Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Natalko, musi być dobrze :) Elus, 3mam kciuki, mam nadzieję, że doszło do zapłodnienia! 430 zł to okropnie dużo... :( Chyba racja, żeby zmienić lekarza :D Anaforko, może jak zostawisz to wszystko losowi, przestaniesz się spinać, to samo się uda? Ja narazie odpuściłam gina i wszelkie sprawdzanie siebie, doszliśmy z mężem do wniosku, że spokojnie odczekamy do lata i wtedy, jeśli dalej nic nie wyjdzie, zaczniemy testowanie specjalistów. Tymczasem łykanie tabsów i zamawiam też dziś te słynne niby ziółka nr 3. Będziemy sobie z mężem popijać. Co nas nie zabije, to nas wzmocni :P Dziewczynki, główki do góry- w końcu musi nam się kiedyś udać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eluś trzymam kciuki! oby wkoncu pokazaly sie 2 kreseczki :) Ja jutro powinnam dostac @ ale chyba nie dostane bo nie boli mnie brzuch jak zawsze :| Ale moze bedzie "bezbolesna"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie tym razem :( dzis bóle brzucha i plamenie wiec jutro bedzie @ :( w przyszlym tyg jade do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy...mam problemy z miesiączka,ponieważ są one nie regularne...byłam u gin i przepisał mi luteine na wywołanie zrobiłam tak jak kazał 2razy dziennie brałam i po 6 dniach przyszła miesiączka.Krwawienie mialam prze 3 dni bo ten 4i5 dzien czyściutka wkładka była...obawiam sie teraz ze okres nie przyjdzie regularnie tzj po 28dniach..w 15dniu cyklu mam brac luteine przez 10 dni raz dziennie czy to pomoże by regularnie była??? ps:dodając do tego chcialam jeszcze napisać żę mam problemy z rozpoznaniem owulacji,,,chociaż teraz w 10-11dniu cyklu bolało mnie w lewym jajniku czy to mogła być owulka,,ale niestety śluz nie rozściagliwy...prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej MARTUSIŃSKA28! Ja o stosowaniu lutki niewiele Ci powiem, ja 2 lata temu brałam ją tylko na wywołanie @, a później brałam tabsy antykoncepcyjne na regulację... Co do owulki, to dzisiaj coś mnie naszło i dużo o tym czytałam... Okazuje się, że ból jajników wcale nie jest oznaką owulki... W ogóle poza badaniem u ginekologa nie ma możliwości pewnego wskazania dnia owulacji! Można tylko wskazać czas płodności. Dużo się można dowiedzieć tu: http://wiki.28dni.pl/wiki:abc_temperatury/ i tu: http://forum.28dni.pl/discussion/151/okienko-eksperta-abc-owulacji/ Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusińska82
dzięki Dorothyy....no właśnie tak czytam sobie forum i rózne linki,,,że w główce mi się już pomieszało wszystko,,,najpierw chciałabym uregulowac sobie miesiączke żeby wiedzieć kiedy dni płodne mam,a pózniej będę sie starac o dziecko....chodziłam do gin ale ost nie poszłam i jak narazie sie nie wybieram,,,,czy po luteince normalnie można zajśćw ciąże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, pod warunkiem, że się ją odpowiednio stosuje... Jeśli przejrzałaś te nasze rozmowy, to tam dziewczyny pisały, jak i kiedy biorą... Ja się na ten temat nie wypowiadam, bo nie jestem w tej dziedzinie doświadczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusińska moje cykle byly bardzo nieregularne i gin przepisala mi luteine. bralam ja od 14 dnia cyklu przez 12 dni-troszkę nietypowo :P ale pomoglo :) teraz cykle trawaja 28-29 dni. Ból jajników nie zawsze oznacza owulacje.....mnie bola praktycznie przy kazdym cyklu i jakos od prawie 2 lat nie mogę zajsc w ciaze. Wedlug moich obserwacji i testow owulacji nie mam. przy nastepnej wizycie poprosze o CLO. moze to cos pomoze :( ciezko jest patrzec na ciezarne kolezanki albo wychodzac na spacer na kobiety z wozkiem :( czuje sie wtedy paskudnie. ehhh kiedys musi sie udac :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i M też nie możemy patrzeć :( A mój facet teraz każdą kobietę ciężarną dostrzega :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mamy lekko babki :| ale w kupie sila :) po kolei kazdej z nas sie uda :) Dzis bylam w laboratorium zrobic badania: LH FSH i estradiol...jutro wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusińska82
hej kobietki.... przykro jest patrzec na kolezanki czy znajome ciężarne,,,ja sobie nie wyobrażam życia bez dziecka,tym bardziej że bardzo kocham maleństwa,,,,pare lat bawiłam dzieciaczki- doświadczona nianką jestem i za granicą również byłam au-pair madchen,,,,obecnie odiwedzam moje kuzynki, ktore maja maleństwa i bawie je,,,,a najbardziej zazdroszcze mojej kuzynce która urodziła blizniaków:)nam napewno się też uda,bądzmy dobrej myśli:) głowa do góry....ps;jak narazie czekam na miesiączke mam nadzieje że będzie regularnie biore teraz luteinke przez 10 dni i zobacze czy sie zjawi,,,jeśli nie będe musiała inną metode wybrać,,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusińska82
martolinka89 hmm powiedz mi dlaczego tak dziwnie brałaś luteinke od 14dc???czy też tak powinnam brać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Martusińska, widzę, że Ty ciągle masz kontakt z maluchami. Ja raczej z młodzieżą, a z małych dzieci, takich do 6 lat to z siostrzenicą męża, ale rzadko ją widuję. Martolinko, daj znać, jak tam wyniki. Elus, Anaforko i reszta- where are you? Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusinska nie wiem czemu od 14 :) tak mi kazali to tak bralam ;) ale pozniej przesunelam sobie sama na dzien 17 bo balam sie ze 14 to za wszesnie. teraz biore tylko 9 tabletek. Podobnie jak Ty mam codzienny kontakt z maluszkami.... uwielbiam sie nimi zajmowac. Jest mi ciezko ale nie daje po sobie poznac... Mam pytanie do dziewczyn ktore brały-biorą CLO. Wyczytalam ze można je brac 3 miesiace, pozniej 3 miesiace przerwy i znowu zaczac kuracje na 3 miesiace. Jesli ten okres 9 miesiecy niczym nie poskutkuje to sa bardzo nikle szanse na ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Hej przepraszam ze sie nie oddzywałam ale czasu ostatnio brak wczoraj byłam u gina i pecherzyki sa 2 omaja po 21 mm wiec znowu sznsa na bliźniaki czy wykorzystamy to nie wiem ???? Martusińska28 witam cie serdecznie w naszym gronie co do owulacji jest różnie ja np w tym cyklu 10 dc miałam kłucie jajnika a to oznaczało że pecherzyki ładnie rosną a w poprzednim cyklu 16 dc mialam bol jajnka i to był bol owulacyjny tylko że ja chodze na monitoring i biore CLO i dlatego wiem kiedy jest a śluz mam przezroczysto -białawy i taki tez mam w owulke wiec dzis albo jutro bedzie a w czwartek ide zobaczyc czy pekły Moze warto isc chociaz 1 miesiac i zobaczyc czy ona wystepuje u ciebie bo ja miałam cykle bezowulacyjne i tez jajnik kuł a owulacji nie było dlatego nie warto sugerowac sie bólem a wtedy bedziesz wiedział kiedy mam owulacje ja mam nieregularne i owulke mam od 14-16 dc bo u mnie tak ostatnia faza nie jest ksiazkowa 14dni tylko mam zawsze dłuższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dorothy właśnie chyba u mnie rano była owulka a gin kazał sie dzis i jutro przytulac ale moj m bedzie dopiero po 22 takze chyba w tym miesiacu nici juz sama nie wiem kiedy sie przytulac a jajnik tak mnie bolał ze myslałam ze sie z pracy zwolnie po 3 no spach prz eszło Elus a co u ciebie słychać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaforko, co Wam szkodzi próbować. Lepiej potem nie myśleć: "Może gdybyśmy spróbowali, to by nam się udało...". Więc nie odkładajcie staranek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) Wyniki odbiore jutro bo dzis rano jeszcze nie bylo, a pozniej szlam do pracy :/ az sie boje... Anaforko trzymam kciuki!! powiedz mi jak dlugo bierzesz juz CLO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziś tempka spadła o 3 kreski wiec bedzie dupaa. do tego już czuje @@ w kościach.. ale i dobrze z jednej strony, trzeba zacząć nowe starania,a tu walnął juz mi 55 dc.. jeden cykl w plecy jakby nie patrzec... jutro na szczęście mam wolne i lecimy na usg jajeczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Martolinka u mnie to 3 cykl z CLO a max można brać do 6 miesiecy a potem przerwa 6 miesiecy i od nowa dlatego ja tym wszystkim sie stresuje bo jak nie zajde teraz to potem moze byc trudno przy cyklach bezowulacyjnych Elus ale ci sie cykl wydłuzył masakra moze zatrzymał ci sie przez stres i powodzenia na badaniu a byłaś u innego gina z wynikami meza? I jak o n to zniosł bo to dla niego jest przykra wiadomość że ma problem z zapłodnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Dorothy wczorajsie przytulaliśmy ale watpie zebysmy zdazyli a wczesniej było 6 dni temu takżewychodzi na to że przytulanki w dni płodne były raz i to za pozno bo m do piatku nie ma takze ten cykl bedzie stracony juz to wiem dlatego nie nakrecam sie ze zdazyłam bo wiemze tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaforko a Twoj M ma dobre wyniki? Oto moje wyniki hormonków: LH 4,73 mUl/ml faza folikularna I 1,5-8,8 FSH 9,8 mlU/ml faza folikularna I 3,9-12,0 ESTRADIOL 43,96 pg/ml faza folikularna 18-157 Także wyniki są dobre..... w następnym cyklu bede robic inne badania.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm w widałkach się mieszczę ale nie ma stosunku LH/FSH dobrego.... powinno byc 1 a umnie nawet pol nie ma.....z tego co czytam mam niewydolnosc ciałka żółtego czyli fazy lutealnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha812
Witam:)Jestem tu po raz pierwszy i też stosuję luteinę na łatwiejsze zajście w ciążę.To już jest mój drugi cykl z luteiną,teraz gin. kazała migo brać od 14 dc przez 10dni.W poprzednim cyklu bralam luteinę na wywołanie okresu bo moje cykle trwoła po 45 dni.To był masakra bo nie wiedziałam czy jestem w ciaży czy tez to jakieś zaburzenia.Tak naprawdę to bardzo chciałabym mieć dzidziusia i od grudnia próbujemy ale narazie nic:(Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×