Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

gdzie najlepiej przykleić plaster evra bo słyszałam ze się odklejaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa skad takie informacje? ,,Jeżeli obecnie pacjentka nie przyjmuje żadnych tabletek antykoncepcyjnych Należy odczekać do najbliższej miesiączki. Należy rozpocząć przyjmowanie tabletek Cerazette w pierwszym dniu miesiączki. Nie potrzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych.\" Wynika z tego, ze nie musisz stosować dodatkowych matod, wiec głowa do góry! ,,a moze wy mi powiecie\"- logest i harmonet maja taki sam skład (pod względem hormonów), ale róznią się tylko dodatkowymi substancjami (pomocniczymi)...zdarzylo się, ze dziewczyny czuły się troszkę inaczej na logeście niż na harmonecie-trudno powiedzieć jak u Ciebie będzie maria_chan- generalnie mówi się, ze gdybys nie dostała w kolejnej przerwie okresu to powinnaś iść do lekarza, ja jednka wolałabym to skonsultować (jeżeli okres sie nie pojawi, zrób test jak radzi ulotka) angel.-nie spotkałam się z jakimś masowym tyciem po tych tabletkach jesli o to chodzi:) mateko-podobno najlepiej trzyma się na ramieniu (jednak w lato jest to widoczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Droga Semiremido...ty mials tak po zmianie tabletek, a to sa moje pierwsze w zyciu tabletki. Wiec osobiscie podejrzewam ze moj organizm musi sie do wprowadzenia takiego leku przystosowac, czyz nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
do Giligili: zapomnialam wziasc tylko jednej tabletki i to bylo w pierwszym tygodniu, ale i tak sie wtedy nie kochalam. Do stosunku doszlo w drugim tyg. Czy w takim razie ryzyko ciazy i to ze nie mam okresu jest wieksze? A moje krwawienie, ktore bylo na poczatku lipca, gdy wzielam pierwsza tabletke nie ustalo zaraz po pierwszym dniu, tylko potem okolo 3-4 dnia.A nawet potem wystepowaly plamienia. Nigdy nie mam okresu w tak krotkim odstepie tj. 21 dni jak bralam tabletki. Moj nastepny okres powinien byc dopiero w sierpniu. Wiec moze nie ma sie czym tak naprawde martwic? jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maria-jezeli stosowałaś dodatkowe zabezpieczenie przez następne 7 dni od zapomnianej tabletki to wszytsko powinno być ok! ale słuchaj jeżeli to Twój 1 listek to skad wiesz, ze okres powinnaś dostac 2 dni temu??? Przeciesz prawie nikt nie dostaje krwawienia w 1 dniu przerwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Zawsze stosowalam dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne, tj. prezerwatywe. A co do tego okresu (ktorego dalej nie dostalam) to moja ginekolog powiedziala gdy opisywala schemat brania 'diane35', ze po 3 tyg. brania tablet nastepuje krwawienie, bo tzreba zrobic przerwe, wlasnie te 7 dni, i ja myslalam ze ja dostane w pierwszy dzien nie brania i ze bede miala go przez ten tydzien caly, a tu nic, i zaczelam sie troszke denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee kobito to teraz czekaj spokojnie na okres:) Naczęściej pojawia się 3-4 dnia przerwy...a zdarza sie ze dopiero 7 dnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Hmmm, jednakowoz, mam tego 8 dnia zaczac brac nastepny listek, wiec czy mam czekac az ten okres ktory laskawie nadejdzie sie skonczy czy bez pardonu wziasc tablete? Dzieki wielkie, bo sie naszukalam jakiegos dobrego forum, a tu znalazlam pomoc :*:*:* :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 dnia masz łyknąć 1 tabletkę nowego listka nawet jeśli okres się nie skończy (a przyjdzie napewno:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery18
cfzy gumka to gwarancja o ile nie pekła i nie spadła, bo ja jade na gumkach i jest mi nie dobrze czy to może być ciążą czy od stresu, bo sie stresuje tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamka
chcialam sie dowiedziec czy sama prezerwatywa bedzie wystarczajaco bezpieczna bo niechce brac zadnych tabsow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankie
Witam, biorę Novynette. dwa dni temu pominęłam jedną tabletkę. Zastanawiam się jakie jest ryzyko zajścia w ciąży przy braku dodatkowego zabezpieczenia. Wiem, że właściwie powinno się je stosować przez siedem dni, ale... nadzieja matką głupich. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się dlaczego inne dziewczyny nie udzielają odpowiedzi na tym wątku?? mery18 & klamka-wkaźnik Pearla dla prezerwatyw wynosi od 3 do 14 (czyli na 100 kobiet w roku 3 zachodzą w ciąże przy prawidłowym zastosowaniu prezerwatywy)-dla jednych jest to wystarczające zabezpieczenie (zeby się nie stresować) dla innych nie-same oceńcie ankie-zależy która była to tabletka ( w ktorym tygodniu cyklu ja zapomniałaś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiremida
Giligili :)) zadalam pewne pytanie, widocznie zostalo pominiete lub niezauwazone :) Czy mozna po zakonczeniu opakowania zaczac brac od razu nastepne bez 7-dniowej przerwy? Wiadomo, ze organizm moze roznie reagowac, czy moga wystapic takie objawy, jak np. opuchniete nogi w okolicach stop, czy to raczej wynik nadmiernego przebywania na sloncu w te upaly teraz? Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie nie zauważyłam Twojego pytania-przepraszam. Możesz wziać 2 opakowania bez 7-dniowej przerwy, prawdopodobnie nie dostaniesz krwawienia (choć drobne plamienie moze się zdarzyć). Jeżeli nie masz zadnych skutków ubocznych to nie ma własciwie przeciwskazań, ale jeżeli odczuwasz jakieś negatywne skutki brania tabletek to moga się one nasilić jeśli przerwy nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery18
czyli mam panikować czy nie??? z gumka było wporzo wszystko , tylko skad to ze jest mi niedobrze??? czy to możę być od stresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiremida
Nic sie nie stalo :), troche dziwi mnie ta opuchlizna nog, stad moje pytanie. Taka sytuacja zdarza mi sie po raz pierwszy i nie wiem, jak moj organizm na to reaguje. Czy te opuchniete nogi sa jednym z takich objawow? Jak dlugo moze to potrwac? A jesli przez kilka dni nie ustepuje, to moze jednak powinnam zrobic ta przerwe i potem zaczac nowe opakowanie? Czy tez moze przyczyna jest inna i nie powinnam sie tym stresowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssisipii18
Biore tabsy(jeanine) od 3 miesiecy i wczasie tych dwoch 7.dniowych przerw mialam krwawienie z odstawienia,a przy okzaji okropne bole jak w czasie pierwrzej w zyciu miesiaczki.czy to jest normalne,czy moze tabsy zle mi dzialaja i powinnam zmienic?A i jeszcze cos-czy krwawienie z odstawienia jest zawrze najleprzym dowodem na to,ze nie jest sie w ciazy? Czy moge np miec to krwawienie a byc w ciazy??? Dzieki z gory za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż
giligili - mam pytanie, chciałabym zmienić dzień, w którym rozpoczyna mi się krwawienie i wyczytałam że robi się to poprzez skrócenie przerwy. A nie mogę zrobić tego też na przykład poprzez opóźnienie terminu krwawienia. I w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie, czy jak chce się opóźnić krwawienie o kilka dni to trzeba wziąćś ostatnią tabletkę w ten dzień kiedy zawasze bierze się ostatnią czy można w inny, na przykład kiedy ostatnia tabletkę biorę w środę to muszę poźniej tak długo opóźniać miesiączkę żeby znowu skończyć w środę czy mogę w inny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semiremido-cieżko mi powiedzieć czy ta opuchlizna nóg to wynik upałow,złego krążenia czy własnie dkutek uboczny tabsów. Musisz się poobserwować, więc przydałaby się ta 7-dniowa przerwa. Który listek tabletek bierzesz? mery18-jezeli nie zsunęła się ,,gumka\", nie pękła to wszystko powinno być ok-czekaj na okres miisisipi-silniejsze bóle miesiaczkowe mogą powodować tabsy (choc najczęsciej osłabiają je), pogdaj z lekarzem na temat ewentualnej zmiany. Plamienie w ciazy teoretycznie moze wystąpić, ale nie jest to normą , zdarza się sporadycznie. coz-najlepiej przesunąć krwawienie skracając przerwę, np. bierzesz 1 tabletkę nowego lista w 6 dzień przerwy...a utomatycznie kolejny krwawienie dostajesz 2 dni wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiremida
Tabletki biore od jakiegos czasu, ginekolog zmienial mi je kilka razy, ale gravistatu biore w tej chwili 5 listek, w polowie nastepnego mam zaplanowana wizyte, ale to dopiero za kilka tygodni. O ciaze sie nie podejrzewam, bo przed poprzednim listkiem mialam normalnie kwrawienie jak zawsze, a tabletki biore regularnie, raz przy poprzednim opakowaniu sie spoznilam, ale w tym czasie przez ok 4tyg. nie sypialam z moim partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia-aniol
czesc. po jakim czasie stosowania plastrow zaczynaja dzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to możliwe
hej jakies trzy tygodnie temu współżyłam z moim facetem, ale było to zaraz po okresie i z gumka,gumka była cała już po, póżniej tez sie kochaliśmy z gumka ale nie skończył we mnie, a teraz jest mi niedobrze od jakiegos czasu codziennie... czy to możliwe zebyśmy wpadli???? prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninia-anioł-jeżeli przykleisz go 1 dnia cykul (1 dzien okresu) to już zaczyna działac czy to możliwe-jest b.mała szansa na ciąze, moze sie stresujesz ewentualną wpadką i stąd te mdłości? Jesli bardzo się martwisz zrób test i po sprawie;) Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamka
klamka chcialam sie dowiedziec czy sama prezerwatywa bedzie wystarczajaco bezpieczna bo niechce brac zadnych tabsow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milaaa15
Czy w wieku 15lat mogę brac tabletki anty? Czy może jakąś inną metodę? Napiszę ze miesiąxzkuję od ponad 2lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milaaa15-według mnie jestes za młoda na tabletki, Twój ogranizm jeszcze się bardzo zmienia, dojrzewasz, więc dodatkowa dawka hormonów mogł by Ci nie przysłużyć. Dobrze, ze myślisz o antykoncepcji. Zamiast tabletek proponuje prezeratywy (kupione w aptece) + globulki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejejeje
mam pytanie czy moge pić alkohol gdy biore tabletki (Harmonet)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Zaczelam brac kolejny listek (diane35), (po pierwszym moim listku), wczesniej o 5 dni. Potem sie kochalismy, ale gumka pekla. Wiem, ze jesli przesunie sie dzien brania tabletki,a krwawienie nie wystapilo, to wystapi plamienie. Ale u mnie plamienia jak na razie nie ma, (jest tylko wydzielina pozostajaca na majtkach w kolorze takim zolto-lekko pomaranczowym. Plecy mnie pobolewaja rano, jak zawsze przed ciota, poza tym zadnych innych objawow (jak na ciaze wskazujacych), no jedynie piersi mnie bola, ale to od tych tablet (tak jest napisane w ulotce), jednak boje sie ze moge byc w ciazy. Czy mam sie czego obawiac? Czy ryzyko bylo/jest duze? Biorac diane35 nie trzeba stosowac metod mechanicznych, ale to bylo przeniesione, chociaz tabletka dziala odrazu. Jednakze...Pomozcie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×