Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość SauronaMiasto26
@rgfs Tyle to i ja wiem, ale manager jako taki nie istnieje :), bo jest właśnie ten swing manager

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiezyswiat
Jest podział na "swing managera" czyli zwykłego managera, który prowadzi zmiany i serwisy oraz na asystenta - to jest taki zastepca kierownika, który jednoczesnie tez prowadzi zmiany (ale serwisów raczej nie, a przynajmiej się z tym nie spotkałem). W przypadku nadgodzin jest tak, jak pisze SauronaMiasto. Na maxa wtkorzystuje się to, że osoby na niepełnym etacie mogą przepracować jeszcze 40 godzin dodatkowo bez płacenia nadgodzin (czyli 150% stawki). Z kolei prawdziwych nadgodzin, czyli 150% stawki, z reguły się nie daje. Ale raz mi się zdarzyło, bo nie było ludzi do pracy, a był koniec miesiąca i ściągnęli mnie dodatkowo, mimo, że miałem wyrobione godziny podstawowe+40h. Grafik ukaładany jest raz w tygodniu albo raz na 2 tyg (zależy od restauracji), więc może się zdarzyć, że w pierwszej połowie miesiąca ma się więcej godzin, w drugiej mniej albo że pracownik całoetatowy pracuje 5 dni pod rząd po 10 godzin, a potem ma więcej wolnego i to 10 godzin na dobę nie jest traktowane jako nadgodziny, ponieważ w tzw. systemie 24/7 to nie jest tak postrzegane. Nadgodziny byłyby, gdyby w ogólnym podliczeniu godzin na miesiąc byłoby ich za dużo np. w lutym masz 168 godzin, a przepracowałbyś 170, to dwie godziny płacą Ci 150%. Ale to się w mc raczej nie zdarza. W niedziele i święta nie ma większej stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość entesz
Cześć Wam, A co z pracą w poznańskim Mc? Jest ktoś, kto może powiedzieć coś o pracy w maku na 27 grudnia? Na jaką stawkę można tam liczyć przy okresie próbnym? Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdf
ludzie stawka w całym kraju taka sama... jedynie Warszawa i najbliższe okoliczne restauracje tam zarabia sie więcej ( chodzi tez o klientów sporo wiecej niz w innych miastach ) . A co do asystentów ja sie spotkałem z tym ze prowadzą serwis... tak jak z menadzerami ( za dużo nabrali ) i maja floor czyli kuchnie,sewis do wyboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotunia
Witam serdecznie:) Staram się o pracę w Mc Donalds, póki co jestem w trakcie wyrabiania książeczki sanepidowskiej, zgłosić się do pracy mogę dopiero z gotową. Zostałam poinformowana, że w procesie rekrutacji będę jeszcze musiała przejść badanie przeprowadzone przez" macdonaldsowego" lekarza medycyny pracy, interesuje mnie na czym to badanie będzie polegało? Byłabym wdzięczna gdyby ktoś, kto już przez nie przeszedł mógłby mi objaśnić jak ono przebiegało. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffef
to normalny lekarz medycyny pracy..maki maja podpisana umowe z medycyna pracy... idziesz ze skierowaniem i nie musisz placić... oni wysylaja rachunek do maka... ( a tak trzeba by płacić brać fakturę zanieść do maka i oni by Ci oddali kasę ) a badania sa standardowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotunia
no tak, ale co to znaczy standardowe? Chodzi mi konkretnie o to na czym te badania będą polegały, czyli mówiąc już bardzo dosłownie, interesuje mnie co się będzie działo w tym gabinecie, czy to będzie wyłącznie wywiad, czy może lekarz mi zleci jakieś jeszcze badania np krwi czy moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
@Jotunia Nie, sam wywiad z reguły, ja już jestem po badaniu okresowym, chyba z rok temu. Po prostu idziesz do lekarza i odpowiadasz na pytania.. Czy miał/a Pan/Pani złamania, czy choruje na cukrzycę, jak samopoczucie ogólne, czy na coś się uskarża, czy pali i ile... takie tam pierdoły... Co do wypowiedzi ffef, u nas jest akurat tak, że biorę kwitek z poradni, idę do McD i mi oddają kasę, więc to może być różnie, ale problemów z tym nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jak to jest z tymi performensami kwartalowymi ? dostaje je każdy a jeśli nie to kto i za co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
Jeżeli chodzi o performance to jest to ocena pracownicza, przynajmniej u nas jest raz na pół roku. Ogólnie rzecz biorąc, siadasz sobie z kierownikiem w 4 oczy, on Ci powie, że 'dobrze pracujesz, ale stać Cię na więcej' i możesz jeszcze się wypowiedzieć. Nic specjalnego, no chyba, że jesteś naprawdę dobry, albo wchodzisz w 4 litery to możesz liczyć na jakąś skromną podwyżkę do najbliższego performance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scdvdv
ocena pracownicza... śmiech na sali... bardziej niż rzetelna ocena... wszystko oczywiście zależy od kierownika... u mnie to wygląda to tak zawołają podpisz na razie :) i faktycznie tylko Ci którzy liżą dupsko mogą liczyć na podwyżkę nikt inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgregergherhgbevegbvddfvd
jakie6 ? jest tak Wyróżniająca ,bardzo dobra , dobra , wymaga poprawy, niedostateczna jestem ciekaw czy dostanę bardzo dobrą czyli : jakośc pracy powyzej oczekiwań pracownik wykazuje własną inicjatywę .... . A co do premi to kierownik może dać jak mu się zechce ale w praktyce robi się to mało kiedy... a poza tym ostatnio i tak była spora podwyżka dla pracowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojamakdoladls
Witam mam dwa pytania : Pierwsze to taki że dostałem ocenę bardzo dobrą - jakość pracy powyżej oczekiwań : pracownik wykazuje własną inicjatywę . Jak jest z tą pochwałą , nagroda rzeczową lub pieniężną od razu kierownik by o tym powiedział czy np może dać premie wraz z wypłatą ?? . I drugie pytanie czy osoby z taką oceną są brane jako pierwsze w kolejności do awansu ?? ( moja wiedza jest bardzo duza kiedyś miałem szkolenie na menadzera ale kieras sie zmienił )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awwwwwans
Hehe, miałem bardzo dobrą 4 razy pod rząd a dopiero za tą ostatnią awansowałem :D mozesz byc i wzorowy ale pracując dajmy na to na samym serwisie, a wiadomo, że taka osoba nie awansuje. Więc ocena to nie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteście oszustami ! zawsze mylicie spód z górą albo nie dajecie ketchupu ! a żarcie cuchnie po 10 min i jest twarde jak skała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvsv
a co za szkolenie ma mieć instruktor raczej ma mieć w 1 palcu standardy i tyle przecież instruktorzy nie siedzą w menadzerskim nie robią typowo menadzerskich rzeczy kz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robero
Ja na okresie próbnym dostaje 9 zł brutto + 0,50 gr nieopodatkowane na pranie. Na razie praca mi się podoba. Myślicie że po okresie próbnym dostanę więcej czy zostanie ta sama stawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwfwfwe
ja jak zaczynałem na okresie próbnym miałem 8 zł + te 50gr po 3mc dostałem podwyżkę na 8,40 zł +50 gr teraz mam blisko 11 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitka001
Witam, aplikowałam na stanowisko managera. Na spotkaniu poinformowano nas ze będzie to manager na treningu (pół roku) i potem albo zostaniemy swing managerem albo II asystentem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica i czy na tym 6-miesięcznym szkoleniu chodzę w czerwonej koszulce? Zaproszono mnie na dwa dni próbne. Co tam będę robiła przez te dwa dni? Praca będzie w Warszawie, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurekwaw
Witam, aplikowałem na stanowisko managera. Na spotkaniu poinformowano nas ze będzie to manager na treningu (pół roku) i potem albo zostaniemy swing managerem albo II asystentem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica i czy na tym 6-miesięcznym szkoleniu chodzę w czerwonej koszulce? Zaproszono mnie na dwa dni próbne. Co tam będę robił przez te dwa dni? Praca będzie w Warszawie, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WarszawaaA
Mam takie pytanie: Czy praca na 1/4 etatu jest możliwa tylko w weekendy? czy mogę pracować w tyg? Czy taki wymiar pracy na te 1/4 etatu się w ogóle opłaca? Dodam, że studiuję i taki czas pracy najbardziej by mi odp. z góry dziękuję za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość csadcsdcsd
Kitka001 : swing to normalny menadżer prowadzi zmiany 1,2,3 , serwisy czasem ma floor ale zeby prowadzic zmiany dostaniesz segregator SMC i pojedziesz na ''egzamin'' o tej samej nazwie jak go zdasz raczej każdy zdaje jesteś legalnym menadzerem ( bez tego smc tez mozesz prowadzic zmiane ale z bekepem czytaj osoba nadzorująca z SMC ) . A asystent jest to zastępca kierownika ma smc i oprócz tego jest tez drugi''egzamin wiadomo asystent musi byc ogarniety w papierach itd . Tak bedziesz mieć normalnie struj menadzera ale i tak musisz obskoczyc wszystko... czyli serwis , drive i kuchnia a potem te sprawy menadzerskie :) ogolnie to powiem Ci tak dawaj z siebie 120% trzeba to zostań dłużej zadawaj pytania itd będzie to zauważone jak jestes ogarnieta osoba to dasz rade znam przypadek gdzie taka idiotka zostala asystentem ze glowa mala i sie ogarnela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość csadcsdcsd
a co do 1/4 etatu pewnie i możliwa u mnie w restauracji są osoby które robią w w łikend :) a czy się opłaca to zalezy to jest jakies max 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik nocki
Ja jestem pracownikiem nocnej zmiany i jest coraz gorzej,wczesniej bylo nas trzech na nocce teraz wszystko robi jedna osoba razem z menadzerem. Taki wyzysk oferuje pan Bajor w Czestochowie co ma 6 restauracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgbgdbgb
ogolnie na nocce jest przeje.... Ci z dnia myślą ze praktycznie nic nie robimy bo chyba spimy? zawsze jest syf ( tzn sa wyjątki ) i nie ma dnia zeby rano wszystko było okay zawsze do czegos sie przypierdziela w korporacji jeszcze jako tako jest ok... ale słyszalem ze na licencji jest ostro przeje... . Ogolnie śmieszy mnie to jak nie którzy kierownicy chca oszczędzac na czystosci bo inaczej tego nie mozna nazwac a potem jak sa skargi jedna kontrol druga i dostanie po dupie to mu sie piorytety przestawiaja . Moja restauracja jest 2lata juz... i na poczatku było 9 osób na nocce ogolnie robiło się po 3-4 osoby+menadzer do roku byly 2osoby.... a dzis? zostały trzy tylko :) Wiec jak sa tu jacys ludzie ktorzy chca isc do maka to nie idzcie na nocke bo niby 20% ma sie wiecej do godziny ale to ze non stop cos nie tak wkurza... do tego nie czarujmy sie zawsze na poczatek biora o wiele za duzo na nocke ( nie łatwa robota przez pierwsze miesiace ) wyrobic się ze wszystkim grill + frytka ktora się wylacza np o 1 w nocy ( a u nas tak jest ) i oczywiscie ma byc ladnie wszystko doczyszczone bo jak bedzie tluste to bedzie gadanie... juz nie wspomne ze nocka to najwiecej robi charytatywnie po godzinach a szansa na awans... mozesz byc ogarniety ze sprzetu dostaw i wiedziec sporo o typowo menadzerskich sprawach i tak szanse na awans to taka jak wygrac w totka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
@Pracownik nocki Niech zgadnę, jesteś z 6-tki? Ja pracuję na innej restauracji, na zmianie doczyszczającej (20/21-23) jest nas 3-4 i też musimy sporo zrobić, do tego codzienne doczyszczania różnego sprzętu+ dodatkowe bonusy czasami... Łatwo nie jest, Szef (wiemy o kogo chodzi :) ) wyzyskuje nas, to fakt niezaprzeczalny... Osobiście jednak przyznam się, że ostatnio jest coraz... lepiej, zmienił nam się kierownik i z nim można się dogadać zawsze... Najgorzej jest jak wpadnie Prawa Ręka Szefa i zacznie się przyczepiać, aczkolwiek ostatnio była przez kilka dni i nawet się nie piekliła, że tak to określę, była bardzo spokojna. Co do różnic Swing Mgr a Asystent... Mgr mają stawkę godzinową, a As ma stałą (+ i - jednocześnie). As ma też dużo więcej obowiązków, bo jest z reguły kierownikiem szkoleń i ma pare innych zadań, matrixy, projekcje czy inne takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SauronaMiasto26
Tak jeszcze BTW, Szefu ma 5 knajp, a 6 jest w sumie w Cz-wie :) z tego co mi wiadomo, 1,3,4,5,6 są jego, a 2 ciągle w korpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarty
Witam:) czy będzie nowa bonifikarta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×