Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Ja zawsze myślałam, ze rak jest chorobą uwarunkowaną gnetycznie i że nie można sie na to zaszczepić :O A jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArolinko - ja jestem niemal całkowitym laikiem, jeśli chodzi o komputery - juz kilka razy w życiu nabroiłam, więc teraz wolę nic nie ściagać, nie kombinować, bo po moim kombinowaniu komputer ląduje u magika ;) A tak powaznie - Filmy od Ciebie przychodzą spakowane, a my nie mamy żadnego programu do rozpakowywania :( A od Beatki przyszedł zwykły plik w windows media player i poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko zobacz rozmiar filmiku ;) dlatego ładnie przeszedł niecałe 2 MB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAk chcecie to Wam napiszę, o co chodzi z tą szczepionką na raka :) A co do MAriusza - no cóż... :D Jeśli o to chodzi - nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko przyznaje racje Karolinie mój nawet nie wie jak wyglada mop i nawet stanbłogosławiony nie był wystarczajacym powodem by sie dowiedział mi tez sie wydaje ze to sie niezdrowe zjawiskob zrobiło z ta sepsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - napisz bo ja jestem ciekawa. Coprawada mogłabym sobie sprawdzić w necie ale Ty nam wyjaśnisz po polsku, bo ja z tego medycznego języka nic nie rozumiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam gosposię :D mój Marek zamiata i zmywa podłogi , wyciera kurze i zmywa garnki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą szzczepionką na raka to tak nie do końca to tylko na bakterię która tego raka moze wywołać jakoś na ch.... się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - nie Was miałam na myśli, pisząc o tych ludziach, którym się nie chce sprawdzić w necie, jak czegoś nie wiedzą ;) :D Zresztą - w przypadku szczepionki na HPV pewnie znajdzie się info od producenta - jak zawsze tendencyjne ;) I dlatego się zaoferowałam, że Wam napiszę, co wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko a co za szczepionkę Markowi podałaś że się w gosposię zamienił-podaj namiary też swojemu zaaplikuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoja drogą to głupoty wypisuja w gazetach , ostatnio przeczytałam że jak kobieta miała 1x w życiu robiona cytologię i dobry wynik to może byc spokojna raka nie będzie toz to totalna głupota:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - wiem, że wiele rzyczy można sparwdzić sobie w necie ale ja poprsotu wolę dowiedzieć się z pewnoego źródła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wyssał z mlekiem matki bo robi tak od ślubu :) tylko wymagało to pewnej tresury:D no i oczywiście to nie wygląda tak że ja leże i pachnę :) coś tam robię czasami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo to na pewno nie jest bliźniakiem z moim Markiem, mój potrafi tylko bałaganić, nawet dziś po swiezo umytej podłodze prze;leciał się z góry na dół, a co tam żona sprząta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie rzecz biorąc - szczepionka SILGARD, produkowana przez firmę Merck jest szczepionką przeciwko bodajże trzem typom wirusa brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus = HPV) A tych typów jest kilkadziesiąt...Każdy wywołuje u ludzi na błonach śluzowych, zwłaszcza narządów rozrywkowych brodawki = kurzajki... Z tym, że udowodniony wpływ na powstanie raka szyjki macicy jest u trzech typów, właśnie tych \"od szczepionki\" Ale: Szczepionka nie chroni w 100% przed zakażeniem tymi szczepami. Aby była skuteczna, powinno się ją podać dziewczynie przed rozpoczęciem współżycia, zanim zdazy się zarazić HPV (czyli w wieku od 11 lat..) Szczepi się tylko kobiety - u facetów ten wirus wywołuje tylko kłykciny kończyste - rodzaj brodawek na fiutkach - obrzydliwy widok :P A tak poza tym - na powstanie raka szyjki mają wpływ nie tylko wirusy - także wczesne rozpoczęcie współżycia, duża ilość partnerów, rodzenie przez cc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę muszę spadać bo spokojnie soię pisać nie da-dzieciaki położę i może zdążę jeszcze was zastać narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przyszłym roku ma się pojawić w Polsce konkurencyjna szczepionka firmy Glaxo :) Może będzie tańsza :) A tak na marginesie - nasz resort zdrowia podobno zastanawia się nad wprowadzeniem tej szczepionki w kalendarz szczepień obowiązkowych i co za tym idzie - refundowanie jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukałam jadłospisu dla mojej \"niejadki\" zobaczcie nie wydaje Wam sie że to za dużo?? JADŁOSPIS DEKADOWY Dzień I I śniadanie - 2 kromki chleba pszenno-żytniego posmarowane masłem, - twarożek (2 cienkich plastrów sera białego półtłustego)z rzodkiewką i jogurtem naturalnym - szklanka kakao z mleka 2% II śniadanie - 1 kanapka chleba pszenno-żytniego z masłem, szynką kanapkową i ogórkiem zielonym - szklanka herbaty z cukrem - pomarańcza Obiad - zupa jarzynowa zaprawiona śmietanką - ziemniaki, nieduży pulpet z ryby, z sosem koperkowym - surówka z marchewki i jabłka doprawiana olejem słonecznikowym - szklanka kompotu z truskawek Podwieczorek - jogurt owocowy - ciasto drożdżowe Kolacja - 2 kromki chleba pszenno-żytniego z masłem, pasztetem drobiowym - szklanka herbaty owocowej z cukrem Dzień II I śniadanie - 2 kromki chleba pszenno-żytniego z masłem i ogórkiem - jajecznica z 2 jaj na maśle (robiona na parze) - szklanka kawy mlecznej (z mleka 2%) II śniadanie - 1 kromka chleba pszennego, z masłem, polędwicą z kurczaka, z sałatą i pomidorem - szklanka herbaty z cukrem - winogron Obiad - zupa cytrynowa z ryżem zaprawiona śmietanką - kopytka z gulaszem wieprzowym - surówka z cykoni z sosem jogurtowym - szklanka soku wielowarzywnego Podwieczorek - koktajl ze szklanki świeżego zsiadłego mleka i 1 szklanki świeżych malin - banan Kolacja - ryż zapiekany z jabłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - myślę, że tak :) Zwłaszcza, że nas to już i tak nie dotyczy - jesteśmy za .... eeeee... ;) dojrzałe ;) Beatko - niezły jadłospis :) Tylko, czy uda się go wprowadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatek - jeden dzień tego jadłospisu starczyłby na dwa dni żywienie Maksa :O Ale zauważyłam, ze w tym menujest bardzo dużo chleba. Czy oby nie za dużo? % kromek + ciasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - takie porcje, jak dla dorosłej kobity ;) Martyna by tyle jednak nie wcisnęła ;) Pomijam już fakt, kto miałby te wszystkie zupy cytrynowe i gulasze robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzięłam to z jakiegoś forum a Pati też starczyłoby na 2 dni ;) a dzisiaj poszalałam kupiłam ptysie z bitą śmietana i faworki , i już nie ma znaku po nich:D faworki były lekko twardawe ale ptysie nieeeeeebo w gębie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie chyba zaczynam miec kryzys wieku średniego:o wszystko mi przeszkadza , nic nie pasuje , wszystko denerwuje , w lustro patrzec nie mogę , wydaje mi się że starzeję się w oczach :o jeszcze trochę i wmówię sobie menopauz ę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to aż wstyd się przyznać, ale jak tu tak szczerze gadamy... :) Ja ostatnio codziennie zjadam po dwie paki lentilków :O ze 150g jak nie lepiej :( Biedne to moje dziecko, czekoladą pasione od maleńkości ;) A ja potem narzekam, że mnie zgaga męczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×