Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość krogulec19
Witam Ja mam taki problem ze rok temu wstawilam sobie koronke na jedynke poniewaz mialam martwa wlasna i sie ulamala wiec nie mozna bylo nic innego zrobic.Moj problem polega na tym ze po 6 miesiacach od wstawienia koronka ta wypadla mi najpierw zaczela sie ruszac a potem wypadla rowniesz przebywam za granica wiec do lekarza udalam sie po jakims tygodniu od przybycia do kraju.Pan doktor stwierdzil ze czasami sie tak zdaza i przykleil ja oczywiscie za darmo stwierdzajac ze teraz juz bedzie dobrze.No i co minelo 3 miesiace i koronka mi znowu wypadla i niewiem co mam teraz zrobic?Niewiem czy to jest normalne ze koronka wypada co 3 miesiace?!!!!Prosze o jakas rade bo ja juz sama niewiem czy ja cos robie zle czy doktor cos zrobil nie tak????????!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zula.......
Witam. Tak siedze i czytam te wszystkie wypowiedzi na temat koronek i mam pewne obawy .Mam bardzo słabe zęby a nawet i braki polecili mi koronki niby ładny efekt ale ból ponoć straszny.Prawda jest taka że juz od dziecka miałam proplemy z zebami były słabe i szybko sie psuły lecz rodziców nie było stac na prywatnego lekarza i tak kiepsko sie to wszystko potoczyło.Piszo to wszystko bo tak naprawdę pragne znów się uśmiechać dlatego chcę zrobic te koronki ale strasznie się boję tego bólu i efektu jak bede wyglądała.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FULICA
musze wstawic dwujke jedynka i dwujka sa zdrowe tzn ze mi spiluja zdrowego zeba/?? ma ktos namiary na tani gabinet w wawce/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia 1234
Ja wczoraj spiłowałam sobie całą górę to znaczy 8 ząbków (PIĘC GODZIN NA FOTELU).Teraz czekam na zrobienie przez protetyka moich pięknych nowych ząbków (porcelanowe koronki) . Koszt całości to 2800 (w sumie 10 zębów bo dwa miałam wcześniej wyrwane). Myślę,że to niedrogo. Wybrałam kolor A1 bo jak już robić to ma być efekt! Jak ktoś potrzebuje informacji to służę pomocą ( na ile posiadam wiedzę).Pozdrawiam wszystkich cierpiących z powodu niedoskonałego uśmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 25
witam - jestem przerazona , zdecydowałam sie na koronki w sumie 6 ząbków ale mój dentysta liczy sobie 1400 od jednego - musze na zeby brac poprostu kredyt ! mam nadzieje ze posłuza mi naprawde długo jak sa tak cholernie drogie ! i jak sobie pomysle ile godzin mam spedzic na fotelu podczas piłowania to robi mi sie nie dobrze....moze to jakos wytrzymam, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia 1234
Witam.To jakaś koszmarnie wysoka cena .Nie spotkałam się z taką kwotą nawet za pełnoceramiczne koronki- średnia cena na śląsku to 700zł za sztukę. A cena wcale nie świadczy o jakości bo jak wiadomo zęba nie wykonuje stomatolog tylko protetyk i to od niego zależy jak będzie wyglądał nasz uśmiech. Ja płacę 350zł za sztukę (koronka porcelanowa montowana na metalu)robię ich aż dziesięć mój stomatolog liczy tylko za osiem sztuk. Myślę, że nie ma sensu przepłacać. Wcześniej miałam taką zamontowaną na górnej dwójce, wyglądała świetnie i trzymała się ponad 15 lat (pewnie trzymałaby się następne 15 gdyby nie to że musiałam ją spiłować).Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
witam. zacznę od tego,że ceny za koronki są bardzo zróżnicowane-w moim gabinecie pełnoceramiczne kosztują od 1800.00-2200.00. cena chyba zależy od firmy-warto poczytac na ten temat i zdecydowac się na opcję najtrwalszą, bo jaki sens inwestowac niemałe pieniądze w tańsze koronki ,kiedy ich wymiana moze sie okazac niezbędna po stosunkowo krótkim czasie użytkowania. oczywiście nie wypowiadam sie autorytatywnie bo nie jestem specjalistą a zwykłą pacjentką. sama jestem przed nałozeniem koron pełnoceramicznych na górne jedynki i dwójki-kiedy będzie już po-chetnie podzielę się informacjami o efekcie. cena za moje koronki-jak wyżej... uznałam,ze nie będę szukac tańszych-zdecydowałam sie na Procera i wzięłam kredyt ;P -to jedna z inwestycji co do słusznoście, któej nie mam wątpliwości. dziwi mnie troszkę ,ze jedna z przedmówczyń ma miec robiony mostek ze względu na ułamaną dwójkę-czy korzenia dwójki nie da sie przeleczyc, wstawic wkłądu koronowo-korzeniowego i na nim zamonotwac koronki?? ...albo może mostek dwupunktowy-w zasadzie nie polecany przez stomatologów,ale, kiedy w grę wchodzi opiłowywanie przednich zębów to chyba warto podyskutowac na temat różnych rozwiązań... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie miałam czasu czytać cały
temat, ale mam 1 pytanie: czy jeśli dentysta założy mi koronę na 1 ząb, to czy musi przy tym piłować 2 boczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
koronkę nakładasz na własnego zęba-dośc mocno opiłowanego, w razie potrzeby wzmacnia się go wkładem koronowo-korzeniowym i tylko na nim montuje się koronkę... natomiast jeśli wyrwałaś np."dwójkę" to trzeba opiłowac sąsiadujące dwa zęby: "jedynkę" i "tórjkę",żeby założyc mostek trzypunktowy (korona na każdy z opiłowanych zębów plus ,między nimi,dodatkowy ząb w miejsce brakującej "dwójki").... nie wiem czy czytelnie piszę -staram się przedstawic to jak najbardziej obrazowo... w każdym razie odowiadając wprost na pytanie-jeśli nakładasz koronkę ne jednego zęba , to nie musisz naruszac sąsiednich :) ...nie wiem oczywiscie czy nie zdarzają się jakieś szczególne przypadki wymagające opiłowywania sąsiednich zębów (pewnei i tak bywa), jendak standardowo robi się jak wyżej :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
nie piłuje sąsiadów, tylko "wybrańca" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
nie piłuje "sąsiadów", tylko "wybrańca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacyntek
witam :) po przeczytaniu tego forum sama zdecydowaałam się ma koronki ( 4 koronki na jedynki i dwójki). Mam straszne brzydkie martwe jedynki dwójki też nie sa najpiekniejsze. Dziś byłam na pierwszej wizycie miałam zrobiony rentgen ząbków i okazało się ze jedna dwójke należy najpierw przeleczyc kanałowo wiec zaraz dzis pani doktor wyleczyła mi dwójke i za tydzien jestem umówiona na wizyte gdzie bede miała spiłowane ząbki i nałożóne koronki tymczasowe i po nastepnym tygodniu bede juz miała piekne porcelanowe koronki :) mam nadzieje ze bede miała piekny biały usmiech poniewaz do tej pory wstydziłam sie usmiechac ....zobaczymy bede Was informowac o efektach......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga0088
Hej! Mam takie pytanko otóż mam zdrowego zęba dokładnie chodzi o dwójkę, ale jest ona mocno cofnięta i też nie zaciekawie wygląda gdy się uśmiecham, jak to wszystko będzie wyglądać gdy będę chciała nałożyć koronkę? Pozdrawiam serdecznie i proszę o udzielenie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupia
czy ktos cierpi jak ja juz 1 rok .tak 1 rok. zrobilam sobie 3 mosty 1 -musialam , 2-namowil mnie pan dr. uwaga; nie mialam tylko dwoch 6-ek , oszlifowane zeby ,2 piekne mosty i cierpienie, śluz w gębie 24-h na dobę , zęby własne sa cały czas odrętwiałe takie plastikowe, a mosty , ponoć b.dobrze zrobione, TO obce cialo w gębie.WYWALILABYM TO ALE CZYM JA BĘDĘ GRYŻĆ.J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equi
Witam, 2 dni temu zakończyłam dośc długi etap zakładania koronek (najpier miałam poprawiane leczenia kanałowe). Koronki mam na 4 zębach: dwie jedynki i dwie dwójki. Są to kornonki na metalu. Kolorystycznie dobrane ok, ale mam pytanie. Czy po założeniu koronek na metalu tez mieliście takie głupie uczucie gdy dolne zęby dotykają koron? Czuje się jakby ząb tarł o metal? Czy to mija z czasem? czy do tego się przyzwyczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equi
Witam 2 dni temu założyłam 4 koronki na metalu (dwie jedynki i dwie dwójki) Mam pytanie, czy Wy również na początku mieliście takie głupie uczucie przy dotykaniu zębów dolnych o górne? Przy przypadkowym zetknięciu prawdziwych zębów z koronami mam wrażenie jakby zęby otarły mi się o metal. Czy to przechodzi? czy do tego się przyzwyczaja? Aha czy ktoś z Was miał robione 4 koronki naraz i miał je zakładane w całości ( 4 łącznie), wyglądają jak pojedyncze, ale są ze sobą połączone? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak baba jaga
dzięki za temat..zmobilizowałam się i..gdyby nie wy dalej bym sie wstydziła..albo wybrała się do dentysty na dobrej bani :D całą gebą to się mogę śmiać tylko emotikonem ... diagnoza--->można założyć 3 implanty ale najpierw trzeba zrobić rezonans magnetyczny by stwierdzić czy stan i ilośc kosci na to pozwala też tak miałyście czy naciąga mnie na dodatkowe koszta?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podbródek423
witam :) proszę o poradę. miałam cofnięta trójkę zdecydowałam się na koronkę. Jest to juz moja druga. Pierwsza była fatalnie zrobiona na pierwszy rzut oka było widać żeto nie prawdziwy ząb zdecydowałam się na wymianę jej ale jest kótsza od pozostałych zębów szczególnie trójki po przeciwnej stronie. wiem że w związku z tym że ząb był z tyłu dziąsło się obnizyło czy da się zrobić tak tą koronką aby podniosła dziąsło do góry wtedy bedzie wyglądać w miare naturalnie. Proszę o podpowiedz! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
podbródek 423: można zrobić koronę zarówno porcelanową jak i kompozytową (polecam porcelanę na podbudowie cyrkonu) w taki sposób, że będzie wyglądała naturalnie- oba materiały dostępne są w kolorze różowym (porcelana naprawdę daję tu możliwości- wiele odcieni, nie mówiąc już o możliwości dopracowania w szczegółach samej korony). stosując ten zabieg uzupełnienie będzie imitowało koronę kliniczną jak i obniżone dziąsło. :) nie będzie co prawda krótsze, ale będzie stwarzało takie wrażenie. co do samego dziąsła istnieje możliwość podniesienia go ale to raczej nie będzie trwałe... o to dopytaj lekarza- to już nie moja działka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- od roku noszę koronki - zdecydowałam się dla estetyki/ dół i góra / moje doswiadczenie pokazało że korony trzeba zakładać na dół i górę prostopadłych do siebie zębów ponieważ koronka jest b.twardym materiałem i szybciutko opiłowuje - uszkadza naturalny ząbek przy kazdym zagryzieniu - to też jest przyczyną uczucia tarcia o metal - wniosek: korony robimy góra-dół lub za jakiś czas nadbudowujemy uszkodzonego zęba . Mam też założone łączone korony z 2ch zębów - to dobry sposób żeby wzmocnić zbyt słabe lub opiłowane ząbki , tam gdzie siła gryzienia jest największa a korona pojedyncza mogłaby słabo się trzymać - ale ma swój minus bo czyszczenie pomiędzy nimi jest utrudnione a nitka w ogóle wykluczona . Moje zdanie na temat koronek - to świetna sprawa pod warunkiem że 1/ dobry dentysta doradzi i skieruje pracę do dobrego protetyka 2/dobra jakość materiału bo ,,co tanie - to drogie,, Pamiętac tylko trzeba że te piekne nowe ząbki zawsze będziemy inaczej czuć /trochę drętwo/ niż własne naturalne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equi
no włąsnie :) po kilku dniach już się przyzwyczaiłamwiec nie jest źle. jedyny minus to to, że ciągle się stresuje, że coś mi się zadzieje z dziąsłem i zacznie widać metal (mam koronki na metalu) oczywiście dentysta powiedział, że zanikanie dziąseł zacznie się pewnie w wieku podeszłym a więc ok 50tki/60tki, ale nie mogę się pozbyć tego głupiego wrażenia, że się zaśmieje a tam będzie widać metal. Czy ktoś z Was ma koronki na metalu i coś było nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equi
aha jeszcze jedno pytanie. Czym czyścisz te przestrzenie między koronami i dziąsłami? jest to faktycznie nieco trudniejsza sprawa. Czy używasz czegoś specjalnego? Ja używam nici dentystycznytych super floss, ale szukam jakiegoś wygodniejszego środka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
do podbródek423-dziąsła nie da się podnieść koronką-nie powinno się tego robić ,ponieważ moze to doprowadzić nawet do martwicy(miałam kiedyś koronki na metalu wciśnięte na siłę , tak,że dziąsło nad koronką stworzyło "wałeczek")-na szczęście trafiłam do dobrego stomatologa, ktory w porę dostrzegł co się dzieje i doprowadził moje dziąsła do normy. zdecydowałam się na zdjęcie koronek na podbudowie metalowej, dziąsła zostały skorygowane skalpelkiem (to chyba jedyny sposób na ich podniesienie) i teraz czekam na odbiór koronek pełnoceramicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę_się_uśmiechać
Witam! Przeczytałam zaledwie połowę forum - jest to czasochłonne. Mam żółte i troche krzywe zęby, dlatego chcę założyć sobie na dolnym i górnym łuku koronki. Boję się gdy myślę o kosztach, dlatego mam pytanie, w jakim mieście w Wielkopolsce można wykonać w miarę TANIO taki zabieg? I czy możliwe jest zdecydowanie sie na białe korony jeśli zęby mają barwę żółtą. Nie znam się na tym, więc proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę_się_uśmiechać
Witam! Przeczytałam zaledwie połowę forum - jest to czasochłonne. Mam żółte i troche krzywe zęby, dlatego chcę założyć sobie na dolnym i górnym łuku koronki. Boję się gdy myślę o kosztach, dlatego mam pytanie, w jakim mieście w Wielkopolsce można wykonać w miarę TANIO taki zabieg? I czy możliwe jest zdecydowanie sie na białe korony jeśli zęby mają barwę żółtą. Nie znam się na tym, więc proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę_się_uśmiechać
Witam! Mam żółte i troszkę krzywe zęby. Wybielanie nic nie pomogło - efekt zerowy. Teraz chce się zdecydowac na koronki - dolny i górny łuk. Obawiam się tylko, gdy pomyślę o kosztach. Czy zna ktoś w miarę taniego stomatologa w wielkopolsce i oczywiscie dobrego? I czy mając żółte zęby mozna zdecydowac sie na białe korony? Proszę o jakiekolwiek rady, bo nie orientuję się wcale w tym temacie. Wiem tylko tyle, że muszę zrobić COŚ by zmienić swój uśmiech wreszcie. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę_się_uśmiechać
Witam! Mam żółte i troszkę krzywe zęby. Wybielanie nic nie pomogło - efekt zerowy. Teraz chce się zdecydowac na koronki - dolny i górny łuk. Obawiam się tylko, gdy pomyślę o kosztach. Czy zna ktoś w miarę taniego stomatologa w wielkopolsce i oczywiscie dobrego? I czy mając żółte zęby mozna zdecydowac sie na białe korony? Proszę o jakiekolwiek rady, bo nie orientuję się wcale w tym temacie. Wiem tylko tyle, że muszę zrobić COŚ by zmienić swój uśmiech wreszcie. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
kolor licówek nie ma nic do rzeczy jezeli chcesz zrobic oba łuki w całości, ale wiąże się to z dużymi kosztami i z opiłowaniem wszystkich zębów... zastanów się czy warto niszczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
mając nawet brunatne zęby(ja mialam jednego w takim kolorze-po leczeniu kanałowym zszarzał i w miare uplywu czasu ciemnial i ciemnial,aż był brązowy) możesz zafundowac sobie bieluśkie koronki. rzeczywiście trzeba podjąć decyzję czy chcesz opiłować zdrowe zęby. sama długo myślałam,czy decydować się na spilowanie trzech zębów z przodu-w końcu byly przeleczone i jako takie niby ok (poza kolorem)-teraz nie mam wątpliwości- nie ma sensu męczyć się i chodowac kompleksów - samopoczucia i pewności siebie, jakie sie ma przy pięknych białych ząbkach nie da sie z niczym porównać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koroner
Czesc.Czy ktos z was mial do czynienia z wybielaniem zębów.Mam na mysli ten proces płyn + szuflada na noc.Czy jest to skuteczne przy naprawde ciemnych zebach?Jesli tak to na jak dlugo? Cenowo wychodzi to duzo taniej niz koronki i dluzej mozna sie "cieszyc" swoimi naturalnymi zebami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×