Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ANIKAX
Dzięki za odzew też już biore po 75mik walcze z wagom ogulnie lecze się juz rok a waga powoli rośnie jak długo będzie rosla ,czy wkonicu sie zatszyma .Na dodatek wlasnie straciłam lekarza, potszebóje Endokrynologa w Gdyni dobrego pa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatarczyca
może ktoś ma namiar na dobrego endokrynologa w szczecinie ,prosz,,,,ębo już nie mam siły czekać w przychodniach.Niech sie ktoś odezwie do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hashi
czym leczysz candide???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
od Hashi: tak lecze, od miesiaca. Rozlazla mi sie wszedzie. Wylazla glownie gardlem ale bylo to na takim poziomie ze mialam juz zaburzenia rownowagi, i pare innych symptomow wskazujacych ze sie rozgoscila w systemie nerwowym (zaburzenia snu, totalne zmeczenie, problemy z koncentracja, bezsensowne bole korzonkow i wiele innych). Gdy w takim stanie zjawilam sie u lekarki dostalam z mety leki przeciwcandidowe no i jestem oprocz tego na scislej diecie. Najwazniejsze SPIE, oddycham pelan piersia (to nie przenosnia, dopiero jak znow tak odetchnelam uswiadomilam sobie jak byly ograniczone moje pluca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Od HAshi. Na glodnego przyczytalam CZY a nie CZYM lecze. Sorry. Rodzaj specyfiku chyba zalezy od tego gdzie trzeba uderzyc. Jesli jest tylko w ukladzie pokarmowym stosowana jest chyba Nystatyna bo najlepiej sobie radzi z candida zagniezdzona w jelitach. Ja dostalam diflucan i dopiero po paru dniach brania znalazlam info, ze jest to "the only one of azoles to effectively pass the blood-brain barrier to reach fungus and yeast in central nervous system" (czyli jedyny efektywnie pokonujacy bariere krew-mozg przez co dobiera sie do grzybow zagniezdzonych w centralnym ukladzie nerwowym), pewnie dlatego tak szybko odczylam ulge w swoich najgorszych objawach. To wszystko nie dowcipy. Ostatnie dwa dni przed zdiagnozowaniem mialam dosc silne zawroty glowy, klopoty z rownowaga, uczucie stanu przedomdleniowego. Poza tym scisla dieta: zero cukru (wliczajac w to owoce, soki, slodziki, dodatki do zywnosci), zero drozdzy (chleb bezdrozdzowy, o piwie czy innych alkoholach nie wspomne), zero mleka i przetworow mlecznych. Wiele innych. Za to duzo wszelakiej zieleniny i warzyw (za wyjatkiem pomidorow bo nie sa warzywem, ziemniakow bo duzo weglowodanow, kukurydzy itp.) Jesli chcesz wiec daj znac. W internecie jest kopalnia wiedzy. W tej kafeterii jest dosc rozsadne forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
Witam! Jeśli ktoś chce namiar na endo we Wrocku służe na emaila. Trafiłam do Pani doktor która obejrzała wysłuchała zrobiła USG i pogadała jak z człowiekiem :) Mam niedoczyność pierwotną po pierwszej serii euthyro będę miała robione przeciwciała i diagnozę z jakiego powodu tak mi wariuje TSH (6,5) i dlaczego jeden płat powiększył sie o 2 cm. Ogólnie sama świadomość że nie jestem wariatką ani hipochondryczką, pomaga. 2 lata mi dokuczała a zawsze zwala się a to na zimę, suche powietrze, PSM, chandrę . A ja poprostu wiedziałam że mój organizm fiksuje. Pani kardiolog do której przyszłam z kołataniem serca powiedziała że udaje nie zlecając żadnego badania! Można poczuć się jak wariat co? Dziewczyny pilnujcie swoiej tarczycy!!!!Ma wpływ na wszystkie nasze hormony!!! Mam tylko nadzieję że przemiana materii ruszy bo wiosna za oknem :) pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska lekarka
:O powinna zlecić od razu przeciwciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
no może i masz racje? byłam prywatnie a oni wtedy jakoś nie dają skierowań - coś mi sie tak kołacze :) na wizytę z NFZ we Wrocku trzeba czekać około 4 msc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska lekarka
e tam, za badanie od prywatnego i tak musisz sama zaplacic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
masz doświadczenie z tymi badaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
a jeśli znasz kogoś dobrego we Wrocławiu lub okolicy chętnie skorzystam:) zaczynam moją "przygodę" z tarczycą i nie jestem wprawiona w bojach jak koleżanki ze stażem po kilka lat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawika84
DO HASHI!!!! Przeczytałam kilka Twoich postów i zastanowiła mnie pewna rzecz - piszesz o candidii i nieuzasadnionych bólach korzonków. Ja choruje na niedoczynność tarczycy i od dwóch lat walczę z moimi korzonkami, nie pomagają zastrzyki ani nic innego.Bardzo mnie zaciekawiło to o czym napisałaś. Możesz podać więcej jakiś informacji?? bardzo zależy mi na Twojej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julitka88
jestem ciągle senna, ale w nocy wciąż sie budzę i mam problemy z zasypianiem, bywam podenerowana z niewyjasnionej przyczyny..., moje oczy na powietrzu łzawia szczególnie przy ostrym słońcu, a na dodatek mam worki pod oczamii takie siwe podkrazenia, moje paznokcie są łamliwe i rozdwajaja się ale naprzykład nie mam wysokiego ciśnienia a wręcz przeciwnie niskie i to znacznie 100/70 lub 90/60, nie mam uczuć gorąca ani nie pocę sie nadmiernie,nie potraafię wybadać czy mam powiekszoną tarczyce..... ale mam pewne obawy, nie wiem natomiastczy udać się do lekarza,a jeśli stwierdzi ze jestem przewrażliwniona??????/ pomózcie czekam na rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julitka88
a i jeszcze tak jakbym czuła przeszkode przy przełykaniu śliny nawet i taka dziwna wydzielina jak u palaczy a ja naturalnie ze nie pale! help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Do Mawika: wlasnie to bylo dziwne ze nigdy nie mialam bolow podpadajacych pod korzonkowe. Owszem bolal mnie czasem kregoslup jako taki ale nie korzonki. W tym nie mam kompletnie doswiadczenia wiec obawiam sie ze nie wiele pomoge. Julitko, ja ponad pol roku lazilam z bolami glowy, zdechla, otepiala, z bolami w okolicach jelit bo nie chcialam wyjsc na histeryczke (przeswietlenie pokazalo ze jelita sa modelowe). Zobacz wyzej do czego sie doprowadzilam. Idz do lekarza. Lepiej sie powstydzic 10 minut niz zaniedbac. Mozesz miec niedczynosc a moze to byc jeszcze cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julitka88
np dzisiaj czuje się lepiej ...tylko oczka senne mi zostały... i wydzelina palaczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An Dy
Julitko, Twoje zdrowie, Twoja sprawa. Ty decydujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc, dziś odebrałam wyniki TSH wynosi 0.232 a norma to od 0.490-4.670? Co to oznacza? mam nadczynność tarczycy czy niedoczynność? Czym się różni nadczynność od niedoczynności? Moje objawy to zmęczenie, szybki metabolizm, nie tyję, sińce pod oczami, od 2 lat przed okresem wychodzi mi na poliku pryszcz, którego nie można wydusić (sama nie wiem co to, taka grudka, jakby kulka pod skórą), stres, nerwowość, czasem agresja, brak koncentracji. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dzisiaj odebrałm wyniki ths 1,03 wiem że mieszcze się w normie ale mam dość znacznie powiększona tarczycę z lewej strony wyczuwam guza i moja doktorka tez to widzi czy ktos moze mi powiedzieć czy to się leczy czy nie i co to oznacza wizytę mam dopiero w piątek za tydzień i trochę się denerwuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzik - z pewnością masz nadczynność. aaa111 - trudno powiedzieć, może bedziesz miała za jakiś czas nadczynność, nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Je niestety już od dobrych kilku lat leczę się na tarczycę. Mam niedoczynność z zapaleniem. Biorę Euthyrox i brać go będę do końca życia. Niedoczynność tarczycy spowalnia cały metabolizm. Objawy to suchość skóry, uczucie zimna, senność, zaparcia, tycie. Nadczynność natomiast jest odwrotnością niedoczynności i objawy są całkowicię odmienne: nadmierna potliwość, uczucie gorąca, nadmierna pobudliwość, nerwowość, bezsenność, biegunki i chudnięcie. W obu przypadkach mogą występować zaburzenia rytmu serca. Z tego co wiem, to szczególnie nadczynność jest niebezpieczna. Przyspieszone tętno przez dłuższy okres może powodować uszkodzenia mięśnia sercowego. Dlatego chorób tarczycy nie można lekceważyć. Zarówno przy nadczynności jak i niedoczynności mogą nadmiernie wypadać włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie! Dziwna sprawa, mialam wynik 0,9 (norma: 0,4-4) i czułam sie jak w niedoczyn.... samopoczucie, sennosc,, suche wlosy, skora. Lekarz na to zwiekszyl mi o 12,5 i od razu zamiast o 11 budze sie nawet przed 9, mam gładkie nawilżone włosy, lokcie jakby mniej twarde. Po prostu jest lepei ale nie wiem czy wyniki niebeda podchodzic pod nadczynnosc. Mialam kiedys problem z bardzo niskim FT3 i lekarz przepisal lek z 2 hormonami - Novothyral 75. Niestety nigdzie nie mogłam go dostac... Teraz mysle znowu o tym leku, moze on lepiej by sie sprawdzil, moze poczulabym sie jak dawniej... Czy ktos z Was to bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jilcama dziękuje za odpowiedz zawsze to jakas pociecha :) do no-sense napisz jaki lek zwiększył ci lekarz i wynik 0,9 to co tsh? napisz czy twoja tarczyca też jest powiększona ? ide w piatek dopiero do lekarza i chciałabym wiedziec czego moge się spodziewać poczytałam trochę w internecie i moje objawy podchodza pod niedoczynnosc ale nie są zbyt uciążliwe bardziej sie martwię tym że wyczuwam tego zakichanego guza dziewczyny piszcie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruru
witam, 2 lata temu wynik tsh w normie usg tez ok 2, 3 tyg temu wynik tsh 9! f3 i f4 w normie dodam ze od 1,5 roku pracuje w dublinie w irl..wlosy wypadaly mi juz od dawna ok 4 lata ale zwalalam wine na stres..tabletki odstawilam 6 m-cy temu okres mam regularnie co 28-29 dnie przed braniem tabletek (ok 5 lat brania) z okresem bylo roznie.. nie weim co moze byc przyczyna wysokiego tsh przeciwciala mam niskie czyli hashimoto odpada do polski jade w pol.marca na powtorzenie wynikow zawsze mialam zimne stopy i dlonie ,ale nie dokuczalo mi to za bardzo senna i zmeczona tez bywam ale mysle ze to przez prace dosc stresujaca i intesywna w irlandii dodam ze od 5 lat z przewrami biore vitapil na wypadanie wlosow co moze byc przyczyna wysokie tsk przy niejednoznacznych objawach prawidlowych f3 i f4 i braku przeciwcial..?? dziki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruru
dodam ze problemow z waga nie mam i nie mialam 53-54 kg przy 167 cm jakies diety byly ale to przez zle dobrane tabl.anty..ostatnio przez 2 lata byl yasmin..i ogoleni e wszstko ok wlosy cera waga ale zdecydowalam sie odstawic bo juz dosc dlugo bralam te 5 lat i chcialam sie przebadac czy wszystko ok z tymi hormonami no i ci klops tsh za wysokie! szukama czegos zwiazanego z zaburzeniem pracy przysadki bo nie mam zlych wynikow f3,f4 tylko to tsh!oczywiscie czekam na powtorne badanai ale to jeszcze cholerny miesiac a od siedzenia w internecie to mi kolejnych stresow przybywa co wiamomo dobre nie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111aaa
widzisz ruru masz chociaz punkt zaczepienia bo wynik tsh podwyższony a ja powiększona mam tylko ;) tarczyce i podobnie jak ty szukam po necie jakis wiadomosci nic nie znajduje konkretnego głownie mi chodzi czy tarczyca może być powiększona tak o...czy oznacza chorobę ,i czy każde powiększenie trzeba leczyć pa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111aaa
dodam jeszcze że kłopot z włosami mam od 5 lat tłuste i wypadające ,częste ostatnio anginy ,bóle kręgosłupa i wogóle czuję się chora taki dziad ze mnie że szoda słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×