Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Czesc.Mam pytanie bo moja dziewczyna brala tabletke na 7 dzien... czyli miala 6 dniowa przerwe.. i teraz dopiero przeczytala ze musi brac na 8 a nie 7... czy cos moglo sie stac ? ze brala o jeden dzien wczesniej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambuska 83
hej przygode z tabsami zaczełam dawno.. najpierw harmonet ale nie działał za dobrze a potem cilest.. po 2 latach brania go, odstawiłam po konsultacji z lekarką.. - miałam zawroty głowy silne wahania nastroju i duuuze rozdaznienie.. odstawiłam i... zaczełam nabierac wody jak balon... przytyłam ponad 10 kilo lekka reka... zmieniłam ginekolog i ta przepisała mi metformax i yasmin... boje sie jednak ze jesli bede chciała zyc bez tabsów to znow przybedzie mi kilogramów.. bo w ciagu niecałego roku i mozolnej pracy wrociłam do dawnego rozmiaru.. co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, a czemu bierzesz ten Metformax? Masz cukrzycę, czy po prostu można go brać, żeby nie przytyć po tabletkach? Barzdo mnie to ciekawi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona123800
brałam tabletki na wywołanie miesiączki LUTEINA. Dziś minął 10 dzien i mam taki krwawy sluz niby to miesiączka niby nie . a ginekolog powiedzial ze mam je stosowac tylko 10 dni a jak jzu bedzie ta miesiaczka to dopiero antykoncepcje mam zaczac no i nie wiem czy mam brac te anty skoro to jest tylko taki śluz z krwią jakby i jest tego mało . poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka_H
Dziewczyny, Mam takie zapytanie - bo ogólnie się trochę pogubiłam. Więc w skrócie: Przez ostatnie siedem dni (tj. do niedzieli) pigułek programowo nie brałam. Miałam okres i ok. Pierwszą kulkę z nowego opakowania (Cilestu) powinnam była wziąć w niedzielę koło południa, o czym zapomniałam. Wzięłam zatem ją w poniedziałek, czyli obsuwa 24h. Po kilku godzinach wzięłam kolejną tj. drugą - poniedziałkową. Wieczorem zaś z braku roztroponości i chwilowej odpowiedzialności spędziłam przyjemne chwile z ukochanym. Gdy tylko dopadła mnie panika, jeszcze we poniedziałek wieczorem wzięłam trzecią kulkę tj. wtorkową (podobno tak można). We wtorek czyli dziś już nie brałam. W środę wezmę zaś normalnie kolejną jakby nigdy nic. Pytania: 1) czy mogę zajść w ciążę :)? 2) czy przyjmować dalej kulki do końca normalnie? 3) czy mogę się kochać bez dod. zabezpieczeń po tym całym zamieszaniu? Napiszcie coś, bo ogólnie ten stan niewiedzy mi mocno nie służy ;) dzięki, ag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkaaa
Witam wszystkie Panie:) SKoro można tu zadawać pytanie, ij ak rozumiem - otrzyma się odpowiedz, postanowiłam, że też o coś spytam, a co;> wiem,że to może wydać się głupie,i owszem, przegladnelam już sporo postów na ten temat,aczkolwiek wolę się dopytać, raz jeszcze;> SPrawa wyglada tak:tabletki biore od czerwca zeszlego roku(yasminelle), zawsze mniej wiecej o 19. dzisiaj tez wzielam,i kolo 21 dopadlo mnie coś w rodzaju biegunki,aczkolwiek było to jednorazowe (można to chyba też nazwać rozwolnieniem). Pytania moje sa nastepujace: 1) czy powinnam brać drugą tabletke, bo istnieje mozliwosc, ze nie zostala wchlonieta(przeciez nie minely 4 h,a byla to czwarta tabletka z nowego blistra) 2) jezeli sie wchlonela, ale ja o tym nie wiem, iwezme ta druga tabletke,to czy cos sie stanie, w stylu "przedawkowanie", nie wime, jakies skutki uboczne, naruszenie tej calej zabezpieczalnosci? 3) w ulotce mam napisane, ze w przypadku wymiotow i ciezkiej biegunki. wydaje mi sie,ze ciezka biegunka to cos w stylu - meczy CIe caly dzien i umierasz, a nie jednorazowa wizyta w wc,jakkolwiek by "biegunki" nie przypominala... przepraszam,ze tak dosadnie,ale inaczej sie tego przedstawic nie da, raczej;> bede bardzo wdzieczna za odpowiedz;) Pozdrawiam wsyzstkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym na Twoim miejscu nie brała drugiej tabletki, a jeżeli się obawiasz, to przez najbliższe 7 dni niech Twój partner używa prezerwatywy. Takie jest moje zdanie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala89
Słuchajcie mam pewnien problem i moze jest tu ktoś, kto przezywal to samo co ja. Biore tabletki Yasmin juz od roku czasu. Dwa dni temu dostałam lekkiego krwawienia i trwa to do dziś. Zaznaczam ze jestem w srodku cylku i nie powinnam krwawic. Okolo 2tyg temu zaczelam diete i czy moze to miec wplyw na moj cykl miesiaczkowy? Czytalam rowniez ze lekkie krwawienia w srodku cyklu oraz zle samopoczucie moze swiadczyc o ciazy(?) Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie 1989
Witajcie mam takie pytanie w dni płodne znaczy 3 i 4 dnia uprawiałam sex z moim chłopakiem ale używając prezerwatywy ona nie pękła ani nic z tych rzeczy i miałabym pytanie odnośnie tego typu antykoncepcji czy mogę być pewna że nie jestem w ciąży czy raczej możliwa jest wpadka pomimo że gumka nie pękła ? Byłam ostrożna co parę sekund przestawaliśmy i ja sprawdzałm czy gumka jest na swoim miejscu i była a tu teraz takie cuda sie dzieją myślałam że kondon jak nie pęknie daje duże zabezpieczenie okres powinnam dostać 11 lub 12 a tu nic spoźnia sie a zwykle miałam jak w zegarku a w dodatku piersi mnie bolą i jakieś większe się zrobiły strasznie sie boje o wpadkę!! czy po 2 tygodniach test będzie wiarygodny prosze jak coś wiecie napiszcie coś jak chcecie to piszcie na maila Bombelek_444@interia.pl prosze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszka
witam drogie panie. Mam pytanie. Ostatnia tabletke wzielam w sobote, czyli nowe opakowanie powinnam zaczac w niedziele. Tylko jest problem, gdyz skonczyły mi sie recepty, a moj lekarz moze mi je wypisac dopiero w poniedzialek, czyli dzien po tym, gdy powinnam wziać pierwsza tabletke. Czy w poniedzialek powinnam wziac od razu dwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Możesz iść na pogotowie, tam bez problemu Ci przepiszą. A przy okazji mam pytanie. Jak myślicie, czy przy regularnym stosowaniu Marvelonu mam jakieś szanse zajść w ciążę? Dodam, że mój partner kończy we mnie bez prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bit bit
a co jeśli biorę tabletkę o 21 a między 22 a 23 sie wypróżniam? to moja stała pora także bez żadnych tam biegunek... Tabletka działa czy ją wydalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaa
Witam, wczoraj wzielam ostatnia tabletke z opakowania i kochalam sie z chlopakiem bez zadnego dodatkowego zabezpieczenia i skonczyl we mnie. teraz sie obawiam ze moge byc w ciazy, bylo to moje pierwsze opakowanie. Zazywam Cilest. Czy ryzyko jest duze w momencie kiedy chlopak konczy we mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Od jakiś 6 miesięcy biorę "Y", i niby wszystko jest ok, ale czasami zdarza się że krwawienie z odstawienia występuje w dniu ostatniej a nawet przedostatniej tabletki. A dwa blistry pod rząd bez przerwy to już wogóle nic nie daje bo krwawienia dostałam i tak. Mało tego jak skończyła drugi blister to nie dostałam krwawienia tylko jakichś plamień a nowy blister zaczynam w środę. Tak właśnie zakończyła się moja próba przesunięcia krwawienia. Jutro idę do lekarza i zastanawiam się czy nie poprosić o zmianę. Młoda położna - może ty mi coś poradzisz? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---------------- > łasuch ona Jak na moje oko to nie możesz być w ciąży. I nie wmawiaj sobie tego bo w tym stresie zacznie ci się wszystko opóźnić i już wogóle ześwirujesz. Kilka negatywnych testów mówi samo za siebie, więc głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---------------> łasuch ona Kobieto !!! Uspokój się. Jede test może wyjść nie tak, drugi też ale trzy to się raczej nie zdarza. A tak wogóle to czy ty miałaś okres po tym całym zdarzeniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---------------> łasuch ona Więc czym ty się stresujesz. Jedyne co mogę ci jeszcze poradzić to po prostu wizyta u ginekologa. Zrobi ci USG i będziesz miała pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty się kobieto zastanów czy bardziej "boli" cię to że facet cię zostawił czy że możesz być w ciąży. Myślisz że ciążą go zatrzymasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec idź do lekarza i będziesz miała pewność. Zostanie ci tylko zapomnieć o tym całym tomaszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loolo17
Ja mam pytanie... tak miałam ostatnio bardzo bolesna miesiaczke dostałam silne leki w zastrzyku pare dni pozniej wystapiła wydzielina której towarzyszyła krew:/ trwało to mniej wiecej 3 dni wystapiło to pozniej jeszce 2 razy no a teraz wciaz czekam na okres ktorego nie dostałam juz poltorej tygodnia i niewiem co sie dzieje :( moze wy cos pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez mam pytanie.. kochalam sie z chlopakiem bez zabepzieczenia pozniej o 21 wzielam tabletke a o 24 mialam biegunke.. mialam bo ja czulam ale nie poszlam do kibelka tylko biegynke przetrzymalam.. mam powody by ise martwic?? prsoze powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze to moje peirwsze okaowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabigaga
Prosze o odpowiedz. W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek pominelam 2 tabletki Cilest ( w sobote i niedziele nie wzielam) dopiero w poniedzialek rano wzielam 2 poprzednie naraz. Odbywalam stosunekz moim partnerem w niedziele. I juz sama nie wiem co mam robic? Czy brac dalej tabletki? Czy bede w ciazy? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia...
POmóżcie!!! w środe (28.06) o 20.00 zażyłam tabletke, W czwartek ( dzisiaj 29.05) o 00.30 wziełam znowu bo myślalam ze zapomniałam o 20.00( 28.05) i teraz nie wiem czy dzisiaj (*czyli 29.05) mam zażyć tą z piatku czy juz o 20.00 nie brac i dopiero zażyc w piatek ( 30.05) ???? Ospiszcie proosze :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiiii
mam problem facet spuścil mi sie na cipke a nie do srodka czy jest jakas mozliwaosc ze cos tam sie dostalo ?:D nawet nie wiem czy spłynelo robilismy to bez a mam dni płodne :/ i co teraz ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_1447
Mam pytanie ... dostAŁAM OD GINEKOLOGA TABLETKI MIESZKAM W NIEMCZECH I NIE WIEM CZY WSZYSTKO DOBRZE ZROZUMIALAM. mIALAM WZIĄSC TABLETKI 1 DNIA MIESIACZKI , A ŻE DOSTALAM POZNO WIECZOREM I NIESTETY NIE MIALAM JESZCZE ICH WYKUPIONYCH Z APTEKI. WZIEŁAM NA NASTEPNY DZIEN TERAZ MAM JUZ OKRES 9 DZIEN CZY TO NORMALNE . CZY MAM BRAC DALEJ TE TABLETKI CZY PRZERWAC I ZACZAC OD NASTEPNEJ MIESIACZKI CO ROBIC PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym brała dalej. i zrobiła 7 dniowa przerwę. a po niej zaczęła następne opakowanie. to nic że wzięłaś dzień później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie czy to powazny błąd jesli przyjmuje tabletki nie dokładnie z opisem na opakowaniu? Czy ma to wpływa na ich działanie? przyjmuje tabletki yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdsa
Mam pytanie czy jeśli się zgubiło opakowanie z tabletkami to można kontynuować ich branie z innego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonniiccaa
Hej mam pytanie.Miesiączkę miałam od 17go do 21 stycznia a kochałam sie z mężem w nocy z 30tego na 31 stycznia jakie prawdopodobieństwo jest że jestem w ciąży.Dziękuję za szybką odpowiedż.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×