Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

Gość rewelacja to mało powiedziane
Będzie dłuuugo, ale mam nadzieję, że wyczerpująco. Zrobiłam tak: 2 torebki herbatki rumiankowej zalałam połową szklanki wrzątku. Napar, szklankę cukru, sok z jednej cytryny gotowałam mieszając aż piana nabrała bursztynowego koloru, karmel zrobił się w tym czasie ciemnobrązowy, pod światło bursztynowy (ale w garnku nie było go spod tej piany widać), po zdjęciu z ognia domieszałam ok. 2 łyżek miodu. UWAGA GORĄCE, NIE POPARZYĆ SIĘ. Stygnie to dość długo, a po wystygnięciu twardnieje na kamień, ale po lekkim podgrzaniu (kika sekund w mikrofalówce, suszarką, albo gorącą wodą z kranu) znów mięknie, więc bez obaw. Masę można podobno przechowywać kilka miesięcy, jest bardzo wydajna. No to depilacja: z dość twardej masy o temperaturze pokojowej (cieplejszą przestudzić bo za bardzo się ciągnie) wydłubałam kulkę wielkości orzecha włoskiego, wyrobiłam chwilę do konsystencji plasteliny (tak jak modelinę), kulkę rozsmarowywałam pod włos na placek grubości 1-5 mm, liczyłam do 10, żeby lepiej związało z włoskami, odrywałam z włosem; po przerobieniu jednej łydki masa była już zupełnie nieprzejrzysta i zaczęła się trochę za bardzo rwać, więc wzięłam świerzy kawałek; tak samo wydepilowałam bikini, pachy (pierwszy raz - woskiem nigdy mi się to nie udawało) i wąsik. Masę przykładałam nawet kilka razy w jednym miejscu, żeby usunąć wszystkie włoski, ale i tak nie wydało mi się to bardziej czasochłonne od wosku; pachy przerabiałam maleńkimi fragmencikami; Po depilacji nie miałam nawet najmniejszych podrażnień, ani śladu czerwonych plamek, które zawsze miałam na nogach po wosku, tylko pod pachami kilka czerwonych śladów jak po ukłuciu igły przez 1 dzień. Zostały mi tylko niewidoczne włoski 1 mm długości, wyczuwalne pod ręką. Nie ręczę, że wszystkie, ale większość włosków poszła z cebulkami. POLECAM. Dodam jeszcze, że depilacja nóg była chwilami całkowicie BEZbolesna, reszta - do wytrzymania, przy wąsiku rwało, ale robiłam to dopiero drugi raz, a podobno z każdym kolejnym razem mniej boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja to mało powiedziane
PS. można też na rozsmarowaną masę nakleić plaster (np. od wosku na ciepło) i oderwać, ale wtedy nie jest tak wydajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja to mało powiedziane
plastrem też łatwo oderwać pastę kiedy zaczyna się za bardzo kleić, żeby zrobić to palcami; a żeby włoski nie wrastały - regularny peeling (najlepiej z kawy, jest boski) i obowiązkowo codziennie balsam do ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiona
a depilacja bikini? :> Nie boli? Nie podrażnia? Nawet grube i ciemne włoski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowicie dziewczyny ze to dziala i prawie nie boli?? chyba musze sprobowac bo zawsze gole sie maszynka i szybko mi wloski odrastaja i sa coraz mocniejsze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiś
gDZIE KUPIć PLASTRY DO DEPILACJI MASą CUKROWą??????????/ POMOCY W ROSMANIE BYLAM I NIE MA TO GDZIE MOZNA KUPIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze któras z dziewczyn odsprzedała by mi tą domowej roboty pastę, bo ja próbowałam dzisiaj poraz 3 i znowu mi nie wyszło pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co w paście cukrowej miod? Bo ja nie mam miodu i zastanawiam się czy zaczynać robić bez tego składnika czy sobie odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda kosmetyczka
dziewczyna depilacja cukrowa to przecież depilacja musi chociaż trochę boleć a tak prywatnie to polecam wosk lub nawet pastę cukrową ale w gabinecie u wykwalifikowanej kosmetyczki sama korzystam więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja nie polecam depilacji cukrowej:o miałam po niej since na nogach:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiszaa
Dziewczyny! Wątek ten jest bardzo długi i pełno przepisów tu było podawanych. A ja jestem w sytuacji bez wyjścia - oto jutro mam ważną imprezę i nogi muszę mieć gładziutkie, bez włosków. Tym razem chcę wypróbować depilację cukrową, ale za nic nie wiem jak się do tego zabrać. Prawie każdej z Was wychodziło inaczej i dawałyście inne proporcje. Jednak nie mam czasu tego wszystkiego wypróbowywać i błagam o pomoc - o podanie dokładnego przepisu na tę pastę dla osoby nie znającej się za bardzo na gotowaniu. Błagam! I dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezpseldonimu
Dlaczego nikt nie napisal za na to trzeba na prawde sporo sporo sporo czasu?Za trzecim zarem udalo mi sie zrobic to durna paste ale jak zaczelam sie nia depilowac to owczem usowa wloski ale w takim tepie ze dziekuje.Ja osobiscie nie mam do tego cierpliwosci moze bylam za bardzo obrosnieta i dlatego efekt byl marny(tylko kilka wloskow za kazdym podejsciem).Pewnie sprobuje tego cud sposobu jeszcze kiedys,ale jak bede miala wiecej czasu.Na razie ratuje mnie maszynka elektryczna,tylko efekt jest bardzo krotkotrwaly:( Pozdrawiam wszytskie wydepilowane,niewydepilowane i te wydepilowane czesciowo.Jak macie jekies pytanka to piszcie postaram sie odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki1302
Hej, a jaki materiał jest do tego najlepszy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jesteśmy hurtownią Kosmetyków Profesjonalnych. Zaopatrujemy Gabinety kosmetyczne, Spa&Welnes oraz wiele szkół kosmetycznych w całej Polsce. Jesteśmy dystrybutorem wielu znanych i liczących się firm kosmetycznych m.in BIELENDA, AA PRESTIGE, PAYOT. DEPILEVE, BELNATUR, ACADEMIE, ZIAJA, NAILS COMPANY, SORAYA oraz Epilar System!!! Sprzęt Kosmetyczny firmy BAYLLASPA www.bayllaspa.eu Zamówiony towar dostajecie państwo w ciągu 48 h. Do każdego zamówienia dokladamy Gratisy w postaci Próbek, kapcie, ręczników, opasek itp Serdecznie Zapraszam na stronę www.monimar.pl Monimar-hurtownia kosmetyczna ul.Wyglendy 1 44-200 Rybnik tel/fax 032 42 39 920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to naprawd enie boli??? bo ja mam hirsutyzm i zastanawiam sie czy tak meskie owlosienie masa cukrowa tez usunie:( wczoraj depilwoalam sobie noge( lydke) ponad godzine, bo tyle wlosow i niewyobrazalny bol;/ (gesto rozmieszczone cebulki wlosow;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiem wam jaki ja mam patent
na tę kamienną twardosć. Wlewam wrzątek do garnka. Wkładam do tego wrządku słoik ze skamienialą pastą. po chwili jest na tyle zmiękczona że można wyciągnąć łyżką odpowiednią ilość tej pasty. Z wierzchu leje się jak miód a wśrodku wciąż jest kamienista i nie da się z niej nic uformować. A więc mój patent jest taki że zapalam najzwyklejszą lampkę biurową. I na pewien czas przytrzymuję ten stwardniały kawałek tuż pod żarzącą się żarówką. Pod wpływem ciepła ten kawałek zaczyna się roztapiać a ja w tym czasie formuję ją raz, jeden, drugi. Po iliś tam razach zaczyna to przybierać konsystencję plasteliny i można się bawić w depilacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie moze dlaczego bol jest niby mniejszy niz w przypadku depilatora??? to ten cukier cos lagodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_argarita
kurcze ale na jakiej zasadzie to działa? który składnik pasty powoduje ze włoski są usuwane? chodzi o przyczepność tej pasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie wloski solidnie sie trzymaja w tej pascie i dlatego ta wszystko wyrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carrmen
Hej kobietki! Wosk cukrowy jest suuuuper!!!! A co do poparzeń no to przecież nie nakłada się na nogi gorącego karmelu ;-) trzeba poczekać aż masa zupelnie ostygnie i ugniatać ją w rękach jak plasteline i taką nakładać! I wtedy jest super... noga wydepilowana i szczęśliwa. A co do siniaków to powstają gdy za długo "męczymy" jedno miejsce i moja rada-nogi do depilacji muszą być idealnie suche!!! wtedy wszystko się uda... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arwen
Ja tez sprobowalam .Wyszlo mi za pierwszym razem wiec podziele sie ze wszsytkimi tym jak to robilam (skorzystalam z roznych przepisow): dałam ok szklanki cukru, ze 3 lyzki wody (dawalam raczej na oko), 2 łyżeczki miodu i oczywiscie cytryna. Daję troszke wiecej niż sok z połówki, ale to pewnie zależy od upodobania:) A kiedy zastygnie to po prostu wkladam do mikrofalowki tak ze staje sie znowu zupelnie plynne chociaz geste. Kiedy ostygnie na tyle że moge jej dotknąć, nakladam na palce, najpierw sie przykleja ale ją "memłam" i tworzy się kulka. Mam okropnie mocne włosy i nie wszystkie wychodzą co mnie troszke zastanawia... moze daje za dużo cytryny? Czy to ma jakieś znaczenie? Ale rzeczywiscie bol jest o niebo mniejszy niż przy wosku. A ja uwielbiam sie bawic w takie rzeczy wiec to jest jak stworzone dla mnie :)No i dla was oczywiscie :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda85
ja dziś wyprobowalam i za pierwszym razem mi wyszlo ,jedynie co to nan nogach mi nie zlapalo bo mialam za krotkie wloski ale w okolicach intymnych lapie ok,tylko czym krotsze tym mniej boli..ja na poczatku poczulam bol,ale pozniej to spoks.polecam te metode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda85
a ja mam do was pytanie zna moze ktos sposob by pozbyc sie tych korop po depilacji.napoczatku wszystko bylo dobrze poki sie nie posmarowalam balsamem brazujacym ..jeszce raz sie musze depilować co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owłosiona/
ojejku pierwsze słyszę o takiej metodzie ale oczywiście ją wypróbuję ;) ale mam pytanie czy mozna ją stosować na twarz ?? i nie chodzi mi tylko o wąsik ale i brodę i policzki ? niestety mam ten problem ? noi oczywiście jak to długo trzyma na twarzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusy tej metody(miałam gotowe plastry kupione w sklepie)-nie czułam bólu minusy-strasznie wolne tempo depilacji Reasumując-wolę się depilatorem przejechać,boli,ale efekt błyskwiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda85
ojej nic cie sie nie stanie a bol brzucha powinien przejsc same wloski ci nie wypadna,jak juz ugotowalaś to nalezalo to odstawić do przestygniecia i uformować kulki i depilowac nogi najlepiej ich niczym niesmaruj i niemocz to bedzie lepsza przylepnosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arwen
Skonczyla mi sie masa i cukier wiec wyrwalam wasik woskiem co zakonczylo sie ogromnym strupem pod nosem bo nie chcialo wyrwac za jednym razem wiec musialam to zrobic kilkakrotnie... NIGDY WIECEJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ursa13
Wszyscy piszą o tej metodzie mam pytanie czy ktoś może podać mi dokładne proporcje, chciałabym wyprubować ale nie chcę na początku się zniechęcać, bo różne są tu opinie wielkie dzięki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×