Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Nita73
hej, lecze nadczynność tarczycy od pół roku ale okazało sie że żyje z nią od 17 lat. mam troje wspaniałych i mądrych dzieciaczków. Fakt wyniszcza organizm ( ząbki, cera, serducho, układ nerwowy itp). zakwalifikowano mnie do podania radioaktywnego jodu, niestety narazie nie odniosło to oczekiwanego skutku. Staram sie nie poddawać i myśle pozytywnie, kazdą chorobę można pokonac nawet jej akceptacja to zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość San
Nadczynność tarczycy uspokoiłam odzywkami. cały czas je przyjmuję. Od 3,5 roku nie biorę żadnych chemicznych proszków, operacja niepotrzebna, guzy się wycofały. Uspokoiło sie serce, nie boli mnie głowa( było tak, że karetka zabierała mnie do szpitala), ani nie dokucza ischias. Teraz wiem, że wszystkie choroby biorą się z braku składników pokarmowych i z toksyn. Oczyszczając organizm i uzupełniając wszystkie składniki , wraca do równowagi. Potrzeba tylko poświęcić nieco czasu i cierpliwości swojemu zdrowiu. Proponuję pogłębianie wiedzy o swoim organiźmie. To naprawdę nie jest takie trudne i niedostępne. Zacznijcie od zadawania sobie pytań, np. skąd się wzięła choroba? Co mogło wpłynąć na to ,że zachorowałam, przecież do tej pory byłam zdrowa. Nic nie bierze się z niczego. Czy leki chemiczne są w stanie mnie wyleczyć, skoro działają tylko na objawy, a nie na likwidowanie przyczyny. Leki chemiczne organizm rozpoznaje jako coś obcego, z czym musi dodatkowo się uporać i zneutralizować, mało tego- mają straszne niekiedy działania uboczne. Naprawdę warto spróbować. S. tel. 0501 232 804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 35
witam wszystkich ja właśnie zrobiłam sobie badania hormonów i czekam na wynik-strasznie się boję u mnie zaczęło się brakiem powietrza,szybkim biciem serca,puls miałam120,ręce mi się trzęsły i wogóle wszystko w środkua co najgorsze strasznie schudłam(przy wzroście165 ważę 48kg-koszmar) nasz lekarz rodzinny leczy mnie na depresję i ciągle zwiększa dawki leków a to nic nie pomaga,ale znajoma poradziła mi zrobić te badania-jutro się dowiem co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdiagnozowano u mnie miesiąc temu chorobę Graves\\\'-Basedowa, na 90%. Biorę Metizol, ma wciąż złe wyniki prób wątrobowych, mogą wskazywać na uszkodzenie wątroby i trzustki, przeraża mnie to. Mam lekki wytrzeszcz oczu, który czasem się cofa, kiedy jestem wyspana. Mam już dosyć mojej lekarki, nic nie robi z tymi wynikami prób wątrobowych. To pierwszy raz w życiu mnie dopadło, mam 40 lat. Czy ktoś wie, co może mnie czekać, jak mam się leczyć i czy mam nadzieję, na wyleczenie? Mam przy tym lekka anemię. Objawy miałam straszne, nadal czasem kołacze mi serce i drżą mi mięśnie nóg i rąk. Co powinnam jeszcze zbadać u siebie? Licze na wasze doświadczenia:-) I życze wszystkim zdrowia, Flo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
zrobiłam sobie ponowne badania tsh. wynik na szczescie w normie, no ale od jakiess czasu biore zwiekszona dawke euthyroxu. we wtorej jade do lekarza, zobaczymy co mi powie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
i sorki za przekrety słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
cześć dziewczyny ja bym się chciała dowiedziec gdzie mam się zgłosić jesli czuje że powiekszyła mi się szyja , że mnie poddusza i boli ? wiem, że na wizyte u endokrynologa czeka sie nawet kilka miesięcy, więc co ja powinnam zrobić ? boje się że moge mieć jakiego guza albo co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Jedyne co mogę Ci podpowiedziec, to udaj się do swojego lekarza rodzinnego i powiedz żeby dał Ci skierowanie na morfologie i TSH, a później po wynikach on Cię może skierowac do endokrynologa (fakt,że czeka się długo, ale można też pójśc prywatnie, a ZDROWIE ważniejsze niż pieniądze). Ja Dwa razy byłam na kase chorych i lekarze byli okropni, a za prywatną wizytę dałam 40 zł i lekarz podjął się leczenia mnie więc za następne już nie muszę płacic. Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
wiem, że zdrowie najwazniejsze ja 2 latat temu miałam lekką niedoczynnośc, miałąm euthyrox, po 2 miesiacach wyniki idealne, miałam dawke mała podtrzymujacą a potem wogóle przestałąm brac i wszystko było ok teraz to nie wiemco jest, ale boli mnie szyja, uciska wręcz, nie umiem stwierdzic czy pasuje do niedoczynności czy nadczynności - mam objawy ale mieszane - drże, ale nie jest mi zimno, włsoy mam suche na wiór (mam szmpon vichy, drogie odzywki z salonu fryzj, i co nic - suche siano, z wagą trudno powiedziec , przytyłam w soattnim czasie, ale ja należe do osób z zaburzeniami odzywiania, fakt utyłam ok 8 kg przez osatnie miesiace ale moja waga obecna to 40-41 kg na 165 cm , mam 21 lat, więc trudno powiedziec , nie mam tradziku, nie mam okresu, kiedyś nie miaąłm siły i nic mi się nie chciało, a teraz nie moge nawet kawy pić i w sumie jej nie potrzebuje, bo budze się od razu, - nie wiem może to ta pogoda,a z drugiej strony - cierpie na obrzeki - twarz i nie tylko woda mi się zatrzymuje w organizmie,raz mam apetyt i wydaje mi się że jestem głodna cały czas, innymi razy nie chce mi sie jesć wogóle, bez sensu boje się że coś mogło mi się zrobic, moja mam ma guza na tarczycy, boje się że ja tez moge mieć więc mówisz żę rodzinny lekarz da mi skierowanie na tsh ? i moge się zgłosić z wynikiem do niego własnie a ile kosztuje usg tarczycy , orientujecie sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcjnfgnhjghkjghk
a jakie miałyscia objawy nadczynnosci tarczycy ? ja chyba tez to mam widze ze szwankuje i to bardzo psychika nie mam okresu bezsennosc a iciagłe goraco i zaczerwieniona mocno twraz czy to mze byc nadczynnosc tarczycy:(((((((((((((((( wieczorami bardzo sie poce na niczym mi nie zlaezy nie wiem co ise ze mna dzieje moja mama ma tarczyce a i bardzo mnie nbola oczy sa takie onbrzekniete nie wuemco robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
tez mnie bola oczy, nawet pare tygodni temu zrobił mi sie mały wyle w oku , pekło naczynko, ale wqtedy jescze nie miałam powiekszonej szyji nie znam sie za bardzo , mozesz miec nadczynnosc, ale moze tez przez upały i burze jakies takie dziwne to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy-aga nie wiem ile kosztuje USG tarczycy, ale jak zrobisz wyniki i będzie jakieś podejżenie o nadczynności, czy niedoczynności tarczycy to lekarz sam powinien zlecic Ci USG, a jeżeli sam tego nie zrobi to masz prawo zażądac!!! Ja też uparłam się na badania i dlatego dowiedziałam się,że mam niedoczynnośc, atak bym do dzisiaj nic nie wiedziała gdybym posłuchała pierwszego lekarza, który mówił mi ciągle,że jestem zdrowa i że moje tycie i różne nastroje to normalna sprawa po Dziecku(ponad rok czasu od porodu w tedy już było). Jednak ja się uparłam i wystarczyło tylko sprawdzic poziom TSH i dużo stało się jasne. A na USG już sama mnie pani doktor skierowała i okazało się,że nie mam żadnych gózków. Tylko poziomy mam nie takie. Tak więc zrób TSH i później powiedz,że chcesz skierowanie na USG. Możesz też zrobic sobie przy okazji sprawdzenie poziomu hormonów fT3 i fT4 (te są płatne zawsze 50zł oba, czyli 1- 25zł) ale jest w tedy bardzo dokładny obraz). Pozdrawiam i życzę powodzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassrr
Czy tarczyca ma jakiś związek z miesiączką,tzn.,czy jak mam krwotoczne miesiączki,a mam zimne guzki na tarczycy,ale tsh. jeszcze w normie i nie mam brać leków.Czy te wriackie miesiączki mogą być przez tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcjnfgnhjghkjghk
włąsnie ja od bardzo dawna nie mam miesiacki (wykluczam ciaze)no iwłąsnie kestm bardzonerwowoa nigdy taka nie byłąm naj[poerw sie ciesze skakam z radosci to za chwile popadam wdeprehe i moge buchnac płączem no i ta bardzo obrzekniata twarz i oczy a czy objawem nadcynnoscu traczycy moze byc zaczerwienienei twrazy napoliczkach i uczucie goraca ?> a cy wina mozna obarczyc tu takze estrogen lub progesteron o dodoam ze widze spadek libnido i ogólnie jakoas niechec do isebie cy to moze byc spowodowane hormonami ?prosze o info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcjnfgnhjghkjghk
moze któas z was tez tak miała pom,ózcie mi bo ja dalej tak nie moge juz to jest nie dowytrzymania ,przeciez niczego sobie nie wmawiam chyba brak mieisaczki ,zaczerwieniona tewraz obrzeknieta twarzi oczy o czym musza świadczyc i musi to mies jakas pryczyne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gcjnfgnhjghkjghk z pewnością nie czujesz się dobrze i brak Ci komfortu życia z tymi nastrojami jakie masz, ale najlepiej pójdź do lekarza i opowiedz o wszystkim, a on skieruje Cię na badania, postawi diagnoze i zacznie leczyc. Nie można czekac aż samo przejdzie- bo tak się nie stanie. A zamartwiac się nie wiedząc co nam dolega też nie jest zdrowe. Tak więc jak najszybciej do lekarza :)! życzę powidzenia i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcjnfgnhjghkjghk
hyba bede musiałą sie wybrac bo juz trace ochote i chec do zycia przez te objawy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
tsh 2,15 czy ktos powie mi co oznacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy-aga norma TSH mieści się w granicach 0,04 - 4,00 taka jest norma labolatoryjna ja miałam na początku roku 7,00 a w czerwcu 5,00 bez brania leków, a lekarz przepisał mi leki i powiedział,że doprowadzi mnie do normy klinicznej,która wynosi 1,00 bo tak będzie lepiej przy mojej masie ciała,a ważę 110kg ( a dodatkowo przez te moje wahania lekarz podejżewa Hashimoto, muszę porobic dodatkowo jeszcze inne wyniki) tak więc na moje oko to Ty masz wynk w normie, ale zapytaj lekarza Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
mi prz tym tsh niby prawidłowym podała Letrox 25 1 tab dziennie bo bede miała terapie progesteronem najprawdopodobniej na wywołanie okresu i powiedziała ze to befdzie dobry wstep (miałam niwielka niedoczynnosc tarczycy2 lata temu po podawaniu euthyroxu po 2 miechach mi sie uregulowało) u mnie ta niediczynnosc była chyba wywołana zaburzeniami oddzywiania - wychudłam az do 30 kg obecnie mam 21 lat waże ok 40-41 kg na ok 164 cm wzrostu i Tsh jest 2,5 ten letrox 25 mam brac miesiąc potem znowu badania i chyba pójdzie do odstawienia jeszcze bedą mi robić usg tarczycy a zapalenia tarczyy nie mam napewno, bo miałam robione takie badanie w krwii CPR i wyszło całkiem niziutkie co oznacza że w moim organiźmie nie ma stanu zapalnego (czyli nie mam żadnej infekcji ani płuc ani tarczycy , gardła itp) ktos brał letrox 25 , na co i jak sie czuł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
tsh 2,15 , wyzej zle napisałam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnxgfmhfxmnfg
czy zachwianie poziomu hormonów tj tarczycyc bad zinnych moze spowodowac nerwowosc ale juz taka na serio mocna depresje uczucie leku niepokoju i podobne symptomy czy ktos tak miał a okazało ise z eto wszystko przez tarczycce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cnxgfmhfxmnfg witaj, ja ciągle miałam mówione,że mam depresje poporodową i że tak poza jestem zdrowo, aż w końcu porobili mi badania i wyszło,że tarczyca Tak więc różnie może byc, różne są przyczyny Może to byc inna choroba,ale do objawów tarczycy też mogą należec Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfsbhrgnngnf
dziekuje babatko za cenna odpowiedz tak wiec widze z emsuz esie zebrac i zrobic badania a i czy nadczyynosc tarczycyc moze mniec jakie szzwiacek z czerwienieneim sie twrazy i uczuciem goraca ma to jakis wpływ na stan cery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizka00000
słuchajcie - a jak się ma tarczyca w ciąży? czy ktoś wie coś na ten temat? ja mam tarczycę- wstyd się przyznać nie leczoną bo już od dzieciństwa ,mam lekko powiększone wole ale nigdy z tego afery nie zobiłam, bałam się ingerencji w hormony. Teraz kiedy mam te 26 lat planuję z mężem dzidzię lecz obawiam się,że tarczyca może być problemem. czy ktoś ma (miał) podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×