Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

Gość a niby
czemu nie? :O głupie pytanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehehheheh
Ale to sok z całej cytryny tak? I gotować to,czy cO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje spostrzezenia: pasta wyszła :D depilowalam wasiki, nakladalam jeszcze w miare goraca paste, troszke sie ciagneła ( ztym moze byc klopot) czekalam az stwardnieje i odrywalam. Odczucia: boli zdecydowanie mniej niz przy depilacji woskem, skora faktycznie gladka ( zobaczymy jutro, po wosku zawsze miewam krostki) nie wyrwalo wszystkch wloskow ( 5 usunelam penseta) ale zapewne z tego wzgledu ze nie chcialam nakladac pasty wiele razy w to samo miejsce , mam dosc wrazliwa skore. efekt o wiele lepszy niz przy plastrach z drogerii, nie wiem jak na innych partiach ciala, ale z depilacji mego wąsa jestem zadowolona ;) Aha no i ja profilaktycznnie po zabiegu zdezynfekowalam woda utleniona. jutro napisze czy mam jakies podraznienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
ja chce spróbować ale chyba kupie na allegro słoiczek. mam pytanie; na jak długo wystarcza taka depilacja i czy do odrywania tego "cuda" używacie jakiś szmatek bawełnianych, plastrów takich jak do wosku ciepłego? i na nogę kładziecie w konsystencji takiej ciągnącej tak????? błagam o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda85
cze juz ci mowie mozesz uzywać szmatek ale bawełnianych jak sie zdecydujess mnajlepiej ,albo poczekać az troche zastygnie i kulke ulepić i nia depilowac.powodzenia ja chyba uggotuje nastepna paste.mam nadzieje ze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
duzo czytalam o tym wosku cukrowym i sobie zrobilam, zagotowalam wszystko w mikrofalce, poslizgnęlam i sie i wylalam wosk na wewnętzna strone reki, oparzylam sie, zemdlalam z bolu dwa razy, leczenie trwalo 3 miesiac,e bylo to rok temu, a teraz mam paskudna wielka blizne, dlatego uwazajcie kochane, to ma znacznie iweksza temp niz wrzątek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zadnego podraznienia po wczorajszej depilacji wasika, zadnych krostek, nic . Gladko poprostu. Dlatego nie jestem do konca przekonana czy one sie wyrwaly cale czy moze tylko pourywaly ale grunt ze pod nosem nie mam zadnego meszku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
mam prośbę do jedenej z Was, aby dokładnie opisała, krok po kroku jak przygotowywuje się/wykonuje się depilacje pastą cukrową. wszystkie szczególy itp. będę ogromnie wdzięczna. z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
i mam jeszcze jedno pytanie, jakiej dlugości muszą być włosy? niektórzy piszą że mogą być krókie ok 1-2 milimetry a inni ze długie jak do wosku. jaka prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrbilam tak pol szklanki wody do garnka potem szklanka cukru sok z polowy cytryny na malym gazie gotowalam, dosc dlugo tzn gotujemy do tej pory az wszystko nabierze koloru jasnego piwa. ja czesto mieszalam zeby sie nie przypalilo. zdjelam z ognia i przelalam do miseczki czekalam az ostygnie ( trzeba uwazac bo dlugo jest gorace) kiedy na wieszchu juz odtygnie w srodku dalej jest bardzo gorace zalecana ostroznosc :) palcem zgarnelam z wierzchu i nalozylam ta ciagnaca warstwe na cialo, zaczekalam az stezeje (nie cala minuta) i pociagnelam w przeciwnym kierunku do wzrostu wlosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja depilowałam tymi
kulkami ale na 20 włosów wyrwało moze z 4. na twarzy nic sie nie wyrwało. spróbuje jeszcze z tymi szmatkami bawenianymi moze bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
bardzo dziękuje za odpowiedz :) a możesz mi jeszcze powiedzieć jakieś długość trzeba mieć włosy, niektóre piszą, że wyrywa już włosy o długości 1-2 minimetry inne że trzeba mieć takie długie jak na wosk. jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podzielę się moimi doświadczeniami, znalazłam ten topic i robiłam wg. przepisu: 1 szklanka wody (niepełna) 1/2 szklanki cukry i sok z 1/2 cytryny Wszystko gotowałam az uzyskalo kolor bursztynowy, zlałam do miseczki i odczekałam aż ostygnie. Jak już było w miarę ochłodzone formowałam z tego kulkę i tak jakby rolowałam ją na nogach, utworzył się jakby wałeczek który wyrywał włosy. Musze powiedziec że byłam mile zaskoczona, włosy zapuszczałam ok 2 tyg. były raczej dłuższe. Wydaje mi się że dłuższ są lepsze do depilacji. Gdzieniegdzie włosy miały może 1-2 mm i się nie wyrwały. Dodam że mój zarost jest raczej mocny bo wcześniej używałam do depilacji maszynki. Dlatego włosy muszą byc dłuższe i nie bedzie problemu z depilacją. Robiłam to pierwszy raz i narazie przy takiej depilacji pozostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
co może być tymi szmatakami do zdejmowania wosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem ale mysle ze
moze taka pielucha zwykła dla dziecka. tetrowa. mozna tez kupic same takie paski bez wosku. na allegro np sa. dziewczyny a macie moze zdjecia jakas stronke z takimi fotami jak wydepilowac miejsca intymne... :P no wiecie chodzi mi o ksztalt tych wlosow jaki sie zostawia. paski, trojkaty... nie mam pojecia jak to "uformowac" zeby nie wygladalo conajmniej smiesznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonius
Marchewka :) moze powiedziec bardziej szczegolowo jak wyrywalas te wloski ?? ja robilam kule przyklejalam rozciagalam na nodze i szybko szarpalam ale zazwyczaj wyrwalo sie tylko kilka wloskow :( moze ten Twoj sposob jest lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikarad
kochane moje owłosione - przepis ze zdjęciami obecny na stronie http://www.wizaz.pl/images/jkrawczyk/depilacja_cukrowa/ pasta nie powinna być ciemnobrązowa a raczej w kolorze jasnego piwa, woda jest konieczna do tego, aby się lepiej kleiła, do koleżanki, która twierdzi, że pasta przylepia się do dłoni nie dając nałożyć - proponuję nałożyć na depilowane części ciała plastikowym nożykiem, przyklepać na skórze przez pasmo materiału i zerwać. skóra powinna być czysta - bez balsamu, i osuszona. Pozdrawiam i powodzenia!!:oD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda85
cze wam robilam ta paste i sie w koncu udała ,tylko ze posłychalam i zrobilam wczesniej peeling na namydlona skore pumeksem co bylo bledem reszty co mi sie nie udalo wyrwać ogolilam maszynka jestem cala w czerwonych kropach...moze ktoś pomoc jak sie tego pozbyć,a moze macie jakiećś metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1984
ja do zerwania wosku uzylam papieru sniadaniowego, czasem sie rwal ale ogolnie zdal egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko,czy zrywa się z włosem czy pod włos,bo są różne opinie.Paste dostałam wczoraj ,jak narazie nie wychodzi mi zbyt dobrze ,ale będę cierpliwa,może wkońcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kie ka
zawsze pod włos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdiug
a mozna bez cytryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZO CIEKAWE TO
Ja zrobiłam to razem z rumiankiem i jak narazie nie mam czasu się wydepilować:(chyba sie nie zepsuje do jutra czy po tygodniu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim na tym forum od kilku dni sledzilam i czytalam wszystkie wasze opinie i sugesttie na temat depilacji i dzisiaj postanowilam ugotowac ta paste i o dziwo wyszla mi za pierwszym razem,od razu powiedzialam o tym mojej siostrze i mamie i caly dzien spedzilysmy na wyrywaniu tego paskuctwa ,przyznam ze na poczatku szlo mi oporowo ale potem doszlam do wprawy i wszystkie jestesmy happy takze dzieki wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampled
hej. mam taki mały problem. robię tę masę drugi raz i ciągle mi wychodzi za płynna. nie chce zgęstnieć. dodałam wszystko to co trzeba i nic. za drugim razem dałam 2 łyżki wody. znowu to samo. może tylko bardziej bursztynowy kolor był. : ( co ja robię źle? pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×