Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

witam wszystkich:) MAM PYTANIE.. no więc tak, od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. mam za wysoki poziom TSH.Niestety podczas ostatniej wizyty nie zapytałam lekarza o dość istotna sprawę. Czy jeśli pójdę na kontrolne badanie poziomu TSH to czy danego dnia przed badaniem krwi powinnam wziąć dawkę euthytoxu?? już wymyśliłam argumenty za obiema możliwościami, ale mam nadzieję, że zagląda tu trochę 'doświadczonych' z tarczycą osób i pomogą mi rozwiać wątpliwości :) . bardzo proszę o radę. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) MAM PYTANIE.. no więc tak, od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. mam za wysoki poziom TSH.Niestety podczas ostatniej wizyty nie zapytałam lekarza o dość istotna sprawę. Czy jeśli pójdę na kontrolne badanie poziomu TSH to czy danego dnia przed badaniem krwi powinnam wziąć dawkę euthytoxu?? już wymyśliłam argumenty za obiema możliwościami, ale mam nadzieję, że zagląda tu trochę 'doświadczonych' z tarczycą osób i pomogą mi rozwiać wątpliwości :) . bardzo proszę o radę. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Nie bierze się tabletki przed tym badaniem, tak jak przed badaniami samych hormonów tarczycy (ft3, ft4). Weź po prostu pastylkę ze sobą i połknij po badaniu. Od przyjęcia ostatniej tabletki powinny minąć minimum 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam muszę się wziąść za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam muszę się wziąść za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam muszę się wziąść za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie badania należy zrobić? od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej. Ponoć mam wyłupiaste oczy, no i 10 kg przytyłam muszę się wziąść za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormon bierze się
PO badaniu!!! idziesz na czczo, po pobraniu krwi bierzesz normalną dawkę hormonu po 30min jesz sniadanie jak zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormon bierze się
PO BADANIU, na badanie idzie się na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo za rozwianie wątpliwości :) !! ale chyba i tak daruję sobie tabletkę tego dnia.. bo mam jednocześnie zrobić krzywą cukrową więc pobiorą mi krew i zaraz karzą glukozę pić-więc pół godziny na czczo to nie będzie .. ale może dla zdrowia się \'poświęcę\' i pojadę na drugi dzień dopiero.. no zobaczę, ale jeszcze raz bardzo dziękuję !!!!!!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo za rozwianie wątpliwości :) !! ale chyba i tak daruję sobie tabletkę tego dnia.. bo mam jednocześnie zrobić krzywą cukrową więc pobiorą mi krew i zaraz karzą glukozę pić-więc pół godziny na czczo to nie będzie .. ale może dla zdrowia się \'poświęcę\' i pojadę na drugi dzień dopiero.. no zobaczę, ale jeszcze raz bardzo dziękuję !!!!!!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormon bierze się
przeciez mozesz to zrobic w tym samym dniu, przy jednym pobraniu krwi:) tzn i hormony tarczycy i krzywą cukrową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
bialy oleander, spokojnie weź tabletkę po badaniu tsh. Przerwę zachowuje się dla lepszego wchłonięcia hormonu - najwyżej tego dnia gorzej się wchłonie i już. Nie przejmuj się tym. Nie powinno się robić przerwy w braniu tych hormonów. Obłoczek, chcesz sama zrobić badania? Bez skierowania? Bo jak pewnie się domyślasz, to kosztuje. A żeby być absolutnie pewnym, że wszystko jest OK, trzebaby zrobić kilka badań: USG tarczycy, TSH, przeciwciała (anty-TPO, anty-TG). ewentualnie też ft4 i ft3 - ale niekoniecznie - dopiero gdy powyższe nie wykażą nieprawidłowości, a nadal będziesz przekonana, że to wina tarczycy. Acha - tych badań nie musisz robić na czczo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo za odp. :) w takim razie spokojnie sobie zażyję tabletkę jak pobiorą mi krew .. dziękuję i pozdrawiam!! (dobrze, że na forum można znaleźć kogoś kto się orientuje w tym wszystkim.. dla takich \'ciamajd\' co się zapomną spytać lekarza ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo za odp. :) w takim razie spokojnie sobie zażyję tabletkę jak pobiorą mi krew .. dziękuję i pozdrawiam!! (dobrze, że na forum można znaleźć kogoś kto się orientuje w tym wszystkim.. dla takich \'ciamajd\' co się zapomną spytać lekarza ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość principessina
Witam serdecznie wszystkich hasimotowcow, od jakiegos czasu sledze "po cichu" owe forum, dzis postanowilam napisac, bo czuje sie coraz gorzej:( Moje pierwsze badania wykazaly: FT3 3.75, FT4 1.27, TSH 1.36 TPO 38, HTG 232 Zrobilam Usg, ktore wykazalo niewielka nadwrazliwosc i hasimoto powtorzylam badania po 6 m-cach (wciaz bez brania niczego i zerowej pomocy, jestem w trakcie oczekiwania na wizyte, Ci pierwsi lekarze nic mi nie przepisali, chociac nie chce mi sie reka ruszyc, a co dopiero mowic o wstaniu rano z lozka, wlosy leca straszliwie!!!!:() Badania z grudnia wykazaly: FT3 3.29, FT4 1.24, TSH2.82 TPO 127 (norma do 16), obydwa badania byly roboione w tym samym laboratorium, za 3 tyg. je powtarzam i udaje sie na wizyte do nowego endo Moim zdaniem powinnam przyjmowac eutyrox, zbadalam tez prolaktyne jest za wysoka, mam tez chyba objawy candiny (wrazliwosc na mleko, bialy jezyk, biegunki...)Mowilam o tym doktorce, to mowie zebym na jakis czas melko odstawila i nie dala zadnych badan! Czy na stwierdzenie candidy wystarczy tylko posiew kalu? Czy powinnam tez zbadac poziom cukrow i obecnosc witaminy B12? Juz mysle, ze jak endo przepisze mi eutyrok to zakupie selen, do tego tez chcialam olej z rekina ecomer lub olej lniany, czy mam go brac od razu po sniadanu? Co ew. na ta candide oprocz diety, citrosept? Czy te wszystkie leki nie beda sie "gryzly"? Oczywiscie szukam tez ratunku dla moich wlosow, znacie jakies witaminy bez zawartosci jodu i mozliwie nie na drozdzach? Prosze o Wasze rady. bede b.wdzieczna, bo jest coraz gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość principessina
Witam serdecznie wszystkich hasimotowcow, od jakiegos czasu sledze "po cichu" owe forum, dzis postanowilam napisac, bo czuje sie coraz gorzej:( Moje pierwsze badania wykazaly: FT3 3.75, FT4 1.27, TSH 1.36 TPO 38, HTG 232 Zrobilam Usg, ktore wykazalo niewielka nadwrazliwosc i hasimoto powtorzylam badania po 6 m-cach (wciaz bez brania niczego i zerowej pomocy, jestem w trakcie oczekiwania na wizyte, Ci pierwsi lekarze nic mi nie przepisali, chociac nie chce mi sie reka ruszyc, a co dopiero mowic o wstaniu rano z lozka, wlosy leca straszliwie!!!!:() Badania z grudnia wykazaly: FT3 3.29, FT4 1.24, TSH2.82 TPO 127 (norma do 16), obydwa badania byly roboione w tym samym laboratorium, za 3 tyg. je powtarzam i udaje sie na wizyte do nowego endo Moim zdaniem powinnam przyjmowac eutyrox, zbadalam tez prolaktyne jest za wysoka, mam tez chyba objawy candiny (wrazliwosc na mleko, bialy jezyk, biegunki...)Mowilam o tym doktorce, to mowie zebym na jakis czas melko odstawila i nie dala zadnych badan! Czy na stwierdzenie candidy wystarczy tylko posiew kalu? Czy powinnam tez zbadac poziom cukrow i obecnosc witaminy B12? Juz mysle, ze jak endo przepisze mi eutyrok to zakupie selen, do tego tez chcialam olej z rekina ecomer lub olej lniany, czy mam go brac od razu po sniadanu? Co ew. na ta candide oprocz diety, citrosept? Czy te wszystkie leki nie beda sie "gryzly"? Oczywiscie szukam tez ratunku dla moich wlosow, znacie jakies witaminy bez zawartosci jodu i mozliwie nie na drozdzach? Prosze o Wasze rady. bede b.wdzieczna, bo jest coraz gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
principessina, moim zdaniem nie ma sensu powtarzać badań za 3 tygodnie. Jeżeli nie przyjmujesz hormonów, to większych zmian nie będzie. Jednym słowem strata kasy. Moim zdaniem o wiele ważniejsze jest zabranie ze sobą wyników badań sprzed 6 miesięcy i tych ostatnich. Widać po prostu wyraźną tendencję ku niedoczynności. Mogłabyś ewentualnie zrobić jeszcze raz USG, dla porównania, czy Hashimoto szybko niszczy tarczycę, czy nie. Serdecznie życzę, żebyś trafiła tym razem do dobrego specjalisty. Takiego, który nie oleje sprawy, jak poprzedni. O Candida jest osobny wątek, bardzo aktywny, poszukaj i poczytaj. Ewentualnie tam pytaj o leczenie i diagnozowanie. Jak dostaniesz Euthyrox, albo inny lek z hormonami, to powinno się go przyjmować na czczo i najlepiej jest potem zrobić kilka godzin przerwy przed braniem innych lekarstw. Ale o szczegóły popytaj endokrynologa, bo nie dotyczy to wszystkich lekarstw. Z suplementów bez drożdży polecam cynk chelatowany (tak jak chelatowany selen na Hashimoto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
a czy z niedoczynnoscia moze miec zwiazek nadmierne owlosienie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
a czy z niedoczynnoscia moze miec zwiazek nadmierne owlosienie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
a czy nadmierne owlosienie moze miec zwiazek z niedoczynnoscia tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
a czy nadmierne owlosienie moze miec zwiazek z niedoczynnoscia tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
a czy nadmierne owlosienie moze miec zwiazek z niedoczynnoscia tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
oj przepraszam,nie wiem czemu tyle razy wyskoczyl moj post :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość principessina
czy od listopadowego usg moglo sie cos zmienic? lekarka mowi, ze nie jest potrzebne nowe usg, dopiero po roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
principessina, mogło - choć niewiele. Myślałam, że chcesz być bardzo dokładna, skoro chciałaś powtarzać badania. Wiesz, jak tarczyca jest chora, to w ciągu pół roku mogły się pojawić pewne zmiany, np. guzki albo tarczyca się zmniejszyła od Hashimoto. USG będzie Cię kosztować pewnie mniej więcej tyle, co te badania, które chciałaś powtórzyć. Więc jeżeli już wydawać kasę, to lepiej na USG, które może ujawni nowe zmiany i będzie kolejnym argumentem dla lekarza za wprowadzeniem hormonów, a nie na analizy, które będą praktycznie identyczne z tymi, które robiłaś teraz. I pomyszkuj w sieci, poszukaj dokłdnej listy możliwych objawów niedoczynności, nie tylko tych najczęstszych, i zapisz sobie te, które występują u Ciebie. Im więcej powiesz lekarzowi o tym, co Cię męczy, tym większa jest szansa, że dostaniesz hormony. Powodzenia :-) nie daj się zbyć zbyt łatwo lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×