Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Browar
chcesz byc dupczony przez korporacje, zapierdzielac za grosze jak wół, traktowany jak popychle? = macdonald czeka pracowanie tutaj to jedynie ostateczność dla zdesperowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojaaaa
Jak wygląda szkolenie bhp itp. w Macu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwyypllaaata
Którego dnia miesiąca jest wypłata w macu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłecznik
Wypłata jest zawsze w okolicach 8-mego +/- 1 dzień. Oczywiście w korporacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrasmcd pracownimk 5lat
ŻYGAC MI SIE CHCE TA PRACĄ ALE ZNALAZŁEM LEPSZA I SOCJAL 12 I BONY I WYCIECZKI W MACU TEGO NIE MA PRACOWNICY SA TRAKTOWANI JAK ROBOCIKI KTÓRZY WYKONUJA SMIESZNE ZADANIA NP STANDARDY WYŁUZDANE JEDNA WIELKA SCIEMA TYLKO GNEŁBIA ZWYKŁYCH PRACOWNIKÓW ZEBY WICISNAC Z ICH JAK CYTRYNY A PRZYJDA NASEPNI TA FIRMA NIE POTRAFI DOCENIAC LUDZI (PRACOWNKIKOW) JESTES DLA NICH ZWYKLYM TZW PSEM NA ŁANCUCHU I JESZCZE BRAKUJE ZEBY PRZERW NIE BYŁO EKIPA JA EKIPA SPOKO BO STUDENCI ALE CO ZTEGO JAK BRAKUJE UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO SOCJALU LEPSZYCH ZAROBKOW DOINANSOWNAIA OD FIRMY WŁASNIE TEGO BRAKUJE PAKIETY MEDYCZNE OBÓZ PRACY TYLKO TA MARNA PRZERWA 30 MINUTOWA OSTANIO ODEBRAŁEM WYPŁATE 155H/1035ZŁ CO TO ZA ZAROBEK PRAKTYCZNIE ZADEN OPLATY ID ZOSTAJE 350ZŁ DO KONCA MIESIAC I WYZYJ PRACA JEST DOBRA DLA STUDENTA KTORY JEST NA GARNUSZKU RODZICÓW A CI CO MAJA RODZINY TO NIECH ZATRUDNIA SIE NA POL ROKU I MIEDZY CZASIE SZUKAJA CO IN NEGO BO TA WYPALATA TO JEST O DUPE ROZJEBAC ALE ZWALNIAM SIEZ TEGO BAGNA IDE NA DORADCE ANDLOWEGO 2200NETTO I TAKSOWKA OD NOWEGO ROKU I WRESCIE OZYJE MAM NA DZIEJE ZE PRACOWNICY MCD TEZ ZNAJDZEICIE COS LEPSZEGO ZYCZE WAM BO TA FIRMA NIE JEST DOBRZE NASTAWIONA TYLKO KASA KSA KASA A PRACOWNIK DO CIEC JEDEN A MY JESTESMY GOWNA SILA NAPEDOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracując na pełny etat 8 godzin dziennie ile dostaję na miesiąc na rękę? Proszę o przykład. Jaymee 19L mógłbyś odezwać się do mnie? iness123@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalenstwoB)
W korporacji około 1100 zł. Zależy ile miesiąc ma godzin, no i ile godzin w danym miesiącu straciłaś zwalniajac sie do domu, czy też spóźniając sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli pracuję 12 godzin 5 dni w tygodniu co daje łączną sumę w miesiącu 240 godzin i 8,50 godz zarabiam 2040zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroopp
nie licz na taką ilość godzin bo nadgodziny występują niezwykle rzadko, a w takiej ilości raczej bym się ich nigdy nie spodziewała. Przy całym etacie maksymalna ilość godzin liczona jest 8 godzin x ilość dni roboczych w danym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam mam pytanie
dzieki za odpowiedzi, niedawno pytalam sie jak wyglada praca w macu no i teraz wiem, pierwszego dnia praktycznie nic nie robilam tylko podpisywalam chyba z milion papierow, ale i tak mialam zaplacone za 6godzin pracy, za to drugiego dnia..poszlam od razu na kase, nigdy nie mialam stycznosci z kasa, a tu od razu na kase, na poczatku mylilo mi sie strasznie,ale drugiego dnia bylo juz lepiej-nie prosilam do pomocy tak czesto jak pierwszego dnia;)za to juz trzeciego juz calkiem dobrze-tylko mialam manko 60groszy;( tak wiec jeszcze troche i calkiem sie wprawie, praca nie nalezy do najlzejszych bo caly czas trzeba byc w ruchu i na nogach, ale kazdy kto chce pracowac da sobie rade, wazna jest rowniez atmosfera-jezeli ludzie pracujacy w macu-np menedzarowie sa sympatyczni to juz wcale jest ok-przynajmniej u mnie tak jest;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze co to sa te
kosy i czy mozna pracowac w mconaldzie tylko na jednym stanowisku np na kasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkki022222
KOS- karta obserwacji stanowiska. Raz na jakiś czas menadzer albo instruktor robi tobie "sprawdzianik" ze standardow z danego stanowiska, nie zawsze są obiektywne, czesto zalezy to od tego czy jestes lubiany/a przez dana osobe. W Mc samemu nie wybiera sie stanowiska. Zazwyczaj zaczyna się od kuchni, strona czerwona, frytka, strona biała, w miedzy czasie lobby, serwis, drive to juz asy serwisowe. Co nie znaczy, ze za kazdym razem bedziesz gdzies indziej pracowal/a , bo jesli sprawdzisz się na danym stanowisku, menadzer bedzie kojarzyl przykladowo serwis z twoją osobą, zazwyczaj będziesz tam pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostałam pracę w macu
na okres próbny-dokładniej mówiąć na miesiąc, bardzo mi zależy na pracy, więc chciałabym, aby mi przedłużyli, co mam robić, żeby tak się stało?jeżeli menedzarowie beda widziec, ze sie staram to mi przedluza? mial moze ktos tak, ze ktos dostal prace w macu na okres probny i mu nie przedluzyli?jezeli tak to z jakiego powodu>pozdr:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsfdsf
W moim maku nie jedna osoba została wyrzucona po okresie próbnym. Jeżeli menadżerowie widzą, że słabo sobie radzisz na stanowisku, a z każdym kolejnym nowym miejscem pracy nie idzie ci lepiej, umowa nie zostaje przedłużona. No bo co to za pracownik, który jest zbędny dla kierownika zmiany, bo ten nie wie co z Tobą zrobić. No chyba, że satysfakcjonuje Ciebie ciągła praca na lobby, ale są i tacy, którzy nie potrafią nawet sali utrzymać w czystości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp do dostałam pracę w macu
Nie zwolnią Cię, chyba że naprawdę, będziesz przeszkadzać i nic nie robić. Nie opłaca się zatrudniać pracownika na 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostałam pracę w macu
dzięki, zgadza się z tą ostatnią odpowiedzią-pytałam się pracowników, którzy już jakiś czas tam pracują no i kazdy na poczatku byl przyjety na miesiac proby i jeszcze nie bylo, zeby komus nie przedluzyli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam serdecznie
dostałam pracę w macu i ku mojemu zdziwieniu postawili mnie od razu na kasę, myli mi się jeszcze to wszystko, sprawdźcie mnie czy dobrze zapamiętałam: kolejność zamówień: najpierw napoje zimne, pozniej gorace, pozniej kanapki np big mac, pozniej np hamburger, lody a na koncu frytki tak? do kazdych frytek dajemy po jednym keczupie kurczak McNuggets do 6szt dajemy 1 sos, do 9szt 2sosy a do 20szt 3 sosy, sosy do wyboru to musztardowy, slodko-kwasny i barbecue jeszcze nie odrozniam zestawow zwyklych od powiekszonych, np ktos zamawia powiekszony zestaw big maca: no to daje np duza cole, duze frytki i bigmaca do tego, a zwykly to srednia np cola, srednie frytki i big mac tak? zestaw happy meal: daje sie tu zawsze jablko, zabawke, male frytki, cheesburger jak ktos wybral i maly napoj i to wszystko pakuje sie w te pudeleczko ilosc serwetek: do kazdego produktu daje sie jedna serwetke lodeczki do nich zawsze daje sie sos smietankowy cappuccino-na wierzch daje sie posypke do kazdej kawy daje sie mieszadelko i cukier, a jaki to sie pyta klienta, do malej kawy jeden cukier, do duzej dwa tak? za kazdy dodatkowy sos, keczup lub polewe placi sie 1zl salatki: do duzej salatki ile daje sosow?bo do malej jeden tak? do ktorej salatki daje sie te grzanki? chcken wing nie bardzo wiem ile jest tam sztuk i czy do tego daje sie sos cos jeszcze bylo o temperaturach przy tych wszystkich stanowiskach tam gdzie lody to iles stopni, tam gdzie kawa to iles-nie pamietam tego :-( no i bylo cos jeszcze o tajemniczym gosciu o co dokladnie z nim chodzi? jezeli ktos moglby mi odpowiedziec i mnie poprawic bylabym bardzo wdzieczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @stecjalista- Maciej ;]
"kolejność zamówień: najpierw napoje zimne, pozniej gorace, pozniej kanapki np big mac, pozniej np hamburger, lody a na koncu frytki tak?" Kolejność jakaś jest podana standardowa, ale tak naprawdę sama zobaczysz co jak podać, wiadomo że nie podasz frytek jak nie masz lodów (bo będzie zimne). Ja nie znam na pamięć standardowej kolejności, ale na początku jest jeszcze jugurt, sałatki, a po tych napojach produkty z czerwonej (bigmac, cheasburger, hamburger, the m, wiemac, royal) potem bop (mcchicken, pikantny) "zestaw big maca: no to daje np duza cole, duze frytki i bigmaca do tego, a zwykly to srednia np cola, srednie frytki i big mac tak?" Tak, pamiętaj że w zestawie zwykłym i powiększonym sałatka jest ta sama. Oczywiście sałatkę można zamiast frytek zabrać. "do kazdej kawy daje sie mieszadelko i cukier, a jaki to sie pyta klienta, do malej kawy jeden cukier, do duzej dwa tak?" O cukier pytasz czy podać, a jak ci się nie chce to wydaje mi się że powinnaś dwa cukry dać do małej i 4 do dużej kawy (rzadko kto potrzebuje więcej). "za kazdy dodatkowy sos, keczup lub polewe placi sie 1zl" Teoretycznie tak. " salatki: do duzej salatki ile daje sosow?bo do malej jeden tak? do ktorej salatki daje sie te grzanki?" Mała- jeden Premium i Grilowany- to grzanki i dwa sosy "chcken wing nie bardzo wiem ile jest tam sztuk i czy do tego daje sie sos" Pakowane po 3, 5 , 8 co zresztą jest na kasie napisane ;p Nie dajesz żadnego sosu, tak jak pisze na bilbordzie, trzeba dopłacić. "cos jeszcze bylo o temperaturach przy tych wszystkich stanowiskach tam gdzie lody to iles stopni, tam gdzie kawa to iles-nie pamietam tego " A po co Ci to? "gosciu o co dokladnie z nim chodzi? jezeli ktos moglby mi odpowiedziec i mnie poprawic bylabym bardzo wdzieczna" Jest to tzn szoper, który pojawia się standardowo raz w miesiącu na drive i w restauracji- ocenia porządek, czy dostał wszystko (serwertki, paragon), czas i wysyła raport do restauracji. Za zaliczonego szopera w niektórych mcdonaldach można dostać premię (od 50zł do 150 złotych). Szoper najczęściej nigdy nie pracował w mcdonald, dostaje jakieś pieniądze+ kilometrówkę+ siano na jedzenie. Najczęsciej zamawia: mały napój, małe frytki, i cheasburgera/ pikantnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę to :
Cokolwiek by nie powiedzieć jest to G-ówniane Ż_arcie. Ale jakie społeczeństwo , takie jedzenie. Smutne , ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @specjalista- Maciej ;]
Ale tylko tam? Oczywiście nie można jeść często bo wiadomo co będzie, czasem można, i nawet dobre jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @specjalista- Maciej ;]
Idż się popytaj, najlepiej pracowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam dosc
poszukam sobie innej pracy, caly czas stoje na kasie a o pomylke nietrudno, a jak sie czlowiek pomyli to musi zwracac no i ostatnio pomylilem sie 150zl i musialem zwrocic!a mozna dziennie tylko 0,50gr no smiech na sali-przy dziennym utargu 6-7 tys z mojej kasy tylko 0,50 gr! czlowiek nawet nie wie kiedy sie pomyli jak robi to szybko i full ludzi, tylko zeby szybciej bo zaraz kolejka sie wydluza dlatego szukam sobie innej pracy-jezeli nie musicie nie idzcie do macdonalda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @specjalista- Maciej ;]
Co ty za głupoty piszesz? 50 groszy może Ci brakować przy każdym rozliczeniu kasetki, a poza tym, jak nawet Ci 10 złotych brakuje to zawsze może być w rozminie za dużo, ktoś może mieć na plusie i jeżeli menager spoko to manka nie będzie. Sory, ale jak ty się mylisz o 150złotych przy wydawaniu to może poprostu nie masz predyspozycji do liczenia pieniędzy i powinieneś zabrać łopatę i kopać rowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam dosc
nie pomylilem sie jednorazowo 150zl tylko w sumie ile czasu tam pracuje, a rozliczenia sa dwa razy dziennie-raz jak wychodzisz na przerwe- drugi raz jak wychodzisz do domu, a po drugie pracuje-od poniedzialku do piatku po 8h dziennie i co drugi weekend rowniez po 8h i to w sumie wychodzi wiecej niz 160h a jestem zatrudniony na 3/4 etatu bo wtedy mcdonald mniejsze skladki placi-kolejne oszczedzanie na pracowniku ( a matme zawsze lubilem i mialem 5;) wiec sam nie rozumiem skad te pomylki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam serdecznie
specjalista Maciej-dziekuje bardzo za odpowiedzi:-) praca ogolnie moze byc-ale i tak traktuje ja jako tymczasowa-cale zycie w mcdonaldzie pracowac nie zamierzam;) fakt harowka nawet jest, bo to czlowiek caly czas w ruchu i na nogach jest no ale idzie sie przyzwyczaic. fakt trzeba bardzo uwazac-aby na kasie sie nie pomylic-do tej pory pomylilam sie 60groszy, trzeba byc bardzo uwaznym, a Ty jestes menadzerem w macu czy instruktorem czy jak?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam serdecznie
specjalista Maciej-dziekuje bardzo za odpowiedzi:-) praca ogolnie moze byc-ale i tak traktuje ja jako tymczasowa-cale zycie w mcdonaldzie pracowac nie zamierzam;) fakt harowka nawet jest, bo to czlowiek caly czas w ruchu i na nogach jest no ale idzie sie przyzwyczaic. fakt trzeba bardzo uwazac-aby na kasie sie nie pomylic-do tej pory pomylilam sie 60groszy, trzeba byc bardzo uwaznym, a Ty jestes menadzerem w macu czy instruktorem czy jak?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @specjalista- Maciej ;]
"nie pomylilem sie jednorazowo 150zl tylko w sumie ile czasu tam pracuje, a rozliczenia sa dwa razy dziennie-raz jak wychodzisz na przerwe- drugi raz jak wychodzisz do domu, a po drugie pracuje-od poniedzialku do piatku po 8h dziennie i co drugi weekend rowniez po 8h i to w sumie wychodzi wiecej niz 160h a jestem zatrudniony na 3/4 etatu bo wtedy mcdonald mniejsze skladki placi-kolejne oszczedzanie na pracowniku ( a matme zawsze lubilem i mialem 5 wiec sam nie rozumiem skad te pomylki)" To nie wiem w jakim Macu ty tak masz, no chyba że masz mało pieniędzy w kasetce. O ile dobrze pamiętam, jeżeli w kasetce masz coś koło 1100złotych powinieneś być rozliczony (na drive jest to więcej- coś koło 1300 złotych). Oczywiście menager może wyjąć część gotówki, ale nie robi tego często bo mu to nie na rękę, po pierwsze musi kopertę przygotować (żeby ochrona przyjechała i do banku zabrała), a po drugie musi ileś tam slipów mieć wydrukowanych w ciągu dnia. "jestem zatrudniony na 3/4 etatu bo wtedy mcdonald mniejsze skladki placi-kolejne oszczedzanie na pracowniku" To zmień na cały etat, jak ci się nie podoba, mcdonakld ma ustalone ile może godzin może pracować osoba zatrudniona na 3/4 etatu i nie sądzę żebyś to przekraczał, bo by Ci płacili nadgodziny. "a Ty jestes menadzerem w macu czy instruktorem czy jak?" Jestem kim jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie tez takk jest
ze rozliczenia sa 2razy dziennie a co jakis czas manager wyjmuje z mojej kasetki po 800zl,u mnie w macu nikt nie ma zatrudnienia na caly etat, a czesto robi sie wiecej niz 160h i tez jestem zatrudniona na 3/4 etatu a w ubieglym miesiacu przepracowalam 165h. U mnie placa za godzine-na reke za godzine wychodzi 6,68zł-tylko pozniej kwestia urlopu-na 3/4 etatu jest mniej dni wolnych niz na calym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×