Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Georginio jeżeli karmisz piersią to zobacz czy nie masz zbyt dużej dziurki w smoczku. Renolu super ten twój lezaczek. Przynajmniej oszczędzisz sobie nogę od bujania. Dzisiaj założyłam małej ten pałąk z zabawkami - i super się bawiła. Widzi jakby tylko jedna zabawkę ale są postępy. Nawet mówiła do niej guuuu :) Coś niesamowitego.... Aniu80 podejrzewam że może mamy u dzieci takie same krostki. U Diany tez sie zaogniają jak leży na policzku. Ja stosuję linomag i taką maść z kwasem borowym. W oilatum myje od poczatku więc poprawy po tym nie ma. Sama juz nie wiem co o tym myśleć. Jeżeli to jest ten tradzik to ponoc musi troche czasu upłynąc żeby to zniknęło. Udanego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georginio jak karmisz butelką to zobacz czy nie masz zbyt dużej dziurki w smoczku. Tak miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia razy dwa
Preparaty zawierajace kwas borowy (np tormentiol) absolutnie nie powininny byc stosowane u dzieci ponizej 3 lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... napiszcie mi jak wyglada-l wasz czop sluzowy ile go bylo na poczatku po jakim czasie urodzilyscie od chwili jego zauwazenia.. Prosze Was.. to bardzo wazne.. bo wczoraj chyba zauwazylam czop.. a to duzo za wczesnie!!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanowna \'o matko..... moze nieodpowiednio to opisałam ...ale jak ja szaleję z jedzeniem to nie polega to na zjedzeniu kostki czekolady tylko ponad pół blachy ciasta z 2 tabliczkami polewy czekoladowej....a do tego 4 kawałki kilimandżaro....więc moze nie ironizuj tylko nic nie pisz jesli nie potrafisz odpowiedziec .... bo sądze ze taka ilosc czekolady dla 3tyg dziecka moze nie być bez znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczoraj bylam z moja kluseczka u lekarza, wazy juz 5 kg i dostala biedna dwie szczepionki, zal mi jej bylo a szczegolnie wieczorem i zaaplikowalam jej czopek ziolowy, potem spala z przerwami na karmienie do rana. dzis od rana sie usmiecha i wcina, bylysmy nawet na zakupach. nigdy nie chodzilam po secondhand-ach,ale kupilam kiedys na allegro zestaw ciuszkow dla noworodka i przeszlam sie z kolezanka do takiego sklepu, i okazalo sie ze tego jest tam masowo i super jakosc i calkiem nowe i teraz polujemy, potem sprzedam wszystko tez na allegro. ide karmic mala elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Elizabeta, ja tez kupilam malej ciuszki w second-handzie, sa naprawde super, markowe rzeczy dobrej jakosci i niezniszczone. Dzis tez bylam zobaczyc :) Na moje to nie ma sensu kupować drogich nowych ubranek bo i tak takie malenstwa szybko rosna. Rusalka, u mnie czop zaczal odchodzic na jakies 3 dni przed ale w tym nie ma reguły na ile przed wlasciwa akcja sie zaczyna. Ale to faktycznie za wczesnie! Kirrikirri ja tez sobie pozwalam na \"zakazane rzeczy\" ale w rozsadnej ilosci i na razie nic sie nie dzieje. Chyba chodzi wylacznie o to ile tej czekolady ale sprobuj dac troche swojego pokarmu i zobacz co sie bedzie dziac. Moja terrorystka na razie pije i moje i bebiko. Wkurza mnie takie pieprzenie tych lekarzy i poloznych, ze jak dziecko zasmakuje sztucznego ze smoczka to nie bedzie chcialo z piersi. Jutro mija 3 tydzien a mala jak na razie chetniej pije z cyca tylko mało jej cos... Bede karmic ile sie da. Dzis sie dowiedzialam, razem z calym urlopem wyszlo mi ze 3 pazdziernika wracam do pracy. Zal bedzie zostawic Julke... A Wy jakie macie plany po macierzynskim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabeeelka
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** Przyszła Mama....05.04.06.......2kg..........63cm......?...... Czekolada_29.....08.04.06.....0,5kg..........82cm......?....... Gabrysia*........11.04.06......17kg.............?......synek......Wrocław. marta771.........15.04.06......20kg.........119cm......synek......Warszawa marta771@op.pl anette1111.......16.04.06......12kg.........110cm......córeczka...Mielec krystyna_100 ....18.04.06......22kg ........116cm .....córcia.....Warszawa Lolcia...........23.04.06....11,5kg.........100cm......synek...... Nick........Data urodzenia.....Waga......Cm.......Miasto..............Imię..... ************************************************************************************************************* Pysia77.......18.03.06........3030g.....55cm......Poznań..............Krzyś Leonek gial@o2.pl Kasia27.......19.03.06........2100g.....51cm..........................Alicja Elizabetaa ...23.03.06........3100g.....55cm .....Bytom ..............Iga RRR...........26.03.06........3460g.....56cm..........................Mikołaj Ania26........29.03.06........4020g.....59cm......Rzeszów.............Milenka..... aniachodak@tlen.pl Mo.nika.......03.04.06........3200g.....51cm......Bremen..............Jakub Madelaine.....03.04.06........3730g.....57cm......Szczecin............Milenka Aga_krz.......04.04.06........3900g.....56cm......Szamotuły...........Roksana..... kriwas@poczta.tp.pl Kizia.........04.04.06........3180g.....53cm..........................Julia ANNA80........05.04.06........3400g.....55cm..........................Milena...... melania26@op.pl Monikaa_......05.04.06........2570g.....50cm......Opatów..............Małgorzata Dowa .........06.04.06........4060g.....60cm .....Łódź ...............Diana Milena dowa1@o2.pl Renola........08.04.06........3100g.....55cm......śląskie.............Julia.....ptrenata@plusnet.pl Grazie........09.04.06........3900g.....58cm..........................Maciek wera66........09.04.06........3650......57cm......Ostrowiec...........Oskar Marteczka77...10.04.06........4350g.....62cm......Lublin..............Damianek Lolonek.......10.04.06............................Sucha Beskidzka.....Leon Mikołaj Mina29........11.04.06........3400g.....55cm......mazowieckie.........Kajtek Jenefer25.....12.04.06........3250g.....60cm......Głogów..............Julcia Joasia79......12.04.06........3200g.....56cm......Łódź................Julia...... jsiudek@o2.pl Irlandia......12.04.06........3450g.....53cm......Aleksandrów Łódzki..Olek....olakrowka@tlen.pl Agneska.pop...14.04.06........3800g.....61cm......Chełm...............Brajan..... agneska.pop@op.p Witch3........14.04.06........3500g.....54cm......Chełmno.............Karolinka rybka25 ......14.04.06........3350g.....50cm .....Rakoniewice ........Marcel Róża..........17.04.06........2650g.....53cm......Olsztyn.............Majka Ola23.........19.04.06........3759g.....56cm..........................Julia kirrikirri....19.04.06........3450g.....57cm......Gdańsk..............córka Agnes_Bdg.....20.04.06........3060g.....54cm......Bydgoszcz...........Julia...... agnes78@op.pl Er............20.04.06........3200g.....58cm......ok.Łodzi............Hubert macieja8......21.04.06........3990g.....57cm......Gdynia..............Kinga Sylwia_76.....21.04.06........4000g.....60cm......Sosnowiec...........Andrzej Sineqanone....22.04.06........4150g.....62cm......Białystok...........Ola Silvia27......22.04.06........3950g.....59cm......Wrocław.............Kacperek Kasika1.......24.04.06........3590g.....58cm......Rzeszów.............Kacperek... kasiapodolec@wp.pl słoneczko27...28.04.06........3410g.....55cm......Gdańsk..............Martynka... mr_adam@wp.pl asmana........29.04.06........3500g.....54cm......Olsztyn.............Iza serek.........30.04.06........3450g.....55cm......Łódż................Joasia Viki2.........01.05.06........3200g.....53cm......Krosno..............Oliwia..... ndorota1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie1 Ja teraz mam wycisk - Julka od tych wodnistych kupek które popuszcza co troche - dostała pieluszkowego zapalenia skóry, które co sie wygoi to znów sie nasila (ciągle przemywanie, smarowanie i przebieranie. idzie świra dostac - kochane pampersy , kto sie nie mordował z pieluchami to ich nie doceni - jak poje a musze zmienic pieluche to zas sie ulewa pokarm i tak raz z dołu a raz z góry leci). Pediatra z osrodka zdrowia zignoroawła problem dopiero prywatnie poszlismy wczoraj i okazało sie ze mała jest przekarmiona!!! Przybrała 1,5 kg za miesiąc czyli za dużooooooooooo.I jelitka mają ciezko pracowac stąd to popuszczanie. Musze ją oszukiwac wodą z glukozą przed posiłkiem jesli je częsciej niż 2,5h. No i podaje Lakcid i zawiesine na prace jelit. Do smarowania clotrimazol i nystatyna i niestety nystatyna strasznie ja szczypie i wrzeszczy okropnie. Tak mi jej żal. Na buzi powiedziała ze to tradzik i dalej stosowac tą masc ze sterydem bardzo delikatnym - najważniejsze ze pomaga. Elizabetaa - please podaj mi adres tego second- handu jak bede u gina to sobie tam podjade jak mówisz ze fajne tam ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane mam pytanko, od kiedy maluszkowi można podawać coś do picia mam na myśli koperek lub rumianek. Moja mała ciągle by jadła, uważam że aż za dużo, bo zje troche, pośpi 15 min i znowu jeść, a za chwile płacz i boli ją brzuszek. Może więc coś do picia by uspokoiło pracę jelit, proszę napiszcie i poradźcie, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Mój maluszek bierze zastrzyki poniewaz ma chore uszka. Pozatym ma kolke bardzo krzyczy czasami juz mam dosc tak mi go zal. Dziewczyny macie jakies sposoby na ta kolke. Pozdrawiam PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pustawo tu u nas kochane.. ale jesteśmy uspawiedliwione.. maluszki zajmuja cały nasz czas mój skończył dzisiaj miesiąc byliśmy u pediatry przytył równo 1kg. na kolki jest sposób połozyc dziecko na ręku sobie brzuszkiem do dołu.. mojemu na gazy pomaga i uwielbia zasypiać w tej pozycji a wygląda to tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/x35zcuoyd80esjpz.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/rvenvzckyr1qfqia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renola na katowickie i na dworcowej - ta szwedzka ciec secendhandyow, w srode maja dostawe wiec jest multum ludzi i najdrozej , codziennie cena spada, ale w srody , czwartki sa najladniejsze ciuszki. Moja jest super modnie ubrana i to za grosze. tak wiec moge poszalec. moja tez przybrala 1,5 kg w miesiac, je jak smok, ale robienie kupek juz sie unormowalo, jak robi to porzadnie, ale pierwsze 4 tygodnie to tylko przewijanie, ulewanie i jedzenie i tak w kolko. ominelo mnie tylko pieluszowe zapalenie bo polozna kazala duzo wietrzyc pupe , wece lezala taka mala z gola pupa na podkladzie i od czasu do czasu jej cos polecialo:)) czy wasze dzieciaczki dobrze toleruja multicebion???? pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mój synek też by tylko jadł i ciągle robi kupki ,ale na pupci narazie nic się nie dzieje jak mu się łuszczyła trochę skóska na brzuszku to wykąpaliśmy go w Oilatum i przeszło polecam. A co do picia to położna powiedziała aby narazie żadnych cherbatek nie podawać tylko gluklozę albo samą wodę no i trzeba poić aby żółtaczka szybcej zeszła więc tak 2 razy dziennie piję po 90 ml. przeważnie przy czkawce bo szybciej przechodzi. Pozdrawiam i zmykam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala to ma czkawke bardzo czesto, zreszta tak samo jak starsza corcia,juz w brzuchu dosc czesto ja miala .Moje dziewuszki jak zwykle o tej godzinie spia, starsza corcia spi w dzien jeszcze 3 godz, a oliwia praktycznie caly czas, no z przerwami na karmienie i kupke.Tez robi wodniste kupki, ale to normalne przy karmieniu piersia,jesli chodzi o ulewanie to tez ulewa ale nie zbyt czesto, jak pojedzeniu wyprostuje ja zeby jej sie odbilo to nie uleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na chwilę, bo Miki wreszcie śpi. Jest już dobrze, chociaż rano jeszcze ma katar.Dzięki za życzenia powotu do zdrowia, na pewno pomogły.Aniu, antybiotyk dostawał strzykawką do buzi, nawet nie bardzo się krzywił.Podobno nie wolno dzieciom do 3 miesięcy dawać w domu zastrzyków, ale położna mówiła, że w razie czego zrobi. Na szczęście na razie nie trzeba było. Któraś z Was pisała, że jej dziecko jest przekarmnione. Ciekawe, czytałam gdzieś, że niemowlęcia nie da się przekarmić, bo samo wie ile mu trzeba. Mojemu nie robi różnicy, czy bebilon, czy moje, ważne, żeby było SZYBKO! Na buzi też wyszły mu nieduże krosty, ale podobno to jest trądzik niemowlęcy, który sam znika. Pozdrawiam Was ciepło Maluszki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie czy któras z Was ma takie zmartwienie.jak ja a mianowicie. Jeżeli dajecie swój palec waszemu dziecku czy ściska go mocno swoją dłonią czy trzyma nadal luźno paluszki?? Moja córcia przeważnie trzyma luźno i połozna kazała mi iść do lekarza i wziąć skierowanie na badanie zdwiodczenia mięśni. Chciałam zapytać czy któraś też ma taki problem i co wie na ten temat. Wogóle ta moja położna jakaś dziwna wczoraj stwierdziła ze moja córa mało przybiera a dzisiaj ją zważyłam i przybrała 780g w ciągu dwóch tygodni to chyba nie tak mało znowu?? Kazała regularnie co dwie godziny wybudzać dziecko i karmić bo do tej pory karmiłam na rządanie. Więc całą noc robiłam tak jak kazała a Iza miała mnie głęboko gdzieś i zaraz zasypiała przy cycu i praktycznie nic nie zjadła. Stwierdziłam, że jej \"dobra\" rada jest niezbyt efektywna i wróciam do swojego trybu karmienie i jest super. Pozdarwiam wszystkie mamusie i całuski dla Waszych maleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wszystkim nowym mamusiom!:-) i witam serdecznie!!! Pojawiam się rzadko bo mam dwóch maluchów w domu a czesto jestem sama bo mąz ma nocne dyżury.Np.teraz aż do poniedzialku jestem sama z chłopcami. Maleńki:-) chowa sie dobrze-często wisi pzry cycu...waży pewnie z 6kg:-) budzi sie wiec odezwę sie może potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana 🌻 z tym karmieniem to położna przesadziła.!! mój przytył 1 kg przez 4 tyg i pediatra powiedziała że jest ok.. a rączki to zaciska bardzo mocno, na pewno u twojej córci jest to przejściowe i rehabilitacja przywróci wszystko do normy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mamy! Te, ktore szczepiły dzieciaczki, jak zareagowały wasze dzieci na szczepionki? Bo moja malutka w pierwszy dzien strasznie płakała i miała stan podgorączkowy. A na drugi dzien po południu tak strasznie płakała przez pare godzin, ze myslałam, ze ma kolke i jechałam na dzyzur do apteki po Infacol. Dzis jest poki co spokojna, ale wcale mi nie chce jesc. Juz od trzech dni je po odrobince, a rano po karmieniu mi zwymiotowała, co jej sie nie zdarza. Prosz napiszcie jak reagowały wasze dzieci, bo juz nie wiem co robic. Piszecie, ze Wasz Maluszki wisza przy cycach, a moja ssie max. 10 minut, w nocy budzi sie tylko 2x. Jest kochana i grzeczna, tylko po tych szczepionkach taka niespokojna. Dokupujecie jakies szczepionki, bo ja dokupiłam Hibb i to ponoc na nia dzieci zle reaguja. Pozdrawiam i zycze duzo radosci z dzieciakow. A, mam pytanie czy jak skonczyłyscie krwawic, to pojawiła sie u was duza ilosc sluzu, bo u mnie tak i sie zastanawiam czy to normalne, czy to juz moze moje cykle wracaja. Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Ania to normalne ja tez mam juz teraz sluz wszystko wraca do normy.Od czeko jest ta szczepionka Hibb , bo my zdecydowalismy sie na szczepianke przeciw Pneumokokom.Własnie usypiam małego szkrraba. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera ta szczepionka rowniez chroni przed zapaleniem opon mozgowych itp, podobnie jak ta przeciw pneumokokom, a jest tansza, do pierwszego roku zycia podaje sie ja w 4 aplikacjach, tak jak i ta przeciw pneumokokom, ktora u nas jedna kosztuje 300zł, wiec na nia zaszcepimy małą jak skonczy roczek, bo wtedy wystarczy jedna. Dzieki za odpowiedz w sprawie sluzu, mo szkrab juz spi, dzis zasneła sama. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jeszcze na moment...padam z nóg..mój szkrab właśnie zasnął.Zasypia na naszym łóżku przy piersi...i dziś było wyjątkowo ciężko..a ja muszę przeprasować jeszcze kilka ubranek:-(więc uciekam życząc wszystkim miłej nocki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu26, moja dokladnie tak samo reagowala na szczepionke podalam jej ziolowy czopek i sie uspokoila, ale przez pare wieczorow byla niespokojna i tez zwymiotowala, to chyba normalne pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Ale mam dziś doła...Pomóżcie mamusie!!!Od piątku mam co raz mniej pokarmu... :( Jestem załamana, nie wiem co się dzieje.Do tej pory dosłownie ciekło ze mnie a tu mała obciąga jednego cyca, drugiego i jest głodna... :( A na dodatek pokarm bardzo wolno napływa...Czy to może być spowodowane stresem?Wróciła moja teściowa po dłuuuugiej nieobecności i bardzo mnie to stresuje, mam trudną syt.w domu, jestem kłębkiem nerwów...do tego stopnia,że mam biegunkę...:( Strasznie się boję ,że stracę pokarm...Co robić?????? Ania26 jeśli dziecko mocno ssie a Ty masz dużo pokarmu to 10 minut wystarczy żeby się najadło, tak mówiła mi położna. Pozdrawiam Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Aniu80 stara sie przystawiać dzidzie jak najczęściej do piersi...i jak to tylko sie możliwe staraj sie nie denerwować(choć to na pewno trudne w Twojej sytuacji). A poza tym może to tylko przejściowe więc spokojnie... Ja miałam dzis koszmarną noc...chłopcy budzili sie na przemian i płakali..może to dlatego ,że dzis była pełnia?Jestem dzis jak wypluta:-( Jeśli chodzi o kilogramy to zostało mi jeszcze do zrzucenia 7kg..ale waga od tygodnia już nie chce spadać:-(może dlatego ,że znowu mam wilczy apetyt??:-)Cały czas coś podjadam:-)Wy tez tak macie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie, które dokarmiacie dzidziusie, napiszcie jak to u Was wygląda. Ja niewiele wiem na ten temat.Kupiłam bebiko, próbowałam dać w nocy, gdy płakała bo niedojadła ale ona wcale nie chce butelki... :( Boję się ,że głodzę swoje dziecko.... :( A jakich używacie butelek? I w jaki sposób je sterylizujecie? Przygotowujecie więcej pokarmu i przechowujecie w lodówce czy robicie tylko na bieżąco?Będę wdzięczna za każdą informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za literówki ale okropnie sie śpieszę bo Damianek śpi:-) Acha-jutro idziemy z chłopcami do ortopedy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×