Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość gość
pytania na smc sa te same od 10 lat dlatego każdy kto tam jedzie może mieć 100 procent odpowiedzi i większość ma nie chce im się ulozyc nowych bo i po co ?jak managerami robi się każdego kto wytzryma ze pol roku w pracy? zapytaj obeznanego makowca to ci poda wszystkie pytania i odpowiedzi.przywieziesz zloty M i będziesz happy Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam takie prywatne pytanie obeznany makowiec-tyle już wiesz i jesteś obtrzasakny w tych tematach jesteś kiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nieprawda ze sa pytania takie same, moze czesc sie powtarza ale sa tez nowe, chyba ze ktos był dawno temu i moze wtedy przez 2-3 lata sie powtarzały. Dostaniesz materiały przed smc, tam jest wszystko, z nich sie nauczysz i git. Co do testu przed awansem to zalezy co ci kierownik wymysli, moze standardy, (które juz dawno powinienies znac) moze jakies pytanie "zarzadzające", no ale skoro masz propozycje awansu i pracujesz juz w maku to chyba problemu nie powinno byc, widzisz przeciez jak działa ta budka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+gosc : może zmień temat ? . Pewnie nawet nie wiesz o co chodzi - więc pal wrotki .+ARAGINE : ale test wstępny SMC wysyła Pan W. są tam same standardy piszesz go i kierownik odsyła go . +GOSC : pytania nie są te same... już nie gadaj głupot ( ostatnio prawie na każdym SMC 1 os nie zalicza a jakiś czas temu 5 osób na 1 kursie ) pewnie właśnie przez takie gadanie . Powiem tak na SMC nie trzeba się uczyć ale trzeba posłuchać co mówią . +gosc : ale wstępny przez SMC wysyła Pan W tych pytań nie wymyśla kierownik ( chyba że jemu chodzi o jeszcze jakieś inne testy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obeznany jemu nie chodzi o test wstepny na smc, wyraznie napisał ze wstepny na menagera, wiec ja rozumiem ze menagerem nie jest tylko maja taka zasade ze przed awansem pisza testy. U nas tak było np przed awansem na instruktora, pisało sie test i kierownik decydował kto dostaje awans. No chyba ze w jego budce daje sie testy od pana W. instruktorom lub czerwonym którzy dopiero kandyduja na menagera. Ale az mi sie nie chce wierzyc, bo niby po co im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aragine
ale czy ktoś posiada taki test SMC??? żebym przynajmniej sobie zobaczyła co i jak ???? zawsz jakieś prawdopodobieństwo jest że powtórzy się pytanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARAGINE : zapytaj jaki będziesz pisał test . U mnie nie ma jakichś testów i na podstawie ich wybiera się mgr na zebraniu dajemy propozycje i wybieramy dostaje aneks 3miesiące i albo ktoś jest ok albo nie . I jeszcze raz napisze nie słuchaj tu że na SMC są cały czas te same pytania na każdym teście są 3 ( lub 2 grupy ) pytania są pomieszane . A dwa jak dostaniesz segregator SMC to przeczytaj chodź raz . Trzy na teście sporo jest pytań odnośnie zachowania , osobowości , BHP , bezpieczeństwa , parafrazy , poziomów inicjatywy , środowiska , postępowania z gotówka i w nagłych sytuacjach ( napad , pożar , bomba ) i pytania zmieniają kwestia tego żeby obczaić te regułki i zaliczysz SMC ja się wcale nie uczyłem ale słuchałem i miałem 96% typ z kórym mieszkałem nic nie czaił w ciągu 2 dni jakoś obczał i miał 92% ( a pisał już ściągi ) . Myślę póki co żebyś poczytał książeczkę JOC 2014 tyle Ci wystarczy . I nikt testów nie ma raczej... na SMC po napisaniu oddajesz arkusz z Twoimi odp i pytaniami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka moim zdaniem ze teraz każdy trochę bardziej ogarnięty od mula może być swing wiec testami nie ma co się przejmować!!!jak go robia będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
W poniedziałek mam badania i będę zaczynał moze kolo piątku pracować. W domu nie wysiedze tych 8zl/h. Mam nadzieję ze wytrzymam chociaż do końca grudnia :) dziękuję wszystkim za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość KRK
8zł/h netto w KRAKOWIE !?- ŻAL.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
@gośč KRK no 8zł netto/h bo dają 10zł brutto. Niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TytanPracy
To nawet nie 8 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcslave
No, śmiech na sali. A najlepsze, że stawki mgr z tego co wiem stoją w miejscu. Co nie znaczy, że ten kto zaczyna, albo ma przedłużoną umowę ma być traktowany jak tani wyrobnik. To później mają w d. tę pracę i zapewne dobrej opinii wśród znajomych nie wyrabiają mcjob :P. Ciekawe gdzie nam jeszcze mydlą oczy, bo ja np. nie wiedziałam... czy zapomniałam, że w korpo nie mamy odprowadzanych składek na wypadek nieszczęśliwych wypadków w pracy. Pewnie, bo to nadzwyczaj bezpieczna praca - tony rozgrzanego żelastwa, gorący tłuszcz, śliskie posadzki, ciężkie kartony, z którymi nie raz jechałam w mroźni na zamarzniętej podłodze, praca na wysokości i w syfie... Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcslave
No ja p..... serio, chyba z czystej wygody, dla fajnych ludzi, z przyzwyczajenia, albo z braku perspektyw siedzimy w tym przybytku. Jak słyszę ile na start dostają w niektórych sklepikach (znanych sieci) i jakie premie za wzorową pracę to ręce załamuję :). Ja nie wiem jak wy to jako menadżerowie i wyżej wytrzymujecie psychicznie, tak sobie myślę po ostatnim sajgonie, a pracuje kilka lat i duży ****** tempo to nie jest dla mnie szok. I tak żerują sobie na młodych i niedoświadczonych. Swoją drogą widziałam nowe foldery zachęcające do pracy w mc heehehe. No pewnie, ktoś mi tu zaraz odpowie 'to zmień!', ale nie chodzi mi o narzekanie, tylko podaje pewne fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilos87
To ile jak nie 8zł na rękę skoro 10zł brutto? Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja89y
Cześć, jaka jest różnica w zarobkach w McDonald "normalnym" a tym na licencji? Wychodząc od wspominanej wyżej 10zl brutto na godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcslave
Jak kiedyś poszliśmy do personalnej, żeby nam obliczyła netto to zaczęła się wykręcać, że to nie takie proste, ekwiwalent i bleble. A w sumie nie chce mi się nad tym głowić. Kiedyś spytałam osoby, która jakoś się na tym zna i niestety tak to wychodziło, że 7zł z hakiem, później na instruktorskie k. 8ki, teraz po podwyżce (powyżej 11 brutto) wychodziło by chyba z 8.25 czy .50, nie pamiętam, liczyła nam to jakaś mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+GOSC 1 chyba masz małe pojęcie nt funkcjonowania restauracji . Idąc Twoim tokiem myślenia każdy może być kierownikiem ( kiedyś takiego miałem nikt nie wiedział jakim cudem dostał restauracje ? ) . Chyba nie poważny kierownik będzie trzymał jakiegoś mgr na siłe jeśli ten mgr jest do niczego . +mcslave przecież stawka jaką ma mgr zależy od kierownika w tym roku była podwyżka u mnie . +mcslave jedna rada nie słuchaj tych opowiadań jak to gdzieś jest cudownie wszędzie jesteśmy dymani niezależnie od nazwy firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcslave
No wiem, zdaję sobie z tego sprawę, że ludzie koloryzują :). Heh. U mnie w budce zawsze były problemy z kasą, premiami, byle jak najniżej. W zasadzie nikt (z mgr) ci się nie przyzna ile ma na rękę :), ale jak niektórzy wspominali to były naprawdę groszowe sprawy. U mnie część wybranych osób dostała podwyżkę w tym roku, ale nie wiem jak tam z mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaciekKrakow
To przerobie do końca 2014 i się zwolnie bo wychodzi mi 120h*7zł-> 840zł. No chyba ich pogrzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcslave
No zobaczysz jaką będziesz miał 1szą wypłatę. Listopad ma mało godzin, więc jeśli wyrobisz tylko 3/4 (spytaj się czy możesz więcej) to na pewno kopara ci opadnie jak zobaczysz stan konta :). Pisałeś: "facet na rozmowie mówił mi ze stawka to 8.50zl na rękę za godzinę". To jaką masz w końcu stawkę netto a brutto? 8.50x120 to 1020(zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nic gorszego niż praca w Mcdoands. Praca bardzo ciężka w upale za marne pieniądze. No chyba ze nie ma się w ogóle wykształcenia to dobre i to. Chociaż w sumie nie... Gdybym był kobieta bez wykształcenia to wolałbym pilnować dzieci nawet za 800-900 zł a facetem np. jako portier podawać kurtki w ciepełku za 1000 zł. W ostateczności można założyć własną działalność przez pierwsze 2 lata to chyba tylko 350 zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcnuggets
Podobno co cię nie zabije.... Ale tak to jest jak ma się wszystko pod nos podstawione. Niemniej jest jakaś racja w tym, że po co zapieprzać za śrubki jak za takie same można się nie przemęczać i nie stresować. Nie powiem, że praca w McD jest dla ludzi bez wykształcenia czy dla debili. Jest bardzo wiele osób uczących się, z dyplomami, prezentujących poziom ogólnie. A że sobie wybierają kierunki, które nie dają żadnych perspektyw... A zresztą, co znaczą szkoły teraz... U mnie są osoby po studiach i nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ani logicznie myśleć, a pracują na danym stanowisku już X miesięcy, żeby nie było. Ci ludzie mnie czasem bardziej wykończą niż sama praca. Nie wiem czy też macie takie wrażenie (pytanie do starej gwardii), że obecny McD to nie ten sam McD, który był jeszcze kilka lat temu? @Obeznany - dałoby się z Tobą skonsultować osobiście (przez gg czy coś), bo mam 1 pytanko dot. mojej sytuacji w pracy, a nie będę tutaj pisać, bo hieny są wszędzie :), a aktualnie przez jakiś czas nie będzie mnie w rest i zresztą nie chce mi się pytać o to tych kwok w biurze, którym tylko plotki w głowie he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy plujecie do jedzenia klientom czasem jak w tym teledysku eminema z 1997 roku pt. slim shejdi co napluł tej grubej babie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcnuggets
Nie, nigdy tego nie widziałam, ani nie robiłam mimo, że niektórym bucom należałoby gila wetrzeć w żarcie. Ale zapewne na tyle pracowników i budek komuś zdarzyło się to zrobić, bo chyba nie myślicie, że nie? I nie zdziwiłoby mnie to przy takiej rotacji różnych ludzi. A zresztą - radzę omijać gastronomię na mieście, a jak już to iść do sieciówek. Ja p*****le, ja już tyle widziałam, ludzie na kuchni potrafią być tak bezmyślni, że albo o tym lepiej nie myśleć i jeść, albo omijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sadzicie o swoich personalnych?moim zdaniem taka osoba jest bogiem.siedzi 8 godzin na krzesełku w biurze i zgarnia wypłatę dużo większą od nas :( od poniedziałku do piątku tylko w tych samych godzinach bajka ja też tak chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawdę uważasz, że personalna siedzi i pachnie? moja koleżanka szkoli się teraz na personalna i patrząc na nią raczej nie podzielala by Twojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcnuggets
gość dziś - to chyba prowokacja, co nie? :) Nie, uważam, że mają przej/ebane :), użerać się jeszcze z tymi panienkami, które raz dostały zmianę do godziny 20 i jest im ciężko trafić do klatki osiedle obok :). Też idź na jakąś recepcję jak tak zazdrościsz. I tak myślę, że twoja wypowiedź to podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...chyba mało wiesz nt pracy personalnej... ja bym nigdy nie chciał być na tym stanowisku . Układać grafik dla np 50 osób (gdzie sporo ludzie ma jakieś dziwne dyspozycyjności ) a to ktoś nie może przyjsć bo coś . Na koniec miesiąca ma przeje.... . A poza tym 1 personalna na całym etacie może mieć 2 restauracje są takie które prowadzą zmiany lub serwis ( kilka razy w tyg ) . Wiec nie jest tak że ona siedzi na 4 literach u mnie jak jest młyn to ona ma obowiązek przyjśc i pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×