Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość pati90
A ja znów powróciłam do mojego maka i muszę przyznać że stęskniłam sie za niektórymi ludźmi :) zatrudniłam sie tylko na miesiąc, ale muszę powiedzieć że przez jeden miesiąc pracy w głupim macu (ale nie w polsce) zarobię więcej niż przez 10 miesięcy w szkole na pół etatu! to jest straszne poprostu ale taka polska rzeczywistość i absurd :( Nienawidzę być na grillu, ale uwielbiam mój bob, gdzie ten cały pospiech i wyścig z czasem jak szybko zawinę tortillę albo nałoże 20 nuggetsów ma w sobie to coś ;p Pracę w macu trzeba traktować z dystansem, bo poco się stresować. Grunt to dobra ekipa i w miarę przyzwoici szefowie zmiany :) ja trafiłam na super ekipę i ciekawych ludzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Praca w Mc Donalds jak tam
Jaka jest praca w Mc Donaldzie? Szukam już dłuższy czas i chyba zaniosę cv do Mc Donalda. Co prawda tu gdzie akurat poszukują,jest straszny ruch(jest on w galerii). Ile płacą na start netto? Jaką dają umowę? Jak z godzinami,dniami pracy? Czy grafik faktycznie jest elastyczny i można go sobie ułożyć? Trzeba mieć książeczkę,czy można wyrobić w trakcie? Za inne dodatkowe inf też będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca w Mc Donalds jak tam : Praca jak każda inna tego typu zajdź zobacz sama jednemu jest to obóz pracy innemu jest ok :) To zależy gdzie np w WWA jest więcej . Poza WWA jest 9,60 za godzinę pracybrutto ( jeśli są godziny nocne + 20 % ) dodatek na pranie,buty ( ok 80 zł na rękę przy całym etacie ) , Umowa jest normalna czyli McDonald's opłaca Ci składki wszystkie :) . Co do godzin to jeśli chcesz 1/4 lub 1/2 etatu to może być elastyczny ale 3/4 lub cały to śrenio jest on elastyczny musisz wyrobić swoje godziny ( są odpoczynki bla bla ) . Książeczkę lepiej mieć ale jeśli nie masz to nie problem wszystko zależy od kierownika czy chce kogoś od zaraz czy za jakiś czas ( póki nie wyrobisz nie możesz pracować ) jak coś chcesz wiedzieć więcje pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z "obeznanym makowcem " nie wiem jakie bzdury wypicujecie zarobek w mc za 1h wynosi 9,60 na cały etat zarobek wynosi 1600 brutto wiadomo + premie , wiadomo że w weekendy też trzeba pracować za to macie te premie a dodatek nocny jak przedmówca wspomniał wynosi 20% , ubezpieczenie jest , wszystko jest , karty zniżek dla pracowników co wy byście jeszcze chcieli chyba najlepiej siedzieć na d****h i zarabiać po 10 tyś zł na miech .... " !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1600 brutto ? Zycie za 1200 zl/1500 zł manager to jakiś zart. Naprawde aż tak mało od siebie wymagacie? Nie mowie, ze chce żyć w mega luksusach ale na jakims normalnym poziomie zycia, bez martwienia sie o pieniadze na glupie rachunki czy zakupy, nie wspominajac o wakacjach czy innych przyjemnosciach. Zycie to nie ciagle zamartwianie sie, ale czerpanie z niego jak najwiecej. A za 1500 zł to za wiele nie naczerpiesz, chyba, ze samych zmartwien. Znizki pracownikom? 80 groszy na shake'u, 1,10 zł na frytkach, fakt- 3,10 zł na McWrap, szacun firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek S
Znacie jakiś sposób jak dobrze zrobić blachy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumburak23
Fakt taka potężna korporacja, a tak nędzne zarobki, mało tego za każdą złotówkę zatyrają Ciebie na śmierć, a te zniżki, przestańcie śmiech na sali, nie dość, że nędzna wypłata to jeszcze będę przepłacał w maku, wolę sobie sam zrobić kanapki, które będą 90 % tańsze niż te hamburgery po zniżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie podawane stawki są tymi które są na start kto ktoś pracuje dłużej w maku to DOSKONALE wie że z czasem stawki są zróżnicowane zależnie od tego jak kto pracuje więc już nie srajcie się że jest wykorzystywanie że źle że wypłata to śmiech na sali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agness30s
Poczytałam troszkę i mam pytanie, do bardziej obeznanych. W naszym mieście będą otwierali mc, złożyłam cv, bo z pracą tu kiepsko. W ofercie info, że płacą 9,50 na rękę +0,50 na pranie. Troszkę mi się to nie zgadza z tym co tu przeczytałam ale ok. Mam pytanie czy ktoś wie jak wygląda taka rekrutacja do nowo otwieranego lokalu? Dostałam zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, ale podejrzewam, że to takie wstępne. Proszę o podpowiedź. Aha, nie piszcie że żałosna pensja i zap...ol. Pracy się nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lóksósowa córva
ja jórz wyslalam i nic, ile bendem czekać / mam ci wi i listy referencyjne, bardzo mi zależy na tej robocie bo mam dość starej jestem na ólicy od 12 roku rzycia i nie ómiem se znaleśc nic innego, jak Tósk tak będzie dalej żadził to z torbami hyba se pujde, proszę o odpowiedć bo nie będę dórzej czekała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowootwarty
Witam! Sprawa jest dość nieprzyjemna aczkolwiek chyba powszechna w McD. W mojej restauracji zachowanie kierownika jest nie do przyjęcia, jednym słowem stosowany jest mobbing w postaci wyzywania pracowników przy gościach, wieczne czepianie się bo ma akurat zły humor, doprowadzanie zwłaszcza dziewcząt do płaczu i rozstroju nerwowego, gdzie się zwrócić o pomoc, czy rozmowa z operacyjnym coś da, czy to już za mocne plecy? Czy pozostaje tylko zwolnienie się z pracy i ewentualnie założenie sprawy kierownikowi w sądzie o stosowanie mobbingu, bo tego tak zostawić nie można. Tylko nie piszcie, żeby się zwolnić i sprawę zostawić ot tak sobie, bo ja nie podaruję upadlania przed ludźmi, trzeba z tym skończyć raz na zawsze, bo tacy ludzie czują się bezkarnie i umacniają się w przekonaniu, że są nietykalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agness30s : Jak wygląda rekrutacja przychodzi ze 200 osób jest 4-5 osób z McDonald's podchodzi się do wolnego stolika i rozmawia pytania są różne : czemu McDonald's , czy się uczysz? jeśli nie czy masz zamiar , co robiłaś ostatnie miesiące czy siedziałąś na tyłku czy coś robiłaś ( kursy itd ) . Ogólnie bądź otwarta mów że pracy się nie boisz i najlepiej przyjdź wcześniej Ci na samym końcu raczej nie dostają pracy :) Nowootwarty : coś nie chce mi się wierzyć że kierownik był by aż tak głupi żeby przy Gościach wyzywać Was ;> . Ale ok co do Twojego pytania co można zrobić to zależy jeśli kierownik dobrze żyje z operacyjnym może to mu się rozejść po kościach ( kolesiostwo ) temu też ja bym kontaktował się z Biurem poproście o Rap Sesje najlepiej indywidualną ( w grupie raczej nikt nie powie nic złego bo wyda się kto co mówił i później możecie mieć nie miło ) . Tylko rzecz jasna liczą się konkrety jak powiecie bo kierownik jest zły ( to to nie jest argument ) . Pogadaj z innymi pracownikami zorganizujcie się niech każdy spisze sobie na kartce wszystko żeby później nie zapomnieć już na rapsesji . Już było kilka przypadków w Polsce że kierownik się pożegnał ze swoim stanowiskiem w trybie natychmiastowym ( tego samego dnia co rapcjesja ) . Więc nie dajcie się zastraszać przez pseudoKierowników . Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowootwarty
No niestety, kierownik a własciwie kierowniczka nie ma żadnych hamulców, dziwię się bo nie tak powinna zachowywać się osoba na stanowisku, jak pracownicy mają do niej nabrać szacunku. Sporo osób zwalnia się bo nie są w stanie znieść takiego traktowania i wcale się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
^^ tak jak pisałem napisz e-mail nawet anonimowo że pracownicy danej restauracji proszą o zorganizowanie Rap Sesji mogą na nią też przyjść byli pracownicy jesli będą chcieli powiedzieć z jakiego powodu odeszli :) McDonald's nie na rękę mieć idiotkę kierowniczkę która psuje im ''dobre imię '' a płakać za nią nie będą bardzo bo ogarniętych ludzi z chęcią bycia kierownikiem sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowootwarty
Ok, dzięki za radę, chyba będzie trzeba tak zrobić, no chyba, że nagle się zmieni choć w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fast Dial
@Obeznany- już nie pracuje w maku. Znalazłem coś lepszego. Mak był nawet okej, ale to praca bez perspektyw, bo co z tego że jutro będę asystentem, za tydzień kierownikiem. A po np kilkulatach pracy restauracja pójdzie w licencję i albo będę zamiatał podłogi albo się zwolnię. A wtedy może być za późno na szukanie nowej pracy, w sensie doświadczenie tylko w mcd. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NnewW
Praca w Macu jako tymczasowa jest dobra, tylko jak się trafi na fajny zespół. Odpowiadały mi tzw. elastyczne godziny pracy i grafiki układane z tygodnia na tydzień, lecz niestety od września będziemy mieć grafiki ustalane na miesiąc do przodu bo tak nakazuje prawo. Mianowicie wchodzi w życie ustawa z dnia 12 lipca13r. (Dz.U. 2013 poz. 896) dot kodeksu pracy. Połowie załogi się to nie podoba bo plany zmieniają się ludziom z dnia na dzień i ciężko sobie ustalić co będzięmy robić za miesiąc. Czy w waszych "resturacjach" też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"grafiki ustalane na miesiąc do przodu bo tak nakazuje prawo." skoro nakazuje prawo, to chyba nie tylko u Ciebie, a we wszystkich 'restauracjach' :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MakPodlasie
no fakt grafik na cały miesiąc to problem weźmy tu np. osoba mająca cały etat idzie na zwolnienie i cały grafik się sypie. U mnie w restauracji menadżerowie tylko mieli ustalany na cały miesiąc i jest ich ok. 15 i tak grafik zmieniał się przynajmniej 2 razy a jak pracowników zwykłych jest ponad 30 to i tak myślę że co tydzień będzie się zmieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fast Dial : szkoda wpadaj czasem tutaj . Powodzenia w nowej pracy . MakPodlasie : to jest fakt w maku ciężko będzie z grafikiem miesięcznym ogarnąć wystarczająca liczbę ludzi u nas takowy grafik był dla menadżerów i zmiany nocnej . Ale z drugiej strony to też pokazuje że w maku słabo funkcjonuje szkolenie pracowników mówię tu o wyszkoleniu jak największej ilości pracowników do stanowisk tak aby sam sobie poradził bo przeważnie jest tak że grupka osób kwitnie na serwisie tylko , kuchnie przeważnie ma instruktor itd . 15 menadżerów macie ? :D sporo przeważnie do 12 w większych makach . Sumując WSPÓŁCZUJE WSZYSTKIM PERSONALNYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencjamakowska
u mnie 14 mgr + kierownik+ asystent Pracuje tu od 5 miesięcy, wcześniej pracowałem jako mgr w innym mieście. ciezko porownywac tego maka do poprzedniego, tam zeby byc mgr trzeba popracowac przynajmniej 1 rok (ale to i tak malo), a tu oprocz kierownika i asystenta i jednogo mgr to nie ma menagera ktory przepracowal wiecej niz jeden rok w maku.. osoby ktore pamietaja przejscie z korporacji na licencje to jakies naciagane 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencjamakowska
dodam ze po miesiacu dostalem awans na mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w starej budzie musisz starac się na ten 'awans' 4/5 lat jak dobrze pójdzie :D warto, warto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o grafiki miesięczne, to w moim McDonald's takowe grafiki mają managerowie oraz instruktorzy. Jestem bardzo ciekawy, jak to się potoczy, jeśli chodzi o załogę - grafik miesięczny ? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... a sam grafiki układam :P Restauracja, w której pracuje jest na licencji, blisko 1,5 roku, a awans z czerwonego na instruktora dostałem po 6 miesiącach pracy, a na managera po kolejnych 6-ciu. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potrzeby są coraz wyższe. Niestety płace nie rosną tak szybko jak koszty życia. Praca na etacie dziś nie wystarczy. Poczytałam nt przychodu pasywnego i obecnie buduje biznes w marketingu sieciowym. Wg mnie będzie to motor napędowy gospodarki za kilka lat. Założyłam stronę internetową www.pieknoiuroda-fm.pl Ciągłe informacje o emeryturach nie są optymistyczne. Jeżeli ktoś chce się przyłączyć to zapraszam. Wszystko wytłumaczę - nie jest to trudne a biznes można zostawić dziecku w spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popróbnym
Cześć! Czy po okresie próbnym podnoszą stawkę godzinową czy raczej nie i jedzie się na 9,60 dopóki, dopóty minimalna znowu nie wzrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
licencjamakowska : to chyba normalne że w restauracji już funkcjonującej od kilku lat jest trudniej dostać awans niż w tej która jest na rozruchu . Czyli 80% załogi zwolnili ?? . Czegoś nie czaje piszesz że byłeś menadżerem w innym maku przeniosłeś się i po miesiącu dostałeś awans ? . gość : ależ Wy farmazony piszecie nie ma zasady co do dawania awansu w budzie która jest już od kilku lat jest już raczej sztywna załoga wiadomo czasem ktoś znajdzie coś innego albo się przeniesie i wskakuje ktoś inny z reguły awansuje się ''starych'' pracowników chyba że żaden się nie nadaje więc patrzą na kogoś kto jest ogarnięty . I się tak nie podniecajcie w ile to miesięcy awans kto dostał bo znam przypadku gdzie po 2 miesiącach dostawali menadżera w NOWYCH makach bo w tych najłatwiej wystarczy trochę spiąć poślady . Popróbnym : trudno powiedzieć to zależy od kierownika mój pierwszy kierownik dał podwyżkę przed końcem umowy próbnej a ten obecny np nie daje podwyżek po okresie próbnym . A co do czekania aż podniesie się minimalna stawka powiem Ci tak jak się starasz to nie musisz czekać aż sie podniesie stawka po jakimś czasie stawki są zróżnicowane możesz w ciągu roku mieć nawet kilka podwyżek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30-50 groszy, mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złóż swój interes i dawaj ludziom podwyżki na poziomie 2-3 zł rocznie wszystkim czyli ok 50 pracownikom . W maku są spore utargi ale pamiętaj że pierwsze kilka lat spłacana jest całkowita budowa maka ( a postawienie wolnostojcego maka parterowego i wyposażenie to ok 4 mln zł ) , serwis sprzętu jest strasznie drogi szczególnie dla maków spoza WWA . A tak wogole nie wszystkim się daje podwyżki jak ktoś chce podwyżki za to że przychodzi do pracy to dziwne podejście trzeba trochę ruszyć pośladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×