Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Anetaz
yyy mam zdiagnozowaną niedoczynność stąd eutyhrox, trisequens na meno, objawy typowe bóle głowy, problemy z cerą i włosami, tycie, senność, apatia, zaburzenia w kontaktach społecznych, problemy z pamięcią i koncentracją (co jest denerwujące bo będę się bronić w czerwcu:))ogólna niechęć i agresja czasem nie do opanowania, świat jest jakiś taki odrealniony=co jest wynikiem problemów z tarczyca co meno nie mam pojęcia, nie zależy mi na przywróceniu stanu przed chorobą, zależy mi na opanowaniu się, ale nie mam ochoty brać leków otumaniających stąd moje pytanie. aaa i moja endo mówi że problemy tarczycy i meno mogą być powiązane ale niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja juz mam obsesje ale jak czytam o takich objawach jak TWoje to niestety nie moge uniknac skojarzenia z grzybica przewodu pokarmowego lub ogolnoustrojowa. Jesli czytalas to forum to wiesz ze \'tarczyce\' czyli jej resztki mam juz dawno ustawiona. Weszlam w to forum gdy dopadla mnie grzybica ogolnoustrojowa i gdy wyczytalam ze sa teorie iz Hashimoto (autoagresja) moze byc SKUTKIEM problemow grzybiczych (aby podzielic sie z majacymi problemy). Just tu w kafeterii forum, juz o tym pisalam na tych stronach. Poczytaj pomysl moze cos Ci pasi http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1974873&start=5850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaz
Kiedyś czytałam na ten temat, objawy były podobne do moich ale odstawiałam artykuły bo bałam się że popadam w obsesje i wszędzie widzę podobieństwa do moich dolegliwości. Miałam robione gastro i okazało się że mam nadżerkę, biorę na nią ortanol już ok 6miesięcy, jeszcze dwa opakowania i następne gastro... Nie wiem czy podczas takiego badania można wykazać grzybicę układu pokarmowego, ale chyba przegięciem byłoby jakbym i to miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno jaka menopauza
??? jestes w okresie rozrodczym, niewazne, czy planujesz ciążę czy nie, zmien lekarza na gin-endo, bo niedlugo zaczniesz brać psychotropy na rzekomą depresję...mialas badane h.płciowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno jaka menopauza
a, i dawka euthyroxu tez jest za niska, kidy robilas kontrolne badania TSH fT3 fT4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem.....
witajcie,mam pytanie. Mam podwyższone tsh, 5,8 a norma jest do 4,0. Byłam ostatnio u endokrynologa i dostałam letrox 50. Dowiedziałam się też,że to od niedoczynności mogę mieć problem z nadmiernym owłosieniem. Czy niedoczynności może mieć coś z tym wspólnego?? Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w którym dniu cyklu nalezy zrobic T3 i T4?? Czy ważne też jest badanie cholesterolu ogólnego i cukru??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego chcesz badac
T3 i T4? ważniejsze jest fT3 i fT4, nie ma znaczenia w którym dniu cyklu, bo to nie hormony płciowe tylko tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podwyzszone tsh 5,07 i mam iśc do endokrynologa. idę prywatnie i nie chcialam żeby znowu mnie kierowali na badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego chcesz badac
lekarz zdecyduje na jakie badania cię skierować, szkoda kasy na podwójne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Dziewczyno jaka menopauza: 25 mcg Euthyroxu za malo na co? Skad wiesz ile powinna brac jak nie wiesz jakie ma poziomy TSH czy tez FT3 czy FT4? Tez mysle ze byloby dobrze gdyby znalazla porzadnego lekarza bo zaburzenia sa nie na samoleczenie. Ale niestety wyjatki w naturze sie zadarzaja i menopauzalna kobitke w wieku 27 lat mialam wsrod moich znajomych A bylo to wiele lat przed rewolucja hormonalna wiec zaburzenia byly niestety wrodzone (o ile tak to mozna ujac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam na myśli PRAWDOPODOBNIE
za niska dawka leku, skoro nie tylko nie ma poprawy i w dodatku dochodzą nowe objawy. Dużo powodzenia w szukaniu dobrego lekarza!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaz
Jest dokładnie tak jak pisze An Dy czasami organizm przestaje produkować hormony i nie wiadomo dlaczego przeszłam wszystkie badania przez pół roku straszyli mnie guzem i innymi podobnymi przyczynami, byłam u kilku lekarzy, w klinice miałam robione wszystkie badania łącznie z rezonansami i prześwietleniami czaszki i przysadki, a okazało się że właśnie ni stąd ni zowąd mam hmm hypogonasium jakieś tam jakieś czyli zanik pracy gonad zwany też meno, biorę hormony i może stopniowo organizm sam zacznie pracować, co do tarczycy nie mam dużego zaburzenia po 50-ce za bardzo mi podskoczyło więc biorę 25mg, moim pytaniem jest strona psychiczna choroby czy wspomagacie się w jakiś sposób czy raczej nie macie z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
DO Anetaz -mam wiek prwie dobry do menopauzy wiec sobie jakos radzę.Miewam problemy z psychika,ale wtedy beczę.To beczenie przeszło mi w nawyk wiec za badzo nie rozpaczam na tym poblemem.MAM WYROZUMIAłYCH lUDZI wokól siebie.Swoje obowiązki rodzicielskie wypełniałam.Ale TY -JAKA MENO -co ty pleciesz i nie daj sobie wmówić to typowe zaburzenie a nawet jednostka chorobowa ale nie meno w tym wieku.Na moje meno nie ma lkarstwa na twoje jest.Taka jest miedzy nami różnica.Więc głowa do gory i nie opowiadaj ,ze nie chcesz mieć dzieci ,bo to tak jakbys się poddała.Walcz.MOJE BADANIE ATP jest oki.Nie ma żadnych odchyleń od normy poza tsh 0,25.Nawet albuminymam dobre.Moja domoa lekarka leczy mnie mycosystem na grzybki,jesem na diecie bo też biore taką ewentualność pod uwage.Forum o candizie też odwiedzam.Al nikt nie wie co to zapalenie tarczycy w przebiegu subklinicznej nadczynności tarczycy.Może ktoś z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
do zapalonatarczyca u mnie właśnie kilka dni temu stwierdzono subkliniczną nadczynność tarczycy. Mam TSH 0,05 natomiast T3 i T4 są w normie. Udałam się do lekarza gdyż bardzo źle się czułam.Tylko że ja mam wszystkie objawy typowe dla niedoczynności tarczycy.Lekarka podejrzewała niedoczynność, a tutaj niespodzianka!!! Byłam u pani endokrynolog (oczywiście prywatnie bo na kasę chorych najbliższy termin to lipiec!!!). Ona zrobiła mi usg i stwierdziła właśnie subkliniczną nadczynność. Podobno tarczyca nadczynna na usg wychodzi czarna.Ja mam miejscami czarną Są to miejsca o obniżonej echogenności. Trzeba to leczyć, bo może to przejść w całkowitą nadczynność. Moja tarczyca nie jest ani powiększona,ani nie mam na szczęście guzków! Podobno taka subkliniczna nadczynność w większości nie daje objawów chorobowych,ale ja mam wszystkie i to jeszcze takie jak przy niedoczynności. Ale to podobno jest sprawa indywidualna. Jest mi ciągle zimno,często boli mnie żołądek i mam mdłości niemal codziennie,często boli mnie głowa,mam problemy z miesiączką(jest bardzo regularna ale przedłuża się i mam plamienia w środku cyklu), nic mi się nie chce,brak mi energii. Narazie biorę Thyrozol 2 razy dziennie plus Sylivit ochronnie na wątrobę. Za 6 tygodni mam przyjść na kontrolę.Zobaczymy co będzie. Dodam tylko że czuję się fatalnie od 3 lat, 2 lata temu miałam badane TSH i wyszło prawidłowe.Dopiero teraz wyszło 0,05!Ale tak podobno może być,że choroba tarczycy rozwija się latami i badanie nic nie wykazuje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robilas fT3 i fT4
czy tylko T3 i T4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
do lila- jak to czytam to jkbym siebie widziała,z tą różnicą,że od zawsze małam większą niż inni tarczyce i do pięcdziesiątki póki bły cykle wyniki miałam oki.Prez kilkaaście lat potworzyły sie guzki ,jeden w cieśni i przeszkadza w łykaniu.Ja biorę thyrozol 1/2 5mg tbl raz/dzień,ale są dni ,że sama sobie dokładam jeszcze 1/2 tbl bo mnie nosić zaczyna.Serce wali jak oszalałe i te kolejna tbl trzeba wziąć ,żołądek muli przez cały dzień.żyć się nie chce.mYśLAłAM,żE COś SOBIE SAMA IMPUTUJę,całe szczęście ,że nie uwierzyłam lekarzom,ż muszę odpocząć,że wsystkie moje dolegliwości w mojej głowie siedzą tylko wzięłam się za robienie wyników.U mnie dostęp do endo jest łatwiejszy ,wizyty mam co 2 tyg.a pierwszą miałam już po 1 tygodniu.Nawet byłam u dwóch,marna o pociecha bo nie czuję się najlepiej.Mam lepse godziny a chcę mieć lepsze dni całe ,narazie t o w sferze marzeń.Biopsja nie wykazała żadnych cech złośliwości i tak czekają nie wiem na co,pewnie ,żeby mnie do psychiatry pzekierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozesz polecic jakiegos
dobrego endo?? mieszkasz w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie mi czy można brać tabletki anty,czekam na usg i jeszcze nie wiem czy będę leczona i czym na tarczyce bo jak pisałam mam powiększoną ,cierpie na nadmierne owłosienie poziom testosteronu wyszedł mi podwyższony i gin przepisał mi cyprest jakis lek hormonalny mam go wziążś od pierwszego dnia cyklu i niewiem czy się nie wstrzymać co radzicie nigdy wcześniej nie brałam pigułek nie wiem co robić....a gin powiedział że nie zaszkodzi ale wiecie ja się boję co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1
do zapalonatarczyca wyobraź sobie, że właśnie dzięki lekarce psychiatrze dowiedziałam się, że z moją tarczycą jest coś nietak. Jak już wcześniej pisałam, żle się czuję od jakiś 3 lat, lekarz rodzinny skierował mnie już 2 lata temu na badanie TSH - ale wyszło ok.Więc odpuściłąm sobie temat tarczycy bo myślałam że wszystko jest ok. Nadal źle się czułam, nie wiedziałam co mi jest, aż w końcu sama poszłam do psychiatry.Myślałam że może mam depresję i stąd to złe samopoczucie. Ale lekarka stwierdziła, że mam za dużo różnych objawów jak na depresję i wygląda jej to na niedoczynność tarczycy.Kazała mi zrobić badanie TSH. Jednak wyszła subkliniczna nadczynność tarczycy. W sumie to dzięki tej psychiatrze zrobiłam to badanie, bo sama pewnie nie wpadłabym na to, że to tarczyca i nie powtórzyłabym go, skoro kiedyś było ok. Teraz leczę się u endokrynologa, a z psychiatrą dałam sobie spokój. Narazie czuję się jakby trochę lepiej po tych lekach, ale nie wiem czy to nie jest siła sugestii że jakoś się leczę. Zobaczymy jak będzie później. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
Moje FT3 to 4,28PG/ML A norma w moim labolatorium yo 1,8-4,6 pg/ml czy mam sie bać ? tsh i ft4 w normie jak najbardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 82
Do Monika 82 Po prostu mi pomógł i wyjaśnił pewne sprawy. na prawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
Do lilka1-ciesze sie,że lepiej sie czujesz.Ja też wierzę,że chora tarczyca to chore emocje i duszaNie żartowałam z tym psychiatrą.A skąd te napady wrzasku i wściekłości-mnie dopadaja często.Odkąd zaczęłam stosować się po trosze do zalece p-grzybiczych ,piję srebro koloidalne,aloes ,piję wodę z cytryną i pożeram czosnek przez 4 dni /4 dni wolne-też czuje się troche lepiej.Nawet pije znowu swja ukochana kawke i nie padam ze zmęczenia w połowie dnia.Zyczę dobrgo samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek81
do aaa111 powstrzymaj sie , bo ja duzo na temat czytałam i one mogą pogmatwac wyniki ....jak znajde coś na ten temat podeśle tu ....dziś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA111 Nie wiem co Ci poradzic bo do konca rozumiem czy te dwa problemy sie lacza czy nie. Pewenie gdzies w srodku nas zapewne. Jak czytam o tym co piguly hormonalne moga narozrabiac w naszym organizmie to jestem generalnie przeciw ale Ty masz testosteron do zbicia wiec moze jeden miesiac nie spowoduje spustoszenia a moze pomoc. Zobaczysz czy i jak dziala. Pisze \'czy\' bo chyba od pierwszej piguly nie bedzie zmiany ale powtarzam nie znam sie na tym by cos powiedziec. Nie wiem jak bardzo testo masz nadmierny i jakie sa tego skutki (poza owlosieniem-z tym mozna sobie poradzic inaczej). Sadze ze to nadmierne owlosienie nie ma nic wspolnego z zaburzeniami tarczycy. Przykro mi ze nie moge Ci dac jednoznacznej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Hashi Mam pytanie , kiedyś wspominałaś coś o przeroście candidy ??? Wiesz może jakie objawy mogą tego być? i jakie badania w celu wykluczenia ich się robi ?Pozdrawiam i dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagor, lista jest ogromna. Objawy sa dosc rozniaste. Jak chcesz to napisz co cie niepokoi ale radzilabym Ci zajrzec na http://www.vegamedica.pl/html/artykuly/candida.html albo http://www.zdrowie.klips.org/grzybice%20candida.htm Troche popisalam o tym na tym forum (chyba zaczelam od 22 str, ktos mnie juz pytal tutaj o grzybice). Jest w kafeterii forum poswiecone grzybicy ukladu pokarmowego. Ludzie maja rozne problemy, czesto pisza o zaparciach rozwolnieniach biegunkach a ja nic ale za to moj system nerwowy dobrze dal mi popalic. No i pare innych rzeczy. Wejdz w linki a jak masz pytania jesli bede umiala odpowiem Ci. aaa111 Probowalam cos znalezc w internecie ale nic poza: Niedoczynność tarczycy często występuje z innymi zaburzeniami hormonalnymi: estrogeny, progesteron, testosteron, DHEA, kortyzol, hormon wzrostu, melatonina i insulina. Przykro mi ale moze kitek81 napisze cos wiecej. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×