Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Witam mamuski Fissan kosztuje ok. 23 zł i jest dostepny w aptece. Tuba powinna starczycć na 2-3 tygodnie z czasem jak brzusio będzie rósł to napewno na mniej. U mnie powoli mdłości mijają, mój mąż twierdzi że jestem dziwna ale to on chyba jest jakiś przewraźliwony a ze mna wszytsko jest ok. Mam nadzieję. Jeszcze ok. 2 tygodni i zacznie się drugi trymestr juz nie mogę sie doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja strasznie nie lubię zapachu fissanu, nie jestem w stanie smarowac sie nim codziennie, dlatego kupiłam sobie penaten na rozstepy. Ten zapach mi nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Czesc Dziewczynki,przepraszam za ciszę,wreszcie zaczyna byc widac moją ciąże...Jestem z tego powodu bardzo szczęsliwa,trudno mi zmiescic się w spodnie,i ewidentnie na przód wysunął mi się brzuch...tak więc humor mam całkiem dobry,a kiedy mi zle dotykam wypuykłosci na brzuchu i od razu się uspokajam,mysląc o tym,jak urządzony bedzie miec pokój,jaki,lub jak bedzie...Szczerze mówiąc moje zycie kręci się wokół tego malenstwa juz teraz.A co tam u Was?Ja mam mozliwosc podjęcia obecnie stazu w placówce wychowawczej(SOS,izba dziecka,lub zakład poprawczy)i szczerze mówiąc bardzo chcę go odbyc,jednak musze to dobrze przemyslec,w koncu to praca tzw:podwyzszonego ryzyka i niewiem czy nie wstrzymac się do porodu,a zacząc od przyszłego pazdziernika.Cóz,niewiem,jak się zdecyduje dam Wam znac.Dziewczyny,mam wielką prosbę,jesli macie jakies linki do fajnych filmów dokumentalnych o ciązy dajcie je tu koniecznie.Ps,czy Wam tez lekarz zalecał laktacyd i żelazo?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredka30
To dla RRR, tylko nie wiem, jaki staż teraz robisz W przypadku usprawiedliwionej nieobecności nauczyciela w pracy trwającej dłużej niż miesiąc i niebędącej urlopem wypoczynkowym (np. z powodu choroby, urlopu macierzyńskiego, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy) okres stażu ulegnie wydłużeniu o czas trwania tej nieobecności. Dotychczasowe przepisy przewidywały automatyczne przerwanie stażu, obligowały nauczyciela do składania wniosku o jego kontynuację oraz wprowadzały skomplikowaną procedurę zaliczania okresu stażu przed przerwą. Jeżeli jednak taka nieobecność będzie trwała dłużej niż rok, nauczyciel będzie musiał odbyć staż ponownie w pełnym wymiarze. KN art 9d ust. 3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące, z zastrzeżeniem ust.3a. ust. 3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu A całą Kartę Nauczyciela masz na stronce: http://prawo.vulcan.pl/przegdok.asp?qdatprz=31-08-2004&qplikid=2 o stażach to artykuł 9. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) jak zwykle nie pisalam przez jakis czas, ale czytalam Was z naszym Malenstwem wszystko ok- ma 3,5 cm, serduszko bije, widzielismy raczki i nozki i polkule mozgowe. Przezywalismy jednak chwile strachu bo mam torbiel na jajniku i przez moment zachodzilo podejrzenie, ze moze to byc cos groznego. Jednak torbiel zmniejsza sie, bo peka a jej zawartosc sie wchlania. Nic jeszcze po mnie nie widac, tylko gdy sie najem to mam wrazenie, ze brzuch jest wiekszy - to chyba wzdecia. Czy tez macie takie dolegliwosci? Zaczelam juz prace - ruszyly kursy w mojej szkole i juz po 2 godzinach strasznie bolaly mnie plecy... Poza tym jezdze juz L-ka po miescie i musze powiedziec, ze to dosc sresujace... w jednej chwili trzeba umiec podjac kilka decyzji. A w piatek mam obrone, wiec prosze o trzymanie kciukow! :) I jeszcze jedno - moj Maz coraz czesciej dotyka brzuszka, caluje go, glaszcze, gdy wychodzi z domu to sie z nim zegna i wita na dzien dobry :) Strasznie mnie to rozczula i czuje, ze dzieki Dziecku zbilzamy sie coraz bardziej do siebie... Pozdrawiam Was i brzusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WITCH 3
WITAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMUSIE Zastanawiam się jak u was wygląda brzuszek u mnie ładny okrągły tylko zauważyłam że włoski zaczynają mi rosnąć ,z początku myślalam że to moje wymysły ale jest ich coraz więcej a jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witch ja jestem blondynka, a też na brzuchu wyrosło mi sporo ciemnych włosków. To normalne, nie lubie ich wiec je penseta cały czas skubie i ich tak naprawde juz nie mam. Mi rosna tylko na linji od pepka do spojenia łonowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, Fredka za informacje. Na razie nie myślę o stażu, ważne jest dla mnie przede wszystkim dziecko. Jesli więc lekarz wyśle mnie na zwolnienie, trudno, przeżyję.Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, więc staz zawsze, w razie czego mogę odbyć póżniej. Ale tu dziś cisza... Pewnie wszystkie poszłyście do urn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dawno sie nie odzywałam, ale zabiegana trochę byłam, miałam tygodniowy zjazd ktory ledwo wytrzymałam, jak dobrze ze teraz wolne dwa tygodnie:) Ja czuje sie lepiej i apetyt znowu mam przeogromny jem co popadnie ale oczywiście nadal nie jem smażonego mięsa blee:O Zrobiłam sobie badanka za ktore zapłaciłam 96 zł i stwierdziłam ze zmienie gina na panstwowego bo nie wyrobimy z kasą , ponieważ wizyta też kosztuje 100 zł podczas prowadzeniaćięży. Troszkę sie boję zmiany , ale myśle ze bedzie to dobra decyzja bo to najlepszy szpital i gin też świetny, wiem to bo tam pracuje moja ciocie wiec wie co mówi:) Wizyte mam juz we wtorek i nie mogę sie doczekać aby zobaczyć naszą kruszynkę:) już nie moge sie doczekac az brzusio choc troszkę sie zarysuje, naarazie to tłuszczyku troszke przybyło, dziewczynki powiedzcie kiedy u Was było choć troszke widać:) Pozdrawiam wsa wszystkie:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Większość z Was bierze witaminy. Czy wy miałyście kiepskie wyniki badań, że lekarz wam zlecił witaminy? Czytałam że Czekolada narzeka na brak witamin i podejrzewa u siebie anemię. Jak pozostałe dziewczyny? Ja nic oprócz folika nie łykam i tak z ciekawości się Was pytam, bo może też powinnam się wspomóc witaminkami. Tym bardziej że przed ciążą brałam witaminy na skórę bo ma bardzo przesuszoną i częste zmiany alergiczne. Oczywiście ewentualne przyjmowanie witamin skonsultuję z lekarką na kolejne wizycie. Tez słyszałam, że ten Fissan jest znakomity. Ja kupiłam w Rossmanie serię kosmetyków Babydream, jakość nie najgorsza, bardzo przyjemnie pachną i w atrakcyjnej cenie (w promocji balsam lub olejek 300 ml ok. 8 zł). Jak mi się skończy to spróbuję Fissanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek ja biore oprocz foliku maternę, dzis byłam u lekarza i mowił ze wyniki mam wszystkie dobre:) Dziewczynki fissan to w aptece sie kupuje, pisałyście jeszcze wcześniej o kosmetykach z rossmana o zestawie za ok 12 zł, mozecie mi powiedzieć jeszcze raz jak on sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
hej hej Ja wyniki mam bardzo dobre a pomimo tego gin kazal mi brac feminatal bo wiadomo ze trudno w diecie dostarczyc wszystkiego co jest potrzebne. Zdziwiona byłam zreszta ze wyniki mi super wyszly - bo nigdy sie nie czulam tak slabo jak w ciąży. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jutro idę do dentystki. Jeszcze w ciąży na wizycie kontrolnej nie byłam Dawno o zębach nie gadałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Drogie Mamusie! Ja tez mimo w miare dobrych wynikow biore Feminantal (zalecenie lekarza). niestety przy kazdych badaniach, wychodzi , ze z moim moczem jest coś nie tak. juz bralam tabletki, przedtem to były bakterie, a teraz to jakies zwiazki chemiczne. Ale z ostatnimi wynikami jeszcze nie byłam u lekarza. A co do brzuszka, to u mnie w sobote, nastąpił wielki bummmm. Z godziny na godzine moj brzuchol sie znacznie powiększył. Dziś jak przyszłam do pracy, to nikt juz nie musiał pytać, bo widać gołym okiem. Juz sie nie da ukryć. I to tak z dnia na dzień. Troche na nim jest tłuszczyku oczywiście, ale reszta to Mój Skarb. Jak mi bedzie w takim tempie rósł, to pod koniec ciąży bedą go musiała na taczkach pchać przed soba! A jak u Was? Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatajn
no właśnie jak to jest z tym dentystą po 3 miesiącu? Można bez obaw brać znieczulenie? Z tego co słyszałam to nie wszystkie rodzaje znieczulenia sie nadaja dla kobiet w ciąży. hehe - bo ja oczywiście mam stracha i bez znieczulenia będzie ciężko:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzieś na necie czytałam, że się można znieczulać u dentysty. Sama jednak tego nie zrobię i wam też odradzam bez konsultacji z gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a jak to jest z temperaturą w czasie ciąży? jest podwyższona czy z powrotem spada do naszego 36,6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Witam,jesli chodzi o kosmetyki z Rossmana,to pisałam o nich juz wczesniej,nazywaja się baby dream i kosztuja okoł 10,12 zł od sztuki za olejek i balsam,na piersi polecam olejek,ja i bez ciązy miałam spory biust(f,g)więc teraz dbam o niego bardzo i szczerze powiem,ze jestem z tych kosmetyków zadowolona.Polecam. A jesli chodzi o witaminy,ja biorę tylko feminatal i teraz mam zacząc brac jakies kompleksowe zelazo"tardeferon"czy cos takiego,ja miałam i mam teraz utajoną anemię,więc to pewnie w celu jej złagodzenia,poza tym nie biorę juz folika.Wiecie co,mam wielką nadzieje,ze nasz temat nie skonczy się kiedy zaczniemy rodzic,wierzę,ze kazda z Nas z ciekawoscia bedzie czekac na poród innych kolezanek z forum,oraz ,ze wzajemnie będziemy sobie dodawac otuchy i sił,no i oczywiscie,ze utworzymy potem nowy temat,który będziemy kontynuowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredka>>>Ja też dziękuję za informacje o stażu! RRR jak Twoje przeziębienie? Ja wciąż nie powiedziałam w szkole, nie wiem kiedy się odważę...Boję się reakcji dyrektora... Byłam dziś na badaniach serca, okazało się, że wszystko w porządku!uffff....Jak wasze samopoczucie? Mnie ostatnio strasznie boli głowa, no i nudności wciąż nie mijają!Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie:) Piszę pierwszy raz, ale czytam was od czasu do czasu. Ja też będę mieć bąbla w kwietniu 1.04, lub 31.03. Fajnie że jest nas tak dużo. leppiej mi się robi na duszy, kiedy widzę, że nie tylko ja mam problem ze wzdęciami, kaszlem, stresem czy wszystko jest ok. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Witam Moje Drogie po długiej przerwie- musiałam niestety w tym stanie pracować przez 18 godz. na dobę, ale stwierdzam, żę mi dobrze to wychodziło i ani psychicznie ani fizycznie nie ucierpiałam. Tym bardziej, że wstrętne dolegliwości powoli ustąpiły, czego i Wam z całego serca życzę. Tydzień temu byłam na specjalistycznym badaniu mojego 9 cm Misiaczka i już się wyluzowałam, że ma wszystko co trzeba i na zdjęciu nawet się nieżle prezentuje. A mój brzuszek nagle urósł przez te 2 tyg.w zastraszającym tempie. Już ma 89 cm obwodu i 2 kg w zapasie. Proszę dopiszcie to w tabelce przy okazji poprawiania.Termin się nie zmienił. A z innej beczki: ostatnio kupiłam sobie ładną tunikę /ciążową/ w firmie internetowej www.miloha.pl i jestem naprawdę zadowolona i z materiału i dobranego rozmiaru. Na pewno kupię tam jeszcze spodnie. Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........???.............??????...............???? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............78cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........-2kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuchate dziewczyny. Znalazłam w pracy chwilkę wolną to coś napiszę. Dzisiaj byłam u dentystki, dziur 0. mam nadzieję że tak będzie do końca ciąży bo zawsze bardzo dbałam o zęby i raczej z usług dentystów nie musiałam często korzystać. Ja odzieży ciążowej jeszcze nie potrzebuję ale może też zacznę się już rozglądać bo jak u mnie tak jak u Ani26 nastąpi z dnia na dzień nagłe „bummm”, to chyba w dresie pójdę do pracy. Nie mogę też już doczekać się wizyty u gin. Chciałabym żeby lekarka powiedział mi od jakiej daty liczyć wiek mojej ciąży bo ja się pogubiłam. USG – robione w zeszłym tygodniu - wskazało na 10 tydzień ciąży, maleństwo zostało już dumnie nazwane „płodem” Tymczasem wg terminu mojej ostatniej miesiączki powinno być młodsze. Czytałam, że wczesne badania usg nie wykazują dużej rozbieżności w ocenie wieku płodu. Tak więc wszystko wskazuje na to że dzidzia jest owocem naszej podróż poślubnej. Coś ostatnio nie piszecie o zachciankach żywieniowych. Ja zupełnie nie mam ochoty na słodycze. Chętnie za to sięgam po jaja i ser biały. Nie mam właściwie żadnych szczególnych zachcianek ale może przyjdą z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Moje mdłosci zamiast przechodzić powracają, a zwłaszcza pojawiają sie jak poczuje jakis nie przyjemny zapach lub gdy myje rano zęby, dosłownie nie mogę szczoteczki włozyć do ust! Serek ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie mogę przezyć dnia bez czegoś słodkiego, zwłaszcza czekoladowego. Chociaż sery tez lubie, tylko od pleśniowego i feta mnie odrzuciło, najpierw były wielkie smaki na te sery, a teraz nie mogę na nie patrzeć. A swoja drogą, to ciekawe, czy nosimy pod serduchem Maleństwa różnej płci. Witam również nowa Kwietnióweczkę. A co u pozostałych Mamusiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredka30
Polecam sie na przyszłość :) Od czasu do czasu do Was zaglądam. Pozdrawiam wszystkie Kwietniówki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki!Co tu taka cisza? Serek ;) ja też uwielbiam sery a ostatnio w każdej postaci!Na śniadanie, podwieczorek, przekąski i kolacje...Za to zdecydowanie odrzucają mnie wędliny ale nie mięsko!Ania26 mam nadzieję, że poczujesz się lepiej!Dla pocieszenia moje mdłości też nie minęły tzn. jednego dnia czuję się świetnie a drugiego mam wrażenie, że noszę kamień w żołądku, który próbuje wyskoczyć prez gardło...Fuj...Życzę wszystkim lepszego samopoczucia i zero mdłości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Zdajecie sobie sprawę,że przechodzimy z wielkim brzuchem całą zimę!!! Jak to będzie, pytam te z was co już to zaliczyły -jest lepiej niż latem? Ja jestem samym zmarzluchem i mam problem umyć się pod prysznicem zimą w moim chłodnym mieszkaniu, a tu jeszcze natryski na piersi, żeby nie obwisły, potem masaż ciałka i nacieranie kremami żeby nie było rozstępów. Nie żebym nie spała z tego tytułu, tylko zawsze sobie wyobrażałam,że zaplanuję ciąże na lato bo je kocham, a zimą /tak jak mój ojciec/ mam depresję bo nie odpowiada mi ten klimat. Niestety moje planowanie ciąży przeciągnęło się przez prawie dwa lata bo dopiero teraz się to udało, co mnie uskrzydla mimo tej wstrętnej zimy. Aha KONIECZNIE POCHWALCIE SIĘ JAK KTÓRAŚ POCZUJE RUCHY BOBASKA, BO ZA JAKIŚ CZAS CO WRAŻLIWSZE WCZEŚNIEJ TEGO DOŚWIADCZĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu dzis tu tak cichutko, nie mogłam znaleźć nawet tego topicu. Zycze Miłego Popołudnia!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........???.............??????...............???? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-5kg............78cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.........-2kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06..........1,5kg..........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? ****************************************************************** witam dziewczyny, ja ciagle chude jutro mam wizyte u lekarza, czy was tez ciagle boli glowa????? pozdrawiam Elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizabeta, głowa boli mnie bardzo często. ale najgorsze jest to, ze od ok. 2 tygodni boli mnie krzyż, tzn. bolał jak sie położyłam na wznak, to nie mogłam sie nawet przekrecić, ale to było przy leżeniu. A dziś jak wrociłam z pracy, to tak mnie boli ze juz nie wiem jak pozycje przyjąć. Próbowałam troche pocwiczyc, ale wiekszosc ruchow utrudniał ból. A gdzies przeczyatałam ze nie wolno masowac krzyza, bo to przyspiesza poród czy cos takiego i Mój Męzulek boi sie mnie palcem dotknąć. Czy wy tez macie takie bole lub wiecie jak sie ich pozbyc? Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×