Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

dziekuje za odp ale chyba nie macie racji :( chciclabym zeby tak bylo ale staz to umowa miedzy urzedem pracy a moim pracodawca nie miedzy mna juz czytalam o tym ze na stazu nic nie przysluguje-a szkoda ale coz jak nic nie dostane swiat sie nie zawali poradze sobie pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi, kobieta w ciazy jest chroniona pod wieloma wzgledami, niezaleznie od tego czy jest na stażu czy też nie. Radze ci poszukac informacji w Kodeksie Pracy, albo zapytać jakiegos znajomego urzędnika. I głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Ja właśnie zastanawiam się przez cały czas kiedy powiedzieć dyrektorowi o ciąży.Z tego co npisałyście wyżej to trochę sie przeraziłam. Czy to znaczy, jeżeli powiem mu końcem września, po przepracowaniu jednego miesiąca, że on może rozwiązac ze mną umowę o pracę bo nie przepracowałam trzech miesięcy??? Nie żartujcie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna, z tego co wiem, to chyba od 3 miesiąca nie wolno zwolnic ciężarnej. A na ile dostałaś umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale od trzeciego miesiąca ciąży czy pracy? Umowę dostałam na rok, do 31 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od trzeciego miesiąca ciąży więc lepsiej nic nie mówić do 3 miesiąca, dopiero jak będziesz po trzecim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanko, pewno niektórym wyda sie głupie...Chodzi mi o to czy jest mozliwość przesunięcia urlopu macierzyńskiego? Ja chciałabym wykorzystać tylko 3, 4 tygodnie wrócić do pracy na 1-2 miesiące i wtedy wykorzystac pozostałą część urlopu...:O Nie, nie jestem pracoholczką...;) Pracuję w szkole tylko na pół etatu mam tylko 2 godzinki dziennie i do szkoły rzut beretem, a to przesunięcie po prostu pozwoliłoby odrobić mi staz...Ażeby odrobić staz musze pracować do końca maja z przerwą nie dłuższą niz 1 miesiąc... Jak Wam się wydaje? To pytanie czysto teoretyczne bo wszystko zależy od stanu zdowia mojego no i dzidzi....Fizycznie to nie byłoby trudne, ale obawiam się, że od strony prawnej to niestety niemozliwe...:( No i w takiej sytuacji zabraknie mi niecałych 2óch miesięcy do uzyskania stazu...Wiecie coś na ten temat mamusie nauczycielki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj czytałam gdzieś o urlopie macierzyńskim i jak się nie mylę, to można przerwać i wykorzystać później.Nie pamiętam ile trzeba wykorzystać, ale jesli będziesz wcześniej na L-4, to 2 tygodnie leca Ci już przed porodem. Księgowa powinna Ci wszystko wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80, wydaje mi sie ze macierzyński to co innego niz zwykłe l4 i tu chyba nie obowiazuje ta miesieczna przerwa. Dokładnie sie w tym nie orientuje, ale moja kolezanka urodziłą dziecko w trakcie robienia mianowania i o czas macierzyńskiego przesunął jej sie termin tego całego egzaminu, czyli miała jakby o 3 miesiace wydłuzony termin. Nie wiem jak to jest w przypadku pierwszego stopnia awansu zawodowego, ale mozliwe ze tak samo. lepiej o to popytac, albo sprawdzic na stronie MENiS-u. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch 3
HEJ KOBIETKI Może wiecie jak wyplacane jest ubezpiczenie prywatne np.gdybym sama ubezpieczyła się w pzu lub we warcie to po jakim czasie bedzie mi się należało cos za urodzenie dziecka?załapałabym sie na jakieś pieniążki??? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witch! W PZU po 6 miesiacach, bo ja sie właśnie od września ubezpieczyłam w tym samym celu i tak mnie poinformowano. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzien Dobry Kwietnioweczki! Włąśnie zbieram sie do pracy i postanowiłąm sie z wami przywitac, tak jak za chwile jade witać nowy rok szkolny z moją pierwszą w zyciu własną klasą! Troszke sie z maluszkiem stresujemy, ale mam nadzieje, ze bedzie dobrze. a jak tam wasze samopoczucie i waszych Kruszynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki. Wczoraj byłam u gina. Cały dzień sie denerwowałam czy wszystko będzie ok. Pęcherzyk ma 22mm, a dzidzia 7. Wszystko jest póki co dobrze. Potwierdził mi termin porodu na 17.04. Dostałam całą sterte badań do zrobienia. Na następna wizyte mam przyjść w pierwszym tygodniu października. Lekarz powiedział że wtedy spróbuje określić płeć i zrobi dokładniejsze badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę do gin w sobotę i mam nadzieję, że wszystko będzie oki. Nie ma wyjścia starm się nie mysleć o ym, że cos jest nie tak. Dorota: ja też mam mam termin na 17 kwietnia (mam nadzieję że lekarz go potwierdzi) a mój mąż podobnie jak twój urodził się 10 kwietnia i też marzy mu sie maleństwo urodzone tego samego dnia. Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVI - nie wiem, czy ktoś już Tobie napisał o tym, nie czytałam, przyznam się. ale po 1 - masz prawo zwolnić się ze stażu, jeśli znajdziesz inne zatrudnienie. tylko to może być powodem. także się nie przejmuj i jakby co, zatrudnij się tam, gdzie możesz, choćby fikcyjnie. po 2 - jesli nie chce się Tobie pracować, przez cały okres stażu możesz być na zwolnieniu. tego też jestem pewna. aha i masz rację - nie dostaniesz dalszego zatudnienia, mimo iż w ciąży jesteś. na stażu nic nie obowiązuje. wiem o tym, bo sama przez to przechodziłam. aha, powiedz mi jeszcze, na ile dostąłaś umowę na staż? to ważne pozdrawiam grazie i Okruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macieja - ja miałam ostatnią @ 10.07. Czytałam juz wcześniej o tych podobieństwach, ale jakoś nic nie odpisałam. Szczerze mówiąc to wolała bym urodzić trochę wcześniej, aby na święta być już z maleństwem w domu, a nie leżeć w szpitalu. Ale to już pewnie nie od nas zależy, kiedy dzidzia będzie chciała przyjść na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mój mąż był wczoraj ze mna na badaniu. Bardzo się cieszył jak lekarz pokazywał mu maleństwo i bijące serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ostatnich doświadczeń moich znajomych wynika, że dzieciaki wolą wyjść óźniej niż wcześniej ale zobaczymy jak będzie u nas. Dorota: A miałaś USG dopochwowe czy normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Statystycznie dziewczynki wychodzą póxniej niż chłopsy (ale tylko statystycznie) U mnie to się sprawdzilo moja córcia urodziła się 12 dni po terminie, więc teraz mam nadzieję, że będzie chłopczyk, bo chcę urodzic w pierwszych 10 dniach kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam USG dopochwowe, na następnej wizycie w 12 tygodniu też będę miała dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..........termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć RRR................30.03.06...........1kg..........???????...............??? witch 3...........01.04.06..........2 kg...........????.............???? Ania26.............02.04.06.........1,7kg..........????..............????? kizia...............02.04.06.......... 2kg..........?????.............????? Elizabetaa........03.04.06..........-3kg............????..............????? bea 28.............04.04.06.........????????.........?????.............????? Brygunia..........05.04.06.........??????..........?????................???? Happy_27........ 05.04.06.........??????..........??????...............???? Przyszła Mama...05.04.06.........??????.........???????.............???? Czekolada_29.....08.04.06.......-1,5kg.........80cm............?????? dowa...............10.04.06.........??????.........??????...............???? ANNA80............10.04.06..........?????.......???????................???? Mina29.............10.04.06.........??????........??????...............???? georginia..........15.04.06.........??????........??????................???? Słonko80...........15.04.06..........-2kg.........??????............????? ona27...............16.04,06.........??????..........?????.............???? grazie..............16.04.06........???????..........?????............????? dorota275.........17.04.06.........??????..........?????.............???? macieja8...........17.04.06.........??????..........??????..........????? Elunia_K...........19.04.06..........???????.........??????..........????? EVI_1985..........27.04.06...........??????........??????...........???? alaa...................??????..............???............???.............???? Agnes78_Bdg......?????.................?????.........?????............???? gdusia...............??????...............????..........????..............???? Roza...............29.04.06.............???..........??................??? serek..............30.04.06............?????.........????..............????? Lolcia..............23.04.06............????.........?????..............???? Silvia27............28.04.06.............????........????............???????? Zaktualizowałam tabelkę z moimi wymiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamuski :) jak sie czujecie?? to z dziewczynkami to prawda mama mnie przenosila i cesarke miala bo lekarze sie bali :-P a barcia nie slyszalam zeby przenosila wiec szczypta rawdy w tym musi byc :) co do stazu to umowa jest na 6 miesiecy (jeszcze 5 zostalo) a jakbym chciala zwolnic sie ze stazu to podobno kase musialabym oddac jakos przeboleje :) ja swojego chyba tez zabiore na badanie :) niecvh zobaczy sam :) a co! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVI - a propos stażu raz jeszcze. jeśli się zwolnisz, a nie masz innej pracy, to tak jest, musisz im zwrócić wszystkie pieniądze, jakie już na Ciebie wydali. ale jeśli znalazłaś inne zatudnienie - powiadamiasz o tym Urząd Pracy i pracujesz, tam gdzie znalazłaś. na niewielu rzeczach się znam, ale na tym na 100 % :) to było po 1. a teraz po 2- ale to musisz sama doczytać i dowiedzieć się, choć wydaje mi się to pewniakiem. z momentem wejścia do Unii zmieniły się także zasady stażowe, tj. z dniem 1 czerwca 2004 r. i teraz jest tak: jeśli ktoś zatrudni osobę na staż dłużej niż 5 m-cy, czyli np. 6, ma obowiązek zatrudnić daną osobę na ten sam okres czasu, czyli następne hipotetyczne 6 m-cy na zasadach normalnego pracownika. dowiedz się, bo może i z tego stażu na miacierzyński się załapiesz :) a na koniec trochę z innej beczki. dziewczyny, jak to jest z Waszymi piersiami? bo moje wariują. są cały czas bolesne, ale wielkośc im się zmienia, raz są twarde i pełne, raz trochę maleja, ale ogólnie są cały czas większe niz przed ciążą. odp, proszę, bo już zaczynam mieć jakies chore myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graze dziekuje za informacje jejku pocieszylas mnie 👄 a co do piersi to ja spac nie moge a sutki nieraz tak swedza a o bolu nie wspomne ale pomaga goracy prysznic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie slubu to 21 styczen :) i jak powiedzialyscie juz w pracy??? o blogoslawionym stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×