Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Ona64
Pracuje na stanowisku składającego. Mamy godzinę 12:00 to pora wzmożonego obiadowego ruchu. Przygotowuje produkcję dla dużego ruchu zgodnie z eProduktion Timer UHC sygnalizuje upłynięcie terminu przydatności. Okazuje się ze musze wyrzucić poł tacy Mc Nuggets. Kilka minut pozniej to samo dzieje sie z kolejnym timerem. Tym razem musze wyrzucić poł tacy Filet-O-Fish. Pojawia się pytanie dlaczego zmarnowalo sie tyle zywności? Co powinnam zrobić i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona1964
Pracuje na stanowisku składającego. Mamy godzine 12. Przygorowuje produkcje dla duzego ruchu zgodnie z e-produktion. Timer UHC sygnalizuje upłynięcie terminu przydatności. Okazuje sie ze musze wyrzucic pol tacy McNuggets. Kilka minut pozniej to samo dzieje sie z kolejnym timerem. Tym razem musze wyrzucic Filet-O-Fish. Pojawia sie pytanie dlaczego zmarnowało sie tykle zywnosci? Co powinnam zrobić i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
Facet na rozmowie mówił mi ze stawka to 8.50zl na rękę za godzinę, to przy założeniu ze będę pracował 8h dziennie przez 24 dni w miesiącu daje mi to trochę ponad 1600zl na rękę. Serio tyle sie zarabia? Bo jutro mam dać znać czy podejmę się współpracy. Odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też są doprane ale wystarczy że np drugą zmianę ma jakiś przygłupi menadżer i nie wyśle nikogo aby wstawić prania a potem trzeba wrzucić wszystkie twarde ścierki ( i wtedy zapuszczają się ) mimo że wstawione jest pranie 3h . +GOSCMaciekKraków a to licencja czy korporacja ? 24x8 daje 194h 4lata pracuje i jeszcze chyba takiej normy nie było ( ewentualnie może 1 raz ) . Po drugie normy są różne w listopadzie przy całym etacie 144 h a w październiku było 184 może być też 174 h 160h lub 168h . Chyba że ten mcd to licencja to tam możesz nadgodziny robić ponoć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
To w Galerii Bronowice w Krakowie. Facet mówił że można miec zmiany po 8 lub 10h dziennie etc. I ze to będzie 3/4 etatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to skad ci sie wzieło 24 dni w miesiacu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
Sorry to moja ewentualnie pierwsza w życiu praca będzie i nijak się nie znam na tym. To na 3/4 etatu ile dni w miesiącu się pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcnuggets
Cóż.. Takich mamy pracowników... Może rozmowa, albo upomnienie od kierownika zapaliłoby czerwoną lampkę. U nas bywa taki gnój, że wstawianie szmatek z more pending.... to chyba najmniejszy priorytet. A raczej mają to w poważaniu... Rzadko widzę, żeby ktoś jechał z tym kubłem pod pralki :P. Jak mam czas na kuchni to wstawiam nadmiar, ale w sumie jest taki gnój, że nie pamiętam kiedy coś prałam w McD. @gośćMaciekKrakow dziś - ale jesteś pewny, że na rękę (netto)? 3/4 to 120h. Tak jak liczy ci Obeznany. My jeszcze mamy takie opcje typu 3/4+40h, więc obgadaj to, bo 1600zł netto nie wyciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy ile dni jest w miesiącu i ile godzin jest do wyrobienia http://www.kalendarzswiat.pl/wymiar_czasu_pracy/2014 (tu na pełen etat) @Ona64 dziś - to są pytania z certyfikatów. Jeśli pracujesz już jakiś czas i rozumiesz to co robisz powinnaś odpowiedzieć. Nie przejmuj się tym tak jak jakimś sprawdzianem. Najwyżej napiszesz drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
Powiem tak :) w czasie rozmowy powiedziano mi 3/4 etatu na 3 miesiące, umowa o prace. 10zł brutto/h plus 50gr za pranie wdzianka i buty/h. No to netto to chyba jest 8.50zl/h z tym wszystkim co nie? Fakt, jak jest 3/4 to wychodzi 6h dziennie i 1020zł na rękę przy założeniu tych 8.5zl/h. A ile tak naprawdę na rękę wychodzi jak jest 10zl brutto/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra94
Lepiej niech ktoś z was doświadczonych powie ile dostanie się do ręki po miesiącu pracy na 3/4 etatu (120h) za 10zł brutto i MaciekKrakow będzie wiedział co robić jutro :) ja liczyć takich rzeczy nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od miesiąca. Też asem nie jestem w tej matematyce, od tego są kadrowe, które wiecznie mają też problem podać jakieś konkretne info. No to masz 120h x8,50zł = 1020zł. Ale miesiące mogą być krótsze, dłuższe. Co do liczby godzin dziennie, to jest już kwestia danego zakładu pracy Załóżmy, że jakiś miesiąc ma 184h do przepracowania na cały etat x8.50 = 1564, a więc jeśli ten miesiąc na 3/4 etatu wynosi 138h to x8.50 = 1173. Więc takie kalkulowanie, że olaboga czy dostanę na bank 1600zł nie ma sensu. Na 3/4 nie. To 50gr, tzw ekwiwalent, to takie wciskanie ciemnoty, że niby dbają o pracownika. Bez niego to byśmy zasuwali chyba za 6zł ;). Mnie teraz trudno odpowiedzieć nt. 3/4, bo mi się stawka zmieniła normalna i w ciągu lat (kiedyś 3/4 to było jakieś 900zł z hakiem), zmieniały się też te dodatkowe godziny, godziny nocne itd. No tak na ponad 1000-1100+/- możesz wyciągnąć. Jeśli ci zależy zapytaj się czy jest perspektywa w przyszłości na zwiększenie etatu, nadgodziny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
Kadrowe nie są od naliczania płac, tylko księgowość, kadrowe zajmują się sprawami pracowniczymi i bhp, grafiki, co wspólnego mają z płacami to przygotowanie kart czasu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w sumie, ale wydawało mi się, że jak siedzą w tym to jakąś wiedzę mają większą niż zwykły pracownik i coś tam muszą wiedzieć jak policzyć. W końcu to instynktownie pierwsza osoba, do której się udasz z pytaniem o takie rzeczy, bo kierownik czy asystent raczej też nie odpowiedzą w detalach. Tylko tyle czego nauczysz się na własnej skórze na umowie o pracę. No tu masz konkretną stawkę, policz se 8,50x8h, albo 10h pracy. No do 1500-1400 nie dociągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1,5 tyś. zł netto za miesiąc ciężkiej pracy ?! ja pie/rdole ŚMIECH NA SALI :D dali by przynajmniej k***** dwójke z przodu, a nie w h uja cieli, JA PIER DOLE 1500 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jest smutny fakt zważywszy na status firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TytanPracy
ObeznanyMakowiec: U nas w maku zanim wypierzemy szmatki to spłukujemy to wszystko tluste w zlewie ;) Potem maczamy w "domestosie" z biedry ;) A to po to by pralki nam nie siadały od tego tłuszczu (po kilku miesiącach prania guma z pralki wylaziła aż na dół ;) ), więc mamy taki sposób na to :0 Dbamy o pralki i szmatki wyglądaja dość ładnie. No chyba, że jakiś inny zjeb idzie wyprać szmatki to wrzuca jest całe zasyfiałe do pralki,a potem ktoś inny ma czyzczenie, a szmatki dalej wyglądają tak jak wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tj my mamy osobne pojemniki z wodą na twarde i miękkie... i nie widzę, żeby były jakieś zajechane jak razem je się wypierze... a płynu chyba nie wlewamy... był jakiś przepis nt. płynu tego ze zlewu, ale chyba odszedł do lamusa o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do czystych sa saszetki, do brudnych woda z płynem ze zlewu. U nas to nawet operacyjny sprawdzał. Potem z tego płynu normalnie sie wyciąga do pralki i sa ok, pod warunkiem dodania własciwej ilosci proszku i prania w 90 stopniach. Jakbym wiedziała ze w jakims maku płucza scierki domestosem z biedry to w zyciu bym tam nic nie zjadła. Przeciez to jest trujace, napewno sie tak całkowicie ni spierze, zreszta zlew tez jest w tym wypackany, spłukanie nie wystarczy, a potem tam myjesz rzeczy które maja kontakt z zywnością!!!a tymi scierkami przecierasz np blaty do których dotyka jedzenia, czy stacje frytek na której te frytki leża! Wycierasz sprzet do zdejmowania miesa którym potem mieso dotykasz! Masakra! Scierki kuchenne moga miec kontakt tylko z taka chemią która nie jest toksyczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt często operacyjni sprawdzają właśnie ścierki ( sanepid się czepia McD mocno za to ) . W domestosie ? mam nadzieje że sobie jaja robisz.... . U mnie też są 3 wiadra ( czyste w jednym ) brudne osobno twarde i miękkie . Widze że nie ma jakiegoś sposobu dobrego oprócz regularnego wstawiania w ciągu dnia... . Co do obliczania ile wyjdzie w miesiącu na rękę to wróżenie z fusów . Kiedyś sam pytałem personalną i mi tłumaczyła to.. odechciało mi się liczyć . Możesz mieć troche godzin nocnych i dziennych... jeśli chodzi o dodatek do prania/butów nie jest on opodatkowany więc 100% idzie do Was wiem że nie majątek ale te 80 zł piechotą nie chodzi a prać i tak musicie w domu . I niech nikt się nie napala na nadgodziny ogólnie ich nie ma ja miałem tylko 1 raz kiedy była mała norma ktoś był na ZL . Czytaliście już nową promocje od 19litopada ?...wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
Na necie jest pełno interaktywnych kalkulatorów płacowych, wklepujesz stawkę brutto i ilość godzin i przeliczy Ci odliczając ZUS, zaliczki na podatek i inne potrącenia oprócz komorniczych o ile się ma. Obeznany ja jeszcze nie czytałem, pewnie wymyślili coś szałowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka promocja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny28
Obeznany czytałem ale masakra, kanapki z chipsami, może z plackiem ziemniaczanym niech zrobią. Ciekawe czy ktoś je testował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do zarobkow :nic się nie zmieni dopóki dyrektorem mcd pl nie zostanie osoba która żyje w tym kraju dorastała w nim i ma rodzinę którą musi utrzymać.Moze taka osoba (facet bo kobieta raczej nie ma szans na te stanowisko a może szkoda)by wiedziała ze nie da się utrzymać rodziny za 10,05 brutto za godzine pracy.I taka osoba by wiedziała ze to co robi jest dobre na krotka metę (dla niego tylko nie na przyszlosc mcdonalda w Polsce)bo ludzie nie będą pracować za minimum krajowe .kto będzie pracowal na caly etat jak czynsz trzeba zaplacic i opłaty za dom nie mowiac o kredycie który jest na 35 lat przez banki przyznawany dla osoby młodej nieosiągalny bo od nowego roku trzeba mieć 10 % wkładu własnego(może się myle nie wiem dokładnie )wiec jak to mowia ryba psuje się od glowy i poki glowa nie zrozumie problemu to nic nie zmienicie tu na forum ani innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aragine
Witam serdecznie szukam jakiegos menagera pracujacego w McDonald chcialabym sie zapytac jak jest na tym stanowisku wlasnie mam pisac test na menagera i troche sie boje... trudny jest ten test na menagera??? I jak wyglada ten test w krakowie zeby mozna bylo prowadzic.samemu zmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aragin, ale pracujesz juz w mcd i masz zostac menagerem czy chcesz sie zatrudnic w Maku od razu na stanowisku mgr? Nie wiem na czym moze taki test polegac, mysle ze kazda restauracja sobie po swojemu moze sprawdzac kandydatów. Dziwne.., test na menagera. Zmiany bedziesz mógł prowadzic dopiero jak juz pobedziesz chcwile menagerem i zaliczysz kurs SMC organizowany przez biuro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj prawie sami swing managerowie :) no i nocniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+nocny28 dokładnie te chipsy mnie roz...bały... . +gosc : myślisz że ktoś kto dostaje dyrektorem firmy ma się kierować sercem ? on ma raporty firma ma zarabiac na siebie i jeszcze coś zostawać więc każdy kolejny dyrektor mcd będzie miał głęboko Twoje 10,55 bo on za tyle nie robi :) . + argine jaki test na menadżera ? pracujesz już >? może chodzi Ci o wewnętrzny test przed SMC ?? jak chodzi o to to same pierdoły standardy itd . Inne testy nie przychodzą mi do głowy . Zmiany można prowadzić bez SMC pod warunkiem że w restauracji jest ktoś kto ma SMC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorki ale wasze tematy typu w czym prać sciery w pracy aby były biale swiadcza o waszym zaangażowaniu w prace :jest bardzo duże z lektury postow wynika,Kazda firma chciałaby takich pracowników mieć jak wy którzy wykorzystują internet do zbierania porad jak prac szmaty aby szef był bardziej zadowolony.To naprawdę godne pochwaly!a ja mam pytanie-jak prac pościel aby nie smierdziala .pościel uzywana w domu publicznym czyt.w burdelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aragine
tak pracuję tam już i mam mieć test wewnętrzy najpierw jeśli go zdam to awansuje na menagera... a potem mam jechać do Krakowa na ten właśnie test... a czy ktoś pamięta jakie były tam pytania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×