Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

Gość aszud
Drogie koleżanki "w bólu". Próbowałam depilować sobie nogi rozcierając cukrową kulkę na łydkach. Czasochłonne i niestety bolesne. Jedyna zaletą tego sposobu był brak podrażnień. W jednym z programów telewizyjnych zobaczyłam depilację pleców bardzo owłosionego faceta. Na plecy, szerokim nożem nakładano mu bursztynową masę o konsystencji gęstego miodu. Zaraz potem przykładano pasy płótna i szybkim szarpnięciem zrywano "to to" z pleców. Plecy były gładkie jak pupa niemowlaka. Osoba depilująca poinformowała delikwenta, że nie musi się obawiać żadnych skutków ubocznych, bo to czym mu depilują to tylko woda, cukier i cytryna. Podgrzałam moją masę, dolałam łyżkę wody, podarłam starą poszewkę (lepsza wykrochmalona na sztywno) i w ciągu 10 minut miałam wydepilowane nogi. Zrywane paski przykładałam powtórnie na inne miejsce, do skutku. Szybko i bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
Mam pytanie, czy tą metodą można depilowac okolice bikini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KittyBoo
Podobno można, wiele pań zachwala sobie depilacje ta metodą. Ja jestem brunetką i mój zarost, niestety, jest cięzki do usunięcia ale mam zamiar wypróbować meode cukrową jutro bądź po jutrze. Dla kobitek, ktore jak ja maja problem z mocnym zarostem-obficie nasączonym wodą utlenioną wacikiem przemywac kilka razy dziennie miejsca na których nie chcey włosków. Woda utleniona osłabia strukturę włosków i efekt jest widoczny po 3 dniach co powoduje mniej bolesna depilację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
Sprawdziłam, wydepilowałam bikini tą metodą... masę przygotowałam z przepisu który tu znalazłam... Jestem bardzo zadowolona (chociaż długo mi zeszło ale to pierwszy raz) Ból jest do wytrzymania w przeciwieństwie do depilatora, ładnie się wydepilowało, nie ma zaczerwienienia i nie boli... Ciekawe jak długo będzie utrzymywał się efekt gładkiego bikini, jestem brunetką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
A jak wasze spostrzeżenia? Piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie :) co do depilacji bikini masą to u mnie niestety włoski odrosły po tygodniu ;( i do tego się wrastały. Co do bólu to był ale nie taki jak przy zwykłym wosku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1987
Depilacja cukrowa stosowana była stosowana przez kobiety Bliskiego Wschodu już od stuleci. Od niedawna dostępna jest również na polskim rynku. Depilacja za pomocą pasty cukrowej przebiega podobnie jak depilacja woskiem. Kosmetyczka pokrywa depilowane miejsce pastą, która oblepia każdy włos oddzielnie co gwarantuje usunięcie nawet 2-3 milimetrowych włosów, z którymi nie radzi sobie wosk. Cechą charakterystyczną tego typu depilacji jest usuwanie włosów zgodnie z kierunkiem wzrostu, co powoduje, że nie łamią się i są usuwane wraz z cebulkami. Pasta zawiera cukier, sok cytrynowy, wodę oraz wyciągi ziołowe, nie zawiera składników chemicznych. Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż woskiem, gdyż pasta nie przylepia się bezpośrednio do skóry. Częstotliwość zabiegu: podobnie jak w przypadku wosku efekt utrzymuje się około 3-6 tygodni, w zależności od siły wzrostu włosów. za http://www.handsomemen.pl/porady,depilacja,250,depilacja_cukrowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaarroollcciiiaa
Przepis na domową pastę cukrową: * 3/4 szklanki wody * 1/2 szklanki cukru * 1/2 cytryny * 1/2 łyżeczki rumianku Wodę i cukier z cytryną podgrzać, poczekać, aż zmienią kolor, a następnie wsypac do mikstury pół łyżeczki rumianku. Przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, następnie nałożyć na skórę, wygładzić, zerwać, ugnieść, nałożyć, zerwać itd. Łyżka stołowa masy starcza na całe nogi. (Masę można przechowywać w lodówce przez kilka miesięcy. Przed ponownym użyciem, lekko ją podgrzej, a potem znów ostudź, żeby nie poparzyć palców.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
Polecam! Znów wszystko się udało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika273
witam,ja postanowilam zakupic paste zaby zaoszczedzic sobie nastepnej kuchennej porazki ;o) Zabralam sie wiec za depilacje i...pasta przelewa sie miedzy palcami kiedy zamierzam ja ugniesc .Faktycznie zmienia kolor ale chyba cos zle robie. Moze ktos mi powiedziec ile tego mam nabrac i jak dlugo sie `bawic` zeby uzyc jej tylko recznie(bez paskow)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZdumionaP
witam:) muszę przyznać,że jestem niezmiernie ciekawa czy faktycznie to cudeńko tak działa:P mam zamiar jutro zabrać się za sporządzenie miksturki... to będzie mój "pierwszy raz":P i nie wiem czy się uda, ale myślę ,że warto spróbować:) jestem zdumiona wypowiedziami pań, które twierdzą,że depilacja pastą cukrową jest bezbolesna... tak się zastanawiam czy to w ogóle możliwe.. depilacja bez bólu.. pierwsze słysze:P muszę koniecznie wypróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde to fajnie brzmi, i jestem chetna do zrobienia tego, tylko zastanawia mnie jedno, czy jak naloze ta mase na nogi, to przyklejam jakis plaser, albo cos w tym stylu, czy ta mase odrywam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renataaaaaaa
jeeeju .. kazdy przepis jest inny . jedna dodaje miód , druga rumianek , jedna szklanke cukru , druga pół szklanki . :D ejj no to jak wkoncu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitqa922
a mam pytanie jezeli naloze ta mase lyzka no i ja sciagne z wlosami to tym samym co robilam przed chwila przeniesc sie na inne miejsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co Ci inne
jak Wy robicie, że nie ma krwiaków? bo ja już drugi raz , ładnie wg instrukcji mi idzie, ale robia mi się siniaczki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna____21
Hej... Mam okropny problem z depilacją bikini... probowałam prawie wszystkiego kremy maszynki depilatory ostatnio wosk. Po maszynce wloski zaraz odrastaly pojawialy sie krostki , krem bylo ok ale ostatnio mam podraznienia depilatror cholernie boli wosk tez ale bol jest mniej odczuwalny niz po depilacji depilatorem tak więc drogie Panie... czas na paste cukrową!! :] juz nie moge sie doczekac kiedy tego cudeńka wypróbuję :] a rumianek czy miod mysle ze sa uzywane przez niektore dziewczyny po to by lagodzil podraznienia. glownym skladnikiem jest cukier wiec mysle ze on jest niezbedny!! Dlatego zrobie mieszankę * 1 szklanka wody * 1/2 szklanki cukru * 1/2 cytryny i spradzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihi
Witam. Naczytałam się troche o tej depilacji na tym forum i widze że sa różne spostrzeżenia. Postanowiłam tego spróbować no i właśnie moja masa się studzi. Mam wrażenie że za długo gotowałam ale zobaczymy jak wystygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna____21
hej. Udało się :) najpierw zrobilam mase wg takiego przepisu jak wczoraj tu zamieściłam... wyszła: woda z cukrem... miała kolor biały dodawałam wiecej cukru i nic troche gestnialo ale koloru nie zmienilo... wiec z kolezanką zrobiłysmy tak: na oko wsypałam cukru sadze ze bylo okolo pol szklanki. dodalysmy tej wody z cukrem ktora nie wyszla okolo 2 LYZECZEK! i cytryne masa po chwili zrobila sie barazowa.... po jakims czasie dolalysmy reszte masy z mojejpoprzedniej proby co by bylo wiecej :) i wydepilowalam sobie troche okolic bikini... poszło! czasem sie potrafi tak przykleić że nie mozna tego oderwać... :d Mysle ze kilka razy i dojde do wprawy... rozpuscza sie w rekach troche.. na poczatku jest twardawa ale po 2 -3 raza depilacji masa jest tak rozgrzana ze odkladam ja zeby troche stwardniala i powtarzam czynność. teraz stoi w garnuszku twarda jak kamień! podgrzeje i dzis moze dalej dzialac :) slady... lekko zaczerwieiona skora w miescu gdzie byl wlosek innych podraznien nie zauwazylam.... :) jak sie masa przykleiła mi do skory nie moglam jej do konca zerwac to nakleilam szmatke bawełniana i zerwałam odeszło... mozna tez cieplo woda przemyc bo schodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nie dostaję kieszonkowego więc nie mogę kupić sobie gotowego wosku. Myślę o wypróbowaniu tej pasty, ale mam pewne wątpliwości z jej wykonaniem. Chciałabym dostać dokładniejszy przepis krok po kroku jak go przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna____21
no mi sie wydaje że te sposoby są wyraźnie napisane i łatwo z nich przyrządzić masę. z reszta niech ruszy wyobraźnia - jak ma to wyrywac włoski to wiadomo ze nie może być kamieniem ani lejącą się wodą... i jak to robiłam to wiedzialam ze cos jst nie tak... i zrobiłam tak. 1 wersja: szkl wody pol szkl cukru i pol cytryny: cukier sie rozpuścił, wyszła zwykła woda z cukrem dosypywałam cukru az w koncu przestałam stwierdzając ze nie ma to sensu. 2 wersja ktora wyszla mi: wsypałam okolo pol szklanki cukru i kilka kropel cytryny do tego dodalam 2 łyżki mojeje miksturki z wersji 1, podgrzalam, po chwili się zrobiło brązowe odstawilam - stwierdzilam ze bedzie tego za malo wiec gestniejacą mieszankę z wersji pierwszej dodałam i podrzalam chwile... przystudzilam i wyciągnełam kulke pogniotłam w paluszkach i przystąpiłam do depilacji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
Sekret tej mikstury nie tkwi w proporcjach ale w konsystencji masy, powinna byc gęsta, ciągnąca, po ugniataniu żółtawa i miękka jak plastelina... wyrywa najlepiej 5-dniowe włoski i efekt gładkiego bikni to 2 tygodnie, ale opłaca się mimo to bo przez te 14 dni można zapomniec o czymś takim jak depilacja! Sam zabieg trwa max 30 minut ale wymaga wprawy i wytrwałości. Przygotowana masa starcza na bardzo długo, gdyż mała kulka starcza na całe bikini, przed użyciem zanużam w ciepłej wodzie i jest ok do wyrobienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arana777
Boliii!!! I nie odrywa się tylko muszę ściągać palcami, chyba dlatego boli. Na ile to trzeba zostawic na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arana777
nakładając masa ma kolor złocisty, jakbym sie nia dłuzej pobawiła, pewnie byłabym jasno kremowa bo taki kolor miały te kawałki, które ściągnęlam z nogi. Nie wiem jak zrobić by odrywać całość a nie żeby mi odchodziło po kawałku jak gęsty miód. Masa jest ok, twarda ale potem w dłoni mięknie. Jak długo trzymać na nodze tą masę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arana777
wiem już jak zrobić by się nie kleilo podczas odrywania. po prostu przylozylam na to material i poczekalam dlużej. Ale i tak boli. Wloski usuniete wszystkie ale bol jak przy depilatorze. Nie ma tylko czerwonych podraznien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedba wredna
na jak długo ta pasta usuwa włoski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedba wredna
up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Issskierka999
A ja mam jeszcze takie pytanko : ta masa ze szklanki cukru i polowy szklanki wody jak jest wydajna? Tzn ile jej potrzeba na jednorazowa depilacje calych nozek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaaa54
Hmm... depilacja wymaga wprawy... polecam obejrzenie filmików na you tube, gdzie pokazana jest depilacja krok po kroku. Linki powinny byc w wątku wcześniej. Ja oglądałam i w ten sposób dużo się dowiedziałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna wredna
dziewczyny, zrobiłam tę pastę wyszła mi przeźroczysta i klejąca :/ oczywiście nie do depilacji :/ już sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zrobiłam i wylądowałam na ostrym dyżóże bo ta maśc zaczeła gęstniec po godzinie i nałożyłam na reke a teraz będę miała ślad do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×