Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

GOSC: no tak teoretycznie ale praktycznie do wielka kupa bo co wpada operacyjny lub ktoś z biura i widzi że kasę rozmienia pracownik... poza tym np przy abeerze sprawdzają nawet kamery ( bo wiadomo jak się robi kiedy brak czasu ) . Od 1 stycznia wszędzie ma być aktywny kierownik . ## LUBIĘSWOJĄPRACE : ja wszystko wiem... tylko zastanawia mnie jedno kto na to wpadł ?? to jakaś kwadratowa logika przy małym ruchu okay... ale jak wpadnie 2 wycieczki i jest ogolnie sporo ludzi to robi się zamieszanie ( bo ludzie przyzwyczaili się już co platformy ) . Bardziej mi chodzi o to że z aktywnego KS jest weryfikacja ( ileś tam czasu od SIO ) i jak ktoś nie oswoi sobie tego to będzie ktoś miał lipę kiedy padnie na tą weryfikacje .Szkoda że wraz z ich pomysłami nie idzie logika żeby więcej ludzi było . A z tego co wiem obecnie biuro będzie mieć bzika na aktywnego KS...BIC się znudził już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pracownik musi to sobie rozmieni. Mam czekać, ja i gość, chodzić dookoła kasetki zanim menadżer zrobi rozmianę? To już wolę zapytać się drugiego okna co ma dobrego w kasetce. Może u was tak nie ma, ale u nas to często można sobie szastać rozmianą na prawo i lewo. Rozmieniają, ale coraz częściej trzeba sobie radzić samemu. Obeznany, a na co oni nie wpadli? Celują pewnie w coś typu... Nie wiem... Pizzy hut...? Nie wiem jak tam jest, bo nie byłam od nastu lat, ale niby że są tam poczekalnie itd. To niech se wyznaczą stanowisko, albo zatrudnią kelnera, hostessy, a nie... 2 na kuchni, 2 na serwisie, 1 na dt i mam na myśli oblężenie restauracji... To wszystko jest takie udawane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bopowiec jaw
co do skarg i pochwał ja nie pracuje zbyt długo ale w tym czasie wiem ze u nas manadzerwie i nawet kierowniczka kilka pochwal sami na siebie napisali do biura (w krew rumie wszystko slychac-oni nie wiedza o tym?)ze jaka ta obsluga super i każdy krotko czeka i jacy jesteśmy wspaniali.i dobrze bo jak klienc***isza same skargi to trzeba się pochwalić.my od miesiąca mamy made for you .jestem z j..ale lepiej nie napisze skad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre :D. I co, ci menadżerowie myślą, że co dostaną za taką pochwałę od warszawki czy kierownika? Że wawa nie domyśla się, że to pic? Poza tym jaki normalny gość siada przy kompie i pisze jak to wspaniale wręczono mu torbę zgiętą idealnie na dwa, w idealnym tet, z uśmiechem na ustach :D. Skargi to jeszcze, ale pochwały? Dajcie spokój. I tak szydło z worka wyjdzie czy faktycznie jest tak "super".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikołaj82
A ja życzę wszystkim pracownikom maka Wesołych Świąt zwłaszcza tym, którzy muszą pracować w te szczególne dni kiedy inni świętują, szkoda, że McDonald's nie umie uszanować nawet takich świąt i ludzi, bo najważniejsza kasa albo nie wiem co. Co nie którzy powinni obejrzeć sobie Opowieść Wigilijną, daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne też oprócz kasy jest mydlenie oczu. Bo ty "my jesteśmy dla gości". :) Było mi dane dzisiaj pracować. I było co robić. Bardziej współczuję tym osobom, które muszą faktycznie święta, rodzinę, drogę do domu, bufet ogarnąć, a muszą jeszcze chyba do 19 pracować. Wesołych. Przed nami kolejne święta i imprezy z McDonald's.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak w rozmianie okaże się że brakuje X złotych i nie znalazły się one w innych kasetkach to co? wtedy każdy powie że to nie jego mgr się podpisał to oddaje . heheh jestem tego samego zdania że goście nie piszą nigdy pochwał za to lubią pisać skargi tak po złości . Ile to razy coś znalazłem ( ajfona nowego , 10tys euro w saszetce )i nikt nie napisał jakoś pochwały jedynie w przypadku ajfona panienka przyniosła dobre wino ( które wzią kierownik ) a z kasą typ chciał dać znaleźne ale wolałem nie brać . mikołaj takie mamy czasy kasa kasa kasa... . Ostatnie 3-4 dni u nas to masakra byl taki *****non stop że wczoraj nam zabrakło tego i owego . Pozdrawiam tych którzy będą mieć miesiączną w sylwka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasa? My się w ogóle zastanawiamy czy im się opłaca otwierać McD w takie święta. Przecież utarg jest zazwyczaj znikomy, a do tego opłacenie pracowników, energia, straty itd. Widocznie jakoś tam im się opłaca, ale... U nas też gnój przed świętami był. Aha, no i deficyt pracowników... Jak zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulig swiateczny
a my nie pracujemy na slasku w swieta ale tylko u 2 licencjobiorców bo pan ja,,kaze wszystkim robic we wszystkie swieta cala dobe jak w sklepie nocnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kulig bez śniegu??na sankach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no chcą błysnąć przed Panami z Ameryki, że takie bydło niech tyra w święta a nie się opier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
e tam, ta hameryka pewnie nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak McD Polska. My po prostu ''jesteśmy dla gości''. Jakoś konkurencja jest zamknięta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik  licencji
U nas na licencji w Sosnowcu w wigilie mieliśmy zamknięte . ,ale 26 mieliśmy otwarte,sylwestra do 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak jak chyba większość korpo, jakieś święto otwarte, kolejne zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie nie mam przekonania czy te podwyżki dostaniemy, a przynajmniej osoby na trochę wyższych stanowiskach http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe/1607-50-zl-podwyzki-dla-pracownikow-zarabiajacych-minimalne-wynagrodzenie-w-2015-roku-10028/ Bo my nie mamy "najniższej" krajowej. A jak sprawa ma się z licencją? Czy prywaciarz może na to faje położyć (przy umowie o pracę) czy musi podwyżkę dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
Jeżeli wzrasta minimalne wynagrodzenie to musi, przynajmniej tym co mają najniższe stawki gwarantujące minimum. No i tym sposobem niedługo instruktorzy wynagrodzeniem dogonią mgr a pracownicy instruktorów, i dalej mgr w maku będą mieli przeje... a pracownicy wyjeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę zapytać, czemu macie otwarte we wszystkie święta gdzie jest zakaz handlu?? Czy waszych lokali to nie dotyczy? Dlaczego? Płacą Wam ekstra za prace w święta? I czy firma nie płaci kar za to ze jest otwarte w święta? Zawsze byłam ciekawa czy tych lokali nie dotyczy prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety... Albo stety, i tak wszyscy pracujemy w tym kraju za śrubki, niech se "czerwoni" też wyciągną lepszą kasę (w takiej korporacji), a nie 900-1200zł :P. W końcu też pracują w tym burdelu często robiąc za czterech, firma też ich dyga (i nas) jak może. Między 'kołczami' i przynajmniej młodymi menadżerami (o ile coś takiego istnieje :D) u nas i tak już są groszowe różnice. Nie powiem, niektórzy po awansie na smerfa byli trochę źli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta, McD i stawka "ekstra". Chyba nie w tym życiu :). To jest na zasadzie - kiedyś oddamy ci jako dzień wolny. Może jakby w takie dni stawka była podwójna to nie byłoby problemu z NB, kacowymi i innymi "chorobami". Widocznie jest możliwe obejście tego. Ja nie będę wchodzić w szczegóły McDonalds, bo widocznie mogą i tyle. Wg. wiki mogą też franczyzobiorcy mieć otwarte (czyli osoby prywatne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
niektóre placówki świadczące usługi na rzecz ludności mogą być otwarte w dni zaliczane do ustawowo wolnych wg przepisów do takich zaliczają się lokale gastronomiczne, za pracę w dni świąteczne należy się dodatek 100 % albo tak jak jest w maku w równoważnym systemie czasu pracy inny dzień wolny, to jest taki kruczek prawny bo w takim systemie nikt Ci nie wynagrodzi tego, że tyrasz w święta za tyle samo co w inny powszedni dzień zamiast siedzieć tak jak inni z rodziną, trochę to niesprawiedliwe, ale takie prawo ustanowił ustawodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrząc na to co się działo przed świętami i ledwo po odejściu od stołu wigilijnego, McD Polska chyba może chełpić się tym, że faktycznie "pełni usługę", a nawet przysługę i to nie małą dla naszych polskich gości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
he he he. No ja nie wiem co o tym myśleć. Wydaje mi się, że może nawet było gorzej w święta niż lata wstecz. Nie jakaś masakra, ale było co robić. A już po 24 grudnia? Monitory zapchane od zamówień. W końcu kupony są ważne tylko do końca marca :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
dlatego co chwila otwierane są nowe restauracje, żeby Polacy chłonęli to pyszne hamerykańskie żarcie, na dobrą sprawę Wigilię to można było zrobić w maku z Filet-o-Fish + mała sałatka np. i jakiś jogurcik, normalna kolacja wigilijna, do tego choinka jest a prezenty w HM, kolędy do kolacji też były i to w wykonaniu samej Majki Jeżowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1307
Lubięswojąpracę, a możesz coś więcej powiedzieć bo nie słyszałem nic na ten temat ;) (nie jestem mgr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tercik
W sumie tylko czytałem ten temat bez wypowiedzi ale muszę odpisać ;p Tak te podpunkty są już całkiem spaczone, na pewno każda restauracja może sobie pozwolić na aktywnego phew, prawda jest taka, że zawsze są problemy z pracownikami, zawsze jest za mało i menago nie dość, że robi swoje, to zapierdziela jak mały samochodzik robiąc za pracowników, których nie ma bo spmh. Najbardziej zabawny jest komentarz, że kz może być runnerem, gdy jest aktywny hah :D Tak jakby nigdy nie był. -.- A może biuro myśli, że my siedzimy i tylko czasami reagujemy na strefę zagrożenia, reszta to obserwacja i zachowanie wszelkich JOCIW itd itd itd :P Każdy wie jak jest i czemu tak jest a zaczyna być coraz śmieszniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nioszka
Jakie są konkretnie te dwa nowe punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy to czy ks jest przed ladą czy za... drugi czy na mccafe jest osoba która reaguje automatycznie jeśli ktoś się tam zjawi ( jakoś tak ) nie chce mi się całego pisać . Wg mnie to głupota.. u mnie praktycznie nigdy nie ma aktywnego KS pytałem tez w innych zaprzyjaźnionych makach to jest to samo . Każdy mówi że zamiast świrować pawiana przed serwisem woli stanąć jako dodatkowy kasjer . Ciekaw jestem jak to będzie czy to wina KZ że np 2osoby są na L4 ktoś nie przyszedł i np jest końcówka miesiąca ( a nadgodzin nie można dawać ) oczywiście biuro ma to w dziurce . Tylko wymagać TPMH chcą i wymyślać kolejne obowiązki . U nas ostatnio to masakra kilka osób na L4 ruch taki że nikt sie nie spodziewał pracowników mało nikogo nie ściągniesz bo koniec miesiąca . Macie u siebie kiosk ? ludzie chętnie korzystają ?? ponoć w 2015 w każdym maku ma być... ile tam macie TC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×