Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość wero-nika
witam Was! Bardzo proszę o szybką interpretację mojego USG, wizyte mam dopiero za 3 tyg. Dodam,że5 lat temu leczyłam sie na podwyższoną prolaktynę. Teraz TSH miałam 68 wynik, endo wypisał mi hormony,nie robiłam jeszcze anty TPO, mam wrażenie że zaczynam wszystko z Du.. strony, chyba zmienie endo. Moje usg: Prawy płat tarczycy o objętosci ok 7,2 cc, lewy 6,2 cc.Wymiar strzałkowy cieśni ok. 4mm. Gruczoł tarczowy hipoechogenny o niejednorodnej echostrukturze,Węzły niepowiekszone. Pomózcie zinterpretować-błagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przez pomyłkę łyknęłam Euthyrox dwa razy. Myślałam, że coś się będzie działo, a tu nic. Absolutnie żadnej reakcji. A biorę 150, czyli razem łyknęłam 300 mikrogramów. Podróba jakaś, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziaA24
Witam, Tak jak chyba każda z was mam problemy z tarczycą. Wykryto u mnie niedoczynność. Mam dopiero 18 lat, miałam już usuwaną torbiel z jajnika, przez rok brałam tabletki hormonalne na uregulowanie prolaktyny, od paru lat mam nieregularną miesiączkę( ginekolog juz próbował mi ją uregulować, ale sie nie udało), no i teraz ta tarczyca. Dobre to, że USG wyszło w porządku, ale oczywiście dostałam lek Euthyrox. Boje się, że nie będę mogła mieć dzieci, czy to możliwe? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m88x
do lidzi24 ja chorowalam kilka lat na tarczyce a dowiedzalam sie o tym dopiero jak zaszlam w ciaze duzo kobiet z tarczyca zachodzi w ciaze i rodzi zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebleblenderek
Hej.Mam pytanie.Nie chcę nowego wątku zakładać. Jak się bada przeciwciała tarczycowe? Z krwi normalnie z żyły? Czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgaaha
Witajcie! Ja mam dla odmiany bardzo dziwny problem.. Rok temu stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy (bardzo małą z resztą) - z usg wynikło, że powodem tego jest zbyt mała jej pojemność. Dostałam oczywiście euthyrox N25 - dziennie brałam jedną tabletkę. Po jednym opakowaniu TSH zmniejszyło się z bodajże 6 do mniej niż 2. Więc dalej lekarz kazał mi zażywać pierwotną dawkę. Po drugim opakowaniu - powtórzyłam badania - tym razem TSH było wyższe - 4,20 - na podstawie tego badania lekarz stwierdził, że moja tarczyca zanika i kazał zwiększyć dawkę. Badania pod kątem Hashimoto nie wykazały obecności tej choroby. Z przysadką wszystko w porządku. Martwi mnie fakt, z czego wynika w takim razie ten zanik? Dlaczego tak się dzieje i czy jeśli mój organizm działa autoagresywnie na tarczycę, może też uczepić się jakiegoś innego narządu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góralka72
z chorobą tarczycy można mieć dzieci,trzeba być pod kontrola ginekologa-endokrynologa ale bez problemu mozna mieć nawet jakby Ci ja wycieli też będziesz miała dzidziusia, co do badań TPO TG robi sie je poprzez pobranie krwi na czczo, zanikająca tarczyca hmm powtórz raz jeszcze badania.TSH FT3,FT4,USG,TPO TG, prolaktyne, estriadol, testosteron progesteron,ogolna morfologię sa jeszcze dwa rodzaje przeciwciał ale nie pamietam jak sięnazywają ale w laboratorium jeśli tam robisz powiedzą Ci jakie,, samo badanie tylko TSH nic Ci nie da musza byc zrobione przeciwciała bo to one głównie atakuja tarczyce niszcząc ja traktując jak ciało obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra_1986
witam, widzę, że bardzo duża macie wiedzę, dlatego uderzam do was z zapytaniem. Ogólnie od dwóch lat bardzo wypadają mi włosy, straciłam ich połowę. Dodatkowo mam inne objawy wskazujące na niedoczynność tarczycy: ciągła senność, brak energii, zaparcia, i ciągle ciągle jest mi zziiiiiimno! Do tematu tarczycy podchodziłam trzy razy. Sama. Moja lekarka rodzinna ma zlew nawet na to ze nie mam już włosów. No ale do rzeczy. w maju myśląc o anemii, badałam żelazo, ferrytyne i takie tam i przy okazji TSH, wyniosło ono 4,16 przy normie 0,27 - 4,2 wykluczając anemię po dwóch tygodniach czyli w czerwcu zbadałam komplet: TSH 6,47 (0,27-4,2) FT3 5,67 (3,95-6,8) FT4 18,21 (12-22) więc hormony wyszły dobrze... tydzień temu zmierzyłam tylko TSH i wyszło 3,13 przy tych samych normach czy coś tu wskazuje na niedoczynność? lekarka powiedziała, że przy takich wynikach nie może mi dać skierowania do endokrynologa i że mogę sobie iść prywatnie. Ja już jestem załamana.... nie mam już włosów... czy powinnam przy takich wynikach iść do endokrynologa prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_ga
Witaj Sandra_1986, ja miałam długo podobne problemy i lekarze tylko pytali czy nie mam problemów z tarczycą i na tym się kończyło bo hormony były w normie. dopiero jak trafiłam na innego lekarza to zaproponował żebym zrobiła usg tarczycy i wyszło że jest guz na jednym płacie (na szczęście łagodny ale na tyle duży że nadawał się do operacji). jak trafiłam do endokrynologa to po dokładniejszych badaniach wyszło też zapalenie tarczycy co miało podobno wpływ na moje samopoczucie. Jak masz możliwość to zmień lekarza, może inny da ci skierowanie, a jak nie to spróbuj prywatnie do endokrynologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no żartujesz sobie?
wynik TSH 4,16 czy 6,47 czy 3,13 to ma być norma??? to jest ewidentna NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY! Twoje hormony skaczą i to jest też wyraźny znak, że tarczyca źle pracuje dziewczyno, udaj się prywatnie do dobrego endokrynologa, bo Twoje TSH powinno wynosić 1 (max 2) wszystko powyżej, to NIEDOCZYNNOŚĆ lepiej zacznij działać teraz by nie pogłębił się problem wtedy, gdy zacznie Ci zależeć na posiadaniu potomstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcia4
Od ponad dwóch lat bardzo wypadają mi włosy, dokucza mi wieczne zmęczenie, pomimo odpoczynku, zaparcia, przybieranie na wadze. I to ciągłe uczucie zimna. A nawet jak nie jest mi zimno to w środku cała dygoczę jakbym miała drgawki. Mam też uczucie jakby zwęził mi się przełyk i problemy z oddychaniem. Pomyślałam więc, że to mogą być problemy z tarczycą i postanowiłam zrobić badania. Dziś odebrałam wyniki: TSH-1,78 (0,27-4,2); FT4-12,56 (12-22); FT3-4,09 (3,95-6,8). Bardzo proszę o zinterpretowanie moich wyników. Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra_1986
Dzięki Wam dziewczyny. Ja też jestem pewna że to niedoczynność. Najgorzej że ja już straciłam połowę włosów i to naprawdę (2 lata wypadania około 300 dziennie). Chyba prywatny endokrynolog to jedyna nadzieja, bo lekarz rodzinny mówi, wszystko w normie. Szok z tą służbą zdrowia :( Pójdę prywatnie do tego endokrynologa, jak będę po wizycie to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoMoreno
Witam, dziś odebrałam wyniki TSH 0,01 (norma 0,27 - 4,2) FT4 365,8 (norma 12- 22) FT3 99,6 (norma 3,1 - 6,8) dostałam skierowanie do kliniki endokrynologicznej, lekarz powiedział że jeszcze nigdy nie widział tak złych wyników... Martwię się, mam dopiero 20lat. Mieliście kiedyś podobny problem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virtual57
Mam 54 lata,jestem w okresie menopauzy i stosuję htz. Odebrałam wyniki hormonow tarczycy TSH 0,005 norma 0,27-4,2 FT4 1,86 norma 0,93-1,7 i FT3 4,84 norma 2,57-4,43 Co to oznacza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jestem nowa i nigdy nie mialam problemow z tarczycą, przypadkiem tydzien temu zrobiłam badania TSH - 9,85 trądzik, tłusta cera, włosy tez rzadze niż były co dalej z tym robić oprócz wizyty u endokrynologa czego się mogę spodziewać na takiej wizycie - mam jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam pytanie zwiazane z tarczyca? Czy ktoś miał przy tej chorobie ostre ataki zawrotow głowy i przy tym wymioty.Trzyma mnie to kilka godzin ,potem przechodzi zawroty są ale już słabsze takie wewnatrz głowy pozostają a ja sie bujam po mieszkaniu tylko, bo o wyjsciu na ulice nawet nie ma mowy.Z góry dziekuje za odpowiedzi bardzo mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) pisałam wcześniej, że przez pomyłkę połknęłam rano 2 tabletki. W efekcie nic się nie stało, nawet tego nie odczułam. Więc jeżeli komuś się to przytrafi, to bez paniki, kobietki :) gretsien - dostaniesz receptę na hormony, pewnie też skierownie na dodatkowe badania (przeciwciała, to badanie krwi, ft3 i ft4 - to badanie hormonów w krwi - niekoniecznie na początku, ale w trakcie dopasowywanie dawki na pewno, plus USG - żeby sprawdzić, czy nie masz guzków i jak wygląda tarczyca). Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad. I zbada Cię - mi badał tarczycę (obmacywał dokładnie szyję), ciśnienie i osłuchiwał serce. Dostałam też skierownie na badanie insuliny, cholesterolu, testosteronu i zapytał, czy miałam wykluczane pco (ale nie wiem, czy to standard - wypisał mi skierowania, gdy powiedziałam, że nie mogę schudnąć). Generalnie badanie wygląda podobnie jak u internisty, więc nie ma się czy martwić. swieto swietem, nie słyszałam o tym. Sprawdzałaś, czy masz cukier w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virtual57
Mam 54 lata,jestem w okresie menopauzy i stosuję htz. Odebrałam wyniki hormonow tarczycy TSH 0,005 norma 0,27-4,2 FT4 1,86 norma 0,93-1,7 i FT3 4,84 norma 2,57-4,43 Co to oznacza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To oznacza nadczynność tarczycy. Zapisz się na wizytę do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateczek
ja też mam problem z tarczycą,dwa miesiące temu robiłam TSH i wynik był 196 nie mogłam w to uwierzyć dostałam leki i po tych dwóch miesiącach wynik zmalał do 21,3.Moje pytanie brzmi czy z takimi wynikami mogę zajść w ciąże dodam że rok temu poroniłam w 10 tygodniu bardzo bym chciała być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do plateczek strasznie wysokie to tsh,ja tez staram się o dziecko i mój wynik to 3,20 a najlepsze na zajscie to od1-2 więc proponuje poczekac;pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateczek
Dzięki za rade ale na razie próbujemy zobaczymy co będzie a wynik miałam taki dzięki jednemu lekarzowi nie wiedział co ma już ze mna zrobic i kazał mi iśc do drugiego lekarza ta nasza służba zdrowia taka właśnie jest,ale nie poddajemy bedziemy próbowac dalej a jak Twoje starania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw unormowanie hormonów a potem myślenie o dziecku dopiero. Poczytaj o tym w Internecie, popytaj dobrych lekarzy. Póki nie masz hormonów w normie dziecko może się nieprawidłowo rozwijać (umysłowo i fizycznie), grozi Ci też kolejne poronienie. To jest poważna sprawa, dziwne, że lekarze tak lekko to u Ciebie traktują i nie ostrzegają o zagrożeniach. Unormowanie hormonów to jest kwestia kilku miesięcy. Ty nadal masz niedoczynność, nie powinnaś w tej chwili myśleć o ciąży. W ciąży też powinnaś być pod stałą kontrolą dobrego ginekologa, a najlepiej endo-ginekologa. Gdy hormony będą na właściwym poziomie, wtedy nie tylko dziecku nie będzie nic groziło, ale też łatwiej Ci będzie zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka23
witam mam 23 lata i o tarczycy dowiedziałam się przez przypadek. Ciągle miałam uczucie kuli w gardle i się dusiłam lekarz rodzinny stwierdził nerwicę ale na wszelki wypadek zlecił TSH i wyszło 8,20 i się zaczęło. Jednak nie nerwica a niedoczynność tarczycy. endokrynolog jak najszybciej ale nie było mi to na rękę bo w powiecie chojnickim jak najszybciej to tylko prywatnie a mnie nie stać na to ale poszłam na pierwszą wizytę prywatnie zapłaciłam 100zł lekarz mi wymacał szyję zrobił usg ale nie powiedział nic naprawdę ani słowa no oprócz tego ile mam zapłacić i jakie badania zrobić też płatnie. Pieniędzy na badania i kolejną wizytę już nie starczy więc czekam jeszcze 3 miesiące żeby dostać się na NFZ, Z dnia na dzień przybywa mi ok0,5 kg już ważę 93kg przy 154cm. Coraz częściej się duszę . O nerwach nie wspomnę . widzę że jest tu dużo osób oriętujących się w temacie więc chciałabym się spytać czy mogę coś zrobić albo łykać jakieś leki bez recepty żeby za te 3 miesiące nie ważyć 120kg i jakoś żyć bez nerwów przy 2laku jest potrzebny spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plateczek ja staram sie dopiero 3miesiące wyniki mam w miare dobre dlatego próbujemy;ale wez sobie do serca rady curry bo ma całkowitą rację.ten hormon odpowiada w wiekszosci za rozwój umysłowy dziecka a ty masz naprawde wysokie tsh.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez recepty nie ma takiego leku, który działałby tak, jak sztuczne hormony stosowane w leczeniu niedoczynności. Ale receptę na hormony może też wypisać inny lekarz, może spróbuj pójść z wynikiem TSH do swojego ginekologa? Albo nawet do internisty. I weź od tego prywatnego endokrynologa wyniki USG - muszą być w dokumentacji i ma obowiązek je udostępnić. A najlepiej poproś o kopię karty - być może endokrynolog wpisał tam diagnozę (niedoczynność) i w ten sposób łatwiej Ci będzie dostać receptę u innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateczek
Wiem jakie mogą być powikłania wiem że nie uda mi się zajść w ciąże dziś pojechałam do lekarza oczywiście nie było go ale pani w rejestracji sprawdziła moje wyniki które robiłam w środę i znowu rewelacja 52,6 nie wiem co mam robić mam dość już tych lekarzy wszystko robią z łaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plateczek
5 razy w tygodniu biorę 1x1 a dwa razy w tygodniu 2x1 25 mg wcześniej brałam thyrozol 20mg i 50 mg tylko że po tych lekach miałam wynik 196

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plateczek powiem ci szczerze że nie spotkałam się jeszcze z takimi skokami tsh przy braniu leków,no bo ostatnio miałaś dużo lepszy wynik.kurcze a ufasz temu swojemu lekarzowi?może to on nie umie ustawić ci leków prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×