Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

mi kazał popic a potem zobaczymy jak sie bede czuła, moze sie uspokoi i bedzie ok... oczywiscie cisnienie mi skoczyło na 160;) ale to syndrom białego fartucha... i oczywiscie boje sie pic te tabletki bo w ulotce napisali ze az 1 na 100 osób ma skotki uboczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivi73
jezeli to betablock, ja biore np.propranolol w malych dawkach, to nic sie nie dzieje, naprawde:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agata40 ja mam zespol jelita drazliwego nie az tak mocny ale musze uwazac co jem , wogole to zawsze mam nerwa jak jem cos co jem pierwszy raz, albo rzadko bo wtedy mam takie mysli ze wyladuje w WC Znow zle sie czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich dawno mnie tu nie bylo przeczytalam wszystkie posty objawy mam takie jak wy wiec nie bede sie rozpisywac jesli ktos chce cos wiedziec to niech pyta odpowiem EFKA UMNIE tez remont ocieplam chate chlop przyjechal i tyra bo budowlaniec taki mam urlop bo jeszcze brat robi i znajomy i musze gotowac objady bo chlopy robja wiesz jak to jest dzis mam dzien do kitu zawroty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Od kilku dni przyglądam się Waszym \"rozmowom\" i w każdym z Was odnajduję cząstkę siebie. Jednocześnie jestem ogromnie zdziwiona, że rodzina chorych na nerwicę jest tak ogromna i że średnia wieku jest tak niziutka:-( Jeśli chodzi o mój przypadek, to (nie chcę się licytować), ale jest chyba najbardziej skomplikowany ze wszystkich tu przedstawionych..... Nie będę Was obarczać kochani moimi problemami, ale chcę tylko napisać, iż do TEGO WSZYSTKIEGO cierpię na anoreksję. Jest to atypowa anoreksja, która na dzień dzisiejszy zagraża mojemu życiu..... Wszystko to sprawia, że jestem więźniem okrutnej choroby....Nie wiem , czy z tego wyjdę....Póki co trzymam za Was wszystkich kciuki i pamiętajcie-NIE JESTEŚCIE SAMI👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivi73
wlasnie dzwonila kolezanka z wroclawia. bierze od 3 mcy effectin75 i jest zachwycona jego dzialaniem(mamy obydwie nerwice lekowä poporodowä). na mnie niestety on nie dzialal. to forum jest dla mnie naprawde pokrzepieniem, widze w kazdym z was siebie. szkoda, ze nie mozemy sie wszyscy spotkac na kawe i wygadac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivi73
najlepiej wyrzucac ulotki do kosza, to 3/4 efektöw niepozädanych w ogöle by nie wystäpila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarobiona 45
Kochani. Ktos kiedys powiedział, że "jesteśmy tym, co jemy". Namawiam Was gorąco do stosowania odpowiedniej diety (dieta nie oznacza głodzenia sie, tylko racjonalnego, w miarę jak na dzisiejsze czasy odżywiania). A że dieta cuda czyni, powie Wam niejeden mądry lekarz i własne doświadczenie, do zdobywania którego gorąco namawiam. Podałam już kilka przepisów na samorobne dania, tzn. w duzym stopniu wręcz omijają bardzo niebezpieczne trucizny jak kwas cytrynowy, glutaminian sodu („smaczny” czerwony barszcz w proszku, kostki bulionowe, Vegeta), barwniki takie jak zieleń lisaminowa(słodycze), błekit patentowy (kosmetyki, drażetki,inne), żółcień chinolinowa (np. Fanta, kisiele) To tylko maleńka grupa spośrd dodatków RAKOTWÓRCZYCH, które codziennie wprowadzamy do swojego organizmu nieraz nie zdajac sobie z tego sprawy. Inne zakłócaja trawienie bądź moga powaznie uszkadzać śluzówke, co przysporzy nam cierpień po iluś latach, a może szybciej. NIE KUPUJ PRODUKTÓW OZNACZONYCH: konserwowane benzoesanem, konserwowane benzoesanem sodu, sztucznie konserwowane -napoje gazowane, marynaty, konserwy. BENZOESAN JEST RAKOTWÓRCZY! A czy systematycznie truty organizm moze po jakims czasie normalnie funkcjonowac? Nie! Występuja mdłości, bóle i zawroty głowy, jesteśmy rozdraznieni, cierpimy na schorzenia gastryczne, cierpi serce. W konsekwencji chorujemy i dotruwamy sie wtedy lekami przepisywanymi przez lekarza. Błędne koło. Nie czytałam postów od numeru 1, ale raczej mało sie mówi tu o niezmiernie ważnej roli zdrowego odżywiania. Nie wszystko trzeba kupować w sklepach ze zdrową żywnościa, ponieważ świat oddycha zatrutym powietrzem, zatruwana jest woda, gleba coraz bardziej wyjałowiona, wiec gdzie naprawdę produkowana jest owa zdrowa żywność? Nie pijmy tylko trucizn ze sklepwych półek. Nasze ciało w 70 % składa się z wody. Odsyłam Was do linków i może wygrac ten, kto uwaznie wtopi się w lekturę, szczególnie przeanalizuje w jakich produktach jakie sztuczne konserwanty i dodatki występuja oraz o szczególnej szkodliwości niektórych z nich. Poczytacie o wszechobecnym RAKOTWÓRCZYM kwasie cytrynowym. Zamiast używać gotowych przetworów np. przecierów ogórkowych, kupmy (najlepiej zakismy zawczasu sami na zimę) ogórki z beczki i utrzyjmy. Woda, kompoty własnego przetworu, powidła czy marmolady "samorobne", jako wedlina gotowane mięsa, ryby świeże pieczone w folii lub w galarecie i.....nie będę Was zanudzać, poczytajcie proszę http://www.wegetarianie.pl/Article1090.html -o szkodliwych napojach, http://www.chemia.px.pl/roznosci/zywnosc_dodatki.html Dla przykładu podam niektóre: Barwniki i pigmenty E 102 tartrazyna napoje w proszku, esencje owocowe, musztarda NIEBEZPIECZNY E 103 ZABRONIONY E 104 żółcień chinolinowa niektóre wyroby cukiernicze szkodliwy w dużych ilościach E 105 ZABRONIONY E 110 żółcień pomarańczowa marmolady, żele, guma do żucia NIEBEZPIECZNY E 111 ZABRONIONY E 120 karmin / kwas karminowy różne NIEBEZPIECZNY E 122 azorubina, chromotrop dżemy i marmolady wiśniowe, budynie, lody, polewy podejrzany (zabroniony w Polsce) E 123 amarant różne NIEBEZPIECZNY (w niektórych krajach zabroniony) E 124 róż koszenilinowa cukierki pudrowe NIEBEZPIECZNY E 125 ZABRONIONY E 126 ZABRONIONY E 127 erytrozyna / tetrajodofluoresceina wiśnie koktailowe, owoce kandyzowane NIEBEZPIECZNY E 130 ZABRONIONY E 131 błękit patentowy kosmetyki, drażetki NIEBEZPIECZNY (możliwe działanie rakotwórcze) E 141 zwiazek miedziowy chlorofilu barwienie groszku konserwowego podejrzany E 142 zieleń lisaminowa barwienie słodyczy NIEBEZPIECZNY (rakotwórczy) E 150 karmel wyroby cukiernicze podejrzany E 151 czerń brylantowa barwnik słodyczy żelowych podejrzany E 152 ZABRONIONY E 171 dwutlenek tytanu guma do żucia, drażetki, pasta do zębów podejrzany (zabroniony w Polsce) E 172 wodorotlenek żelaza stosowany rzadko podejrzany E 173 glin / aluminium dekoracja słodyczy podejrzany Konserwanty E 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 benzoesany m.in. napoje gazowane, marynaty, konserwy NIEBEZPIECZNE (możliwe działanie rakotwórcze) E 220 dwutlenek siarki soki, koncentraty szkodliwy E 221, 222, 223, 224, 226, 227 siarczany, wodosiarczany, pirosiarczany różne NIEBEZPIECZNE E 230, 231, 232, 233 difenyl / bifenyl, fenol, fenolan stosowany do zabezpieczania skórki owoców cytrusowych NIEBEZPIECZNE E 234 niazyna sery topione, antybiotyki podejrzny E 239 heksamina różne NIEBEZPIECZNY (możliwe działanie rakotwórcze) E 249, 250 azotyny sodu i potasu szkodliwe (powoduja nadcisnienie) E 251 azotany sodu m. in. sery topione E 252 azotan potasu sery topione Antyutleniacze, stabilizatory E 310, 311, 312 gallusany: propylu, oktylu, dodecylu płatki ziemniaczne, guma do żucia szkodliwe w dużych ilościach E 320 butylo-hydroksy-anizol biszkopty, tłuszcze piekarskie szkodliwe (wpływa niekorzystnie na poziom cholesterolu) E 321 butylo-hydroksy-toluen guma do żucia, opakowania żywności E 330 kwas cytrynowy różne NIEBEZPIECZNY ( możliwe działanie rakotwórcze) E 338 kwas fosforowy napoje szkodliwe (zakłócanie procesu trawienia) E 339, 340, 341 odmiany kwasu ortofosforowego sery, proszek do pieczenia Zagęszczacze (emulgatory) E 407 karagen desery mleczne, galaretki w proszku, dżemy, keczup szkodliwy (zakłócanie procesu trawienia) E 422 glicerol, gliceryna wyroby cukiernicze podejrzany E 450, 451a, 451b fosforany, polifosforany sery topione szkodliwe (zakłócanie procesu trawienia) E 507 kwas solny podejrzany E 524 wodorotlenek sodu słone paluszki środek o działaniu żrącym To tylko część, lista jest bardzo długa. Jak juz pisałam nie ustrzeżemy sie trucizn, ale mozemy je znacznie ograniczyć. Teraz nie będzie mnie przez jakis czas, ale zajrzę z przyjemnościa za parę dni, bo widzę, że sympatyczni z Was ludzie, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie zgadzam z wyrzucaniem ulotek z leków typu efectin czy velafax poniewaz chcac nie chcac kiedy zaczynamy brac ten lek i wczesniej przeczytamy ulotke to tak jak kolezanka napisala 3/4 objawów wypisanych na ulotce nas dopadnie. Ale ciezko opanowac ciekawośc, wiem z wlasnego doswiadczenia:(wiec takto juz jest, ze potem początki ich brania sa straszne. Ale efekty są:)Gdybym kiedykolwiek znowu miala ataki franczeski wrocilabym do leczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala30
Witam kochane nerwuski.u mnie dzis ok ,tylko lekki bul glowy ,ale to pikus.mam25 lat ciesze sie ze wizyte masz juz za soba i ze wszystko sie wyjasnilo,a jesli chodzi o branie lekow to ja tez bronie sie jak moge ,ale vivi ma racje najlepiej odrazu wyrzucac ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala30
tuli panka my tez trzymamy za Ciebie ksciuki BEDZIE DOBRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala30
Mnie to przeraza nawet jak przeczytam ulotke od lekow antykoncepcyjnych ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 👄 🌻 pozdrówka dla wszystkich papa kompletnie brak czasu na pisanie myślami z Wami cały czas :) całuski dla wszystkich Jaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez biore antykoncepcyjne ale tam mniejsze prawdopodobienstwo a tutaj to masakra ale musze wziąsc, moze mi pomoga....chociaz bardzo sie boje:( zycze wam spokojnej nocy dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala30
Dobranoc.kolorowych snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz racje
zarobiona 45 Masz racje !!!!!!!!!trujemy sięęęęęę i nasze dzieci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"TO NIE ŚCIANA PŁACZU Przyznaję, że jest wiele rzeczy, na które można się skarżyć Ale pytam też: Czy uskarżanie się w czymś komukolwiek pomoglo? Uskarżanie się niszczy wszelką aktywność, wszelki postęp. Dni, które wypełnisz skargami, to twoje najgorsze dni. Nie posuwasz się naprzód, nogi masz ciężkie jak oŁów. I tylko zatruwasz życie także rodzinie, przyjaciołom i znajomym Zpewnością każdy czŁowiek ma swe cierpienia i troski. Ale czy trzeba innym wciąż o tym opowiadać? Twój bliźni to nie ściana pŁaczu Dlaczego mamy bezustannie narzekać na złe czasy, na zŁych ludzi, pogodę na prawdziwe i wydumane choroby?\" MIŁEGO DNIA:) Jest jeszcze tyte pięknych i dobrych rzeczy, za które powinniśmy być wdzięczni i z których możemy się razem cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem w pracy.....45 min temu wziełam pierwszą tabletke betaloc zok....zobaczymy.Teraz czuje ze znów mi troche nierówno bije ale boje sie i moze to dlatego.Moja babcia tez to bierze i mówi ze dobrze sie po nich czuje :) pozdrawiam wszystkich, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivi73
tak wstac rano bez zadnych doleglowosci i cieszyc sie dniem jak jeszcze niedawno. dzis mam wrazenie, ze serce mi wyskoczy pietami, tak mocno bije, nie szybko, tylko mocno, stoje obok siebie i dretwieje mi cale cialo, aha ledwo sie trzymam na nogach , bo sä jak z waty...pogoda?pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich. mam nadzieję że ta pogoda się jakoś usystematyzuje - bo faktycznie można się wściec. Tuli_panko - WITAJ na tym forum nie krępuj się pisz o wszystkim - jeżeli tylko masz ochotę i uwazasz że może Ci to pomóc. Wiem że anoreksja to straszna choroba - ja nigdy jej nie miałam - za bardzo kocham jedzenie:))) ale mam Przyjaciółkę która choruje na tą chorobę i wiem że jest równie straszna jak nerwica a właściwie jeszcze gorsza bo fizycznie namacalna i rujnująca organizm. Nie wiem jak u CIebie się zaczęła - ale mam nadzieję że masz dobrego Psychologa który CIę prowadzi - bo wiem że sama sobie nie poradzisz.... Ale głowa do góry - będzie dobrze - musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie
nie ignorujcie ulotek, nawet jak sie boicie,że cos niekorzystnego przeczytacie, Kazdy w kazdej ulotce leku znajdzie cos, co go wystraszy. Nie mozna popadac w panikę, a mozna się np. ustrzec szoku polekowego, czy wstrząsu anafilaktycznego, albo szybciej dociec przyczyny nietolerancji na lek. Nawet leki przeciwbólowe ogolnie dostępne bez recepty mogą wchodzic i czesto wchodzą w konflikt z tymi, które przepisał lekarz. Nie wszystko powiemy lekarzowi w czasie wizyty, albo zapomni sie, albo ze zwykłego "syndromu białego fartucha" czy niedokładnie przeprowadzonych badaniach. Wtedy lekarz często krzyczy dlaczego pan(pani) mi otym nie powiedziała!Bardzo wiele nowych leków wchodzi co jakiś czas na rynek farmaceutyczny. Przecież one sa NA NAS najzwyczajniej w świecie TESTOWANE! To fakt, że swiat dochodzi do coraz doskonalszych środków medycznych, ale nie wszyscy tolerują nowości wchodzące w ich skład. Pyralginum np. (ale nie tylko) - lek bez recepty przyjmowany bezkrytycznie moze po jakims okresie stosowania poważnie uszkodzić szpik kostny lub wątrobę. Wszystkie ibu - apapy itp. chwalą się przecigorączkowym działaniem , skutecznoscia w chorobach zatok. Reklama raklama i jeszcze raz reklama. Nie jestem stary, ale jak byłem w wieku 20-25, starałem sie nie zamykac oczu i uszu na informacje o skutkach ubocznych. Trzeba miec ich świadomość! Jest taki lek na arytmie jak biosotal. Tam wyraźnie jest napisane, że może wywoływać dodatkowe skurcze. I jesli nie ustępuja, a właśnie się nasilaja, to jest jeszcze czas, by coś zmienić. Wszystkie nasercowe i nerwicowe, bez wyjatku to SILNE LEKI, nie wolno lekceważyć tego co na ulotce. A może my właśnie jakiegoś składnika nie tolerujemy. Pisze niektóre zwroty wersalikiem, bo widze, ze forumowiecze tak robia, mnie sie to podoba. Na koniec przychylam sie całym sobą do tego, co napisała "zarobiona 45". Nie podchodzcie lekkomyslnie do terapii i stosujcie własciwą diete, ktora wymaga od nas wiecej czasu i wkladu pracy, ale opłcie sie Wam, zobaczycie sami. Zycze wszystkim 100 lat i kilku wiosen w zdrowiu i dobrej kondycji. L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala30
Witam,pozdrawiam i zycze milego popoludnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×