Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Ja zdążyłam się przyzwyczaić. Najpierw przez ponad 20 lat mieszkałam w najwyżej położonym miejscu w Gdańsku, a teraz prawie nad morzem więc wieje u ans na okrągło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, koleżanka pyta mnie czy w Polsce szczepią dzieci na zapalenie opon mózgowych a ja nie wiem czy to jest w kalendarzu szczepień. Może Wy wieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść :) Karolina - jest szczepionka przeciwko dwoince zapalenia opon mózgowych (neisseria meningitidis) ale nie ma jej w kalendarzu A jeszcze zapalenie opon wywołuję Haemophilus influenzae, i jak dziecko dostaje tę odpłatna szczepionkę to też jest chronione, choć przed inna bakterią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noc na szczescie była dośc spokojna :) Okna sa na miejscu :) Położyłam się około 22-giej. Martynka trochę marudziła przez sen, że wiatr, bo faktycznie ostro dawało... Ale nie budziła się do końca :) Za to ja... miałam z 5 skurczy i to takich \"po byku\", wyobraźnia zaczęła pracować na najwyższych obrotach i układać scenariusz, na wypadek, gdyby te skurcze jednak coś rozpoczęły :O Na szczęście - od kilku godzin mam spokój :) Jeszcze ze dwa tygodnie mogłoby poczekać ;) Potem - hulaj dusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - spałyśmy do 7.30!!!! Chociaż o 6.00 włączył się komuś alarm i oczywiście MArtynka się obudziła. Ale jakoś udało mi się ją uspokoić. Czy nie ma innego sposobu na ochronę samochodu, tylko te wyjące koszmary???????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - odebrałam zdjęcie :) Ale Maks ma kozackie okulary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dobra.. Jak nikt nie chce ze mną pogadać to trudno ;) Ubiorę się i pójdziemy na spacer, bo MArtyna przez wczorajsze siedzenie w domu była po południu NIE DO WYTRZYMANIA.. I ja chyba też ;) Miłego dnia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczoraj ok 23 skonczyło sie swiatło:) i wszystko w jedny momencie zrobiło sie ciemno, walnał mi w balkon i okno jakis badyl i właczyli jedna faze a komputer oszlał a byłam sama wiec cap spiacego patryka i na boso do sasiadki obok:) bałam sie jak cholera spał od okna i juz widziałam spadajace drzewa i wybijajace okna wiac uciekłąm na szczescie to tylko wyobraznia, której mi nie barkuje:)poszłam do sasiadki starszej kobietki i jej meza z którymi nasz rodzina od dawna jest zaprzyjazniona potem wróciłam z panem sasiadem do swojego mieszkania a Partsia zostawiłąmz pania sasiadka i zaczełąm wszystkoz sieci wyłączac co by mi nie popsuło sie nic, potem wóciłam z sasiadka do siebie i uspiłysmy patryka jednak w nocy ok 1 znowu powtórka z rozrywki nie spałąm do 3 dodam ze na moim osiedlu jest mały lasek i non stop przwrzacały sie w nim brzuski masakra..... a wracajac bo ogromnego badyla , kóry sadł mi na balkon tto pan sasiadł zasiwecił w nocy latarka i sie okazało ze to patyczek grubosci kciuka :):) Maz tez mnie wysmiał ze ja niby taka co to to a sie patyczka wystrachałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz wracał z rano i mówi ze przystanków nie ma , znaków drogowych nie ma, dwie stacje w tym przy tesco sie skonczyły:) i dachy pozrywane:( w domach:( kurde wkurzyłą sie matak natura....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u mnie tez noc była koszmarna a dzisiaj swieci słoneczko:) kolega z anglii pisał ze zerwalo im talerz satelitarny razem z mocowaniem do ściany i odleciał w nieznane. nie tylko u nas wialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam wystrachana ale teraz słyszłąm ze wiało 130 a w órach 180 a na sniezce 216 to co bybyło jakby 200 wiało u nas a i ponoc dlatego tak wiało ze orkan jakis nawiedził niemcy dobrze ze nie polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sie skusze wysc na dwór w poszukiwaniu moich wrzosów 2 , które mi zwiało z parapetu:) a były takie łądne został najbrzydszy uschniety prawie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tak wialo to niewiem czy znajdziesz ale powodzenia. u mnie jest taka piekna pogoda ze zaraz zbieram sie na spacer.aaa jeszcze jedno Noe wiesz w moim nicku jest taki adresik mailowy na który można wysyłać zdjecia bo od ciebie nie mama jeszcze ani jednego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka zdjęcia są fajowe, wyglądasz super a Martynka jest słodziutka. Karolina Maksiu nosi okulary,Leo powiedział że są fajowe i też chce takie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noe zdj. poszły ale to morze troche potrwac wiec cierpliwosci. Leo sie wierci mi na kolanach wiec niewiem jak długo posdiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noe zdj. doszły? ide na spacerek. niewiem czy dam rade dzisiaj wieczorem bo bedzie bratanek męża więć bedzie okupacja komputera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po spacerze :) Miałam dziś bardo nerowy dzień. NAjpierw zdenerwowała mnie mama, potem okazało się, że znowu akumulator w samochodzie się rozładował :O a na koniec zaczął padać deszcz. Na szczęśćie do samochodu przyjechał brat, a deszcz przeszedł bokiem. Z mamą porozmawiam później. Noe - tak, Maks lubi rysować, wycinać, a raczej rwać kolorowy papier ;) mówi, że robi laurke dla kota ;). Lubi też plastelinę, mazaki, kredki. w sumie to chyba taka artystyczna dusza ;) Jonko - dzięki za odpowiedź 🌻 To jak Maks miał te odpłatne szczepienia to jest zaszczepiony, tak? A przeciw temu drugiemu zapaleniu opon warto szczepić? Z tego co apmiętam to chyba jesteś przeciwna szczepionkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść Karolina :) Przeciwko szczepionkom raczej nie jestem, nie pamiętam, czy ja coś o tym pisałam? Tzn. na pewno nie ma co szczepić na wszystko - nawet świnkę, wiatrówkę czy inne dziecięce wirusówki... Nad pneumokokami też bym się zastanawiała... Albo jest nowa szczepionka na rotawirusy (biegunki u dzieci)... Nie jestem po prostu pewna, ile z tego napędzają firmy produkujące te szczepionki... A na pewno nie szczepię siebie i rodziny na grypę - JAk na razie prawdopodobieństwo zachorowania na prawdziwą grypę jest mniejsze, niż możliwość wystąpienia powikłań poszczepiennych. A co do szczepienia przeciwko Neisseria meningitidis.... NA pewno jest sens, gdy się jedzie w okolice gdzie ta bakteria wystepuje często - wschód Europy na przykład. Albo dla dziecka, które idzie do żłobka - tam warto zaszczepić na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - no właśnie, chyba wypowiadałas się rpzeciw szczepieniom przeciw grypie w zesżłym roku. A jak dziecko idzie do przedszkola to też szczepić przeciw temu zapaleniu? Zaszczepiłabyś Martynkę? A ja chyba zaszczepię Maksa na pneumokoki. JAk potwierdzi się fakt, ze kosztuje to tylko 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno się potwierdzi, bo powyżej 3-go roku zycia to już nie jest ten drogi Prevenar, tylko inna szczepionka, która już dawno funscjonuje na naszym rynku :) A co do szczepienia p/neisserii... Sama nie wiem... Ja nie będę szczepic - to naprawdę nie jest częste zakażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz się przywitam 👄 Noc byla u Nas straszna , ten huragan i te potężne wyładowania atmosferyczne :-0 z okna miałam przerażający ale niecodzienny widok ... Dobrze , że okno w kuchni wytrzymało :-0 mało brakło a wiatr by je wyrwał . Dziś z domu nie wychodzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×