Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam drogie Panie :) nie bylo mnie tydzien w kraju a tu znowu pisze na tej samej stronie:> cos malo plotkujecie ;) mam nadzieje ze Niemieckie, gorskie powietrze wpłyneło na Nas pozytywnie :) @ powinna pojawic sie za 4 dni.. dzis mija 30 dc, jesli znowu sie opozni, to znaczy ze luteina nie podziala :/ jestem dobrej mysli :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki. ja dziś 29dc... owu dopiero była :O tzn w przediale od 22dc do 26dc widziałam śluz.. od wczoraj zaczełam łykać luteine bo ejstem po owu już. jak myslicie? ile ją brać czasu? 10dni i zrobić test? jak bedize jedna kreska to odstawić? i czekać na @? juz dluższy czas nie brąłam lutki i nie za bardzo sie orientuje.. a tak poza tym to mysle ze po tej "biochemicznej" mi sie cos namieszało ze moj cykl znów sie rozbuja do 40dni.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej dawno mnie tu nie było ale jakos nie mam czasu nawet zajrzeć Dzisiaj jestem umówiona z chirurgiem i zobaczymy czy pozwoli nam zaczac działać ale czuje ze nie i pewnie za 0,5 roku da nam wolna reke Wsumie od 1,5 miesiaca jestem na antybiotykach wiec lepiej odczekac i wykurowac sie niz potem miałoby sie cos stac czego bym żałowała A ja dzisiaj rozmawiałam z moija kuzyka przyznali jej dzidziusia chłopczyka na 4 tygodnie Ale w domu go bedzie miała za jakis miesiac wiec codziennie do niego jezdza Ona nie moze w to uwierzyc ze bedzie miała swoje dzidzi nie szkodzi ze adoptowane i boi sie zeby przez ten miesiac sie nic nie wydarzyło Ja zamierzam od nastepnego cyklu porobic badania chyba ze lekarz nie bedzie kazał narazie działać to odczekam jeden cykl i pojde sie przebadac i zawitam u gina i zobaczymy co dalej Bede juz wiedziala czy jest cos nie tak i meza musze wysłac bo jezeli u niego jest cos nie tak to przez te kilka miesiecy mozna cos zdzialac z nimi Elus nie za pozno bierzesz ta luteine powinnas brac najpozniej 17 -18 dc to nic ze owulacje masz pozniej ale to ci unormuje ja i po kilku cyklach bedzie juz przed 17-18 dc i wtedy cykli takich dlugich nie bedziesz miala Bynajmniej ja tak mysle moze sie myle to niech mnie ktos poprawi Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
mam problem pare dni temu rękach od nadgarstka do łokcia wyszła mi jakaś swędząca wysypka,moja gin stwierdziła,że to alergia na proszek do prania,ale ja cały czas używam tego samego i nigdy mi nic nie wyszło,piję wapno i smaruję to alantanem ale to nip pomaga,na nogach chyba też zaczyna wychodzić,bo czuję swędzenie na udach i łydkach,może wiecie co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej natalia słyszałam juz gdzies ze dziewczyny w ciazy maja wysypke i swedzi steczkowska albo kowalska tak miała az nie urodziła dziecka wiec moze to byc to jakos sie to nazywa ale nie pamietam U mnie beznadziejnie mam termin operacji wyznaczony na sierpien niestety musze byc operowana tak wiec starania pewnie beda grudzien styczen bo wczesniej lekarz nie pozwoli Gdzie rana goi sie 2 miesiace a jeszcze musze miec w rezerwie czas gdyby cos poszło nie tak dosłownie jestem załamana Moze uda mi sie poszukac gdzies gdzie szybciej mogliby mnie zooperowac bo do grudnia to kupa czasu ja po 2 miesiecznej przerwie znowu zaczełam myslec o dzidzi a tu taki szok masakrycznie sie czuje ale moze dzieki temu zajde moze przez to ze moj organizm ma w sobie bakterie nie mogłam zajsc Napewno bede was informowac na bierzaco Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaavilka
Witajcie Wróciłam właśnie ze szpitala i mam leżeć, pokazało się niewielkie plamienie i mnie na tydzień zostawili, dostałam duphaston i aspargin, ehh najtrudniej mi uleżeć no ale cóż jak mus to mus... Anaforko nie martw się będzie dobrze ja myślę pozytywnie i jest dobrze a przynajmniej lepiej niż było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninalbn
Mam pytanie czy w przypadku niepewnosci po stosunku mozna wziac luteina zeby wywolac okres i nie zajsc w ciaze???czy stosuje sie ja tylko przy nieregularnym okresie?prosze o pilna odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
luteina ma różne zastosowania np,wywołanie miesiączki,nieregularne miesiączki,brak owulacji,problemy z zajśćiem w ciążę,przy zapłodnieniach in-vitro itp na ulotce wszystko pisze,luteinę przyjmuje się w określonej fazie cyklu(w zależności w czym ma pomóc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninalbn
no ok ale czy mozna to wziac zeby nie zajsc wciaze w momemncie gdy mam podejrzenia co do tego??tzn wywolac okres jak po tabletce 72 h??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luteina podrzymuje ciąże
i pomaga w zagnieżdżeniu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
luteina nie jest lekiem wczesnoporonnym i nie dziala na tej zasadzie jedynie pomoże w zagnieżdżeniu sie zarodka ale tobie chyba nie oto chodzi Nie prościej byłoby brac anty a nie wymyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
aż nie chce się wierzyć,że to już 7 miesiąc :) coraz trudnij mi się poruszać hehe,nogi mnie okropnie bolą,zaczęły mi puchnąć palce u rąk,a wcześniej wspomniana wysypka rozniosła się na całą rękę(piję wapno a nadal nie schodzi) chyba jutro wybiorę się z tym do lekarza,przytyłam już około 20 kg.Maleństwo rozpycha się w każdą stroną,najczęściej wieczorem jak chcę spać,wpycha mi się pod żebra,tak mocno,że czasem aż boli.Już nie mogę się doczekać kiedy wezmę tego małego człowieczka w ramiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki, Umnie 9 d.c.... tyle dobrze ze @ przyszla w terminie. Sierpień-wrzesień HSG i laparoskopia. Do tego czasu muszę zrobic wymaz, cytologie i inne podstawowe badania. ehhh i tak w kółko :( Natalko jeszcze troszke i bedziesz miala dzidzie przy sobie :) a z ta wysypka to od razu lec do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
natalka85 z ta wysypka to podobno normalne w ciazy ja jestem w 20 tyg i mam okropnie sucha skore nic nie pomagaja zadne balsamy i tez mnie swedzi na poczatku dostalam jakiejs wysypki na przedramieniu a teraz mi sie przemieszcza w inne miejsca obecnie mam wysypke na plecach w okolicach ledzwi i nie wiem od czego ale chyba nie kazda kobieta tak ma to moja druga ciaza i w pierwszej tego nie mialam wiec chyba kazda kobieta znosi ciaze inaczej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
byłam u lekarza z tą wysypką i nie wie od czego to jest,ale przepisał mi hydrocortisonum i to łagodzi świąd,oprócz tego mam pić calcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia860410
witam dzisiaj byłam na usg i na 100% dziewczynka a jestem już w 31 tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
justysia gratulacje fajnie ze juz wiesz ja jestem w 20 tyg i za tydzien mam usg i podobno mam sie dowiedziec co bedzie oczywiascie jak dzidzia pozwoli a jak dasz na imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
witam Dziewczyny..ja ja mam juz corke 3 i pol letnia:) jest dla mnie calym swiatem..byla wpadka z niedojrzalym fra***** gdy ja urodzilam brakowalo mi troche do osiemnastki:) gdy miala 5 miesiecy znalazlam swoja druga polowe:) ja i moja Nicole jestesmy dla niego wszystkim...jestesmy razem 3 i pol roku mamy mieszkanie jestesmy zareczeni..moj Roberet ma prace...jak w bajce...ale...no wlasnie jest jedno ale przez te 3 i pol roku nie umie zajsc w ciaze:(( teraz bardzo tego pragniemy miec drugie zdrowe dziecko..pierwsza ciaza przebiegla bez problemow rodzilam naturalnie...w miedzy czasie mialam zabieg nadzerki ..potem torbiel ktora sie sama wchlonela...zawsze cos. od roku moje miesiaczki sie rozregulowaly cykl sie wydluza a z czasem okres poprostu sie zatrzymywal po czym byl wywolywanu luteina. po badaniach okazalo sie ze mam za malo progesteronu. Teraz jest moj pierwszy miesiac z luteina biore od 16 dnia cyklu az do @ jak sie pojawi odstawic i tak przez 3 miesiace jak nie zaskocze to ma mi dac skierowanie do poradni leczenia nieplodnosci tymczasowej:/ moj tez robil badania plemniczki nie najlepsze wiec czeka go nastepna wizyta. Dolaczam do Was kochane! jutro mam dostac @ mam nadzieje ze nie przyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
eh ja czy wrzucam na luz czy bardzo pragne fasoleczki to i tak nie wychodzi:( gratuluje wszystkim tu ktorym sie udalo:) jak czytalam to az sie poplakalam ciesze sie waszym szczesciem ! kurde po luteinie powinnam dostac w terminie? czy cykl moze sie wydluzyc? ostatnia @ mialam 27 kwietnia trwala do 2 maja zawsze mialam co 28 dni a ostatni rok co 31 no i czasem z 2 dni sie opozniala okres zawsze mam az 7 dni i to bardzo obfity...przez to wpadam w anemie:( narazie hormonki kwas foliowy i witaminka E :P lutke mam dopochwowa mam brac 1 na wieczor dziennie az do @ a jak nie dostane to mam nie przerywac kuracji i zrobic test a potem do gina...tylko ze z tym testem to jest problem , mozecie wierzyc czy nie ale bylam w 2 miesiacu ciazy robilam test a tu negatywne nawet lekarz sie zdziwil mowi ze moze u mnie nie dzialaja dopiero beta hcg wykazala. czytalam w necie i duzo jest takich przypadkow...jestem podekscytowana i boje sie...ze sie rozczaruje...wczoraj po stosunku mialam lekko bladorozowa wydzieline juz myslalam ze to @ ale jednak nie dostalam..to nie byla krew ani plamienie ledwo widoczny blady roz ;/ brzuch tycia pobolal i dzis nic, bola mnie piersi po bokach ale to pewnie po hormonach no i siusiam ciagle ale przewaznie tak mam przed @. ale sie rozpisalam:) oh jak dobrze sie wygadac:) przyjmiecie mnie do siebie? ja juz stracilam nadzieje:( wkoncu to juz 3,5 roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
wogole to gratuluje wszystkim ktorym tu udalo sie zafasolkowac:* az sie poplakalam czytajac wasze posty, ciesze sie waszym szczesciem! ja juz stracilam nadzieje...wkoncu to juz 3,5 roku..lutke biore dziennie jedna na wieczor dopochwowo, mam brac az do @ a jak @ nie przyjdzie to mam nie przestawac brac lutki i zrobic test a potem do ginka na wizyte:) tylko z tym testem to jest problem....w 1 ciazy to zrobilam ich chyba 7 i wszystkie negatywne a lekarz zamiast zlecic beta hcg to kazal przyjsc za miesiac jak bd cos widac..wmawialam mamie ze nie jestem w ciazy hehe ona pierwsza poznala:P nie wierzylam ze jestem tym bardziej ze mialam normalnie okres tylko bardziej skapy;/ a jak przyszlam po miesiacu to myslalam ze z fotela zlece jak uslyszalam : ale ladna ciaza zaawansowana 8 tygodniowa!!! i dopiero sie zaczelo...badania krwi itd. A powiedzcie mi taka rzecz..ostatni okres mialam 27 kwietnia trwal do 2 maja zawsze mam tak ze jak byl np tego 27 kwietnia to potem przychodzil 27 nastepnego miesiaca rowno co 31 dni;/ no czasem 2 dni sie spoznial i teraz tak..jak biore hormony to @ tez przyjdzie w terminie czy moze sie cykl wydluzyc?? jutro mam dostac i sie boje....bo jak nie dostane to znowu ta nadzieja i wgl wiecie sami przez to przechodzicie,:( narazie lykam lutke kwas foliowy i witaminke E..mam tak jechac przez 3 lub 4 miesiace:/ miesiaczka u mnie zawsze trwa 6 lub 7 dni i jest bardzo obfita przez co ciagle wpadam w anemie i co 2 miesiac lykam zelazo:(:(:( jejcia ale sie rozpisalam..jak dobrze sie wygadac!! wczoraj po stosunku zauwazylam taka wydzieline blado rozowa ledwo widoczna myslalam ze juz @ przyszla ale to nie byla krew ani nawet plamienie..brzysio czasem pobolewa ale na tym koniec po tym stosunku poszlam pod prysznic i tyle bylo po wydzielinie do dzisiaj nic:/ piersi bola po bokach no ale to pewnie po hormonach no i siusiam ciagle ale zawsze tak mam przed @ przyjmiecie mnie do siebie?:* jejku ale rozpiska jak list hahaha cala historia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
i przepraszam jak sie powtarzalam ale jestem taka roztargniona znowu zaczynam fiksowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
iza......poprostu p ja jestem w 20 tyg ciazy to moje drugie dziecko ale juz w pierwsza ciaze mialam problem zajsc i wtedy lekarz przepisal mi duphaston i po jednym opakowaniu sie udalo moja starsza corcia ma juz 6 latek ale tez od 3 lat jestem w nowym zwiazku tak wyszlo no i oczywiscie pragnelismy razem dziecka ale nie na sile powiedzielismy sobie ze jak bog da to bedzie jestesmy ze soba ponad 3 lata i jakos 3 latka bez zabezpieczenia i ciagle nic wkoncu w zeszlym roku sie udalo i tak jak ty po stosunku mialam w dniu spodziewanej miesiaczki rozowa wydzieline i pozniej nic myslalam ze dostane okres ale nie dostalam okazalo sie ze jestem w ciazy niestaty nie trwalo to dlugo bo po jakis 2 tyg pozniej poronilam po zabiegu moja gin przepisala mi lutke ale ja jakos zle sie po niej czulam mialam bole glowy niby nie moglam wtedy starac sie o dzidzie bo pol roku mialam zrobic przerwe ale ja i tak zrobilam swoje i nic sie nie udalo po 4 miesiacach moja gin na moja prosbe zmienila mi lutke na duphaston i sama w to nie wierzylam ale po jednym opakowaniu zaszlam w ciaze niby za wczesnie bo po 4 miesiacach po zabiegu ale narazie jest wszystko oki i takim to sposobem jestem w 20tc ale dam ci rade jak masz jakies plamienie zrezygnuj lepiej narazie z stosunku dopoki cos nie bedziesz lepiej wiedziec lepiej byc przezornym 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
masz racje..zrezygnuje ze stosunkow dopoki nie bede wiedziala na czym stoje..ale Ci zazdroszcze brzusia:* zycze Ci zdrowka zebys ciaze przeszla bezproblemowo i zeby dzidzia byla zdrowa bo to najwazniejsze:) 3,5 roku miesiac w miesiac sie nie udawalo wiec wiesz jak to jest...jakos nie wierze zeby teraz sie udalo..to jest najgorsze ta nie pewnosc jak sie spoznia < no juz do cholery jak nie ma tej fasolki to niech ta wstretna @ przyjdzie:(>> to nie mozliwe...jak hormonow nie bralam to przychodzila prawie w terminie a jak juz sie zatrzymala to nie zdazylam brac ten okres co bylo mi zalecane a juz @ przychodzila,,,,a teraz...biore od 16 dnia cyklu dzis mija termin a tu nic nawet brzuch juz tak nie pobolewa..zawsze jak mialam plamienie to na 2 dzien budzilam sie a teraz..zastanawia mnie ta rozowa wydzielina to nawet nie bylo plamienie , bylo 2 dni temu i nic i to tylko po stosunku. To mozliwe ze biorac hormony cykl zamiast sie skrocic i uregulowac to sie wydluzy??? poczekam tydzien od terminu miesiaczki i jak nie dostane to lece do gina oczywiscie hormony dalej bede brala. Boje sie ze to nie ciaza ale jak nie to co innego? ? mi wystarczy 3 zastrzyki progesteronu i juz @ byla i to 25 a teraz biore tyle czasu dziennie lutke 50 i nic....boje sie rozczarowac:( to czekanie jest najgorsze:( Pewnie nie moglas uwierzyc jak Ci sie udalo po takim czasie:) ale Ci to zlecialo juz 20 tc masakra:)) suuuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
dziewczyny ja sie teraz pogubilam...chyba zle obliczam sobie cykl myslalam ze oblicza sie tak: ze np 2 maja skonczyla mi sie miesiaczka to 3 maj liczylam jako 1 dzien cuklu az do nastepnej miesiaczki i jak np wyszlo ze mialam miesiaczke 27 kwietnia a nastepna 27 maja to wyszlo mi ze mialam cykl 31 dniowy. no i teraz jak lekarz kazal mi brac lutke od 16 dnia cyklu az do miesaiczki to obliczylam tak: 27 kwietnia zaczela sie miesiaczka a skonczyla sie 2 maja czyli 3 maj to niby 1 dzien cyklu wiec 18 maj to wyszlo mi ze mam 16 dzien cyklu i od 16 dziennie biore lutke. Zawsze co 31 dni dostaje okres myslicie ze jak wzielam lutke od 18stego maja to sobie zaszkodzilam i dlatego teraz nie dostalam okresu? nawet jakbym nie brala hormonow to dzis powinnam dostac:( myslicie ze sa szanse ze zaskoczylam? eh ale pomieszalam z tymi cyklami:( ale przeciez jak okres mi sie zatrzymywal to wystarczyly 3 zastrzyki 25 i po 3 dniach okres byl a teraz biore dziennie i co zanikl by? poooomozcie:( czekam tydzien od dzis i lece do gina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
iza .....poprostu p 1 dzien cyklu liczy sie od pierwszego dnia okresu jak wzielas pozniej to raczej nic sie nie powinno stac tylko chyba wlasnie opoznilas sobie okres gorzej by bylo jakbys wziela za wczesnie bo wtedy moglabys zatrzymac owulacje ale jak dostaniesz okres to licz cykl od pierwszego dnia krwawienia i normalnnie wez lutke tak jak ci zalecil gin czyli od 16 dnia cyklu ale tez moglo byc ze zaskoczylas poczekaj jeszcze pare dni i zrob test jak nie dostaniesz@i dam ci rade nie mysl caly czes o dziecku odpusc sobie nawet nie wiesz co psychika kobiety moze zrobic z organizmem podobno gdy uprawiasz sex tylko z mysla o dziecku to nawet mozna przez to zatrzymac owulacje takze wrzuc na luz i nie mysl o tym caly czas u mnie tez sie nie udawalo a pozniej odpuscilam sobie bo wiedzialam ze nie moge w tym czasie starac sie o dziecko no i sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAS PYTAM BO NIE WIEM !!!!!
właśnie ja odstawiłam tavletki anty,muszę wybrać się do gina żeby mi coś dała na wywołanie @ więc jak dostanę już @c to mogę odstawić luteinę? jeśli umiem sobie obliczyć dni płodne a odstawię lutkę to można już starać się o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
agisia 29>> wlasnie ja tak mialam z rok temu ze ciagle myslalam o dziecku , teraz tak nie mam nawet zaczelam sie zastanawiac czy chce 2 teraz:) ale jak sie spoznia to znowu te mysli ze a moze sie udalo itd ze jak to nie ciaza to niech juz ta @ przyjdzie:( moj jak widzi ze mi sie spoznia to tez jest pelen nadzieje ehh i teraz jak mi sie spoznia to bardzo nie chce sie znow rozczarowac....lutke dostalam na wyregulowanie i na podwyzszenie progesteronu no i samo to ze 3,5 roku kocham sie bez zabespieczenia i nic:( bylam nastawiona na okres wlasnie ze cykl bedzie krotszy i ze ten progesteron ureguluje...ale teraz ta nadzieja na fasolke wrocila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza...poprostu;p
WAS PYTAM BO NIE WIEM!!!>> mysle ze jak lekarz da Ci na wywolanie @ to powie Ci ile masz brac lutke:) wedlug mnie to jest tak; jak da ci na wywolanie i dostaniesz to mozesz odstawic i sie starac i patrzec czy nie bedzie problemu z nastepna @ bo jak nie dostaniesz nastepnej zycze fasolki:)) ale moze byc tak ze jak nie zafasolkujesz a nastepnej @ znow nie dostaniesz to lekarz moze zlecic Ci dluzsza kuracje luteina zeby organizm wrocil do normy lekarz dostosuje ci dawke i od jakiego cyklu do kiedy masz brac lutke no i podczas tej kuracji tez mozesz sie starac co z lutka zwieksza szanse:) no chyba ze da ci od takiego dnia cyklu ze owulacja bedzie blokowana ale kuracja bedzie miala cel w uregulowaniu cyklu i zwiekszenia progesteronu no to wtedy przeczekasz kuracje a potem jak organizm wroci do normy to staranka:) hehe oczywiscie wszystko mozliwe i staranka moga byc caly czas i majac na celu zajscie w ciaze i dla przyjemnosci:) to tylko moje zdanie a najlepiej to powie ci lekarz jak zapytasz go o wszystko:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
do was pytam bo nie wiem!!!! a dlaczego ty chcesz odstawic lutke skoro chcesz starac sie o dziecko przeciez luteina reguluje cykl i pomaga zagniezdzic sie jajeczku z luteina bylo by latwiej ci zajsc lekarze wlasnie przepisuja luteine m.in. jak kobieta stara sie o dzecko czegos tu nie rozumiemm bralas luteine razem z tabletkami anty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
witam mojej córci dam na imię Maja pierwszą tez mam córeczke i ma Weronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×