Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość licówki - koronki
Witam wszystkich, Przeczyatłem sobie kilka powyższych postów i postanowiłem dodać swoje doświadczenia. Mam plombowane żółte zęby - przebarwienia po tetracyklinach z dziciństwa, raczaj równe, zgryz bez problemów. Dwa lata temu zdecydowałem się na poprawę 'uśmiechu' - udałem się do dr. kownackiego - Kowdent z Krakowa - ul. Dietla i po konsultacji zarekomendowano mi wybielanie - bagatelka koszt 2500 PLN - niemniej stać mnie było na taki luksus i zaryzykowałem, jakież było moje zdziwienie kiedy po dwch seansach wybielajacych nie zauwazyłem prawie żadnej różnicy- oczywiście wciśnieto mi ciemnote że progres widać dopiero po kilku dniach - nic błednego - pieniądze wyrzucone w błoto- nie warto było nawet próbować. Powinienem był wówczas dać sobie z Kowdentem spokój , niemniej miałem wówczas jeszcze zaufanie do Kownackiego który zaproponował mi licówki 400 zł jedna na jedynki , dwójki i trojki celem poprawienia wyglądu. Licówki i owszem wyglądały ładnie , ale przez jakieś 3 miesiące po tym okresie podczas jedzenia dwie odpadły i zostaly pogryzione trzecia pękła w połowie, (trzy trzymają się do tej pory) - wkk.. się strasznie i poszedłem reklamacją - mysląc że zostanie to usuniete i oprawione na koszt firmy .... niestety nic bardziej błednego , Kownacki próbował mi wmówić że niestety ale licówki nie są trwałe i decydując się na nie wiedziałem czego oczekiwać - TYLKO NAJLEPSZE ZE NIKT WCZESNIEJ MI TEGO NIE POWIEDZIAŁ. Podczas zabiegu promienny uśmiech i piękny rachunekna koniec. Zeby w tej chwili wyglądają koszmarnie, Opiłowanie pod licówki pogłębiło ich ciemny kolor, niedawno pekla czwarta licówka, jak wspomniałem dwoch całkowicie już nie mam. Ostatnio zupełnie gdzie indziej zdecydowałem się na koronki porcelanowe, za tydzień ide - bo to teraz jedyny ratunek dla zniszczonych zębów. W każdym razie SZCZERZE PRZESTRZEGAM PRZED KOWDENTEM Z KRAKOWA !!!!! - Mają nowy sprzęt i jadą na niesprawdzoenj reklamie, są bardzo drodzy i partaczą robotę - nie biorąc za to odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a ja sobie w styczniu w Gdańsku zrobiłam koronkę pełnoceramiczną zaplacilam 1400 zl. ale jestem zadowolona,wyglada jak prawdziwy zab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba20
witam moj problem to martwa jedynka ktora zchrzanil mi dentysta. mialam mala dziurke ktora on naprawdopodobnie zle wyczyscil...niestety skonczylo sie to potem kanalowka, bylam zalamana.. i jestem do tej pory bo zab niestety jest juz dosyc ciemy i bedzie jeszcze bardziej. Masakra !!! poprostu. chce cos z tym zrobic co bedzie najlepsze licowka czy koronka ? dodam tylko ze mam wade zgryzu szczeka gorna jest brdziej wysunieta, a slyszalam ze to moze komplikowac sprawe.juz nigdy nie pojde do panstwowego dentysty !! nigdy nigdy nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka111
Czy ktoś może mi polecić dobrego dentystę w krakowie? usze sobie założyć koronki na dwie górne jedynki ale nie wiem które wybrać. Mam zęby martwe więc musze wklad do kanału ale nie wiem czy wybrać pełnoceramiczne czy na jakimś metalu, u dentystów spotkałam się z różnymi poradami. Chcę żeby wyglądały naturalnie ale też muszą być trwałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mięta10201
Witam! Mam 16 lat i bardzo słabe zęby. Najgorsze są jedynki i dwójki. Sa martwe, krzywe, przeleczone knałowo. Chciałam żeby były ładne i proste, mysłałam o załozeniu na tych czterech zębach koronek pełnoporcelanowych, bez zadnego metalu, ale niewiem czy moge je założyć na moje słabe i martwe zęby? Jeżeli ktoś moze mi pomóc prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamaia
ile kosztuja usługi w estetice we wroclawiu ( koronki, licówki, wybielanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luckas09
Witam, Mój przypadek wygląda tak: Przydarzył mi się nieszczęśliwy wypadek przy pracy i mam wybity ząb (dwójka) , z którego została tylko połowa. Niestety, że dzisiaj jest sobota wszyscy stomatologowie mają to w d.... i umówiłem się na poniedziałek. Teraz cały weekend spędzam w domu, nie mogę nic gryźć tylko pić. Nie wiem teraz za bardzo co zrobić i co w ogóle może się stać z tym zębem. Czy z powodu że połowa zęba odpadła dentysta mi go umartwi? I czym najlepiej uzupełnić ubytek, koronka czy może jakaś plomba?? Pytam bo chciałbym się ubezpieczyć, żeby dentysta nie odwalił mi jakiegoś numeru. Mam jeszcze jeden siny ząb, to jest jedynka, która była leczona kanałowo i chciałbym założyć jakąś koronkę czy licówkę. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verbascum
Nie rozumiem który dentysta każe chodzić tydzień ze spiłowanymi zębami...Ja miałam robione koronki na 4 zęby, po spiłowaniu od razu nałożono mi tymczasowe koronki i wszystko wyglądało bardzo porządnie. Fakt, że nie było to zbyt trwałe, więc trzeba było uważać, ale 2 tygodnie da się wytrzymać :) Najbardziej obawiałam się tylko tego że potrzebne będzie leczenie kanałowe, jeśli spiłowane zęby zaczną boleć, jednak na szczęście nic takiego się nie stało i teraz mam piękne ząbki :) p.s. za jedną koronę(100% porcelany) płaciłam 600zł pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 16 lat. Chciałabym założyć na zęby koronki ale podobno jestem za młoda. Jestem załamana bo wstydze się uśmiechac. Moje zęby są krzywe i brzydkie , nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś mógłby mi jakoś doradzić? Byłabym wdzięczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sie boje
o jejku ile z tym wszystkim zachodu! ja nie wiem co zrobic, nie mam chorych zebow ani zczarnialych, mam poprostu nie ladne i miedzy kazdym zebem dluga przerwa do nastepnego :-(pomyslalam o koronkach, ale na zebach sie zupelnie nie znam, wiec nie wiem co by bylo dla mnie najlepsze. doradzcie prosze. chciala bym zrobic wszystkie przednie, czyli od 1 do 3 z kazdej strony to razem 12 zebow. ale mam taka sytuacje ze mam jeszcze 2 mleczaki (mam 24 lata) nie wiedziec czemu sie uchowaly. to chyba musieli by mi najpierw je wyrwac i tam dac na wkrety, jak to wyglada i czy boli? powiedzcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te uchowane zeby to zeby przetrwale. niestety nie wyrosna ci na ich miejscu stale. i ludzie dentysta pobiera WYCISK a nie odcisk zebow. odcisk to jest na stopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdaanna
powiedzcie prosze co z tymi wkretami, jesli ktos cos wie. bo chyba sie tego boje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agala
jestem w Trakcie robienia porcelanowej koronki na dwójkę górną. W Olsztynie to koszt 500 zł. Mnie tam piłowanie nie bolało ale koronka jest robiona na ząb martwy. Ale piłowanie to nic przyjemnego bardzo się stresowałam i nadal stresuję póki nie zalożą mi stałej korony. Mam nadzieję że efekt będzie warty trudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moto.Rolka
Ja robię sobie 2 górne jedynki. Martwe, wyszczerbione i czarne jak diabeł. Obrzydliwość. :O Najpierw wybieliłam sobie resztę zębów---> słaby efekt, zaledwie o jeden odcień... praktycznie niezauważalnie. Szkoda. :O Teraz mam opiłowane zęby i siedzę jak pokutnik w domu. :O Nie mam tymczasowych bo akrylowe tymczasówki to koszt 200 zł jedna... A takie plastikowe, na feczer to podobo pogłebiają kieszonki pod koronke i później słabiej się koronka trzyma... Tak mi protetyczka powiedziała. Trudno, jakos się przemeczę ten tydzień. Tylko dostaję spazmów ze śmiechu ilekoć minę lustro. :D Ja robię porcelanowo-tytanową. Materiał tytanowy od środka (w miejscu przyklejania) a porcelana na całym zębie.... czyli nie bedę miała metalowego zeba od wewnętrzej strony tylko cały porcelanowy. Koszt w Białymstoku to 400 zł za koronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koronka czy mostek
Kurcze tak sie zastanawiam, bo tez mam miec robiona koronke ale dentysta chce mi policzycza to 1500 zl, i tak sie zastanawiam czemu tak duzo. Myslalam ze to mostem moze ma byc ale on tez cos gadal o pilowaniu zeba.Cholera czemu tak drogo chce wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ngc
miał ktoś robiony most?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marionetkazpozn
Witam. Czy zna ktoś dobrego dentystę w kraju (jestem z Poznania), który zrobi mi porządnie koronki na dwie martwe jedynki? Czy da się zrobić koronkę nieco innej barwy niż biała? Nie stać mnie na pakiet 32 koronek, a nie mam śnieżnobiałych zębów. I jakich cen się spodziewać? Zależy mi przede wszystkim na jakości! Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agala
W olsztynie koszt jednej porcelanowej koronki to 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola_karola
Witajcie jest jeszcze ktos kto ma ochote pogadac o koronkach,mam załozoną na jedynke,efekt super ale samopoczucie okropne ,od 5 dni mam takiego doła ze szkoda gadac,nie moge jesc boje sie ze wypadnie,czuje uczucie ciężkosci na dziąsle.Prosze o pomoc czy tobedzie długo trwało zanim sie przyzwyczaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
przyzwyczaisz sie po jakims czasie ...na poczatku mialam nmiesmak w ustach i mdlosci , jednak mimo ze sie przyzwyczailam do koronek to i tak jestem ostrozna jak gryze ,mam uraz ,ze moze wypasc:( np. jablko czy gruszke nie ugryze normalnie bo sie boje ,kroje sobie nozykiem......acha mam 2 koronki na dwojkach gornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola_karola
dzieki za pocieszenie,ja tez mam młodosci,jabuszko i inne twarde owoce na kawałeczki jak stara babunia,najgorszy ten uraz ze moze wyleciec,w nie odpowiednim miejscu i czasie.Przestałam juz nawet jesc w miejscach publicznych,kurde usmiech super ale cała reszta zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
hej nie mozna popadac w paranoje :D jem bez oporow wszedzie ale z tymi twardymi pokarmami poprostu jestem ostrozna ,nie tak latwo jest zeby miala koronka wyleciec no chyba ze zle obsadzona,moj tata tak mial ze mu naprzemian wypadaly koronki i latal do dentysty na nowo przyklejac ,dla mnie to byl szok bo ja mam jedna juz 8 lat ,druga 3 i jest ok a tata tak srednio latal co 2 miesiace ale zmienil dentyste i teraz ma ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzis zaczelam moja przygode z zebami... mialam wysunieta 2 bardzo zle to wygladalo... dzis bylam u dentysty. Piaskowanie, usuwanie kamienia koszt 160 zl, i doktor zaproponowal mostek 4 koronki gorna szczeka, i mi policzyl za to 4000zl, cena niezla... ale coz zaryzykowalam. w pon.ide na szlofowanie co bedzie dalej zobaczymy. u mnie jest to troche inne bo, najpierw sie ponoc wybiela a potem ustala kolor koronek do aktualnych zebow... ale takim sposobem czeka sie miesiac po wybielaniu. ja jestem w polsce tylko 2 tyg.heh wiec pan doktor mi zaproponowal ze wstawi koronki pod kolor jaki mam teraz zeby, lub zaryzykuje wstawi mi pieknie biale 4 koronki u gory, a potem przepisze preparat wybielajacy, zebym sobie uzywala jak wroce do irl. na noc zaklada sie jakis preparat z zelem ale nie dal mi 100% pewnosci ze one sie wybiela do pozostalych, ryzyk fizyk... hmm doktor inny jak juz wydaje 4000 zl to nie tylko zebym miala prosciutkie zeby ale fajnie jakby byly biale jak te porcelanowe koronki, nio ale ja nie zaryzykuje. Nie jestem aktorka hihi mnie bedzie satysfakcjonowalo jak bede miala ladne proste zabki. nie pale, kawy malo pije a dla mnie kolor co mam ten jest ok. w poniedz. wizyta mam nadzieje ze bedzie ok, dzis wyrwalam zeba heh 80 zl chyba trafilam do najdrozszego dentysty w oswiecimiu... pozdrawiam do nastepnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
faktycznie drogi ten dentysta za koronke zwykle placi sie 500-700 zl w Wawie oczywiscie sa i drozsze gabinety ale co Ty wlasciwie robisz mostek czy koronki? bo koronki to sie robi na wlasne korzenie a mostek to gdy brak zeba razem z koronka chyba ze masz na mysli wstawienie dwoch zebow na mostek ktory opiera sie na dwoch innych czyli razem daje 4 zabki -czy tak? pamietaj ze koronki ladnie wygladaja owszem ale jest to uczucie czegos obcego w gebie i trudno sie przyzwyczaic ,zwykle towarzyszy uczucie jakby sie mialy polamac ,ostroznie sie gryzie ,nie jest to luksusowe uczucie .....dlatego jesli robi sie je tylko dlatego ze zeby sa krzywe czy wystajace to lepiej sie zastanowic nad licowkami one sa mniej inwazyjne i tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz on mi tak namieszal w glowie ze szok, mostek raczej bo nie mam tej 2 co mi ja wyrwal.... moje jedynki sa ok ale znowu 2 z drugiej strony jest wysunieta wiec wymyslil zeby zrobic 4 zabki a 1 koronka 1000zl, ta najlepsza i najdrozsza, bo powiedzial ze tansze sa za 700 ale nie takie wytrzymale... trudno z kasa, byle by bylo dobrze zrobione. heh o licowkach mi nic nie wspominal.... ja poszlam z mysla ze mi doradza co najlepsze w moim przypadku wkoncu on sie na tym zna a nie ja....moze tak drogo bo ma sie wyrobic w 2 tyg. bo tyle mam urlopu dzieki ecinka-e bedziemy w kontakcie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
wiesz co skoro nie masz dwojki no to mostek oparty na dwoch twoich zebach -da to razem 3 koronki -z ta cena to wiadomo tyle zada jest to cena naprawde wygorowana -zwykle bierze sie koronke porcelanowa sa super ladne i wytrzymale na lata,raczej nikt nie bierze "tanszej i gorszej" bo juz sama nazwa odstrasza he,he! chyba to taki ich wybieg....;D...... co do tej dwojki co masz swoja a krzywa to zapytaj o licowke ,naprawde szkoda zdrowego zeba pod korone ,jak pisalam juz przy tych trzech koronach bedziesz miala porownanie jakie to dziwne obce doznanie nie ma jak swoj zab moja siostra ma wlasnie licowke na krzywego zeba wyglada super i nie czuje roznicy przed i po....tak jak to jest z koronka a koszt licowki to 150-300 zl(taki tips na zeba) i sciera sie tylko troche plytke zeba a nie do kikutka spilowuje jak pod koronke co do czasu wykonania koronek -na jednej wizycie powinien opilowac wszystkie zeby pod korone zamontowac wklady -sztyfty i na drugi dzien juz gotowe ponaklejac ale w wiekszosci przypadkow nie spiesza sie i trwa to pare dni ale za taka kase to lachy nie robia i nie doplaca sie za sztbka robotke -nie daj sobie tego wmowic......ja pierwsz korone milam czekac tydzien=-zgroza bylam szczerbata przez tydzien a na druga poszlam tam gdzie robia szybko i w 2 dni mialam zrobiona,pozdrowka jeszcze tu zajrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ! czytam to forum i mam metlik w glowie. Kazdy podaje inne ceny , inne odczucia i metody robienia koron i licówek. Hm? A ja jestem przed , mam 38lat i mocno scieraja mi sie zeby i moja dentystka proponuje mi okoronowanie 10ciu u gory i 10ciu u dolu, czyli razem 20cia !!!!! Jak pomysle o bolu i mekach to juz mam dosc ,jak do tego pomysle o kosztach..... ! POMOCY !!!! GDZIE MOGE TANIO ,HURTOWO ZROBIĆ SOBIE DOBRE KORONY ! CZEKAM NA ODPOWIEDZI NA FORUM LUB NA MAILA. Z gory dziekuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likka
A gdzie się ścierają? Przody czy zakończenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likka
A gdzie się ścierają? Przody czy zakończenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×