nierozłączne i ma Ciebie słuchać:-)))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA,RENKA, spoznione ale bardzo szczere zyczenia oraz abyscie byly z nami na tym forum wylacznie w celach towarzyskich a z reszta spraw w swoim zyciu dacie sobie rade, wierze, ze tak moze byc. Buziole 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ćwiczenia, to moja praca od wielu lat. Po raz pierwszy dowiedziałam się od nich jakieś 20 lat temu w Klinice Leczenia Nerwic w Łodzi, potem ulepszałam, czytając wiele pozycji książkowych. Następnie opracowałam kilka metod relaksu . Te akurat są na podstawie ksiażki nieżyjącego już autora Dalle Carneiga. Mam masę ciekawych metod , które są moim autorstwem. Ale padło tu słowo \"logos\" . Które działa na mnie jak płachta na byka. Nie omieszkałam zresztą powiedzieć tego autorowi tego portalu ale ten nawet nie zareagował na moją prośbę nie odzywania się do mnie. Jest to długa historia, i nawet do tej pory wściekam się. jak do mnie pisze jakieś emaile. Dla nie znających tematu, \"logos\" o ile piszemy o tym samym to nie odpowiednie miejsce dla ludzi pragnących wyjść z nerwicy. Nie chcę tu więcej na ten temat pisać , bo nie mam prawa osądzać tego portalu. Mogę jedynie pisać o swoich uczuciach. Metoda Schultza też nie z \"logosa\" znam o wiele bardziej profesjonalne opracowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam przed chwila stronke o depresji i i lękach podana kilka stron temu, uswiadomilam sobie , ze mamy takie same , podobne , zblizone objawy ale moze byc ich zupelnie inna przyczyna , moga rodzic sie z setek powodow i leczenie tez jest mocno zindywidualizowane, wiec pytanie co bierzes bo ja tez tak mam , porownywanie leczenia, moze zaspokoic nasza ciekawosc ale nie powinno byc sugesttia albo wskazowka do diagnozowania siebie. na szczescie wiekszosc lekow jest na recepte ilekarze ze swoim doswiadczeniem decyduja co dla nas kozystne. moze to co napisalam nie jest klarowne ale kilka uwag tam wystraszylo mnie zwlaszcza w kontekscie tego, ze zostalam pozbawiona opieki lekarza (przychodnia nie podpisala umowy z nfz)umowiana wizyta nie odbyla sie bo lekarza juz tam nie bylo, znowu mam napad leku, na szcescie lekki, rece mi sie trzesa, serce wali i boli i sie boje ale zdaje sobie sprawe co to jest, za chwile postaram sie zrelaksowac po basinemu i sprobuje wysc zdomu- wiem co mi jest i mniej sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj chyba pobiję rekord \"nie pracowania w pracy\" Ale mam wymówkę : poniedziałek :-) mama Julki . Pamiętaj o tym ,że Ty też masz prawo do przemęczenia , nie tylko mąż . Powiedz mu o tym . Patrz on pójdzie do pracy, widzi się z ludźmi i zawsze jest lepiej niż siedzieć na okrągło z dziećmi.Pamiętam jak miałam małe dzieci, pewnego dnia aż mnie wcięło w podłogę. Tak się wściekłam, bo dotarło do mnie że od jakiegoś czasu wykonuję identyczne czynności i to nawet o określonej godzinie. Ileż można!!! Przeprowadziłam z mężem rozmowę i też usłyszałam ,ze on ciężko pracuje . Powiedziałam krótko , ok, w takim bądź razie ja szukam pracy a Ty się zwalniasz ( oczywiście grałam va bank) i zdrefił. Od tamtej pory miałam czas na wyjścia z domu , książkę na relaks, a mąż nareszcie poznał co to jest siedzenie na okrągło z dziećmi. Rodzic aby był dobrym rodzicem ( wiadomo ,że jesteś dobrym ale jak sama piszesz brakuje Ci spokoju) powinien mieć czas dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie w ten słoneczny ale bardzo wietrzny dzionek buziole dla wszystkich Adula przyjmij Zyczonka wszystkiego naj naj Kasia 33 i Nadzia to my z jednego regionu pozdrawiam ziomalki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiaijuz, ja tez jestem Lodzermenschem,wyslalm do ciebie meila, dla mnie logos kojarzy sie z teatrem ksiedza Sondka, czy to jest powiazane razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bywalam na LOGOSIE jakie 3lata temu,To bylo pierwsze forum nerwicowe ktore odkrylam po tym jak sie dorobillam neta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe basia
zajmij sie robota a nie wymadrzac sie:Pza co ci placimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×