Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość KLOTYLDZIA
Witam,ostatnio byłam na badaniach wstępnych do pracy i tak lekarka zwróciła uwagę na moją tarczycę, powiedziała, że \"jej się nie podoba\", bo według niej jest powiększona, i powiedziała , żebym się zapisała do endokrynologa. Do tej pory nie przypuszczałam, że mogę mieć jakieś problemy z tarczycą, choć faktycznie zarówno moja mama, jak i jej siostry mają znacznie powiększoną tarczycę, którą przez wiele lat leczyły. Na tym badaniu lekarka sprawdzała też czy nie mam opuchniętych nóg w okolicach kostek, czy to może być objaw chorej tarczycy? Na razie nie zapisałam się do tego endokrynologa, ale czytając Wasze wypowiedzi dopatruję się wielu podobnych objawów do moich, typu ciągłe uczucie zimna, bądź ogólne osłabienie i senność. Nie wiem, czy to faktycznie objawy czy tylko siła sugestii, dlatego mam pytanie, czy są jakieś jednoznaczne objawy, które mogłyby wskazywać na chorobę tarczycy, i czy np trudności z przełykaniem, ciągłe dławienie się nawet najmniejszym kęsem pokarmu ma z tym jakiś związek? Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale ostatnio bardzo mnie ta sprawa nurtuję. Pozdrawiam, i czekam na Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati.wit
Cześć!Ja właśnie wczoraj rozpoczełam leczenie na nadczynność tarczycy. Lekarz przepisał mi Thyrozol 20. Nigdy bym się nie spodziewała, że na to choruję:nie mam typowych objawów-nie schudłam, mam nawet duży problem żeby spaśc z wagi. Ale wyniki są jednoznaczne- TSH 0,017(norma od 0,25) T4 też mam za wysokie. Napiszcie mi czy przy leczeniu nadczynności zawsze się tyje? Bo może jeśli nic nie schudłam to nie będzie takiego problemu. Może jest to też związanie z faktem iż mam również PCO-zespół policystycznych jajników. Czytałam, że przy tym ma się problemy z tyciem. Pozdrawiam serdecznie i proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaa
witam,mam pytanie: wynik tsh równy5,67 przy normie 0,27-4,2 o czym świadczy? wiem że jest przekroczony ale czy dużo?? nie znam sie na tym zupełnie. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno masz za wysoki poziom tsh,będziesz musiała zrobić dodatkowe badania ,czy dużo za wysoki to nie wiem ale czytałam wcześniej że dziewczyny miały duzo gorsze wyniki poczytaj.... hasi -nasi lekarze niewiem dlaczego ale bardzo nie chcą kierować na badania nieraz wręcz trzeba sie prosić o nie ,twierdza że drogie nie wiem czy tylko u nas w opolskim czy tak jest w całej Polsce,najpierw media zachęcają żeby się badać itp.. itd.. a jak przyjdzie co do czego to szok,,a juz nie daj Boze że się okaże człowiek rzeczywiście jest chory:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie się podziewa gagor...dlaczego nie piszesz ?jak twoje zdrowie pytam bo zaczynam odczuwać ta gulę w gardle teraz wiem o co ci chodziło...chciałam zadać pare pytań..oczywiście gdybys nie miał nic przeciw to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Klotka: te trudnosci z przelykaniem moga miec zwiazek z powiekszona tarczyca (taz ona w gardle) ale moze to byc i z innego powodu. Mialam okres gdy tez mialam czasem za ciasno w gardle a jak wiesz ja tarczycy juz prawie nie mam. Ula Twoje TSH jest za duze. Jasne ze moze byc wieksze (moje pierwsze badania byly na poziomie 7.5 ale do znudzenia powtorze wtedy mialam juz tylko jakies 4.5 ml platow tarczycowych. Zrob dodatkowe badania, kochane lekarze sa na calym swiecie tacy sami choc zdarzaja sie wyjatki. Wiem bo z racji zawodu spedzalam troche czasu w tzw Europie. Nasi przynajmniej maja jeszcze jakas wiedze. Ostatnio uslyszalam w kraju gdzie jestem na naukowym stypendium, ze mam stan przedcukrzycowy (badanie tolerancji glukozy) bo sie ktos w laboratorium rabnal i podal zle zakresy. A moja ogolna to lyknela. Poniewaz walcze z poantybiotykowa candydoza i powoli odpuszcza ta juz chciala podawac mi leki regulujace poziom insuliny. Dopiero w internecie wyszukalam jak wyglada prawidlowy przebieg krzywej. Przestalam dawno psioczyc na naszych. System jest tylko kompletnie do de...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaa
do endokrynologa się wybieram niedługo,leczę się od dawna na tarczyce,od dziecka w sumie,moja mam też ma chorą tarczycę. Ostatnio byłam z trzy lata u endo i wszystko było dobrze. Jakieś 4 lata nie biorę nic,wcześniej brałam jod,eltroxin i eutyrox. Teraz to podwyższone tsh,zobaczę co powie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
aaa111 Jestem , odwiedzam nasze forum prawie codziennie .Jeśli moge w czymś pomóc bardzo chętnie , oczywiście jak tylko będę wiedział. O tym że choruję na hashimoto dowiedzialem się po serii badań w czerwcu ubiegłego roku. Mój lekarz zanim postawił diagnozę kierował mnie na różne badania po których mógł zacząć leczenie. Nie mam takiego doświadczenia jak Hashi dlatego też nie włanczam się do dyskusji.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAgor, Kazde doswiadczenie jest wazne bo kazde jest inne i jak masz jakies swoje obserwacje dodawaj. Kiedys chyba Tobie zwrocilam uwage abys nie mylil niedoczynnosci z Hashimoto bo to sa inne problemy (choc objawy niemalze takie same). Widzisz Hashimoto prowadzi do niszczenia tarczycy wskutek autoagresji i jest to sygnal ze uklad immunologiczny sie klania. Powodow na to ze nasz wlasny organizm produkuje antyciala przeciw naszym wlasnym oraganom moze byc pare. Ale to juz inna bajka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam inne pytanie: czy dziewczyny z nieoczynnoscia (to do Was to pytanie :) tez nie maja ochoty na seks czy tylko ja tak mam? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj NukuNuku, ja nie mam stwierdzonej tej choroby, aczkolwiek wszelkie objawy na to wskazuja, i powiem Ci ze ja tez nie mam ochoty na sex! WCALE A WCALE ;/ Najgorsze ze partner nalega :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to chyba nie w tarczycy problem. Ja nie mam jej prawie w ogole a chetka jest jak za szczeniecych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc diewczyny jestem nowa na forum. Mam problem od roku starmay sie z mezem o dziecko . okazalo sie ze mam prolaktemie wynik 29,76 przytylam i waze teraz 95 kg przy wzroscie 1,76 i zrobilam badanaie hormonow tarczycy i prosze o opinie tsh 1,644 ft4 o,86 a ft3 2,54 pozdr dla wszystkie czy ja mam niedoczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama choruje na tarczyce...wiem że choroba jest bardzo rozwinięta niedawno miała zapalenie tarczycy, a dziś dostała skierowanie na biopsje ponieważ lekarze podejżewają że z tarczycy zrobił się rak... bardzo się martwie, ale nie znam się zupełnie na tej chorobie i chciałam spytać, czy wie ktoś może czy jest duzo takich przypadków i powinnam się martwić czy raczej nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
Czy ktoś mógłby mi napisać, czy tarczyca może dawać dolegliwości bólowe? I czego dotyczy badanie TSH i te dwa pozostałe? Mi lekarka zleciła tylko TSH, jest w normie, innych badań nie robiłam. Czy powinnam? Mam guzki na tarczycy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagor- pisałes wcześniej o tzw.guli w przełyku dlatego mam pytanie ..otóż z mężem ostatnio wybraliśmy się na siłownię i na drugi dzień miałam kłopot na przełknięcie choćby ślny ,robiłam to nawet na głos (wiesz o co mi chodzi)zaraz przypomniałam sobie co pisałeś teraz nie wiem czy to gardło mnie zaczeło boleć bo piłam wodę , czy mogła mi się ta tarczyca powiększyć czy co?wczęśnie często mnie bolało gardło tzn.wszystko zwalałam na gardło widzisz czekam na te cholerne badania zbyt długo i zaczynam panikować,dużo dowiedziałam się na tym forum a nie od lekarzy,dlatego napisz co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hasi jak możesz nie miec tarczycy?jak się z tym czujesz?długo się leczysz?dobrze piszesz że lekarze nie przykładają zupełnire wagi do tego problemu,ja tez zrobiłam tylko tsh i na tym koniec,wyszło dobre i nic nie powiedziała o innych badaniach ,czekam na usg i biopsje az do kwietnia ,a są przeciez inne badania jak sama piszesz,guza widac gołym okiem a ona nic ,moze powinna skierowac mnie edo. hasi czy tez masz tą chorobe co gagor?jak to się stało że nie masz tej tarczycy jestem toba zmartwiona i przy okazji sobą;)bo może ja tez tak mam napisz o objawach z góry dziękuję.no i oczywiście dziewczyny czekaja na porady chyba zostaniesz internetowym doradcą do spraw tarczycy;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hekateh nie martw sie na zapas,ja też mam skierowanie na biopsję to jeszcze nie znaczy rak,z tego co czytałam na internecie czesto robia takie badanie,najwyżej skierują jmamę na operację,znam kilka osób które taką operacje przeszły i czuja się dobrze ,głowa do góry i napisz jak i co hej!! do 357 skąd wiesz czy masz te guzki skoro dopiero idziesz na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
Mam stwierdzone guzki na USG. Nie są duże, do 10 mm, endokrynolog powiedziała, że trzeba kontrolować. Badanie TSH mam w normie. Pytałam o te dwa inne badania. Czego one dotyczą? Też poziomu hormonów? I czy tarczyca daje dolegliwości bólowe? Moja mama miała tarczycę całą w guzkach. Od kilku lat ma wyciętą i dożywotnio bierze hormony i zdaje się wapno. Czuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 pytasz jak mzna nie iec tarczycy A tak zwyczajnie, po cichy antyciala ja skonsumowaly. Autoagresja - to taka dysfunkcja systemu immunologicznego. Idzie to powoli wiec nie ma dramatycznych symptomow. Jak juz bylam jak zombi 24 h na dobe to wtedy to zostalo zdiagnozowane. Jakies 10-11 lat temu. Pomogl mi przypadek czyli leczenie powiekszonego serca po grypie (udalo sie je skurczyc do normalnych rozmiarow). Serce bylo jak dzwon a ja ciegle jak wrak i kardiolozka wpadla na pomysl ze moze by warto pojsc do endo. I to byl strzal w dziesiatke. W usg wtedy wyszlo ze zostalo mi jeszcze z 4 ml platow (normalnie czlowiek ma jakies 14-15 ml). Dzis jest pewnie mniej ale nie ma to juz dla mnie znaczenia. Najgorsza niewygoda bylo nauczyc sie lykac piguly zaraz po ubudzeniu by zyskac na czasie (zalecane pol podziny przed sniadaniem) bo ja jestem spioch. A poza tym odkad wiem co jest i biore euthyrox to zyje mi sie swietnie. No poza innymi niespodziankami jakie mi wlasny organizm czasem zgotuje. To co mi \\\'Hashimoto\\\' nabruzdzil w zyciu nie da sie odkrecic, zreszta nie udowodnie ze to wlasnie przez niego bo moglo byc pare innych przyczyn. Od paru lat ustawiam sobie dawke sama w zaleznosci od wynikow TSH i FT3+4 (badania +-co pol roku) i samopoczucia. Jakos wychodzi na to jestem sama sobie dobrym endo. Pisalam tu na forum jak 6-7 lat chciala mnie ustawic pewna mloda siksa ale dobitnie jej wytlumaczylam ze zalecana dawka jest nie dla mnie bo po jakis 2 tyg zaczelam klac jak furman, wkurzac sie na wiatr na ulicy i trzasc sie w srodku jakbym byla na sprezynkach. Nawet dzis nie biore jeszcze takiej dawki euthyroxu jaka ona chciala bym brala te 6-7 lat temu. Nie jestem medykiem ale przewalilam mnostwo stron internetowych, obserwowalam siebie i chyba jakos nauczylam sie sama siebie prowadzic. A co do naszych lekarzy? Poznalam kiedys kobitke w Belgii po wycieciu tarczycy (guzki-niezlosliwe) i dopiero ode mnie dowiedziala sie ze euthyrox powinna brac przed jedzeniem bo jest lepsze wchlanianie. Efekt? Dzis bierze 2/3 dawki branej gdy ja poznalam. Mialam i ja swoje przygody z Belgijskimi konowalami (i nabralam szacunku do naszych lekarzy - sa jak w kazdym zawodzie: konowaly i fachowcy) ale to juz sa inne bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pia37
witam wszystkich!pozrzebuje pomocy bo do lekarzy nie mam wiecej zaufania.Dolega mi straszna nerwica i kolatania serca,4lata temu stwierdzono ze moja tarczyca pracuje nie tak -bralam L-Thyroxin75 no i bylo na jakis czas lepiej-teraz mam gorsze problemy z sercem(wszystkie badania na serce w pozadku) a badania tarczycy FT3-3.1pg/ml FT4 1.1ng/dl-niby w pozadku a dolegliwosci coraz gorsze-co robic?prosze o pomoc-jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASHI
Mozesz napisać, czym byłaś leczona na powiększone serce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
aaa111 Najlepiej byłoby zbadać tarczycę jak i gardło ,uczucie które mi dokuczało odczuwałem , jak bym miał kluskę w gardle która po przełknięciu śliny powracała (poniżej krtani) Teraz uczucia kluski już nie mam ale stanach poddenerwowania czy zmiany pogody miewam ucisk w gardle (uczucie duszenia).Co do przełykania miałem problemy tylko przy przełykaniu śliny , nie moiałem żadnych problemów gdy coś piłem lub jadłem.Ale jak już wcześniej pisałem uczucie kluski w gardle to może być też objaw nerwicy (globus histericus) czyli Kula histeryczna. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kula_histeryczn a Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
gagor miewam też jakby skurcze przy przełykaniu śliny. Zdarza mi się to rzadko, raz na miesiąc. Picie i jedzenie nie sprawia mi problemów z przełykaniem. Czy rozmawiałeś o tym z endo? Czy on potwierdził, że to może być od tarczycy? Wiem co to jest globus histericus. Moja rodzinna postawiła najpierw na to, tym bardziej, że znalazłam się w bardzo stresującej sytuacji życiowej. Później wyszły te guzki, a TSH w normie. Tu na forum przeczytałam o jeszcze dwóch badaniach tarczycowych, ale nadal nikt mi nie odpowiedział, czego one dotyczą i czy powinnam je wykonać. Może Ty mi pomożesz? Pozdrawiam serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
357 TSH stymuluje do produkcji i wydzielania hormonów tarczycy – T3 i T4. Obniżone stężenie TSH świadczyć może o nadczynności tarczycy, wymagane jest wówczas wykonanie pomiarów stężeń wolnych hormonów tarczycy (fT3 i fT4) , podobnie jak przy podwyższonym poziomie TSH, który wskazuje na niedoczynność tarczycy. Zwiększenie fT3 i fT4 (przy niskim TSH) może wskazywać na nadczynność tarczycy, a zmniejszenie (przy wysokim TSH) na niedoczynność. Mój endokrynolog potwierdził ,że ucisk może być spowodowany poprzez tarczycę.U mnie też są stwierdzone guzki tarczycy z lewej jak i z prawej strony być może to one powodują ucisk. Badanie TSH u mnie wynosi 4,28 uIU/ml przy normie od 0,27-4,2 uIU/ml więc też nie jest bardzo wysokie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 357
gagor Dziękuję. 🌻 Zrozumiałam, że przy TSH w normie, nie muszę robić pomiarów T3 i T4. Czy czuliście kiedykolwiek pieczenie tarczycy? Wiem, marudzę ;) ale wybaczcie. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od HASHI
Jest mi bardzo przykro ale jak napisalam bylo to jakies 10 lat temu i nie pamietam. Kardiolozka niestety poszla juz dawno na emeryture wiec nawet nie mialabym jak jej zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagor masz za duze tsh. powinno byc w granicy 1-2 (mimo normy do 4...) jak sie czujesz na Novothyralu?? czy ma ktos problemy z depresja przy niedoczynnosci??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×