Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Do Weronisi Jeśli kobieta zaszła w ciąże podczas brania tabletek(choć takie przypadki zdarzają sie bardzi rzadko przy odpowiednim stosowaniu)to nie pojawi się krwawienie pomiedzy kolejnymi opakowaniami tabletek. Jeśli nie pojawiło się pierwszy raz to niekoniecznie wskazuje to na ciąże ,ale warto zrobić test żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.Jeśli nie pojawiło się dwa razy pod rząd należy udać sie do lekarza i wykluczyć ewentualną ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronisia525
Przyjmuje regularnie tabletki Logest od prawie 2 lat. ok. 7-8 tyg ostatni raz wspołżylam z chłopakiem z ktorym obecnie sie rozstalam. Mialam zabieg usuwania nadzerki więc przyjęłam dwa opakowania od razu. Potem wystąpiło krwawienie z odstaiwenia. Jednak od wczoraj mam okropne nudnosci, ktore przypadaja w ciązy na wlasnie 7-8 tydzien. Nie wiem czy to mozliwe zebym byla w ciazy? Czy krwawienie z odstaiwnia po ok.5- 6 tygodniach od zaplodnienia mogloby jakos\ wystapić?? Spotykalam sie z roznymui opiniami na ten tamt i wariuje. Prosze o odp i zrozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronisia A czy istniała podczas stosunku z chłopakiem jakaś ryzykowna sytuacja, tzn. czy zapomniałaś tabletki, wymiotowałaś, miałaś biegunke, zazywałaś tabletki, które mogłyby obnizyć skuteczność tabletek anty? Jeśli po tych dwóch opakowaniach miałaś krwawienie to potencjalnie wykluczałoby ciąże. Choć czytalam, że istniały przypadki ciąży pomino krwawienia miedzy opakowaniami, ale to tak sporadyczne przypadki, a przede wszystkim ciąża była wynikiem nie przestrzegania zasad zazywania tabletek. Powodów nudności może byc naprawde wiele, niekoniecznie ciąża.A może dostałaś doustnie jakies lekarstwa po tej nadżerce, które mają wplyw na tabletki anty. Moim zdaniem po prostu zrób test ciążowy, wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości.Bo taka nieświadomość w niczym ci nie pomoże.Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, że zrobienie testu ciążowego dla kobiety, która nie pragnie dziecka,to nagorszy koszmar, ale pomyśl sama, jeśli wynik będzie negatywny to kamień z serca. A jeśli pozytywny to nie oszukujmy się wcześniej czy później i tak byś się o tym dowiedziała.Bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronisia525
Masz racje, dziękuję. Nie mialam ryzykownej sytuacji. Juz raz wykonywalam test i to było okropne uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiija
hej ja tez juz prawie od pol roku biore tabl i jak dotad nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych, jednak od paru tygodniu miemwam napdany strasznych boli glowy, nigdy wczesniej nie mialam czegos podobnego, ogolnie wczesniej bardzo rzdko bolala mnie glowa, nigdy tez nie mialam twz migren. Czy to moze byc wplyw tabletek? A jesli tak to dopiero teraz? Czy miala moze ktoras z Was cos podobnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia20
brałam tabletki antykoncepcyjne ponad rok.Ostatnie odstawiłam w połowie opakowania. Chciałabym jednak zacząc znow je zażywać od najbliższej miesiączki.Przerwa ta wynosi ok.miesiąca.Napisz prosze czy skutecznosc ich bedzie taka sama i czy nie wystapia powiklania zdrowotne lub hormonalne. PS.z gory dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka ADAM____AREK
Proszę o pomoc! moje pytanie brzmi jesli mam cykl33 dni ostatni okres dostałam 5 kwietnia br. moja temperatura wynosiła 36,7-36.9 czy to normalne? czy nie muszę wykonac dodatkowych badań zeby sprawdzic ta temper? kiedy mam współżyc zeby doszło do zapłodnienia w jakich dniach proszę odpisać na a dodam ze współżyłam w 14 i 15 dniu cyklu gdy śluz był mętny i lepki czy moge byc w ciazy PROSZE O ODPOWIEDZproszę odpisać na mój e-mail anna154@onet.eu Bardzo prosze i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość han.
witam. nie potrafie sie zmusic do regularnego polykania tabletek i mam teraz z tego powodu ogromne problemy. w zeszlym tygodniu zapomnialm o tabletce nawet przez 2 dni.... przerazilam sie, gdy to zobaczylam i z rozbiegu polknelam 3 tabletki na raz (bo to byla pora lykania kolejnej). od dwoch dni mam okropne bole brzucha i caly czas chce mi sie wymiotowac... czy to moze byc przyczyna ?? czy cos mi grozi z powodu takiej wielkiej ilosci hormonow na raz? ...czy tez jestem w ciazy, bo nie pamietam kiedy wczesniej rowniez nie polknelam na czas tabletek, a martwi mnie to, jak niedobrze sie czuje... ? :P prosze o szybka odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie. Od 3 miesięcy biorę Jeanine wcześniej przez 2 lata brałam Diane 35. Nowe opakowanie Jeanine zaczęłam w 3 dni temu i 3 dnia zapomniałam wziąć pigułkę. Zapomnianą pigułkę przyjęłam po 11 godzinach i 30 minutach, więc nie minęło jeszcze 12 godzina, ale mimo to boję się bo po zapomnianej pigułce współżyłam z chłopakiem użyliśmy prezerwatywy ale podczas stosunku się zsunęła!! Pomocy czy mogłam zajść w ciąże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alynka234
KOCHALAM SIE Z CHLOPAKIEM W SUMIE W DNI PLODNE ALE NIE DO KOŃCA...CHCIALAM ISC PO POSTINOR ale dzisiaj swieto i nie wiem gdzie isc.moge isc jutro ale to bedzie juz jakas 50 godzina po...czy w ogole jest sens isc po ten postinor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czas na wziecie tabletki po to 72h wiec masz ejszcze czas, chociaz najlepiej jest ja wziac w jak najkrotzym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo-Linka
chcę zacząć współżyć z moim chłopakiem. Zastanawiam się jakie będzie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeśli: 1- to będą moje dni płodne 2- on użyje prezerwatywy 3-ja zastosuję globulkę lub krem plemnikobójczy 4- stosunek będzie przerywany z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja6151
dziewczyny kochane... jezeli chodzi o zapłodnienie to wygląda to tak: plemniki 6-7 godzin siedzą sobie w pochwie zanim mogą przeniknąc od macicy i ewentualnie zapłodnić komórkę jajową... dzieje isę to w jajowodzi ei taka zapłodniona kamórką wedruje sobie do macicy jednocześnie dzieląc isę i dojrzewając... natomiast zagnieżdzenie występuje dopiero po 11 do 14 dni, tak wiec wtedy zaczyna wydzielać ise gonadotropina kosmówkowa... wczesniej jedyne zmiany hormonalne to zwiększone wydzielanie progesteronu... dlatego tez dopiero po jakiś 2 tyg od zapłodnienia mozna zauwa,zc wczesne objawy ciązy takie jak np mdłości... to tylko chciałam skorygowac to na temat zagnieżdznia zapłodnionej komórki jajowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anteczka
a czy to normalne ze jak nie robiłam sobie przerwy tylko zaczelam 2 opakowanie to po około tygodniu pojawiła sie u mnie brązowawa wydzielina i teraz po skonczeniu 2 opakowania w czasie przerwy nadal mam te dzine upławy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n_aga
chciałam spytać.. biorę tabletki dopiero o godzinie 23.. ostatnio zdażyło mi się, że wzięłam ją przez sen i pomyliłam się (zamiast kolejnego w kolejce poniedziałku wzięłam tabletkę z wtorku (tego przed rozpoczęciem opakowania) i następnego dnia wystraszyłam się, że nie wzięłam tabletki i połknęłam dwie naraz.. czyli w ciągu dwóch dni wzięłam 3 tabletki.. co powinnam zrobić? czy dziś powinnam tabletki nie brać wogóle? proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. wiem, że to głupie, ale kompletnie zbaraniałam. czy tabletki anty działają podczas tej 7mio dniowej przerwy od ich brania? wzielam całe opakowanie harmonetu, bez rewolucji zadnych, o stałych godzinach. czy podczas tej przerwy miedzy pierwszym a drugim opakowaniem ( które teraz przyjmuje ) jestem zabezpieczona? Kochaliśmy się z moim facetem i już zgłupiałam, bo ktoś mi powiedział, ze ta przerwa jest \"płodna\" :o POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona35
BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!!!AKTUALNIE JESTEM NA TABLETKACH ANTYKONCEPCYJNYCH. MAJAC WAZNY WYJAZD NIE ZROBILAM PRZERWY POMIEDZY KOLEJNYMI OPAKOWANIAMI. ZBLIZA MI SIE KONCOWKA DRUGIEGO OPAKOWANIA, ALE MAM BARDZO WAZNA DELEGACJE I NIE CHCIALABYM MARTWIC SIE O BOL MIESIACZKOWY. CZY MOGE WZIASC TRZECIE OPAKOWANIE TABLETEK NIE ROBIAC 7 DNIOWEJ PRZERWY? BARDZO PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona35
BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!!!AKTUALNIE JESTEM NA TABLETKACH ANTYKONCEPCYJNYCH. MAJAC WAZNY WYJAZD NIE ZROBILAM PRZERWY POMIEDZY KOLEJNYMI OPAKOWANIAMI. ZBLIZA MI SIE KONCOWKA DRUGIEGO OPAKOWANIA, ALE MAM BARDZO WAZNA DELEGACJE I NIE CHCIALABYM MARTWIC SIE O BOL MIESIACZKOWY. CZY MOGE WZIASC TRZECIE OPAKOWANIE TABLETEK NIE ROBIAC 7 DNIOWEJ PRZERWY? BARDZO PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-aj
rozmawialam kiedys o tym z lekarzem.powiedzial ze jesli sa to tabletki inne niz diane24 i jeanne(chyba tak sie to pisze) to mozna robic tzw biale okresy-czyli ich brak,przez cyk,2,3,ale trzeba sie spodziewac ze jest to gra z hormonami. moze lepiej paczka nospy??skoro juz bralas 2 opakowania pod rzad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona35
nie bardzo mam bardzo ciezkie okresy i nawet mocne srodki mi nie pomagaja biore femodene ktore nie maja za duzej dawki hormonow mam nadzieje ze bedzie ok chce sie tylko upewnic ze moge wziasc ta trzecia paczke to co uwazasz??tak czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-aj
mam nadzieje ze link otworzysz...i sama zdecydujesz.ale tam napisali ze max to 3 opakowania.max max max pamietaj.z tego co pamietam tez mi sie te 3 opakowania jakos przypominaja ale wiesz reki nie dam sobie odciac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona35
nie bardzo moge znalezc odopwiedz n moje pytanie na tej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-aj
"Hello :) Chciałabym się Was poradzić, czy jest bezpieczne wzięcie trzech opakowań tabsów pod rząd? Chodzi mi zwłaszcza o zachowanie ich skuteczności. Czytałam, że niektórzy ginekolodzy zalecają swoim pacjentkom robienie przerwy jedynie co trzy opakowania, ale spotkałam sie też z taką dość mało optymistyczną opinią (nie wiem czy słuszną), że tabletki przestają działać prawidłowo przy zbyt "intensywnym ich przyjmowaniu". Co o tym myślicie? " " No a tabletki to pod rząd można brać góra 3 opakowania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-aj
o to ci chodzilo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona35
tak dzieki bardzo tez to znalazlam no to wezme to ostatnie opakowanie a potem koniec i robie sobie przerwe nie wazne ze bede umierala z bolu co tam jeszcze raz dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agut a czytałas może dokładnie ulotkę? zazwyczaj tam jest napisanę , że w czaie 7 dniowej przerwy jesteś zabezpieczona. wystarczyło poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bałałjkaaa
witam, mam pytanie...zazyłam escapelle..pierwszy okres po tej sytuacju był krótki i skapy, a drugi (który trwa nadal) jest normalny, tylko, ze za długi..trwa juz 10 dni..wszedzie czytałam, że to własnie pierwszy okres powinien być taki długi...czy może mi ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×