Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość koroner
Ktos z Was próbował wybielania zębów? Mam na myśli ten proces z płynem i szufladą na noc.Czy jest to efektywne przy naprawdę ciemnych zębach? Jeśli tak to na jak długo? Brzmi jak fajna alternatywa dla koronek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koroner
Ktos z Was próbował wybielania zębów? Mam na myśli ten proces z płynem i szufladą na noc.Czy jest to efektywne przy naprawdę ciemnych zębach? Jeśli tak to na jak długo? Brzmi jak fajna alternatywa dla koronek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wers
Witam ,daje efekt,wybiela częściowo nawet martwe zęby [mnie rozjaśniło] .Jest jedno ale ,zęby stają się bardzo wrażliwe na wszystko ,szczególnie na owoce.Może to być jednostkowa sytuacja ,u mnie tak było.I z tego co wiem ,są to efekty uboczne.Ja żałowałam.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solledat
Za niedługo będę kładła koronki na 1,2 i 3 u góry (na razie) trochę się boję ale nie mam innego wyjścia mam bardzo słabe zęby bez szkliwa. Ząbki ogólnie wyglądaja brzydko, są małe, między każdym są odstępy no i ten kolor wrrrrr okropny!! Obawiam się po 1. bólu przy piłowaniu, po 2. że będą wyglądaly nienaturalnie, po 3. że szybko odpadną. Dodam, ze będę miała robione koronki pełnoceramiczne koszt jednego ząbko ok 1200zł. Chciałabym wreszcie móc się uśmiechnąć bez skrepowania, a nie zakrywać ręką. Bardzo proszę o opinie osób które maja już jakiś czas koronki czy są zadowoleni, jak z tym bólem itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solledat
Za niedługo będę kładła koronki na 1,2 i 3 u góry (na razie) trochę się boję ale nie mam innego wyjścia mam bardzo słabe zęby bez szkliwa. Ząbki ogólnie wyglądaja brzydko, są małe, między każdym są odstępy no i ten kolor wrrrrr okropny!! Obawiam się po 1. bólu przy piłowaniu, po 2. że będą wyglądaly nienaturalnie, po 3. że szybko odpadną. Dodam, ze będę miała robione koronki pełnoceramiczne koszt jednego ząbko ok 1200zł. Chciałabym wreszcie móc się uśmiechnąć bez skrepowania, a nie zakrywać ręką. Bardzo proszę o opinie osób które maja już jakiś czas koronki czy są zadowoleni, jak z tym bólem itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
koroner- wybielanie szyną jest skuteczne, lecz zabieg należy powtarzać co jakiś czas, ból w nocy potrafi obudzić, nie można jeść ani zimnego ani ciepłego bo boli, później jest ok ale zęby mogą się odwapnić, należy to robić pod ścisłą kontrolą lekarza- nic na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
- piłowanie ząbków przy dobrym znieczuleniu nie boli nic a nic - urządzenie trochę hałasuje, pruszy opiłkami szkliwa ale też pod ciśnieniem obmywa wciąż wodą - jedynie po ustaniu znieczulenia trochę bolą dziąsła bo są nieco pokaleczone a poza tym muszą przyzwyczaić się do nowych ząbków i ładnie na nich osiąść - przestrzenie trudno dostępne mozna czyścić ,,wykałaczkami dentystycznymi ,, które mają ostrą i wąską końcówkę - kolor koron zawsze dobieramy do sąsiadujących własnych zębów i cieniowaniem rozjaśniamy na przodzie , dobry technik robi korony o niejednolitym cieniowanym rozjaśnianym kolorze i powierzchni niezbyt gładkiej - czyli bardziej naturalnej a kolor dobiera w świetle dziennym - słabe zęby dobrze jest wzmocnić wewnątrz włóknem szklanym ale trzeba wyjąć nerw - mozna też nieco skorygować krzywe zęby nadkładając więcej szkliwa i odpowiednio opiłowując stare - porcelana powinna być tak nałożona na metal żeby zakrywała również wąziutki brzeg metalu który styka się z dziąsłem - jeśli ktoś chce , dla porównania mogę wysłać na maila zdjęcia moich starych i nowych ząbków - przypominam że są to spostrzeżenia po roku noszenia koron zębowych - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mam
do rudego kota :) czy mogłabym prosić o zdjęcia na maila? niedawno założyłam korony na metalu, jeśli chodzi o ich kolor i kształt to jestem zadowolona, wyglądają o wiele lepiej od moich poprzednich naturalnych ząbków (jedynki i dwojki górne). też już się do nich przyzwyczaiłam, początek był koszmarny, płakać mi się chciało, bo wciąż je czułam, ale z czasem to przechodzi. Są fajnie schowane jeśli chodzi o metal, jest on pod dziąsłem, ale ciągle mam stresa że dziąsło mi nagle pojdzie do góry i zacznie być widoczne obramowanie metalowe korony. Czy Tobie dziąsła po jakimś czasie opadły jeszcze niżej na koronę? jestem tydzień po założeniu nowych ząbków. Z góry dzięki moj mail: juzmam1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calipso5
Rudy kocie ja również proszę o fotki ząbków na maila.Jutro zakładam koronę 11-sto punktową na górę,jest na metalu-tak doradziła dentystka,chciałabym zobaczyć porównanie po roku użytkowania e-mail calipso5@o2.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calipso5
No i nadszedł ten dzień...za kilka godzin idę zakładać 11-sto pkt.koronę na górę.To chyba też nie będzie przyjemne,kłucie dziąseł w celu znieczulenia,bo inaczej nie daję się dotknąć,a potem cementowanie brrr. Przeczytałam całe forum z wielką uwagą,przygotowało mnie to do kolejnych faz.Tak jak moi poprzednicy mogę potwierdzić,że samo szlifowanie (u mnie 11 zębów)nie bolało,ale po odejściu znieczulenia było okropnie,bazowałam na lekach p/bólowych.Nie mam korony tymczasowej,zęby przez kilka dni wrażliwe na wszystko,nawet na wdychane powietrze.Jedzenie szczątkowe,bo każde zetknięcie z pokarmem żywego zęba to silny ból,także zafundowałam sobie kilka dni przymusowej diety.Pozostały tylko napoje i to wyłącznie w letniej temp. Zdecydowałam się na koronę ceramiczną z metalem,bo dentystka stwierdziła,że będzie bardziej wytrzymała,trochę przeraża mnie fakt,że skutkiem ubocznym może być widoczny po kilku latach metal,miejmy nadzieję...że po kilku latach! Strach przed ostatnią wizytą już mnie zżera,staram się jakoś pocieszać,ale jakoś mi nie wychodzi...Jak już będę po...napiszę o swoich wrażeniach,bo to ważne,żeby dzielić się z innymi naszymi odczuciami...sama niedawno uważnie czytałam na ten temat. TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni10
prosze pomóżcie mam żle dobrany kolor koronek porcelanowych sa za ciemne czy mozna cos z tym jeszcze zrobic czy juz za pózno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni10
kolor ktory mam zrobiony to B1 na 10 zębach górnych ale teraz sie okazuje że dolne mam bielsze bardzo sie cieszyłam że bede miala ladny usmiech a teraz jestem zalamana tym kolorem jak mialam dobierany kolor w gabinecie stomatologicznym byl akurat pochmurny dzien i to oswietlenie w gabinecie poprostu mnie zmylilo mam koronki od tygodnia placilam 350 za 1 zab to nie sa male pieniadze .Prosze pomozcie jezeli mozna cos zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy kot
hmmm....no to masz problem.... kolor porcelany na koronach nie zmienia się z upływem czasu ,nie odbarwia i nie rozjaśnia ....trudno też ukrywać uśmiech - skoro już tyle kosztował to wg mnie trzeba niestety ,,odpuścić sobie jakiś super świąteczny zakup lub np.wyjazd ,, i ponieść dodatkowe koszty żeby poprawić błąd bo przecież ząbki mają służyć nam latami .Na pytanie kto zrobił ten błąd musisz sobie odpowiedzieć sama /czy jest możliwość złożenia reklamacji / - moja wskazówka jest taka : jeśli na wszystkie zęby górne /10 punktów/ został dobrany jeden kolor , to protetyk jest zupełnie nieprofesjonalny !!!!! tak się robiło sztuczne szczęki dla emerytów !!! Korony powinny wyglądać naturalnie a przecież zęby boczne zawsze są troszkę ciemniejsze , kolor powinien być stopniowany i na samym przodzie jaśniejszy . Tak więc wymień te korony ale nie wszystkie - tylko 1ki, 2ki może też 3ki /tu powinien doradzić ci dobry protetyk, wymień te które są najbardziej widoczne przy uśmiechu / tak żeby dolne dolne zęby pasowały do górnych . Czy można na tych koronach nalać dodatkowo warstwę jaśniejszej porcelany żeby je rozjaśnić - też musi wypowiedzieć się protetyk , no czy warto kombinować czy lepiej zrobić nowe. Takie jest moje zdanie - będzie to dodatkowy koszt i kolejny ból ale ja tak właśnie postąpiłabym i całą sprawę potraktowała tak jak w przypadku dodatkowego losowego wypadku /np.spalił sie komputer więc muszę kupić nowy / . Proponuję też zasięgnąć rady u zupełnie innego protetyka ,który bezstronne /bo nie miał w tym udziału / określi swoje zdanie na ten temat . Powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
nie ma możliwości nadłożenia materiału, musisz zrobić nowe korony łącznie z metalową podbudową i od nowa ją cementować. technika napalania porcelany jest ciężka, nie jest konieczne cieniowanie zębów kolornikami bo jeżeli technik się postara to z danego B1 zrobi piękne cieniowane przy szyjkach i przezierne na brzegu siecznym korony. i możliwości reklamacji też nie będzie raczej, bo na takie się zgodziłaś a lekarz ma to na karcie. wnioskuję, że dolne zęby były koronowane wcześniej, tak? (faktycznie pochmurna pogoda i oświetlenie sztuczne nie sprzyja dobieraniu koloru. powinno się odbywać przy świetle dziennym w pogodny dzień i pacjent powinien założyć niebieski śliniaczek czy bluzke czy cokolwiek :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni10
no to mam nie maly problem , a mialam jeszcze nadzieje ale na to wyglada ze stomatolog zachowal sie nie do konca profesionalnie gdy mialam dobierany kolor on powinien wiedziec ze w pochmurny dzien nie powinnam dobierac koloru powiem szczerze ze mialam jeszcze nadzieje a teraz musze sie meczyc z takimi jakie mam albo wykosztowac sie na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Love Love**
Mam problem... od dziecinstwa mnie nie pilnowano do mycia zebóm co spowodowalo ze nie mam pół jedynek;/ sa zaplombowane ale boje sie ze juz nic nei poradze i ze czeka mnie zabieg nakladania koronki:( mam 15 lat wiec to troche wstyd :( strasznie sie boje jedynki nei wygladaja pieknie gdyz z tylu naokolo plomby jest brud kturego nie da si doczyscic nawet u dentysty i to samo na przodzie ale duzo mniej :(( blagam pwoiedzcie czy jest dla mnie jeszce jakis ratunek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
Love Love** : w Twoim przypadku to naprawde jedynie koronki ;( znajdz dobrego lekarza i zrob je, bedziesz zadowolona, takie koronki to niesamowita poprwa estetyki twarzy ale i ochrona pozostalosci zeba. mowisz ze zeby masz zniszczone, nie wiem jak bardzo ale to rowniez moze byc przeszkoda, mozliwe ze nie bedzie sie dalo oszlifowac zebow i bedzie trzeba odtworzyc je calkiem przy uzyciu korzeni. ciesz sie ze w ogole je masz i mozesz sobie je odtworzyc bez szlifowania dwojek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zząbek
Cześć wszystkim! Może ktoś miał przypadek podobny do mojego i będzie mi w stanie służyć dobrą, ludzką radą, a mianowicie: mam wyrwaną górną prawą czwórkę , a piątka obok jest w trakcie leczenia kanałowego. Czy będę miała wstawiany mostek w miejsce tej czwórki , czy spiłują mi piątkę i na jednej śrubie zacementowanej w piątce umieszczą dwa zęby tj. czwórkę i piątkę??? Nie mam pojęcia czy to jest możliwe , ale po przeczytaniu całego forum to już mi się mętlik jeden zrobił w głowie, więc proszę o radę. I jeszcze jedno - czy te boczne zęby to lepie żeby był y pełno ceramiczne czy te z tym żelazem, i czy mostków też są różne rodzaje ??? o rrany mam nadzieję ,że pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
hej:) proponuję podjęcie próby ratowania "trójki" czyli upieranie się przy mostku dwupunktowym (koronka z przywieszką). dwa tygodnie temu zamontowano mi taki mostek -brak "piątki", koronka z przywieszką na szóstce przeleczonej kanałowo... na razie jest ok. oczywiście staram się uważac i raczej "przerzuciłam" żucie twardszych pokarmów na drugą stronę,ale chyba warto bo nie musiałam poświęcac zdrowej bieluśkiej czwóreczki. mój mostek to koronka na metalu... nie miałam już funduszy na pełnoceramiczne koronki a z racji tego ,ze zęby nr 5 i 6 są mało widoczne to i ewentualne gorsze efekty estetyczne nie rzucą się w oczy, chcoicaż jak na razie jest naprawdę idealnie. za to zamonotowano mi , również w ostatnim czasie ,3 koronki pełnoceramiczne na górnych jedynkach i dwójce-efekt powalił mnie na kolana-jest doskonale, mam nowe SWOJE zęby :) !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmer
witam wszystkich mam takie pytanie od stycznia będę miał robiony cały przód górny czyli dwie 2 i dwie jedynki idą pod szlif >jaki rodzaj koronki zastosować jakie sa dobre bo co iny dentysta doradza mi coś innego jeden porcelanę a drugi tworzywo sztuczne jest tez duza różnica cenowa miedzy nimi i czym to się różni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
czeka Cię poważny wydatek,ale nastaw się raczej na to niż na półsrodki... byc może pojawiło sie coś nowego o czym pojęcia nie mam, ale jeśli Twój stomatolog proponuje Ci na przednie zęby coś innego niz porcelanę to coś jest nie w porządku. koronki plastikowe (akrylowe...czy jak się tam fachowo nazywają) to tylko tymczasowe korony-czyli,kiedy lekarz opiłuje Ci zęby, pobierze wyciski ,to na czas oczekiwania na właściwe,porcelanowe korony montuje Ci te wyżej wymienione. co do wyboru-pełnoceramiczne czy na podbudowie metalowej-nie ma sie nad czym zastanaiwac-tylko pełnoceramiczne. miałam te na metalu i ... no byłam zadowolona-nie przeczę, ponieważ z zębów szaro-sino-brązowych nagle zrobiły sie jaśniusieńkie,ale czy wyglądały naturalnie?? nienajgorzej ale zdecydowanie źle w porównaniu do tego co mam teraz (pełnoceramiczne procera)...a liczy się nie tylko efekt zaraz po założeniu korony a to jak bedzie sie prezentował Twój usmiech za kilka lat-w przypadku koron na metalu podobno należy sie spodziewac widocznego paseczka metalu przy dziąśle. jeśli ktoś jest zainteresowany zdjęciem jednych i drugich- koron -chetnie wyślę na @ -dla porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zząbek
Dzięki SSalmaa za szybką odpowiedż! Bardzo się boję o te reszte zębów , które mam i chciałabym zachować swoje jak najdłużej. A ta trójka jest naprawdę nieskazitelna nawet najmniejszej dziurki nie ma.A jak mi będzie upierała się przy mostku to co ja mam powiedzieć? o Boże ja to nic nie wiem na te "zębowe" tematy i wydaje mi się, że łatwo mnie wpuści w maliny, bo może dentyści to na łatwiznę chcą iść? . A np. paluszka lub jabłko gryziesz czy też się obawiasz? .Jestem w trakcie leczenia piątki kanałowo , a jest ona w nieciekawym stanie, w środę będzie mi lekarstwo zdejmowała to już wtedy mam powiedzieć o tym mostku z przywieszką??? ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniasko
Witam wszystkich!mam takie pytanko,kak to jest z żywotnością koronek?mam jedną na dwójce a drugą na trójce,ispod tej pierwszej wydziela sie smród ,wspomnę że mam ją okoł o2 lat jak dentystka ja robiła niewspominała nic o gwarancji ,co mam robić ?isc do tej dentystki co mi ja robiła? byłam wczoraj u innej i ta mi powiedziała ze zdjęcie rendgenoeskie nic niepokaze ,ja to juz nic niewiem !!!!błagam dajcie mi radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcik123
salma korony tymczasowe to nie to samo co kompozytowe, te pierwsz to taki tylko przejsciowy kicz, a te drugie moga byc normalnie nakladane na metalowa podbudowe lub byc jednolite akrylowe. od porcelany roznia sie zywotnoscia- krotsza, i mozliwoscia przebarwien... nie nadaja sie raczej na zeby boczne bo zetra sie szybko. szmer- na przod mozesz zrobic porcelane bo naprawde sie oplaca :) a zaby zaoszczedzic mozesz zrobic metalowa podbudowe licowana porcelana czyli z tylu metal z przodu porcelana :) moniasko: jezeli smrod to choroba, prochnica zapalenie cokolwiek, ale znaczy to ze byla zle zacementowana lub cement sie wyplukal, napisz czy jes to koronka pod-, nad-, czy dodziąsłowa to bedzie latwiej :) w kazdym razie trzeba ja zdjac i wyleczyc zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×