Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość Przyszła Mama
Uff,juz mogę..Jakos kiepsko się czuje,jestem zaziębiona i bola mnie plecy,w efekcie tego bardziej przypominam emerytke,niz mamusię..Idę ponarzekac i nawtykac mojemu facetowi..To chyba najlepsza recepta na złe samopoczucie...Ale ze mnie jędza..brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dziewczyny?Macie juz imiona dla dzieciaków?My dla chłopca mamy-Adrian,a dla dziewuszki...no własnie..nie mamy..Moze od Was cos zapozyczę..Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie myślałam o imieniu. Mój mąż ma jakieś opcje imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja tez miałąm problem z wejściem na ta stronę. Dzis koleżanka obiecała załawić namiary na lekarza prywatnego, który przyjmuje w miejscowości w której ja pracuje. W końcu moze trafie na odpowiednia osobę, tak jak ty Serek. Mam pytanie dziewczyny, jestem uczulona na nikiel, który jest składnikie wielu zamków, kolczyków i guzików. Mimo iz zaklejam od spodu guziki plastarmi to jednak często pojawia mi sie wysypka w okolicach pępkach , ktora swędzi okrutnie, do tej pory pomagał mi Oxykort, ale teraz boję sie go użyc, a nie mogę juz wytrzymać. czy któraś z was stosuje moze tę maść, albo przynajmniej wie czy wolno, bo ja gdzieś zapodziałam ulotke. Będe wdzięczna za odpowiedź. ja właśnie wróciłam z pracy i popijam kawke z mleczkiem. Dzis pomyliłam godziny w pracy i zamiast na lekcje, zrobiłam sobie okienko, pod koniec lekcji przyszła pani dyr. i mowi ze klasa na mnie czeka. Łyso mi trochę było, no ale cóż Ciężarne bywają roztargnione. Pozdrawiam was dziewczyny. Przyszła Mamo, to co napisałaś o bratnich duszach, było bardzo miłe🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo, my dla chłopca mamy Kubuś, niestety dla dziewczynki na razie nie mamy opcji. Mojemu Mężowi bardzo podoba się Hania, ale myślę ze ktoś moze oskarzyc mnie o egoizm, bo to prawie jak moje imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, ale mi się dzisiaj nic nie chce robić. Dodam, że jestem teraz w pracy w biurze i odliczam czas do wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie tylko Wam nawala ta stronka czyli 26 zakładka. Ja też walczyłam od 2 godzin ale widze że jakoś się udało, ciekawe na jak długo ;) Serek, zmień lekarza i to jak najszybciej. Co to za lekarz, który nie zleca tak ważnych badań \":/\" Siedziałam dziś w necie i chciałam poczytać jak wygląda moje Maleństwo w 8t4d :) i wiecie co, zaczęłam sobie liczyć kiedy mogło zostać poczęte i tak jakoś coś mi nie wychodzi ;) Tzn. ostatnią @ miałam 20.07 a wg. lekarza i ostatniego usg to dziś jest 8t4d więc Maleństwo musiało zostać poczęte przed 20.07 ??? Hmm... dziwne to wszystko :) Jeśli tak rzeczywiście było, to tegoroczny urlop możemy zaliczyć do baaaardzo udanych ;) Już nie mogę doczekać się następnej wizyty a to dopiero za 3 tygodnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego nie chce mi otworzyc ostatniej strony Nie moge tez odpowiedziec, co sie zdieje czy ktoras z was tez tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion to jeszcze nie mamy na 100% wybranego. Jeśli urodzi się chłopiecto będzie Kacper. Myślałam też o Kubusiu ale w tym roku w najblizszym otoczeniu porodziły się same Kubusie więc to imię odpada :) Jeśli chodzi o imię dla dziewczynki to nie wiem. Mój mąż chciałby Marta ale mnie się to imię nie za bardzo podoba. Lepsze jest Martyna ale męża chrześnica ma tak na imię. Zastanawiałam się ostatnio nad imieniem Aleksandra (Ola). Już dawno ustaliliśmy, że imię dla dziewczynki wybierze mój mąż a ja dla chłopca :) Czuję że to będzie chłopak więc Kacperek :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ani26 Ja też jestem alergikiem i po jak się zorientowałam że jestem w ciąży poleciałam do przychodni alergologicznej. Lekarka, która mnie tam przyjęła kazała odstawić wszystkie leki łącznie ze smarowidłami i kremikami. Niestety mam też alergię skórną. Oxycort też kiedyś stosowałam na zmiany skórne ale nie ostatnio. Nie jest to kremem typowo przeciwalergicznym, nie jest też sterydem więc być może nie jest groźny dla ciąży. Może zapytaj się w aptece. Chociaż z moich obserwacji aptekarki boja się cokolwiek sprzedać kobiecie w ciąży, bez recept od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało sie wreszcie. Silvia ciąze liczy sie umownie od pierwszego dnia ostaniej @ wiec zapłodnienie tak praktycznie nastepuje dopiero w trzecim tyg :; Wiec jesli ostatnia @ miałas 20 to od 20 liczy ci sie ciaza, mogło byc tak ze owulacje mialas kilka dni wczesniej niz po 14 dniach od @ i dlatego Usg pokazuje 8 tydzien. Trzeba jeszcze pamietac, ze niektore strony pokazuja dzieci w wieku ciazowym prawdziwym a nie umownym. Bo 8 tyg. malenstwo ma tak naprawde tych tygodni tylko 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Silvia Ja też nie rozumiem tych wyliczeń lekarzy. Moja lekarka uważa że jestem w 8 tygodniu. Ostatnią @ miałam 21 lipca, czyli dzień po tobie a termin mam obliczony na 30 kwietnia. No i co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni maja taki kalkulatorki ciazowe, ale licza i tak jak chcą. Moj gin policzyl mi termin na 15 kwietnia ,wiec ja tak sobie to spokojnie przyjełam, a jak wrociłam od gin. to wszystko sobie przeliczylam i cały czas wychodzil mi 8.04 wiec na nastepnej wizycie mu o tym powiedzialam a on na to, ze przecież z kalkulatorka wychodzi mu 8 no to o co mi chodzi. Tak normalnie dla 28 dniowych cykli liczy sie termin w ten sposób: Od daty ostatniej @ odejmuje sie 3 m-ce i dodaje do tego 7 dni. Lub jeśli zna sie date poczecia to od daty @ odejmujemy 3 m-ce i 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mnie to też zdziwiło. Ostatnie usg (równy tydzień temu) wyliczyło że byłam w 7t4 dniu ciąży. Więc dziś jest to 8t4d. Lekarz sam się ździwił i z 5 razy pytał czy ostatnią @ na pewno miałam 20.07 bo według niego to trochę dziwne. Spojżała na \"ściągę\", pogrzebała coś w książce i stwierdziła że ciąża jest na 100% starsza niż myślałyśmy i niż wynika to z obliczeń na podstawie ostatniej @. Dlatego nawet termin przesunięty mam na 21.04 a nie tak jak wcześniej wyliczyłyśmy na 28.04. Zobaczymy co pokaże następne usg i może wtedy będzie jasność :) Może się okaże że to było jeszcze pod koniec poprzedniego cyklu ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak sie liczy i tak tez liczyłyśmy na pierwszej wizycie i wyszedł wg. tych obliczeń termin 28.04. Jednak przy 2 wizycie i po zrobieniu USG okazało się, że jednak jest troszkę inaczej i termin przesunięto na 21.04. Chyba musze poczekać na kolejną wizytę i wtedy zobaczymy co wyjdzie :) Jak duża jest Dzidzia i co wskaże USG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, lekarz oprócz kalkulatora wylicza \"wiek\" ciąży na podstawie usg, przynajmniej u mnie tak było. i wg daty OM u mnie jest to 9tc i 3 d, a wg usg - 8 tc i 2 d. a ostatnią @ miałam 9 lipca... u mnie po prostu pęcherzyk i zarodek były bardzo małe.jutro mam wizytę, to już \"ustalimy\" termin porodu :) ciekawe, co tym razem nam wyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Czesc,apropo uczulenia wiem,ze często skutkuje bardzo prosty sposób,pomaluj metalowe elementy(guziki,kolczyki,suwaki itp..)lakierem bezbarwnym,poczekaj az wyschnie i powtórz jeszcze raz.Nie mogę obiecac,ze zadziała,ale wymysliłam taki patent dla mojej znajomej,która równiez cierpiała od podraznien i poskutkowało..No,a poza tym co tam u Was Dziewczyny,snicie czasem o Waszych dzieciach?Bo ja sniłam juz dwa razy,raz,ze urodziłam chłopca,a raz dziewczynkę..Więc juz sama niewiem na co liczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
A Wy macie jakis przeczucia co do płci ?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo na pewno wyprobuje ten patent z bezbarwnym lakierem, jakoś nigdy o tym nie pomyślałam. Dzięki. a co do płci to przeczuwam, ze to bedzie chyba chłopczyk. Ostatnio miałam dziwny i troche przygnebiający sen, śnił mi sie mój poród, krok po kroku, mnóstwo krwi, jakies rany, wypływające flaki, a na koncu jak już urodziłąm dziecko, to łożysko jako taki kawał mięcha.A poza tym nic nie bolało. Wszystko byłoby do przejscia gdyby nie to ze moje dzieciatko było maleńkie jak pudełko zapałek. Ale mam nadzieje, ze to nic nie znaczący sen i staram sie o tym nie mysleć. A tak apropo, tojak u was ze spaniem, bo u mnie po okresie spania jak niedzwiedz, przyszedł czas, ze zasypiam ok. 22, a o 1 budzę sie i do rana nie mogę zasnąć, a jak zasne to jest to bardzo niespokojny i przerywany sen. Strasznie to męczące, zwłaszcza jak trzeba wstać do pracy, a w weekend jeszcze do szkoły. A jak z tym jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tej ktora bedzie wiedziala
W-ta...pssst...jestes tu? Szukam i nie moge znalesc? Daj mi jakis znak ;-) Pssst?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przyszlej mamy
Dziewczyno, zapodaj sobie jakis swojski nick. Chcesz sie wyrozniac czy byc bezbarwna. Wszystkie tu jestescie PRZYSZLE MAMY i naprawde glupio sie czyta jak sie podpisujesz... Masz chbya jakies hobby, ulubione rzedzy itd. Co by bylo jakby kazda sie tak podpisywala: mama wkrotce mama za 9miesiecy mamusia mamulek juzniedlugomama Nie prostackie i bez wyobrazni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaje sie, ze nie prosiłyśmy o doradztwo w sprawie naszych nicków. Moze pomylily Ci sie tematy. Nikt tez nie prosi Cie o czytanie, jeśli masz jakieś z tym problemy. W naszym temacie nie ma innej przyszlej, ani innej MAMY. Get lost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Widzę e wczoraj pisałyście o terminach porodu:) Serek to masz dziwnie, bo ja miałam @22 lipca a mam termin na 29 kwiecień, ale myśle ze na początku moga byc takie wariacje;) Dzisiaj jakos dobrze sie czuję, nie narzekam, ładne słoneczko za oknem, tylko ja musze sie uczyć , bo egzamin wielkimi krokami sie zbliza, buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wlaśnie na początku wszystko powinno być jasne i proste. Zanim jeszcze zrobią USG to każdej kobiecie, ktora miala @ w tym samym dniu powinien wyjsc ten sam termin. Dopiero jak Usg pokazuje róznice to kazda może mieć inaczej. Chociaż wydaje mi sie ,że trzeba wierzyć swojej intuicji, ana lekarzy wziac poprawkę. Ja w pierwszej ciazy mialam taką sytuacje, ze według @ termin wychodził na 11 marca ale ja miałam bardzo przesunietą owulacje (wiedziałam o tym, bo mam bolesne owulacje a poza tym robilam testy co 3 dni i pierwszy test wyszedł słabiutko 10 dni po owulacji ktora czułam) Ostatnia @ mialam 4 czerwca a owulacje dopiero 7 lipca. Wszystko bylo ok dopóki chodzilam do prywatnego gina, robił Usg kilka razy i potwiersdzał sie mój termin na 1 kwietnia. W 6 m-cu wylądowałam w szpitalu bo zaczelo mi sie robić rozwarcie i tam zaczeły sie cyrki. Oczywiście wedlug nich prywatny lekarz nie ma racji termin jest na 11 marca i kropka a dzidziuś za mały. W 36 tygodniu według nich (czli tak naprawde w 33) zaczeli wymyślac, ze dziecko sie źle rozwija i trzeba wywolywać poród. Zrobili mi taki metlik w głowie, ze 8 lutego pozwoliłam na to wywołanie. Okazało sie jednak, ż emialam racje bo moja córcia urodzila sie z typowymi oznakami wcześniaczymi, ktorych rodzac sie w 36 tyg mieć nie powinna. Ale sie rozpisalam sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekolada no to rzeczywiście mętlik zrobile, ale dobrze ze wszystko jest ok:) i zgadzam sie z ta intuicją, kobieta wie najlepiej co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×