Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ejże ejże

Lista imion, zjawisk pretensjonalnych i kiczu wszelkiego...

Polecane posty

Gość nie agnieszka nie andżelika
Kurcze, stara się człowiek, kupuje kwiatki, stawia je na klatce by wyglądało przytulniej, podlewa kilka razy w tygodniu, jak doniczka za mała to przesadzi, a potem na forum mnie obsmaryją "bo przyozdabiam klatkę schodową kwiatkami". Jak w miasteczku nic się nie dzieje, to nuda, z nudy leją się po mordach. Ale jest OK, bo przecież nie ma nic bardziej tandetnego niż festyny i turnieje... Ludzie, opamiętajcie się! A co wy robicie dla innych ludzi, że tak bez cienia skruchy krytykujecie innych? Sami jesteście tacy idealni, żeby innym wytykać ich małe lub większe dziwactwa? Świat byłby nudny, gdyby wszystkie kobiety nazywały się politycznie poprawnie - Ania, Asia, Marta, a mężczyźni Maciej, Tomek, Marcin... Takie krytykanctwo świadczy jedynie źle o was samych - chyba musicie być bardzo znudzeni życiem i nieszczęśliwi skoro za wszelką cenę doszukujecie się pierdołowatych wad w ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiczowaty ten topik, co próbuje nasladować TOP TRENDY.....ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola hehe
Do Miss Parker......... kiedys uzywalam ten nick wszedzie . Ciekawi mnie czy masz go z tego samego zrodla co ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selyna
ale nudny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo kto rozumie slowo kicz...niestety :( Jak mozna kiczem nazwac imiona polskie jak Jasiek, Ania, Kasia, Agnieszka..... Ludzie, douczcie sie: Definicja kiczu z Leksykonu: \"Kicz - najczesciej obraz, rzezba, takze utwor literacki, film, sztuka teatralna - pozbawione wartosci artystycznych. Tworcy kichow posluguja sie przesadnym uproszczeniem, odwolujac sie do niewybrednych gustow i prymitywnych upodoban\". Jak nie zna sie znaczenia slowa kicz, to lepiej takiego slowa nie uzywac... I lepiej nie mieszac tego czego sie nie lubi,.... z kiczem, bo mozna wyjsc na idiote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaklina
żaklina napewno nie jest bardziej kiczowatym imi4niem niz agnieszka ,iwona ,krystyna , kasia , ewa , donata bllleeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i oczom nie wierze.kazdy uwaza za kicz i tandete coś innego...... a ja mam zegar w skórze i super wygląda niż jakies plastykowe okrągłe za 20 zł........... mam plastikowe doniczki bo akurat takie w OBI sprzedają , mam panele na podłodze i sa super zrobione i nie syfi sie tak jak na wykładzinie, nosze biodrówki i pomalowane tuszem rzęsy i tez jestem kiczowata? aha mam jeszcze białe kozaki(ktos napisał ze to kicz), mam jeszcze kryształowe miseczki i wazony które dodają ciepła w mieszkaniu(to tez kicz)?, a ci co tak pisza co mają?.........nie dośc ze wynajmuja pewnie mieszkanie to mają jedną plastikową łyzkę i papierowe talerze i moga pomarzyc o zegarze w skórze , o panelach, o doniczkach i kryształach.......i białych butach,......... wogóle to brak tolerancji tu widzę. A co powiecie o osobach innej nacji? czy czarny murzynek nie jest kiczowaty na tle naszych ulic?......żaenada co wypisują niektórzy.....o gustach sie nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napoleonowa
już może ktoś o tym wspomniał - dla mnie strasznym kiczem jest cała oprawa oraz nawet sama idea walentynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiczkowa
Imiona:Dżesika,Nikola,Sandra,Samanta,SabrinaGracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabeth lebioda
kiczowate imiona: wszelkie imiona zapozyczone z jezykow obcych i koszmarnie spolszczone - Zaklin, Brajan, Kewin itd.. poza tym nie przepadam za imioonami Agnieszka, Lucyna, Aldona, Angelika zjawiska pretensjonane: * skwarki z solarium *gole brzuchy i piercing w pepku - ZIMA *krajobraazy i konie na scianch *skorzane ustrojstwa na scianch (zegary, obrazy) *50 letnie kobiety ubierajace sie jak 20latki (z tylu liceum, z przodu muzeum) *niefunkcjonalnie dlugie tipsy ozdobione do granic mozliwosci *kilogram zlota na szyji *bransoletka na kostce *biale kozaczki na obcasie... no na razei tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnicha21
A dla mnie kiczowate jest: - jednoczesne żucie gumy i mówienie - nie wyłączanie komórki w teatrze, kinie, na wykładzie itp -5 kolczyków w jednym uchu - czerowne włosy - picie piwa prosto z butelki - mówienie : "zarypisty", "zajzajerski", - sztuczne kwiaty A imiona kiczowate to dla mnie : Klaudia, Malwina, Judyta, Elwira, Nikoletta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miloscimoja
na pewno kiczowate jest : - mowienie : umią, rozumią, - mówienie swetr zamiast sweter - broszki na szalikach - chodzenie w miniowie zima - ostry makijaz dzienny - serial "Klan", "Bulionerzy", "Swieta wojna" - kabaret Elita - Krzysztof Daukszewicz, ktory w ogole nie jest smieszny - Bryndal, patrz wyżej, a na dodatek jest paskudny - chodzenie z malutka torebeczka i ogromna reklamowka... zalosne, a nisetety coraz czesciej zauwazalne... - program "Bar"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakto45643
Skoro juz tak wymieniamy to: - jedzienie w miejscach publicznych kanapek z paprykarzem, ryba, jajkiem, konserwa... - jedzenie chipsow w kinie - mowienie "bry" zamiast "dzien dobry" - srebrne, grube lancuchy na szyjach facetow - biale skarpety do eleganckich spodni - tipsy, w kazdej postaci - przeklinanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-skorzane obrazy i zegary,jezuuuuu jaka tandeta -sztuczn kwiatki w wazonikach porozstawiane po mieszkaniu -panele plastikowe na scianach,chyba siding? -zlote lampy stylizowane na antyki -fototapety -biale buty -oczojebne cienie do powiek -ostra solarka -zlote bransolety -sygnety!!! -chodzenie po centrach handlowych grupka panienek przez weekend i tzw.\"pokazywanie sie\"-kto to wymyslil???????? -blyszczace mebloscianki -ceraty na stole!!!!!!!!!!! jak soebie cos przypomne to dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-boazeria! -dresy z 4 paskami -chinskie ozdoby do domu typu lampa nawilzajaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faza
Jesteście beznadziejni. Pisząć takie rzeczy możecie kogoś urazić. Zwłaszcza jeżeli chodzi o imiona... Jakby ktoś był winien jak mu rodzice dali na imię. Idioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
Nr 1 kobieca nóżka w czarnych rajstopkach i białych pantofelkach :((wrr nr 2 serial ,,Niania ,,... Nobla temu kto wymyślił te idiotyzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nikt nie lubi imienia PATRYK???? JA TEŻ NIE CIERPRIE HEHEHEH:):):):) bardzi mi się zle kojarzy!!! A co do tego tematu to nie cierpie właśnie plastrów. po co sie afiszowac z tkim czyms??? nuie wiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filomenka----przeczytaj sobie na glos to co napisałas przeciez to nie kicz to mega kicz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka-p1
Cos mi się wydaje, że autor i cała reszta "za" piszą o sobie i swoim domowym otoczeniu. Bo sa anonmowi i mogą się dowartościować w ten sposób. Mogłby sie każdy z nich podpisać imieniem, to bysmy sie pośmiali z ich zakłamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magss
kiczowate imiona: Pamela, Honorata, Wiesia, Zdzisia, Stasia, Dagmara, Żaneta. Błażej, Piotr, Arkadiusz, Filip Przedmioty: mnóstwo wszelkiego rodzaju figurek etc., skóry, "stylowe" zegary z bazaru zjawiska pretensjonalne : dojrzałe kobiety ubierające się jak 20 latki (dzidzie-pierniki) TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE, WłASNE ZDANIE Z KTóRYM MOżECIE SIę NIE ZGADZAć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tymczasowy
Ludzie... nie rozumiecie pojęcia słowa kicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot by pomyslal, ze tyle osob potrafi wymienic takie \"zjawiska\", a mimo to maja sie dobrze i egzystuja. tylko wiecie co u nas poprostu jest kiczowacie, bo chcialibysmy miec jak na zchodzie, a nas poprostu nie stac. mam na mysli spoleczenstwo.a to co wymieniacie to poprostu cos co bylo modom, a juz nia nie jest. tylko jedni biegna za nia dalej jak oszolomy, a inni sie poddali... i maja panele, krysztaly itd. myslicie, ze jak mili by kase to laski mialyby odrosty, a ktos inny nosilby 4 paski na dresie? przyczyna tkwi troche glebiej, w naszej kulturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- rolowanie nogawek w rozszerzanych dzinsach i wciskanie ich w cholewki kozakow, zeby byc modnym - noszenie rurek na wielkim tylku - buty z obcasami-koturnami - u dziewczyn: zgrywanie sie na wielkie znawczynie pilki noznej i zachwycanie sie \"Boskim Ronaldinio\" - malowanie paznokci/robienie makijazu na zajeciach - kreowanie sie \"slodka niunie\", \"ostra sucz\" - nie cierpie zestawienia kolorow czarnego i czerownego, wydaje mi sie pretensjonalne, pasuje moze Draculi :P - ogolnie kiczowaty wydaje mi sie wszelki rodzaj lansu, kreowania sie na kogos, kim sie nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze sie MODĄ, nie inaczej. * potwornie kiczowate sa tez dla mnie piosenkarki pop np. Fergie, Aquilera * sluchanie radia Zet, eski, radiostacji * robienie bledow ortograficznych i stylistycznych * kreowanie sie na intelektualiste, bo przeczytalo sie ksiazke Coehlo, J. Wisniewskiego, Dona Browna, Whartona, Szwai albo Grocholi * filmy w stylu \"Troja\" albo \"300\", chociaz gorsze sa polskie produkcje typu \"Dlaczego nie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Immortelle
Ludzie! co wy wyprawiacie?! przeczytałam cały ten jakże bzdurny temat i uwierzyć nie mogę że znalazł się ktoś taki jak WY (prawie wszyscy) którzy tylkobyśie krytykowali :/ kicz?! ktoś już tu podawał definicje kiczu i jakoś wątpie czy podawane przez was rzeczy są kiczowate :/ "Aniołek z Różami" czy jak ten ktoś tam ma nick napisał że kiczowate (taaa) sa glany, czarne spódnice i styl na brudasa... SŁUCHAM?! to czemu tak dużo ludzi jest Metalami i Gotami?! w tym także ja uważam sie za gotke i twoja wypowiedz bardzo mnie uraziła - ubieranie sie na czarno czyli mrocznie to kicz i styl na BRUDASA?! o Boże - nie wiedziałam że jestem aż tak kiczowata (a to takie straszne przecież jest...) i do tego brudna. Żenada! paneli nie mam ale zamierzam zrobić, moja mama ma pełno kryształów i plastkikowe doniczki, a ja mam dużo figurek. moja babcia (najukochansza :*) ma bozie w złotej ramce, a mama słucha radia zet. obrazki z krajobrazami i końmi są kiczowate?! od keidy?! chyba wam sie w głowach poprzewracało :/ WAM sie to nie podoba i zaraz nazywasie to kiczem - ŻA-ŁO-SNE! Przyznaje, że wiele jest rzeczy, które WEDŁUG MNIE są głupie ale nie będę ich wymieniać bo w przeciweństwie do was mnie wychowano że jakby nie wiem co - nie wolno obrażać drugiego człowieka! A nie wątpliwie wasza wylicznka "imiom, zjawisko pretensionalnych i kiczu wszelkiego..." jest obrażaniem innych! co złego jest w moim imieniu? mam na imię Malwina, a paru z was stwierdziło że to imie jest kiczowate. czemu? aaa! chyba wiem! bo spotkaliście keidys jakąś Malwine i źle wam sie to teraz kojarzy - czyli w zwiazku z tym wszystkie inne Malwiny świata są kiczowate, głupie i takie jak perwowzór który sobie przyjeliście. imie takie jak Kasia, Basia, Agnieskza itp. które podlaiście wcale nie sa kiczowate! to WY macie uprzedenia które rania innych! przecież nikt z nas nie wybiera sobie przy porodzie imienia i nie ma wpływu na fantazje rodziców, a wy sprawicie że taki ktoś moze jeszcze nabawić sie kompleksów "bo moje imie jest kiczowate" :/ Może podajcie sami jak macie na imie, jak wyglądaice, co macie w domu i co lubicie, a posmiejemy sie wszyscy razem a nie z siebie nawzajem co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAMAT Z WAMI LUDZIE
Lola Lu, rażą Cię błędy w pisowni??? Zwróć Uwagę jak napisałaś nazwisko Cohello... POZA TYM, NIE ROZUMIECIE SłOWA "KICZ"...ALE KTOś JUZ KILKA RAZY PRZYTOCZYł REGUłę, NIE BEDE SIE POWTARZAć...STRASZNIE SIE OśMIESZACIE, WYPISUJąC TUTAJ RZECZY, KTóRE Z KICZEM NIE MAJą NIC WSPóLNEGO, A RACZEJ Z GUSTEM LUB JEGO BRAKIEM...TO WY JESTEśCIE KICZEM PRZESYCENI, SKORO NIE UMIECIE ROZRóżNIć PODSTAWOWYCH SPRAW... CAPS LOCK ZAMIERZONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka - Skakanka
KIcz ma dużo wspólnego ze złym gustem, a w złym guście wg mnie sa: - imiona Nikola (bleeeeee) i Brajan i Dżessika, - podrabiane nieudolnie antyki - np. meble, - obrazy ze skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuuuuła
cały ten topik to istna żenuła :))))) a dlaczego nikt nie napisał ze totalnym kiczem jest noszenie bluzy z wielgachnym napisem LEVIS na plecach, to jest dopiero kicz, afiszowanie sie z buciorami salomona chocby najbrzydsze byly, ale to salomon przeciez. acha, dobry panel kosztuje wiecej niz parkiet. to taka dygresja na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×