Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość kkkkakakakaka
hej:) mam pytanko, może ktoś mi poradzi... podczas przyjmowania tebletek yasmine z pierwszego opakowania, zapomnialam o jednej tabletce w czasie dluzszym niz 12 h...wiec musialam po zakonczeniu opakowania brac nastepneopakowanie bez 7-dniowej przerwy,..ale podczas brania drugiego opakowania,,znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie! mam pytanie. rok temu brałam diane 35 przez 4 miesiące i wszystko bylo w porzadku. krawienie z odstawienia występowało 3-4 dnia. Teraz jestem po 1 opakowaniu po rocznej przerwie i dzis jest 7 dzien przerwy a krwawienia nie ma nadal. tabletki bralam codziennie o 23 a pare razy zdarzylo mi sie wziąc wcześniej tzn o 20, 21 ale nigdy póżniej. testy ciazowe wychodzą negatywnie. Czy mozliwe ze jestem w ciazy czy moze zdarzyc sie tak ze krawienie z odstawienia nie wystąpi prz 1 opakowaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pół roczku przerwy powróciłam do plastrów.Wcześniej działały bez zastrzerzeń, przrzuciłam się na nie bezpośrednio z tabletek. Pierwszy przykleiłam zgodnie z rozkładem jazdy, w sobotę 26 maya. I tak już 7 dnia po przyklejeniu kochaliśmy się z moim Lubym bez dodatkowych zabezpieczeń. Pytanie me- czy(jako, że miałam przerwę i żadnych antykoncepcyjnych toksyn w organiźmie)- mam się bać, czy nie??? w sensie chodzi mi o to, czy one od momentu przyklejenia działają, czy niezbyt.Ulotkę wzdłuż i w szerz przeczytałam i nic tam na ten temat nie ma jasno napisane. Tak więc pluse o WASZE doświadczenia z tym związane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam zadac pytanie moze nie dotyczące antykonncepcji.ale o rzecz pierwszo planową czy podczas pierwszego razu czy ktoras z Was odczuwała jakis bol...krwawiła,,..czy moze totalny luzik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zimna_żarówka
Cześć! Przeszukuje cały interent i czytam i czytam ale nie daje mi to pewnosci. Biore tabletki od lat, wczoraj miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia i wczoraj na wieczór (ok 21.00) zapomniałam zarzyć tabletki, zarzyłam ją zaraz rano o 8.00. Zaznaczam ze jestem w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek. Czy mozliwe jest to ze bede w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklfjaljieaaoriaogjaorijaewera
mam pytanie!!! :( czy jesli bralam tabletki antykoncepcyjne i zrobilam sobie przerwe na dwa miesiace i teraz po tym czasie chce brac spowrotem czy moge? czy nic sie nie bedzie ze mna dzialo? aha i jeszcze jedno po jakim czasie brana tabletek mozna wspolzyc bez obaw nie martwiac sie o zajscie w ciaze? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdaliejidieieieiieieieie
mam pytanie!!! odstawilam tabletki, pierwszy okres dostalam po 31 dniach teraz czekam na drugi okres i nic, dzisiaj jest 32 dzien i nie mam okresu! nie wspolzylam od czasu zrobienia przerwy! wiec w ciazy nie jestem :) ale teraz chce zaczac brac tabletki znowu ( po 2 miesiecznej przerwie ) i okresu nie mam zeby moc to zaczac! zalezy mi na czasie :) wiec chce wiedziec czemu tak jest czy moze cos nie tak ze mna sie dzieje, moze nie jest to dobre ze sama sobie robie takie przerwy i dlatego moze teraz nie dostane okresu tak szybko!?? jak myslicie? dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdaliejidieieieiieieieie
z gory dzieki za odpowiedz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Persen
mam bardzo pilne pytanie, biore tabletki antykoncepcyjne Diane 35 juz od 2 lat, po okresie przerwy zaczełam brać nową serie we wtorek, tego samego dnia kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpiecznia, w środe także przyjęłam tabletke, w czwartek niestety zapomniałam, przyjełam dopiero w piątek dwie naraz jak kazała ulotka, jednak po okresie 12 godzin od przyjęcia ostatniej co zwiększa ryzyko ciąży. Skontaktowałam się z lekarzem który twierdzi ze jedna tabletka w takim przypadku nie wpływa na antykoncepcje jednak na ulotce piszą ze niebezpieczeństwo jest. Czy mógłby mi ktoś realnie wytłumaczyć jakie jest ryzyko zajscia w ciąże w takim przypadku i czy czas przyjmowania tabletek ( mam na mysli tu 2 lata) ma jakieś znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Persen
mam bardzo pilne pytanie, biore tabletki antykoncepcyjne Diane 35 juz od 2 lat, po okresie przerwy zaczełam brać nową serie we wtorek, tego samego dnia kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpiecznia, w środe także przyjęłam tabletke, w czwartek niestety zapomniałam, przyjełam dopiero w piątek dwie naraz jak kazała ulotka, jednak po okresie 12 godzin od przyjęcia ostatniej co zwiększa ryzyko ciąży. Skontaktowałam się z lekarzem który twierdzi ze jedna tabletka w takim przypadku nie wpływa na antykoncepcje jednak na ulotce piszą ze niebezpieczeństwo jest. Czy mógłby mi ktoś realnie wytłumaczyć jakie jest ryzyko zajscia w ciąże w takim przypadku i czy czas przyjmowania tabletek ( mam na mysli tu 2 lata) ma jakieś znaczenie Zły mail podałam wyżej prosze o odpowiedz na obecnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkl
czy zmiana czasu ma jakis wplyw na tabletki, o ktorej powinnam brac godzinie po zmianie czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OOna
8 czerca miałam okres, 9 kochałam sie z facetem potem 21 a 26 wieczorem zaczełam krwawic bardziej obficie niz podczas miesiaczki. Okresy mnam regularne wiec czy to mozliwe zeby miedzy 17 dniowym cyklem wystapilo krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SŁUCHAJCIE DZIEWCZYNY......... dzis byłam u ginekol...i powiedziła mi ze chyba jestem w ciazy.... a kochałam sie z moim facetem w dniu kiedy miałam nie płodne dni nadodatek w prezerwatywie i wybuch na zewnatrz..... i wysłała mnie na usg,... bo PODEJRZEWA ciaze...... kurcze.... ale jak to mozliwe..... ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia005
czesc, mam problemik.Bralam tabletki ponad 3 lata i 1,5 miesiaca temu przestalam.Dostałam normalnie okres po odstawieniu (25 maja) i nie zaczelam kolejnego opakowania.Teraz powinnam dostac okres (22 czerwca) i nie pojawil sie do dzisiaj.Nie wiem co mam myslec, odkad przestalam brac tabletki kochalam sie z moim chlopakiem z prezerwatywa i nigdy nie doszlo do wytrysku ''we mnie''.Slyszalam ze po tak dlugim czasie przyjmowania tabletek okres moze wystepowac bardzo nieregularnie a nawet moze go nie byc przez jakis czas i ze plodnosc wraca nawet przed pol roku.Co myslicie, czy jest mozliwosc abym byla w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia005
czesc, mam problemik.Bralam tabletki ponad 3 lata i 1,5 miesiaca temu przestalam.Dostałam normalnie okres po odstawieniu (25 maja) i nie zaczelam kolejnego opakowania.Teraz powinnam dostac okres (22 czerwca) i nie pojawil sie do dzisiaj.Nie wiem co mam myslec, odkad przestalam brac tabletki kochalam sie z moim chlopakiem z prezerwatywa i nigdy nie doszlo do wytrysku ''we mnie''.Slyszalam ze po tak dlugim czasie przyjmowania tabletek okres moze wystepowac bardzo nieregularnie a nawet moze go nie byc przez jakis czas i ze plodnosc wraca nawet przed pol roku.Co myslicie, czy jest mozliwosc abym byla w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myslę że ciąża
w tym wypadku jest mało prawodpodobna. Zrób sobie test na wszelki wypadek. Skoro naprawdę uważaliście tak jak piszesz, to ciązy tu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysiaaa
Dziewczyny, czy któraś z was ma WZW i bierze tabletki anty? Dzis mam zacząć brać Mercilon ale nie powiedziałam mojemu gin że jestem chora. To moje pierwsze tabletki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinkala
Witam, PROSZE SIE NIE ZNIECHECAC DLUGĄ TREŚCIĄ I PRZECZYTAĆ!!!!! POomocy!! Ostatnia tabletke poprzedniego cyklu wzięłam w poprzednia sobote. Zapomnialam wziac pierwszej tabletki nowego cyklu(sobota) a drugiego dnia(niedziela) mialam stosunek z chlopakiem. I przypomnialam sobie o tym dopiero po fakcie i wzięłąm 2 tabletki...Czy dobrze zrobiłam?? Na ulotce przeczytalam ze jesli kochalam sie w ciagu tygodnia poprzedzajacego nie wzięcie tabletki to jest prawdopodobienstwo ze zajde w ciaze ...i jak sobie przypomnialam to rowniez mialo miejsce (w ostatni poniedzialek) Nie wiem co mam zrobic. Czy ktoś moze mi odp jak duze jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? czy test wykaże ciaże po tak krótkim okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem bo pzrez 2 tygodnie bralam novynette i zle sie po nich czulam wiec 3 dni temu je odstawilam i teraz zcekam na okres zeby zaczac inne opakowanie ale wczoraj z chlopakiem mielismy mala wpadke bo podczas stosunku doszlo do wytrysku i niewiem czy może pzrez to dojsc do zaplodnienia czy jednak tabletki jeszcze moga miec dzialanie do tego czasu. czy moze ktos mi pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalia
ehhh wpadka w 24 dni cyklu (niby nie płodny wiem ale mam nieregularne ). zarzyłam escapele w 44 h albo jakoś tak w sobotę... w poniedziałek miałam dostać okresu ale nic z tego ;((( teraz mam jakiś śluz... i schizy już dostaje i szaleje ;((( czy mozliwe zeby była wc ciąży?? Błagam pomozcie mi... kidy dostane krawienia/okresu ?? prosze pomozcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laska_ooo
Siemanko wszystkie kobitki:D ja wczoraj wzielam pierwszy raz tabletke yasmin, mam pewne obawy ale wzielam, abysmy sie z chlopakiem nie musieli bawic w gumki zwlaszcza ze razem mieszkamy ze soba:)no i problem jest taki ze jestem przy kosci i pewnie te tabletki wogle nie zadzialaja:( nie wiem lwasnie jakie jest wchlanianie tabletek przez moj organizm. A ostatnio mam takie bole po prawej stronie w klatce piersiowej,nie moge wziasc glebokiego oddechu bo czuje blokade, te bole zaczely sie jeszcze zanim zaczelam brac tabletki. Wogole to jak bylam ostatnio u ginekologa to wykryla jakis guzik w prawej wlasnie piersi i nie wiem czy to nie jest cos powaznego i powiazanego z tym bolem w klatce.:(bardzo mnie to martwi!Istnieje jeszcze mozliwosc ze ten bol pojawil sie od stresu i przepracowania poniewaz tydzien temu sie wyprowadzilam z domu i bylo mi z tym ciezko szczerze mowiac i w nowym miejscu zamieszkanai duzooo pracki wieccc nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tah
Wracam jutro z Canady gdzie jest 6godzinna zmiana czasu. Czy tabletki po powrocie mam brac z uwzglednieniem zmiany czasu? Czyli ze np, jesli tu biore o 12 to po powrocie do Polski mam brac o 6? Czy sa jakies zagrozenia w zwiazku ze zmiana klimatu, czasu. Moja tabletka bedzie ostatnia z tego opakowania jutro, bralam juz cale opakowanie tu czekajac na powrot, takze jestem juz zabezpieczona, tylko boje sie o to, jak zareaguje organizm. Prosze o szybka odpowiedz i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz sobie uwględnic zmiane czasu i wziąć tak jak zawsze \"po kanadyjsku\" albo kopnąć sie te 6 h i brac o 12 czasu polskiego nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska_ooo
mam 175 cm a waze niecale 100kg:( myslicie ze to juz za duzo zeby tableteczki dzialaly dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze taka znaczna nadwaga moze wpłynąć na działanie tabsów ale gdyby to były takie niskodawkowe... no a yasmin maja wiecej hormownow takze lekarz na pewno wiedział co robi przepisując Ci je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska_ooo
i co jak tabletki maja skutecznosc 99,9% to u mnie np 50?? i jak to jest po strosunku jak sie bierze tabletki??ta sperma wyplywa z kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jaka maja u Ciebie skuteczność :| ale lekarz wiedział co robi i zapisał Ci takie z wiekszą dawką no sperma wypływa, przeciez nie wsiąka w Twoje ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska_ooo
Aha dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia-1986
Czesc dziewczyny Jestem w polowie opakowania yasminu i wystapilo u mnie krwawienie to jest moje 3 opakowanie tych tabletek. Chcialabym sie dowiedziec ile takie krwawienie moze trwac(na ultoce jest napisane ze zdazaja sie takie krwawienia jak silne moze byc. Jestem troche zaniepokojona bo biore tabletki juz od 2-3 lat z przerwami oczywiscie i nigdy nic mi sie takiego nie zdarzylo Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×