Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Mateusz z MC
A poważnie to idąc oddać rzeczy powiedz że chcesz pasek, od wypłaty, zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shopppppper
100 zł, 75 zł, roźnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pracowal ktos z Was
w mcdonaldzie w galerii baltyckiej w Gdansku?jaka jest tam atmosfera? Ile tam placa? no i czy jest tam ciezko?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odp do: CO MOŻE BYĆ POWODEM.
Wątpię, że to był shoper. Najprawdopodobniej to poprostu zwykłe wypłacenie urlopu, którego nie wykorzystałaś. Zostało Ci pewnie około dwóch dni urlopu i stąd ta kwota. Jak sobie przeczytasz świadectwo pracy to się przekonasz, albo tak jak wcześniej mówili - obejrzyj pasek z wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy spotkaliście w macu pracownika pracującego w ramach programu "zarób na ferie/wakacje", albo czy sami nim byliście? Jako młodzież są jakoś wykorzystywani albo gorzej traktowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co moze byc powodem
urlop mialam wykorzystany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do lena94: w restauracji w ktorej pracuje przewinelo sie juz wielu mlodocianych i oni maja zdecydowanie łatwiejsze życie niz inni:) Nie wolno na nich krzyknac, trzeba sie obchodzic jak z jajkiem, po za tym pracuja tylko na serwisie wiec krzywda na kuchni im sie nie stanie, ani nie musza sprzatac na sali jadalnej. Zyc nie umierac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz z MC
Czasem jak jest dużo gości, menager może Ci się spytać czy zostaniesz np. pół godziny dłużej lub godzinę. Jak kończysz o 22 a ktoś np nie przyszedł do pracy to Ci się spytają czy zostaniesz do 24, ale zdarza się to rzadko i zawsze jak zostaniesz dłużej jest to wpisywane w grafik, za co Ci oczywiście płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_mlodocianych
Z tego co wiem, to osoba młodociana, nie może pracować pozniej niz do godz 22 i nie wiecej niż 7 godzin w ciagu jednego dnia. Poza tym w mojej restauracji byla taka jedna, co zupelnie sie w roli kasjerki nie sprawdzala i umowy jej nie przedluzono, po czym kazdy odetchnal z ulga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co moze byc powodem
wiecie co, bylam w macu-oddalam swoje rzeczy-te 100zł za duzo okazało się jednak premią za zaliczenie tajemniczego goscia:-) przynajmniej sa uczciwi-zeby nie byli chyba mogliby mi o tym nie powiedziec, sama nie wiem, ale i tak sie ciesze;)chociaz z tym bede dobrze wspominac maca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati_łódź
Co do młodocianych to mogą pracować max 7 godzin dziennie max 40 godzin tygodniowo . Przerwa 30 minutowa w całości płatna . Czas pracy młodocianych : W okresie ferii od 7 do 20 W okresie wakacji od 7 do 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam, że dziennie 7 godz. max. tygodniowo max.35 i dwa dni wolnego(w tym niedziela) czyli właściwe 5 dni pracujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghghghghghg
ile płacą za godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość było 100000000000 razy
generalnie to na początek 8,00 brutto+ 0,50 netto. Inne stawki ma Warszawa, 10-12 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedek
Witam. A jak sytuacja prezentuje sie z Zielonej Górze?? Oprócz tego, że te 8zl brutto i 50gr ekw., jak to wyglada w restauracji przy Wojska Polskiego i Fokus Parku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mustafa89
Pracowałem tam 2 miesiace w 3 poszłem na L4 bo mnie oszukiwali z pieniedzmi zapierniczalem po 170godzin a cały etat to 160 a wkrecali mi ze robilem po 120 wiec dostawałem po 900-1050zł wiec fajnie by było tyle dostac ale faktycznie za 120godzin a nie za 170 robilem wszystko co chcieli latalem na nocki waliłem jak wół i gowno z tego mam . odegrałem sie idac na l4 bo mam wuja lekarza wiec za miesiac siedzenia w chacie dostałem 850zł :) pozdro !!! mc donald NEVER !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mustafa89
jestem z Gniezna miałem 6,20 plus te jebane 50gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaiza
czesc czy jak jestem na L4 mam umowe na 3/4 etatu to mam za to płacone jakos ?? odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaiza
i jak tak to jak to jest liczone godzinowo ile oni sobie zycza czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .brand
Ale marudzicie. McDonalds jest całkiem dobrą pracą dla studenta chcącego sobie zarobić na jakieś tam swoje wydatki ;) u mnie w macu jest bardzo sympatycznie, wszyscy są mili i przyjaźnie nastawieni, jakieś tam poparzenia na rączkach mam, czasem nie wyrabiam jak jest duży ruch, ale nikt na mnie nie krzyczy z tego powodu, tylko pytają czy wszystko w porządku, bo może jestem chora i czy nie chciałbym iść wcześniej do domu z tego tytułu:P więc wiecie... wydaje mi się, że to też zależy od nastawienia, wiadomo nie jest kolorowo, bo stawka nie jest niesamowita, a tyrać trzeba, ale ta praca kształtuje charakter, tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .brand
masz płacone, chyba że jesteś pierwszy miesiąc to nie przysługuje Ci urlop, w sumie l4 jest niezależne od tego na ile etatu masz umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaiza
dzieki a palca mi za ile godzin ?? hym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .brand
chyba tyle, ile masz w grafiku w danych dniach w których Cię nie ma. nie wiem jak jest z tymi, powiedzmy, długoterminowymi l4, ale na logikę, pracując na 3/4 etatu masz 120h wiec mając l4 na miesiąc to za 120h, jak powiedzmy tydzień, a na tydzień wypada średnio 30h [a jak wiemy różnie to bywa z tymi godzinami w mcd;)] no to za 30h dostaniesz wypłatę chociaż ich nie przepracujesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pop_rock_star
jak wpisać w cv, że pracowało się w mcd? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaiza
aha no to spoko bo w sumie mnie nie było 5 dni plus weekend i tak sie zastanawiałam a to oni płaca czy zus ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do 30 dnia L4 płaci zatrudniajaca cie firma... potem przejmuje placenie ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz z MC
Jak jesteś na L4 cały miesiąc to na grafiku możesz sprawdzić ile to godzin, w każdym miesiącu inaczej godzinowo to wygląda, na 1/4 to około 40h, na 1/2 około 80h, i na 3/4 to jakieś 120h. Płacą Ci 80% twojej stawki z umowy, chyba że wypadek był przy pracy (i jest on potwierdzony) to płacą 100%. Po miesiącu płacenia przejmuje to ZUS i najczęściej jest sięwysyłanym na komisję, jeżeli komisja stwierdzi że L4 było nie słuszne to pieniądze musisz zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1986k-ce
Ja sobie tak myślę, skoro tak wiele osób narzeka na MCDONALD'S, to dlaczego nikt ich nie podaje do inspekcji pracy? Przecież w Polsce obowiązuje stawka minimalna, poza tym przepisy określają jeszcze ilośc godzin, które należy przepracować np. na całym etacie. Dziwne to dla mnie takie narzekania i marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzuza
Otóż, mam 16 lat, w tym roku w ferie wybieram się do pracy do mc donalda. Za 2 tyg. 7 h dziennie dostanę ok. 500 zł. Bardzo chciałabym pracować, bo bardzo potrzebuję kasy. Jutro mam spotkanie i będę tam coś wypełniać...wiecie może na jakiej podstawie oni wybierają tych ludzi w moim wieku? Czy sądzicie, że mi się to opłaca? Stanie na kasie, wycieranie tacek itp. wydaję mi się nie takim złym zadaniem (w kuchni to pewnie dopiero masakra), ale zastanawiam się czy dam sobie radę z tą kasą... jestem słaba z matmy, co prawda, takie podstawowe dodawanie i odejmowanie to banał, ale w pośpiechu zawsze coś możne się pomylić, tym bardziej, że to ferie i pewnie zawita sporo ludzi. No i te cheseburgery, znam się trochę bo często tam jadam, ale ogólnie chciałam wiedzieć jak to jest z tą kasą :D z góry dzięki za odpowiedzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×