Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość laska_ooo
Ja sie zbytnio na tym jeszcze nie znam, bo biore te tabletki dopiero 5 dni, ale moze zadzwon do swojego lekarza ginekologa i powiedz mu jak sytuacja wyglada poprostu, buzka i nie martw siem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia- zaczekaj do nastepnego cyklu, krwawienie moze byc reakcją na inne tabsy, jesli sie juz wiecej nie powtórzy to znaczy ze wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska_ooo
Ja bym nie czekala z tym nie ma zartow jesli sie wspolzyje regularnie, a lekarz wie lepiej chyba tak mi sie wydaje a zadzwonic to chyba nie jest jakis wielki problem a lekarz napewno cie nie wysmieje bo to normalne miec pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia-1986
A ile moze takie krwawienie trwac?? pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jesli ona zmienila tabsy to podczas pierwszych 3 miesięcy takie rewelacje są normalne a nawet jesli plamienia sygnalizuje to ze tabsy są za słabe (wątpie) to trzeba czekać i sprawdzac czy plamienie sie powtórzy w kolejnych cyklach bo taki jednorazowy incydent o niczym nie świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM PYTANKO, robie przerwe w zazywaniu tabletek, i czekam na okres, mialam go dostac 3 dni temu, czy zdaza sie tak ze moze byc w pierwszym miesiacu \"nie brania \" tabletek nieregularny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUSTYNKA000
ile trzba miec lat zeby zaczac brac tabsy? i czy wszystkie przepisuje lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larnaca- oczywiscie, po odstawieniu pigułek cykl moze byc bardzo nieregularny justynka000- wszystkie pigułki są na recepte od lekarza, jesli nie bedzie widział on przeciwwskazan zdrowotnych to juz 16,17 latki biorą choc uwazam ze to za wczesnie bo to duza ingerencja w organizm aniolek19- skoro zmiesciłas sie w 72h to powinien zadzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałabym zacząć używać tabletki antykoncepcyjne, ale mam wirusa żółtaczki typu B czy tabletki byłyby wskazane przy takim schorzeniu czymoże inna metoda antykoincepcji. Wkłądki odpadają bo się nie zdecyduje. Możes a teraz tabletki nowej generacji które nie robią dużego spustoszenia na wątrobi. Mam 35 lat i już kiedyś brałam tabsy znosiłam je dobrze ale był to dość dawno zanim dowiedziałam się ze ma wzw B pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nastepujące pytanie...mam nadzieje ze sie nie powtarza.. a mianowicie tabletki biore od dłuzszego czasu...i opakowanie koncze zawsze we wtorek a okres dostaje po 3 dniach czyli w piatek...cy w czasie tych 3 dni mozna zajśc w ciąze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nastepujące pytanie...mam nadzieje ze sie nie powtarza.. a mianowicie tabletki biore od dłuzszego czasu...i opakowanie koncze zawsze we wtorek a okres dostaje po 3 dniach czyli w piatek...cy w czasie tych 3 dni mozna zajśc w ciąze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
"pisałam juz w innym temacie ale był stary i niewiem czyktos mi odpisze... brałam regulon przez 2 lata później przez pół roku nie stosowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych... teraz znowu wróciłam do regulonu... lekarz powiedziałze działaja po tygodniu; niestety juz w 3 dniu stosowania tabletek zaszalałam z moim partnerem... jaka jest szansa ze wszystko jest ok? " litości ... odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
hmm... co do tych 3 dni to ja mysle ze raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
wczoraj kiedy mialam łyknac tabletke.. wypadla mi! wiec wzielam kolejna z opakowania.. co mam zrobic??cos sie stanie jak nie wezme jednej? moze zrobie 8 dniowa przerwe? mam tabl jednofazowe! (kto pyta nie bladzi;*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobi
Witam serdecznie wszystkie kobietki i mezczyzn rowniez => Pigolki biore juz regularnie od 6 lat i myslalam ze na ich temat wiem juz wszystko.... a jednak, po tak dlugim okresie mam jeszcze pytania. Ostatnio zastanawiam sie nad pewnym zjawiskiem, a mianowicie... chyba wszyscy wiemy ze regularne stosowanie pig.daje nam jakies 99,8% zabezpieczenia przed niepozadana ciazna, ALE !? Jezeli nie robie przerwy pomiedzy opakowaniami to jak moge sie dowiedziec ze jestem w ciazy? Nie zapominajmy ze zawsze zostaje nam 00,2% szans na to ze jednak zaszlam. Osobiscie znam dziewczyne, ktora zaszla w ciaze biorac pigolki. Wiec? Skoro nie robie 7 dniowej przerwy na okres to skad mam wiedziec ze jestem w ciazy i czy branie pig. nie zaszkodzi dziecku? (nie pytam bynajmniej o typowe objawy ciazy, bo nie wszystkie kobiety maja nudnosci, powiekszone piersi czy temp. ciala) Pozdrawiam serdecznie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
mma takie pytanie. od grudnia biore novynette. w sumie było wszytsko ok. tylko na ostatnic 2 opakowaniach na ok. 12-14 tabletce pojawiło mi sie plamienie. które wygladało jak normalny okres, tylko troche mniej krwi, tak samo mnie brzuch bolał itp. trwało 5-6 dni. tylko ,z ę na przed ostatnim opakowaniu, oprócz tego w przerwie 7 dniowej miedzy opakowaniami dostałąm okres (trwał 2 dni ...). lekarz przepisał mi mocniejsze tabletki (regulon). teraz mam 7 dniowa przerwe, miałąm to plamienie na 14 tabletce. ale tym razem okres sie nie pojawia.... czy moghe być w ciaży? ostatnio jakieś dwa tyg temu miałam biegunke, ale lekarz mówił,z ę to nie wymioty wiec nie osłabiaja tabletek. tydzien temu byłam chora na zapalenie pecherza, wiec przyjmowałam furaginum z wit C, ale to podobno teżnie ma wpływu. Boje sie,z ę moge być w ciazy.... co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami.kami
Biore regularnie Jeanine. Ale mój endokrynolog nie wrócił jeszcze z urlopu, zaczęlam brać z moich resztek- mam ich tylko 11 i nie wiem czy po prostu moge wziac tylko te 11 i po prostu odstawic, czy mam biegac i szukac kogos kto mi wypisze opakowanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////////////
gdy po 2 h po przyjaciu tabletki , odbilo mi sie np.mleko ktore 5 min wczesniej pilam?to mozliwe ze zwrocilam tabletke??bo to nie wymioty a odbicie.male oddicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie. Czy tabletki na gardło i polopiryna mogą wpłynąć na działanie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna Sabina
mam problem: zrobilam teraz przerwe po 18 tabletkach ( bo tylko tyle milam a nie kupowalam nowego opakowania bo zmieniam tabletki ) normalnie po 4 dniach dostalam okres...mam pytanie czy po 7 dniowej przerwie (jesli wezme tabletke 8 dnia) bede od razu zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_21
wiam biore tabletki bardzo dlugo ale pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.po tygodniowej przerwie(osmego dnia) powinnam wziac tabletke (w moim przypadku to piatek)a pomylily mi sie dni i wzielam jeden dzien wczesniej czyli w czwratek co mam teraz zrobic?/jeden dzien przerwy czy...?prosze o rade(biore cilest jakies 3 lata)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzbpb
mam pytanie od ok. 2 lat biore tabletki novynette wszystko bylo ok. czasem mialam male przerwy w braniu tabletek. teraz biore drugie opakowanie po miesiecznej przerwie. moj problem a raczej stres dotyczy tego iz mam jeszcze dwie tabletki do konca opakowania i mam krwawienie czy to normalne? prosze niech mi ktos odpowie bo zwariuje w sumie niedawno bylam u lekarza wyniki badan wyszly ok. mam sie martwic ? dziekuje za kazda otrzymana odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzbpb
Do GILI GILI pytam kolejna osobe o to samo bo jestem straszna panikara oglnie ale skoro sluzysz rada to prosze odpowiedz mi poza tym czytalam gdzies ze ty tez bierzesz novynette....mam pytanie od ok. 2 lat biore tabletki novynette wszystko bylo ok. czasem mialam male przerwy w braniu tabletek. teraz biore drugie opakowanie po miesiecznej przerwie. moj problem a raczej stres dotyczy tego iz mam jeszcze dwie tabletki do konca opakowania i mam krwawienie czy to normalne? prosze niech mi ktos odpowie bo zwariuje w sumie niedawno bylam u lekarza wyniki badan wyszly ok. mam sie martwic ? dziekuje za kazda otrzymana odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luciaa
witam, ja mam nastepujace pytanie mam nadzieje ze ktos mi odpowie (giligili moze TY :) ) wyczytalam wczesniej ze jezeli nie wezme tabletki pierwszego dnia cyklu to mam sie zabezpieczac przez nastepne 7 dni lub caly cykl. to rozumiem i jest dla mnie jasne ale nie wiem co zrobic jezeli wezme tabletke z pierszego opakowania w 3 dniu cyklu (to jest czwartek) to mam brac te tabletki 21 dni czyli wszystkie z opakowania czy tylko 19 tabetek? i co z przerwa? robic 7 dniowa przerwe czy lepiej jej nie robic w takiej sytuacji. prosze o rade. z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola78
zacznij brać tab. pierwszego dnia okresu bo w przeciwnym razie możesz narobić sobie bigosu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona55
ciesze sie ze jest jakas osoba z ktora mozna porozmawiac.wchodzilam wczoraj na forum kafeterii i tam bylo napisane zeprzez robienie loda mozna zajsc w ciaze,wydaje mi sie ze to nie jest prawda.a po drugie mam 18 lat i chce rozpoczac wspolzycie ale chce sie dobrze zabezpieczyc.nie ufam prezerwatywie,wiec doradz czym mozna sie3 dobrze zabezpieczyc. dodam ze w wieku 13 lat mialam operacje na torbiel jajnika i czy to moze mi przeszkadzac w sexie i w pozniejszym macierzynstwie? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do---zawstydzona
ja uważam tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne(ale wiadomo że są plusy i minusy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×