Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość szczerbata123
Beti1805 co do obgryzania pazokci hee hee masz rację nie da się tymi zębami tego zrobić.Ale za to jakie piękne mam teraz paznokcie :) noo, ale piękniejsze wolałabym mieć zęby. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, Wy pisalyscie o cenach prywatnie taK>? bylam u protetya na nfz i powiedzial, ze 140wklad(bo nie mam scianki) i 350korona porcelanowa, jestem zalamana, bo skad kase :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szczerbata 123 no teraz i ja mam ladne paznokcie- ale masz racje wolalabym miec piekne zabki i to swoje te korony nigdy ich nie zastapia w zupelnosci zatuszuja jedynie ich brak .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejka
a ja was zastrzele hihihi-musialam wyrwac dwie jedynki i dwie dwojki,wylam tydzien,myslalam ze pojade do wariatkowa,mam proteze natychmiastowa za te cztery zeby,taka odrazu nakladana na te wyrwane,po prostu wyszlam z zebami ale trzecimi,nie umialam mowic i dalej wydaje mi sie ze nie umiem,to podniebienie plastikowe to masakra,podobno moge w tym chodzic dwa gora trzy miesiace,potem moze mostek,jestem zalamana bo wyszlo mi jednak uczulenie na nikiel i ie ma mowy o koronkach bo te wklady koronowe sa na niklu,spuchlabym w monent,musialam to zrobic,bez tej protezki wygladam jak bezdomna i wyje do poduszki,nie wiem na jakich czesciach beda te mosty i czy dam rade ,boli mnie caly czas,kupilam nawet protefix kojacy taki na dziasla,moj lekarz mnie pociesza ale depreche mam na maxa,wydaje mi sie ze wszyscy slysza ze szeleszcze jak mowie,ponoc tak nie jest ale to co przezylam to koszmarek,nie mowie nawet o bolu ale psychicznie mnie przygniotlo,prosze jak ktos mial podobnie napiszcie bo mi sie wydaje ze juz po mnie tzn mam dola i chcialabym miec zeby trzecie ale na stale,implanty za drogie i nie moge na tej stali chrurgicznej absolutnie nic,zostaje mi szulfada nawet wersja mini,lecze teraz reszte kanalowo,ale jak sie nie uda to wyrwe te co mi zostaly i amen-wtedy proteza jak babcia mi zostanie a ja wtedy padne od myslenia,plakania i niesprawiedliwosci tego swiata,sorki ze marudze ale nie stac mnie nawet na zarty,boje sie bardzo,wiem ze ta proteza jest piekna biale zabki,nawet takie nie byly moje wlasne ale ja tak nie chce,moze trzeba byl laczyc te co wyrwalam ale kasy szkoda jak by sie nie powiodlo a na to sie zanosilo,korzenie slabe,miekkie,korony lamaly sie prawie same w tych czterech,mowie wam kto tego nie doswiadczyl to niech bogu dziekuje,ja przez te wakacje sie tak nacierpialam jak nigdy,dzieki wszystkim za zrozumienie i moze radataka na koniec-dbajcie o wasze zabki,jan tego nie robilam regularnie i mam za swoje glupie obawy przed dentysta-kiedys to tylko rwac i spokoj,tak mi robili a ja durna myslalam ze mam spokoj,potem nic tego nie zmieni,trafilam co prawda na kochanego doktora ale zeby nie do uratowania a nie mam jeszcze 40-stki, cztery zeby w tej protezie mam juz jak babcia a nie wiem co dalej,boje sie ale co to zmieni,nie moge spac,nie czuje jak jem tymi nowymi zebami,wyciagam do mycia i nie patrze w lustro bo bym je stlukla ,ratujcie mnie przed zeswirowaniem i sie nie smiejcie ze mnie pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
miałam wszystkie zęby przeleczone kanałowo i na przdzie mam kornki a z tyłu ze wględu na to że miałam luki icos mi sie tam zapadło, dentystka mi podwyzsza, tylko ze jak [podwyzsza to mam tzw zgryz otwarty. miał ktos z was cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
nieznosze wizyt u stomatologa ale cóz jak mus to mus.... tym bardziej że sie niezle cenią. Ale tak to jest jak sie nie dba o zęby w dzieciństwie. podwyższenie polega na tym ze Pani dokleja mina zeby mase z obu stron, "podwyższa boki" i mam zgryz otwarty, przez który niemoge ani mowic ani jesc, jak mowie ciągle wydaje mi sie ze seplenie i nikt mie nierozumie, poprostu koszmar, ale dentystka tłumaczy że nic innego niemoże zrobić i musze wytrzymac. Najgorsze jest to ze to pdwyższanie mam co miesiąć i tak około rok. Fakt ze ta masa sie sciera i tak po ok 2tyg jest o wiele lepiej ale jak juz jest lepiej to dentystka od nowa dokłada. A i tak nigdy niemiałam bardzo wyraznej mowy to teraz jeszcze to. Prosze podzielcie sie swoimi opiniami na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red_rex
Hej, Mój problem jest taki, że kiedy byłem w szóstej klasie podstawówki kolega mi stołem wybił całą lewą górną jedynkę i połowę drugiej. Założyli mi na to jakieś biedne wypełnienie i koronkę. Szlag mnie trafia bo mam kolor zębów b2 lub b3 czyli po prostu żółte i do tego mam krzywy zgryz. Moje pytania są więc takie: (nie zdołałem przebrnąć przez cały temat, przepraszam) 1) czy mogę założyć aparat na te sztucznawe jedynki? 2) czy zapalenie dziąseł może być spowodowane tylko jedną koronką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koravunia
Mówicie ze po solarium odbarwia sieę porcelanka? Mam porcelanowa jedynkę (jak to brzmi...) juz kilka lat, czasami chodzę na solarium ale nie zauważyłam zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
Z tego co wiem (doświadeczenie) można założyc aparat na sztuczne zęby (koronki) chociaż mi dentystka odradzała żeby niebyło potem jakis śladów czy przebarwień na koronce. Zapalenie dziąseł może powdować jedna koronka np. jak jest zle przymocowana, niedostateczna higiena jamy ustnej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EKI..
mam martwą jedynke i czernieje.. :(( odróżnia sie mocno od innych zębów.. co moge zrobć z zębem (koronki, wybielanie) jeśli w ogóle sie coś da zrobic) aby był taki jak ine.. dodam że mam plombe na nim.. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
Polecam koronki , martwych zębów raczej sie niewybiela, szczególnie jak sa plomby. Sama mam wiele koronek i efekt naprawde ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejka
HEJ BETI I LUCY CO U WAS NIC NIE PISZECIEEEEEEEEEEEEE PUSTO TU BEZ WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata123
A u mnie z ząbkami ok. Niepotrzebnie narobiłam paniki,że jakieś dzikie mięso mi rośnie.Po prostu nowe dziąsło narasta i tak to wygląda...hmmm. dziwnie. Ale ja durna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tejka witam cieplutko wiesz po tak dlugiej przerwie wzielam sie wkoncu do pracy i nie mialam czasu po tylu tygodniach stresu trzeba zaczac jakos funkcjonowac choc to nie latwe bo te zabki moje jakos nie daja o sobie zapomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle mam dola zadko sie smieje i ta mysl ze jeszcze jastem mloda a juz mam sztuczne zabki bbbbuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
hej Beti a mogłabys opowiedZiec swoja historie z zabkami,niezdzayłam przerobic temat od poczatku i niejestem zorientowana.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
no i czy jestes zadowlona z efektów leczenia? jak długo trwało..? bo juz rok regularnie odwiedzam dentyste i szczerze mowiac mam juz dosyc tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do magia 12-musisz przeczytac moje wpisy mniej wiecej od 15 srtronki musialabym duzo pisac bo przeszlam bardzo wiele-dlugo i ciagle poprawki i nia jestem do konca zadowolona ale mialam juz dosc wiec jest jak jest przestalam roapaczac i mam nadzieje ze trafisz do dobrego stomatologa bo mnie prace spieprzyla pracownia protetyczna .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka_21
hej. byłam wczoraj właśnie u mojego stomatologa i zaproponowała mi koronkę na 4 zęby tj. dwie jedynki i dwie dwójki. porażka :( ale powiedziała mi że nie ma żadnego innego ratunku. boje się że jak mi to zrobi to będzie widać że mam sztuczne zęby. powiedzcie mi czy one są trwałe... bo podobno może też wypaść a jak zęby będą spiłowane to tragedia :(( kosz to 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy72
Ja miałam podobną sytuację. Stomatolog powiedział , że nie ma ratunku i muszę miec koronki na 4 przednich zębach bo wtedy to będzie super wyglądało. Ja jednak bałam się , że będę wyglądała jak bym miała sztuczną szczękę.Koszt też nie był mały bo ok.2000zł. Poszłam więc do innego stomatologa , który absolutnie nie pozwolił mi zakładac koronek! W tej chwili mam zęby leczone i już widoczne są super efekty.Koronkę założę sobie jednak na 1 ząb , gdyż on jest martwy i nie można go wybielic. Wybór koronki tez nie jest bez znaczenia.Najlepsza jest na Cerconie , która dokładnie imituje ząb , nawet światło tak samo przechodzi jak przez prawdziwy ząb. Moja rada. Idź na konsultację ( ok.30zł) do innego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam miec zakladane koronki porcelanowe na dwie jedynkie sa one po leczeniu kanalowym wiec zbyt sympatycznie nie wygladaja,sa ochydnie szare, martwie sie jednak ze w kazdej chwili moga mi odpadnac albo odprysnac,a poza tym boje sie ze dziwnie bedzie to wygladalo bo pozostalych zebow nie mam za bardzo bialych fakt sa jasniejsze od tych jedynek,ale jesli te koronki bede miec zupelnie biale to nie beda pasowac do reszty zebow!!!!!!! czy dentysta moze cos na to poradzic?>np dobrac kolor tych koronek/? prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jest bardzo duza gama kolorow i do kazdych zabkow mozna dopasowac kolor stomatolog powinien tak dlugo przykladac wzorniki az dopasuje-zaden problem-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikus
Hej niedawno mialam leczona kanalowo jedynke na poczatku bylam zalamana przez cala noc nie moglam spac -mam 20 lat i juz cos takiego mnie spotkalo(nie wykluczone ze 2 jedynka tez bedzie musiala byc leczona kanalowo). Co prawda teraz tez jestem przygnebiona ale bardziej sie skupiam na tym co mam teraz robic??po jakim czasie zab zaczyna ciemniec??czy bardzo od roznia sie od reszty?nie mam pojecia co robic jak zacznie mi ciemniec :( dentystka powiedziala mi ze moge przyjsc wybielic jezeli bedzie mi to przeszkadzalo(zreszta co to za pytanie?? logiczne ze bede zalamana jezeli bede miala ciemnego przedniego zeba:/) bo nie ma sensu sie decydowac w tym wieku na koronki.Wiem ze licowki sa lepsze ale 2 pierwsze zeby maja duuze ubytki wiec to raczej niemozliwe prawda??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
A dlaczego mówisz że koronki odpadają? ja mam 19 lat i mam same koronki, bo miałam straszne zęby, żółte , leczone kanałowo i wogule. Narazie mam tymczasowe koronki bo zbieram kase na porxelane ale juz efekt jest super. Polecam koronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikuś
do magia12- wiesz nie pytalam sie ale chyba chodzilo jej o to ze szkoda decydowac sie na koronki w tak mlodym wieku-jakby nie bylo decyzja na cale zycie,poza tym czytalam ile po tym jest powiklan i to mnie zdolowalo...ty nie masz zadnych problemow z koronkami?ladnie wygladaja?i czy dlugo je masz? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magia12
Jak już wcześniej pisałam to są koroki tymczasowe ponieważ narazie zbieram kase na porcelane. Juz do tej pory zapłaciłam za leczenie 17000tys a jeszcze drugie tyle mnie czeka. Koronki mam od stycznia tak wiec niezbyt długo, ale jak dotad niemiałam żadnych problemw. Nawet byłam zdziwiona jak dentystka mi je założyła bo sa cude, bialutkie, małe kształtne ząbki i wyglądaja zupełnie naturalnie. Niespodziewałam sie takich w koncu to tylko tymczasowe. Od samego poczatku normalnie jadłam i wogule. Niemiałam uczucia bcego ciala w buzi ani nic. Podajze o 13 mialam prace w buzi i dentystka oczywiscie kazala mi 2godziny nic niejesc, a ja odrazu polecialam na kebaba :-) Wiem ze koronki to juz na całe zycie, że to decyzja nieodwracalna ale niemialam praktycznie wyjscia musialam sie tego podjac i niezaluje :-) Zawsze wstydzialm sie usmiechac a teraz robie to bez krepowania. Polecam koronki:-) Naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikus
jej to strasznie fajnie ze tak ci sie z nimi udalo:)...ja wlasnie bylam/jestem zalamana bo czytalam jakie sa z nimi problemy...ze czesto brzydko wygladaja, ze trudno nimi jesc(masakra!:/) ze ma sie uczucie czegos obcego w buzi itp...a mam pytanie..skoro sa dobre to czemu musisz je wymienic na inne?dlaczego tymczasowe?zrobione sa ze slabszego materialu?poza tym moglabys napisac czy po lecz. kanalowym bardzo ci sciemnialy zeby i po jakim czasie to nastapilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×