Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Jonko - dobre :D Ja jak pytam Maksa gdzie jest kupa, to mówi: \"Tam\" i pokazuje na dupkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć w wyszukiwarkę, albo po prostu znajdź telefon do sądu - tam Ci powinni powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli do roku nie zostanie uznany za ojca , to potem juz o to starac sie nie można:( i alimenty wykluczone chyba ze dobrowolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D jONKO DOBRE !!! Ja ostatnio Wioli powiedziałam jak zrobiła :,,ale potwór ,, :D Kurczę my to mamy cały rytuał gdy jej się chce ;-) Wszyscy cisną razem :D I Ją tulą ( tak jej zostało bo ma lęk przed załatwieniem się z powodu zatwardzeń )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No -Maks wie co i jak :) I ja idę spać - zaraz będzie wolna łazienka... KAfelki na ukończeniu, jeszcze tynki, szafki, elektryka, wieszaki, umywalka (bo stara pękła :( ) i klopik ;) Czyli jakieś 2 miesiące roboty... Dobrej nocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek widzę , że się trochę znasz więc może mi coś pomożesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , tak dobrowolnie to mogę dostać po głowie od niego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi alimentami to różnie bywa , mój ojciec nie płacił dostawałam z fund. alimentycyjnego ale teraz chyba skasowali ta instytucje :( A Ty masz problemy z tatusiem Wioletki tej kwestii jesli wolno spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytam sobie ... Kurczę jak ja nie lubię tego języka urzędowego :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem i nie mam ;-) Tzn chciałabym wystąpić o alimenty ale żeby nie miał praw do dziecka . Tylko pod takim warunkiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak kochana to nie ma , bo jeżeli pozbawisz go praw rodzic. to niby dlaczego ma płacic ( w jego odczuciu tak będzie) i nawet prawnie nie ma takiego obowiązku , jeżeli jest wyjątkową szuja i dziecko sie np jego boi lub nie interesuje sie zupełnie jej losem to można ograniczyc pr rodzicielskie albo kontakty z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj sama nie wiem czy powinnam to robić ... Ale kasa się przyda zawsze i powinien płacić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletka nie ma z nim żadnego kontaktu . Miałam ustalone przez sąd świadczenia przedalimentacyjne na okres ciąży i porodu . Miał zapłacić w sumie 6oo zł zapłacił połowę a reszat ciągnie się u komornika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek a co to za strona prawna ? Chciałabym coś więcej poczytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozbawienie władzy rodzicielskiej ma wpływ na... przyszłe ewentualne płacenie alimentów na niewdzięcznego ojca lub matkę. Ojciec (matka) pozbawiony praw rodzicielskich nie ma praw do dziecka, ale nie ma również obowiązków - to znaczy jest zwolniony z obowiązku alimentacyjnego. Jednocześnie dorosłe dziecko, wobec którego rodzic nie wykonywał (bo nie musiał) obowiązków wychowania i urzymania, zwolnione jest z obowiązku alimentacyjnego wobec takiego rodzica - gdy dorośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek chyba lepiej jak zostanie tak jak jest , bo jeszcze Wiola tego dziada na starość będzie musiała sponsorować 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie na miniprzerwie ;) Loli - pzepraszam, że pytam ale czy bilogiczny ojciec Wioli jest wpisany w akcie urodzenia? No i niestety, tak jak pisała Beata, nie ma tekiej możliwości, żeby pozbawić go całkowicie praw rodzicielskich ale żeby miał obowiązek płacić alimenty. Ale nawet jesli nie będzie płacił alimentów, a bedzie uznany za jej ojca to i tak jak Wioletka dorośnie, to on będzie mógł starać sie od niej o alimenty. Znam taki przypadek osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć :) Myślałam, że sobie posiedzę na kawie z Wami, a tu Zonk :O Wstawiłam pralkę około 8... Niestety - w związku z przeciągającym się remontem łazienki, musiałam węża od pralki wsadzić do wanny, zamiast do odpływu... Jakoś go zamocowałam, mając na względzie, że ten dziad lubi się wysmyrgnac ;) No i jak weszłam do łazienki, żeby się ubrać, co by taka goła przy kompie nie siedzieć, co zobaczyłam??????????? Kałużę na podłodze.... :O I właśnie przyszedł sąsiad z dołu :O W dodatku kafelki mamy, ale nie ma fug, więc biedni ludzie znowu mają sufit do malowania :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jonko - współczuję zamieszania w łazience. Co gorsza, Wasza podłoga też będzie musiała swoje odczekać (czyli wyschnąć na i pod kaflami), zanim położycie fugi :O Loli - kolczyki cudne, ale poza tym srebrem, to kolory \"nie moje\". Beatek - czekam na Twój adres!!! Zresztą wysłałam emaila. A teraz o okularach... Jak miałam 11-12 lat, to pani okulistka zapisała mi okulary -0,5 na oba oczka, ale powiedziała \"Dziecko, ta wada się nie cofnie. Może się tylko pogłębić. Jeśli będziesz nosić okolarki na codzień, to oczka się wkrótce przyzwyczają i będziesz potrzebować mocniejszch szkieł. Ale jeżeli okulary będziesz zakładać tylko wtedy, kiedy naprawdę musisz, to oczka będą zmuszone do prawidłowego funkcjonowania\". Czy jakoś tak. Bardzo sobie to wzięłam do serca i w efekcie do dziś mam te same szkła, które zakładam właściwie w 3 sytuacjach - jadę autem w godzinach szarówki lub zmroku, idę do kina na film niepolsko- i nieangielskjęzyczny, jak dłużej siedzę przy komputerze (filtr!). Poza tym nie noszę :P I dobrze widzę. Póki co. :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - to trafiłas na mądrą okulistkę :) Bo jak ja w wieku lat 8 zaczęłam mieć kłopoty ze wzrokiem, to lekarka kazała nosić okulary non-stop, szkoda, że nie też w nocy :O Ja oczywiście ściągałam - wyglądałam głupkowato i już w tym wieku byłam dośc próżna ;) Ale moja mam wzięła sobie do serca zalecenia okulistki i mnie goniła do noszenia... A po jakichś 3-4 latach poszłyśmy do innej lekarki (miałam już wtedy z -4D) ona właśnie powiedziała, że to był błąd - trzeba było nosić jak najmniej, wtedy mięśnie sie gimnastykują i mogą się wyćwiczyć... A tak to mi poleciało jak oczko w rajtuzach - lawinowo, a zatrzymało się na -8 :O Moje szczęście dziś wstało o 5.40 :O Rano była nawet dość grzeczna, ale juz około 10.30 zrobiła się taka nieposłuszna, o wszystko płacz, wyrywała się, nie chciała iść ze mną... No to ją położyłam, o co również była awantura :O Ale teraz mam chwilkę spokoju... Moje poranne przygody z pralką to jest mały pikuś :O Przed chwilą zadzwoniła do mnie moja mama... Rano miała stłuczkę :O Wjechała jej na tył ciężarówka - TIR :( Tył jej samochodu jest do wymiany... a mama twierdzi, że nic jej nie jest, tylko \"trochę ją boli szyja i uderzyła głową w kierownicę, więc ma limo i opuchliznę pod okiem\" :O KAzałam jej natychmiast jechać na Pogotowie... Ciekawe, czy pojedzie... I w takich chwilach jestem wściekła, że jestem taka unieruchomiona - Martynka i ciąża... Chociaż - gdyby nie to, na pewno teraz byłabym w pracy i tez nie mogłabym się wyrwać, żeby Jej pomóc... Ech, zycie, życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jonka_
Hop!!!!!!!!!!! Ale mi sieć przymuliło ;) Zaraz zadzwonię do mamy, dowiedzieć się, co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jonka_
Loli - puściłam przelew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - Boże święty, co za dzień! I niech mama lepiej idzie do lekarza, ale to wiesz sama najlepiej. Co do łazienki to mi się też zdarzają takie rzeczy ale mieszkam na parterze i nikt nie przychodzi ze skargą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×