Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość lorenka
kurcze nie wiem ale sie dowiem jak wroci z ferii no implantus zerowy pisz o implantach cio ci tam pprzyjdzie do glowy ,ile wizyt w sprawie jednego implanta-zeba-efekt koncowy ,jak dlugo od wyrwania zeba ,koszt itp.wsio mjie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mesene
Mam problem. mam dopiero 15 lat, ale moje zęby są bardzo słabe i szybko zaczęły się psuć. Na początku miałam małe ubytki w 1 i 2, ale one coraz bardziej się powiększają. Boję się normalnie jeść, chce mi się płakać jak widzę piękne ząbki rówieśniczek.Pociesza mnie myśl, że coś z nimi mogę zrobić za kilka lat. Ale czy wtedy będzie lepiej? Żyć się odechciewa kiedy pomyślę, że te zęby będą mnie prześladować przez całe życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość implantus zebowy
otoz tak- sam zabieg zakladania implantow nie jest bolesny. robi sie to w znieczuleniu miejscowym, ale jest mniej nieprzyjemne niz rwanie zeba. mialam zalozone 3 z jednej strony i 1 po drugiej. z lewej 3,4, i 5, a z prawej tylko 3. z lewej strony w miejscu 4 zanikla mi kosc, a to dlatego ze usuwalam tego zeba 7 lat temu. i tam trzeba bylo podniesc zatoke. dzialo sie to podczas tego zabiegu, w dziasle wywierca sie dziurke , w ta dziurke wprowadza preparet kostny i od dolu mloteczkiem wbija ten preparat az zatoka sie podniesie.a potem w ten preparat wkreca sie implant. i ta zatoka to byl koszmar jezeli chodzi o bol, jakies 4 godz po zabiegu zaczelam chodzic po scianach i tak 40 godzin. nie jadlam , nie spalam, bol byl straszny. potem minal. 1 implant kosztowal 2500. po zabiegu zalozyli mi proteze akrylowa, na implanty i moje wczesniej spilowane zeby. i na razie tak to jest, bo minelo dopiero 5 miesiecy. na dokle zalozona mam porcelane,na wszystkie zeby, zalozona na moje wszystkie spilowane. koronki sa jakby cala dolna szczeka, wklejona na opilowane zeby na stale, wlasciwie juz nawet nie czuje jezykiem gdzie konczy sie cos mojego a zaczyna to cos. za dolne zabki zaplacilam 12 000, i sa jak z reklamy pasty do zebow, idealne. pewnie powiecie, ze to wszystko strasznie drogie. ale ja od dziecinstwa mialam z zebami problemy, krzywe, chore i brzydkie. niektorzy biora kredyty na samochody... ja na zeby. warto bylo, zaczelam sie usmiechac, nie mam kompleksow, cos wspanialego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
ja wcale sie nie smieje tylko moge podziwiac ,ja sie jedynie przymierzam do wstawek z tylu bo przod mam swoj + 2 koronki na gornych dwojkach ale jakby co to tez nie wahalabym sie na kredyt aby miec piekny usmiech ,tak wiec gratuluje!bede pytac jak mi sie co nasunie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mesene
Cieszę się implantus, że ty się cieszysz. Problemy z zębami są straszne. Gdziekolwiek nie jesteś prześladują cię. Podświadomość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolaj
Mam martwą przebarwioną jedynke myślałam o licówce ale czytając wypowiedzi chyba będzie lepsza koronka.Jestem panikarą i szukam dobrego stomatologa z okolic Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka28
Trzy tygodnie temu zlamala mi sie dwojka przednia gorna cala. Zostal tylko korzen. Bylam zalamana, zwlaszcza, ze przebywam za granica a ceny tu sa kosmiczne. Na drugi dzien mialam kupiony bilet i szybciutko przylecialam do Polski. Wszystko bylo robione na juz, bo mialam tylko tydzien. Pani stomatolog przeleczyla mi korzen kanalowo, zrobila odciski na pierwszej wizycie. Na drugiej wizycie dwa dni pozniej mialam juz wstawiony wklad metalowo-koronowy czy jakos tak w ten korzen i pani zalozyla mi oslonke, ktora wygladala jak zab naturalny i nie mialam juz takiej dziury. Co prawda nie byl on dopasowany do zgryzu i nie bardzo moglam normalnie jesc, ale nie wazne. Potem przez jakies 3 dni czekalam na moj nowy zab z porcelany. Wczesniej wybralysmy kolor. Przyszlam na przymiarke, zab byl zrobiony idealnie, wiec od razu przytwierdzila go na stale. Nikt nie potrafi rozroznic, ktory to zab, a ja znow odzyskalam moj usmiech. Musze dodac, ze podczas wizyt wszystko bylo pod kontrola rentgenowska, od razu widzialysmy, czy kanaly sa dobrze wypelnione, poza tym takze pod znieczuleniem. Najmniej przyjemne bylo leczenie kanalowe i przytwierdzanie wkladu, poniewaz pani musiala wjechac wiertlem pod dziaslo, gdyz im zab glebiej pod dziaslo wejdzie tym bardziej estetycznie wyglada. Koszt: 700 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
moja mama zrobiła sobie porcelanową koronkę za 1000 zł, odpadła razem z resztką zęba po niecałym miesiącu, przy jedzeniu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45645
i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papiczek
Ja dzisiaj byłam wyrywać resztki mojego zęba ktory mi sie ukruszyl dentystka stwierdzila ze jest zabardzo zepsuty i wyrwala!! za 6 tygodni mam isz wstawic mostek ceramiczny!! Co to wogole jest niech ktoś napisze??? a najgorsze jest to ze musze zaplacic 800 zl oni chyba poszaleli no ale coz musze jakos uzbierac w koncu to trójka hehehe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mostek jest to polączenie jednego ze zdrowych zebow z tym zebem ktorego juz nie ma.. czyli bedzie to taki sztuczny zab przylkejony do koronki drugiego zeba :) Bedzie dobrze :) nie martw sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifkaa
a ja muszę uzupełnić dwa braki mostkiem :( oszlifować przy tym dwa zęby i tak zapłace z połowe czyli 1000 zł a tak mi szkoda kasy ale musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolanka123456789
ja mam meic dwie kroonki, bo mam kiełki... jeden mam troche wysuniety do przodu, dlastego trzeba go wyrównać... czy są aparaty takie na JEDNEGO zęba czy coś w tym stylu>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.....................
zrobilam z z 8 lat temu koronki i licowki , bo swoje zeby mialam straszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i teraz jak zobaczylam u kolezanki tkz hollywoodzka biel, {taki kolor), to moje a wydawaly mi sie kiedys takie biale kolor b 1, teraz wydaja mi sie czarne:-( , pytalam czy mozna wybielic korony ..niestety nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jest super odbodowa
kompozytem , mozna wyrownac , wybielic zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA12345
no wałsnie ja tez dzis miałam usuwany stary mostek z lewej strony 4 zeby i bede miec robiony nowy prócz tego jeszcze 2 koronki koronka bedzie robiona na kobajcie za jeden zab zapłace 880 zł powiedzcie czy to drogo w sumie zapłace za 6 zebów ponad 5000 tys złoty czy to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 10 lat ale mysle o wymiani
hmmm , ja robilam na stopie zlota i na zlocie galwanicznym, ale 10 lat temu , wiem tylko ze na galwanicznym to z 1500 zl a na stopie okolo900 zl a pelnoceramiczna ok 1500 , zalezy od gabinetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KTO WIE..........
Czym sie rozni koronka porcelanowa ktora w srodku juz ma zloto , a korona ktora zakladana jest na zloty kapturek wczesniej zalozony na spilowanego zeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlamam dwa zeby
dentysta zaproponowal podwojna koronke? to zle czy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlamam dwa zeby
uuuuppppssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie wiecie przypadkiem czy istnieje możliwość nałożenia jakiegoś materiału na przód zęba? Mam trochę zdarte i porysowane przody jedynek i chciałabym je jakoś pogrubić ale bez licówek, piłowania itp. Chodzi mi tylko o nałożenie jakiejś warstwy, która by wyglądała jak porcelana i było to trwałe. Jest coś takiego możliwe w ogóle? Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mozesz nalozyc
kompozyt(zywice) tym wymodelujesz i zmienisz kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) A jak to będzie wyglądać? Czy to jest to samo czym plombują? Dentystka mi mówiła ,że to jest właśnie coś takiego i wygląda brzydko, bo jak blomba. Nie zetrze się to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxymilian
Chciałem prosić o porade... mianowicie mam nieco duże przerwy między zębami szczególnie nie podoba mi sie ta na środku. Zastanawiałem sie nad założeniem aparatu na stałe(dodam że mam 20 lat) i jest tutaj jeden mankament ponieważ w dzieciństwie miałem złamane dwa przednie zęby, a było to już 10 lat tamu. Co mam robić? W moim przypadku jakoś nie jestem zbytnio przywiązany do górnych jedynek więc myślałem o koronkach a potem o aparacie. Bo raczej nie ma sensu prostować tych zębów jak te jedynki z czasem mi sie wykruszą (dodam że już raz tak się stało po 6 latach, więc mam jeszcze 2 lata jak pójdą zapewne i drugie;P zapewne to przez materiał z którego są wykonane ), już teraz widze że te zęby nie wyglądają tak jak wcześniej, a szczelina między jedynkami znowu sie powiększa. Czy mam jakąś pewność że jak będę nosił aparat i po jakimś czasie zęby będą jakoś w miare wyglądały, to znowu nie zaczną mi sie rozchodzić i cały trud na marne. Chciał bym wreszcie móc się uśmiechać całą buzią, przez 10 lat tego nie doświadczyłem a pewnie to miłe uczucie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulsująca.
Hej. ja tez mam pytanie czy jest jakis wiek wskazany zeby miec te koronki???prosze odpiszc\ie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vhbhhh
a ja mam pytanie.... czy np porcelna mozna wyplenic ubytki przyszyjkowe? nie trzymaja mi sie tu plomby, a mam takich pare odslonietych miejsc.... :( nie wiem, co z tym robic, juz ktorys z kolei dentysta nie moze sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vhbhhh
pulsujaca - nie ma zadnych wskazan co do wieku. raczej wazniejszy jest stan korzenia, ktory bedzie baza pod krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajerka
A co, jesli nie ma 4, 5, 6 tylko sa same korzenie...? Mostek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hophophop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×