Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Ząbków ma już 16. Najnowsze nasze \"nabytki\", to górne i dolne trójki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te wychodzące trójki to jej najbardziej dokuczały. W tej chwili jeszcze wychodzą, tyle, że się przebiły przez dziąsełka. Ponoć te pozostałe ząbki też uprzykrzają dzidziusiom życie jak wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem coś o tym,nieprzespane noce,marudzenie,dla mnie idące zabki to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sądziłam, że będzie gorzej. Najbardziej bałam się tych nieprzespanych nocy, wstawania do karmienia itp. Ale nie było tak źle. Jak dla mnie najgorsze sa te chwile, jak widzę, że mała jest chora, a ja nie potrafię jej pomóc. Nie ma dla mnie nic gorszego w macierzyństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny :) Danti - chyba wczoraj nie napisałam, że Leonek to super facet :D Zastanawiam sie tylko jakim spobem ubierasz mu te rękawiczki? Ninko - Martusia rewelacyjna :D A ja zaczynam Wan zazdrościc tych sukienek, falbanek i spnek (ale miałaym gdzie wpinac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poradźcie jak oduczyć dzidzię od smoczka ,parę dni temu miałyśmy historię z odgryzionym smokiem , a dzisiaj się ona powtarza , nowy smok jest nadgryziony a o innym Patrycja nie chce słyszeć ,co zrobić żeby zasypiała bez niego ? Pytanie 2 to czy dajecie jeszcze wit. d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo tzn ile? Ja nie daję codziennie , ale np co 2 dzień po 1 kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to rzeczywiście dużo ,tylko dlaczego mój pediatra zalecił tak jak ja daję ,nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak się chyba normalnie dzieciom daje. Maks dostaje więcej bo strasznie sie poci i ma krzywe żebra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocny marek przybył na kafeterię ;) Jednym słowe padam z nóg :-0 ,a jutro znowu 12 h ... Mam nadzieję ,że wypocznę przez noc i nabiorę sił na jutrzejszy dzień :) Adi właśnie robi spagethi ;) Karolinko nic się nie martw! Maksiu szybko zacznie mówić ,aż będziesz chciała żeby na chwilę był cicho ;) Wiola od kiedy nauczyła się mówić ,,co to ,, poprostu nie przestaję ... Tylko wyciąga rączkę i pokazując pyta po 100 razy ,,co to,, i ,,co to,, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop! Dziś ja pierwsza! :) Martynka chora :( Ja chora :( Mariusza od rana drapie w gardle :( Od soboty mała była taka niewyraźna, noc z soboty na niedzielę koszmarna, z niedzieli na poniedziałek jeszcze gorsza, budzi się i kaszle!!! Jakiś wirus się pewnie przypałętał, bo gorączki nie ma wysokiej, zachowuje się normalnie, tylko te noce nieprzespane... mam nadzieję, że Wasze Bobaski są zdrowe! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jonka 🖐️ Życzę zdrówka całej Waszej trójce. A szczególnie Martynce. My na szczęście zdrowi. No i opiekunka przychodzi ... póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!Witaj Jonko , szkoda że się pochorowaliście.Mój aniołek odpukać zdrowy , ja w pracy , nudy!! Czy dzisiaj mamy solenizantkę ? Marcelinkę ? Jeśli tak to Betti wszystkiego najlepszego dla twojego kwiatuszka , dużo słońca i uśmiechu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko, Martusia śliczne wygląda w sukieneczce!!! Ja bym nigdy nie powiedziała, że to chłopczyk :) A włoski - wyrosną w końcu :) A jak już zaczną rosnąc to szybko nie wypadną. Martyna też ciagle tych włosków nie ma duzo, z zazdrością patrzę na Maksa i Leonka :) A w sukieneczki ubieram ją dość często - mamy taka jedna polarkowoą rózową princeskę po domu - zapinaną z tyłu na guziczki. Mimo, że u nas jest dość \"rześko \" około 18 -20 stopni, ubieram ją w body, rajtuzki i tę sukienkę oraz coś na stópki i wystarcza, ona jest w ciagłym ruchu i jak ma coś dodatkowo na sobie to sie od razu poci. Co do witaminy D - nie dawałam jej od małego, bo była w nutramigenie. Potem okazało się, że ma problemy z napięciem mięśniowym i pani neurolog kazała dawać, 1 krople dziennie. Potem było lato i przestałam dawać, bo zauwazyłam oznaki szybszego kostnienia, ciemiączko przednie zarosło jej w 4 miesiącu, a norma to około 12-18 miesiąc. A teraz daję jej wg wskazań neurologów - pulsacyjnie przez 2 tygodnie 1 kroplę dziennie i takie cykle co 3 miesiące. Co do gadania, to Martyna dość dużo mówi, ma kilka swoich określeń, ale na razie jest tak, że jak cos dzisiaj jest np. \"kaka\" to jutro może nim byc coś innego :) A co do zabaw - jeszcze niedawno miała takie okresy, że można ja było zostawić i nawet z kwadransik potrafiła się sama bawić. Teraz musi ciagle przy niej ktoś być, najlepiej ja :O No i jest niezmordowana jesli chodzi o zabawę w kuku i o czytanie... Konczę na razie, nie wiem, czy zdecydować się na wyjście dzisiaj... Pogoda taka sobie, ale nie pada... Jak ją położę o 13 to wpadnę, chociaż POWINNAM SIĘ UCZYĆ :O Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczyłam, że jesteście, to chociaż powiem :) Jeśli Marcelinka dzis obchodzi imienikni to Wszystkiego Najlepszego :) A Martynka wczoraj miała imieninki :D Pamiętał, o dziwo, tylko mój brat :) Ale nie robiliśmy żadnej fety - dzeiń jak co dzień, tylko ten kaszel :( Teraz to naprawdę spadam, Martyna zabrała się za przegląd kuchennych szafek brrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie miała baba kłopotu, to go sobie wymyśliła. Przyjrzałam się wczoraj nóżkom Martusi i wyszło, że ma iksy. Chyba, dla spokojności, wybiorę się do ortopedy. Wolałabym, żeby moje dziecko nie miało w przyszłości kłopotów z nóżkami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko, każdy ortopeda Ci powie, że koślawość kolan, czyli iksy to sprawa normalna u małych dzieci, nawet do wieku szkolnego! Ale jak ma Cię to uspokoić, to idź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja chyba jestem niedobrą mamusią , bo jak widzę jak się przyglądacie swoim dzieciom to wnioskuję że ja w o ogóle nie obserwuję swojej małej .Nogi owszem oglądam codziennie ale przy przewijaniu , myciu i sadzaniu na nocnik i nic żadnych obserwacji : ciemiączko nawet dokładnie nie wiem gdzie jest -jestem niedouczona !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka - czyli Ty byś nie poszła? Już sama nie wiem. U mojego siostrzeńca stwierdzili bardzo dużą koślawość jak miał chyba 3,5 roku. I teraz długo będzie nosił specjalne butki. Chciałabym tego uniknąć. Beatek - Nie wiem co lepsze - nie przyglądać się, czy obserwować i wynajdywać \"problemy\" jak ja. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko, ja bym nie poszła, ale , to Ty widzisz Martusię codziennie i Ty wiesz najlepiej, czy jest powód do niepokoju. A do ortopedy mozna isć i tak, po to w końcu są ;) Beatek, ja wcale nie myslę, że przez to, że nie wiesz, gdzie jest ciemiączko jestes gorszą mama :) Po prostu ja to wiem, bo muszę, z powodów zawodowych, a od tego, żeby sprawdzać ciemiączko jest pediatra, do którego na pewno chodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka - uspokoiłaś mnie. :) Dziękuję. 🌻 Jeszcze się wstrzymam i będę obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek - a ja wiem gdzie jest ciemiączko, ale ani razu nie \"macałam\" i nieczego nie sprawdzałam, a uważam się za dobra mamę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×