Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość gagor
Hashi Bardzo dziekuje za linki , obawiam się ,że z tej listy którą tam wyczytałem większość objawów posiadam.Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaz
do aaa1, Hej ja po braniu anty przysporzyłam sobie sporo problemów, lekarz który mi je przepisał był najwidoczniej niewykwalifikowany, może nie jest to taki problem jak twój, ale przez anty miałam jednocześnie PCO i problemy z przysadką co powinno się z zasady wykluczać, ogólnie sporo niedomówień z hormonami, czego skutki odczuwam do dziś, niewłaściwy ginol i masz posrane w organizmie tak że głowa boli. Na Twoim miejscu poszłabym na konsultacje, z dzisiejszą świadomością wiem, że najważniejszy jest odpowiedni lekarz. Moja endo powiedziała że gospodarka hormonalna jest powiązana i sztucznie wprowadzając pewne hormony można sobie zaszkodzi pomijam fakt jak anty działają na zdrową osobę, przy problemach z tarczycą wstrzymałabym się są inne sposoby antykoncepcji może czas żeby faceci trochę sie poświęcili i zaczęli brać jakieś piguł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wszyskim za odpowiedż jestem naprawde bardzo wdzięczna -anetaz mi nie chodziło o antykoncepcję bo mam już troche lat;) i do tej pory radzilismy sobie z mezem ;)ale problem tkwił właśnie w zawysokim testosteronie który wynosił 1,2 i lekarz powiedział że za wysoki i dlatego przepisał ten cyprest głównie na owłosienie tz.przeciw,mówiłam mu o chorej tarczycy(co zresztą sam zobaczył) i czekających mnie badaniach ale stwierdził że to nie ma nic wspólnego ,teraz wiecie dlaczego się boję nieznam się wogóle na horonach i na żadnych pigułach nigdy nic nie brałam i teraz panikuję jak cholera...przez tą tarczycę to zwariuję..hasi dziękuję ci za odzew chyba posłucham twojej rady ...kitek będę wdzięczna jak coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagor jesli myslisz, ze to Twoj problem sproboj zrobic badania (sa chyba opisane w ktoryms linku lub na forum) ale wiem ze trudno trafic na lekarza, ktory uznaje grzybice za jednostke chorobowa. Chyba ze masz spory przerost. Ja mialam \'szczescie\' u mnie bylo widac golym okiem. Jesli moge Ci zasugerowac, na pewno latwo to zrobic niezaleznie od tego co powie Ci lekarz, zastosuj na pare tygodni zalecana diete. Ale tak bez wyjatkow. I zobacz jak sie po tym poczujesz. Z tym da sie wygrac tylko trzeba zelaznej konsekwencji i cierpliwosci. Ja jeszcze \'gram\' ale wiem z doniesien innych ze im sie udalo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 Nie wiele Ci pomoglam. Przypomnialo mi sie ze moja kolezanka kiedys polecala mi chyba dobra gino-endo. Sama nie korzystalam ale jesli jestes z Wawy lub blisko to odszukam namiar na nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hasi nie jestem z warszawy tylko z opolskiego :( gagor ja stosuję ten aloes co to hasi podała( w linku gdzieś tu nawet na forum) mojemu mężowi narazie nic bo krótko ,krzywi sie ale pije ;)niewiem napewno czy też to ma ,ale pomyślałam że mu nie zaszkodzi ta mikstusa z olejem i cytryną i aloesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Hashi czy to mój nowy problem ? jeszcze tego nie wiem ale trochę niepokoi mnie miedzy innymi biały nalot na języku co do ukladu nerwowego też nie jest najlepiej dochodzi do tego zmęczenie i ciągłe niewyspanie.Na Hashimoto leczę się od czerwca ubiegłego roku częsc objawów minęła niektóre co jakiś czas wracają , zaczynam się zastanawiać czy nie wpadam w hipohondrie (różne objawy )a objawy przerostu candidy bardzo mi do nich pasują. aaa111 muszę poszukać na forum ten aloes o którym piszesz , nie pamietam a może przegapiłem to forum w którym była mowa o tym aloesie . Pozdrawiam i dziękuje dziewczyny za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagor to co piszesz pasuje mi do candidozy. Ale ja moze mam skrzywienie. Tyle, ze ja doprowadzilam sie do tak potwornego stanu tlumaczac sobie ze zmecznie, otepienie, potworna bezsennosc, bole glowy to wszystko starosc nie radosc i przepracowanie. Myslam tez, ze cos z tymi resztkami mojej tarczycy ale wyniki byly naprawde dobre. Jak zaczely swedziec dlonie i przedramiona myslalam ze proszek do prania, b.bolesne wypryski na twarzy- zmienialam kremy, jak sypnal sie lupiez a glowa przetluszczala sie jak nastolatce troche sie zdziwilam ale no coz, jak pojawily sie widzieliny babskie to juz mnie mocno zdziwilo bo akurat .. no nie wazne. Lista u mnie jest dluga. W koncu erupcja candidy gardlem byla solidna. Jak napisalam moze mam obsesje ale patrzac jak znikaja objawy, ktorych wczesniej nigdy bym nie polaczyla z tym pasozytem dziele sie tym z ludzmi probujac zaoszczedzic, przynajmniej niektorym, takiej przygody jak moja. Bo gdybym zareagowala wczesniej pewnie nie doszlabym do takiego skrajnego stanu. A dzis jeszcze jezor oblozony (co znaczy ze w srodku jest pewnie sporo) ale psyche poszla rewelacyjnie w gore. Pewnie zarazy nie maja juz jak jej podtruwac bo ja truje je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lepiej aloes
czy lisc oliwny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
Czy ktos kiedys spotkal sie z wynikiem TSH rzedu 500 uUI/ml ?? Taki wynik mi wyszedl w badaniu, a ja poza podwyzszonym cholesterolem w badaniach, nie mam zadnych dolegliwosci.. Nic a nic.. Czy to mozliwe? Czy ktos sie orientuje czy luteotropina mogla wplynac na wynik TSH (badanie TSH robilam w 4 dniu przyjmowania luteo). Prosze o jakiekolwiek informacje, wizyte u endokrynologa mam dopiero w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula98
chyba w labolatorium ktoś byl pijany , taki wynik to szok!! niemożliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula98
TSH 0,4 – 4,0 mIU/l - - fT4 11–23 pmol/l 0,8-1,8 ng/dl 1ng/dl = 12,8 pmol/l fT3 2,25-6 pmol/l 1,5-4,1 pg/ml 1pg/ml = 1,53 pmol/l T4 54-150 nmol/l 4,2-11,6 ug/dl 1ug/dl = 12,8 nmol/l T3 1,3-2,9 nmol/l 85-190 ng/dl 1ng/dl =0,015 nmol/l a ft4 jakie masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
ja wiem jakie sa normy, ale na moim badaniu naprawde jest 486,6 uIU/ml wiem ze to wyglada na pijana laborantke, ale podobnopowtarzali wynik (z tej samej probki krwi) moje pytanie jest takie, czy ktos kiedys spotkal sie z taka pomylka? ft4 bede robic dopiero jutro, wynik pewnie bedzie troche pozniej.. a ja nie wiem co mam myslec, bo ja naprawde czuje sie normalnie.. :( mam nadzieje ze to jakas pomylka w laboratorium.. albo ze ta luteo (w koncu to tez hormon przysadki.. moze jakos wplynal na wynik TSH..) tak zawyzyla ta liczbe.. ehh jakies pomysly co moglo spowodowac taki wzrost TSH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie robilas przed czy po
przyjęciu hormonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
Nie pamietam na 100%, ale na 90% wzielam rano luteo i poszlam na badania TSH.. moglo miec to taki wplyw? to byl czwarty dzien zazywania luteo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie robilas przed czy po
z całą pewnością sztuczny hormon tarczycy /euthyroxletrox/ musi być przyjęty PO badaniu co do h.płciowych nie wiem, ale masz podwyzszone tsh...choc z drugiej strony jest zalezność między tymi hormonami, no nic do jutra wytrzymaj i napisz, co powiedział lekarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
dziekuje mam nadzieje ze fakt ze dobrze sie czuje jest argumentem za tym ze to jakis blad laboratorium.. odezwe sie jak bede wiedziala wiecej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
Wrocilam wlasnie od endokrynologa. Mam zrobic anty-TPO i przyjsc w czwartek na USG.. Nie kazal mi robic fT4 :/ pewnie z oczu wyczytal jaki mam poziom hormonow tarczycy ;] Ale powiedzial ze takie wyniki juz widzial, tzn TSH rzedu 500.. Zapytalam czy to moze byc cos groznego, chodzilo mi o nowotowor, nie odpowiedzial jednoznacznie.. ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-TPO
to po to, by wykluczyc lub potwierdzic ch.hashimoto, jesli zdecydujesz sie na ft4 to zrób też ft3 i pokaz na forum gazeta hashimoto oczywiscie oba baania wtedy płatne... ps. skad pomysł z tym nowotworem??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziś byłam u endo i powiedziała mnie, ze nic nie widzi... moje tsh było w górnej granicy normy -5,07 (0,30-5,6) mam typowe objawy: sennośc, brak apetytu a przybieranie na wadze, zimne rece i nogi... powiedziala, zebym zrobila przeciwciala. Zalamac sie mozna, bo mimo diety 1000 kal tyje na miesiac ok 7 kg...Czy macie jakis pomysł co to może byc jesli nie tarczyca?? Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
Niektorzy maja objawy przy TSH 5 a ja mam 480 i objawow zero.. Pomysl nowotworem stad ze taka liczba nie wystepuje normalnie, przeciez ja na forach roznego tyopu szukalam i najwyzsa wartosc mial ktos 80 TSH, a ja mam 480! pierwsze co mi sie nasunelo na mysl to jakis gruczolak przysadki,choc wiem ze jest rzadko zwiazany z wytwarzaniem TSH, no ale.. teraz musze czekac na czwartek na USG. Jutro ide robic przeciwciala, ft4 i moze powtorze TSH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
taran20 a cukier mialas badany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
odebrałam wyniki, tsh 6, :( jutro jade do endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obyś ty miała lepszego lekarza... powodzenia. ja nadal szukam dobrego endo, który mnie nie oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmTSHmmm
Zrobilam dzis anty-TPO.. norma 0-12, ja mam 200 :) Czyli jednak Hashimoto.. Powtorzylam tez TSH, bylo w piatek 480, dzis wyszlo 330.. Spada :) Czekam na czwartkowe USG..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jak wy
no moja troche mnie dzisiaj nastraszyła. mówiła, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę i w ogóle mogę mieć problemy zdrowotne. eh, i pomysleć, że taka mała tarczyca to takie ważne cholerstwo:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalonatarczyca
Byłam tu wcześniej z tsh 0,2 czyli nadczynnościa i grzbicą ogólnoustrojowa.W poniedziałek byłam u endo,bo fatalnie się czułam.Powiedział,że nadczynność subkliniczna i zapalenie tarczycy.Odstawił leki na tarczycę,przepisał lek na reumatyzm!!!!!! taaak i o dziwo ,lepiej się czuje od wczoraj.To niemożliwe,ale tak jest przestało uciskać w szyje i głowe,zawroty mniejsze.Zołądek odpuścił.I co mam o tym myśleć.sama nie wiem.Thyrosol na tarczyce brałam od listopada i nieiwele pomagało a teraz lek p-zapalny na reumatyzm mi pomógł.Dobry endo -to na wagę złota w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja juz po ostatnich badaniach... przeciwciała wyszły w normie...wiec niewiem z czego te podwyższone tsh...Moze wy macie jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
Czesc Dziewczyny!JA choruję na hashimoto już kilka lat,chyba z8.Jest coraz gorzej ,a mam dopiero 30 lat. Ostatnio zaczęłam mieć problemy z sercem,mam poważną tachykardię. Zresztą dziwne bo to występuje raczej przy nadczynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×