Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Wczoraj dowiedziałam się o mojej nadczynności. Wynik TSH to 0,05. Do lekarza zdołałam się zapisać dopiero na przyszły tydzień. Błagam, napiszcie czty to aż taki tragiczny wynik. Dodam, że nie wiele mam z objawów tarczycy. Może kilka tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do tiamka: Nie bój się, niemal na pewno masz nadczynność, ale od tego się nie umiera ;) Zacytuję Ci słowa mojej endokrynolog - "endokrynologicznych stanów zagrożenia życia jest naprawdę niewiele", i to na pewno nie jest jeden z nich. Dla przykładu, ja miałam 0,02 i chodziłam z tym nie wiadomo jak długo (bo przez wiele miesięcy czułam się fatalnie i nie miałam pojęcia że to od tego), od zaledwie 4 miesięcy biorę lekarstwa i teraz mam już w normie (oczywiście u jednych normuje się szybciej u innych wolniej, ale tak czy owak Twoje TSH na pewno nie jest nie do naprawienia ;)). Pozdrawiam i nie przejmuj się, idź sobie w przyszłym tyg. do lekarza i spokojnie podejmij leczenie, wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za słowa otuchy! Proszę, powiedz mi jeszcze, czy to oznacza, że TO jest całkowicie uleczalne? Chcę mieć jeszcze jedno dziecko (mam juz synka) i to też mnie bardzo martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do tiamka: Z tego co wiem, to jest. Podobno w wielu przypadkach i po wielu latach samo się cofa, ale to akuratnie jest żadne rozwiązanie ;). najpierw trzeba się dokładnie zbadać, bo to też wcale nie musi być nadczynność - u mnie tak się zaczęło, potem lekarze doszli do wniosku, że to może być Hashimoto, a ostatnia wersja jest taka, że to prawdopodobnie hashitoxicosis (to wychodzi dopiero na podstawie dodatkowych badań oraz przebiegu choroby w czasie). Tak czy owak, chodzę do dwojga lekarzy niezależnie i oboje wciąż powtarzają, że to nie jest żadna straszna choroba, że daje się leczyć i że daje się z tym spokojnie żyć, oraz że mam się tym nie przejmować (bo stres i nerwówa tarczycy raczej nie pomagają). Konsekwentnie się więc nie przejmuję (robię tylko badania raz w miesiącu, TSH i czasem dodatkowo ft3 ft4, słucham lekarzy i jest tylko coraz lepiej). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
A, i jeszcze - co do dzieci - powiedzieli mi, że w tej chwili zachodzenie w ciążę odpada (bo ja dzieci jeszcze nie mam, a w wieku jestem takim że mogłoby mi się nagle zachcieć mieć) i żeby mi to raczej do głowy przypadkiem nie przyszło, ale po unormowaniu się pracy tarczycy jak najbardziej - trzeba tylko trochę się poleczyć i poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no to jestem trochę pocieszona. Dobrze że są takie fora jak to... :-) Dzięki wielkie, będę tu na pewno zaglądać i pytać Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hormonka
Dziewczyny z powodu dużj utraty wagi dostałam skierowanie os lekaeza rodzinnego na badzanie hor,omu tarczycy. Mój problem polega na tym, że biorę tabletki antykoncepcyjne i teraz boję się , że zmienia one obraz badabia. Czy tabletki maja wpływ na to? proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hormonka
tabletki anty nie wpływają na poziom hormonów tarczycy na pierwsze badanie (zanim zaczniesz brać ew. hormony) nie musisz też iść na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co powiecie o tych wynikach do
do eweewelinek piszesz ze moje wyniki sa dobre.......ale anty-tpo sa podwyzszone,wiec nie do konca sa dobre....wczesniej pisała beata 41 ze miała podwyzszone nieznacznie anty-tpo, a pozostale iki miala dobre i jednak lekarz zapisal jej tabletki, bo od tego wypadaly jej włosy,wiec jednak cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do a co powiecie o tych wynikach: Ja nie jestem lekarzem, wypowiedzialam się tylko o wynikach, które w rzeczy samej nie są złe. Tak naprawdę to dopiero lekarz powie, co może być nie tak, bo tutaj już potrzeba specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauluska
hey!Mam na imie Paulina..Mam 14 lat i mam niedoczynnosc tarczycy.. ..ostanio tarczyca powiekszyla sie.. ..strasznie sie boje..bo czyalam ze jezeli tarczyca powieksza sie moze byc to nowotwor;(..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do Baty41
Jesli bedziesz na forum, to proszę odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaMF
Dzięki za polecenie lekarza z Katowic. Było warto przejechać 70 km i znaleźć się w dobrych rękach i u bardzo miłego Pana Doktora. Przywrócił moje marzenia, które wydawało się, że prysły, gdy rozpoznano u mnie zapalenie tarczycy. Jeszcze raz dzękuję i gorąco polecam dr Krysiaka innym. Szczególnie kobieto z chorobami tarczycy, chcącym mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Do MartaMF
a czym cię pan doktor leczy, ze się tak dobrze czujesz? :) I na co chorujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy poblemy z tarczycą moga
powodowac przetłuszczanie sie włosów i łupież? a takze problemy z cerą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chciałam równiez i o to zapytac. Cera na twarzy zrobiła mi się okropna. Ciągle mam jakąś wysypkę i pełno wykwitów. Nawet kiedy miałam trądzik młodzieńczy tak nie wyglądałam. Poza tym wykwity pojawiają się na całym ciele, czego nigdy nie miałam. A włosy? Przetłuszczaja się w takim szybkim tempie, ze wierzyć sie nie chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy poblemy z tarczycą moga
a ponadto swedzi mnie skóra twarzy i brwi swędzą, brwi sie przerzedziły.........czy to moze byc od tarczycy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaMF - inny ktoś
Mam podobne opinie. Super fachowiec. Mnie pomógł z tarczycą i wysoką prolaktyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarcza mojaa
a ja mam wszystko spowolnione..Wszystko..Ciąge bez sił..sennna.. Tyle trudu i sił musze wydać by coś zrobić..aż czuję, że strasznie duzo energii na to potrzebuje..jakby 2 razy wiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Witam, zagladam czasem tutaj Biorę od 2-3 tyg Euthyrox i mam się coraz lepiej. Zdecydowanie dochodzę do równowagi. pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MartaMF inny ktos
a czym cię pan doktor leczy, ze się tak dobrze czujesz? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tibi
czy jeśli ma się niedoczynność tarczycy i zacznie się brać odpowiednie leki, to przy odpowiedniej diecie i wysiłku fizycznym w końcu można schudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u rodzinnego, wypisał mi skierowanie do endo, ale podobno czeka się 3 miesiące... Póki co po wykonaniu USG tarczycy (mam wol i guzki) wypisał mi metizol i propranolol. Nie ufam mu trochę, bo kiedyś załatwił moją mamę wypisując niepotrzebnie nasercowe leki. Ja też nie mam żadnych problemów z sercem, więc po co to propranolol? Chyba nie będę go brać.... A metizol? Wiecie coś na ten temat? Pododbno może mieć poważne skutki uboczne i podobno jest zamiennik duzo droższy, ale bez skutków ubocznych... Nie wiem co mam robić... Leżą przede mną leki i boję się ich wziąść.... help..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bierz je
i nie bój się. Ja brałam 2 lata i nic mi po nich nie było, trzeba tylko od czasu do czasu badać krew. Mozesz ewentualnie brać Thyrozol, ale on ma takie samo działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, wziełam własnie i przestaje o tym mysleć! Sama się niepotrzbnie nakręcam! Ech... nigdy nie chorowałam na nic i jakoś nie jestem przyzwyczajona do tego.... ale biorę się w garść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka29
Witajcie!!! Ja mam TSH 16. Za 2 tyg. mam pierwszą wizytę u endo... Strasznie się boję. Badanie TSH zrobiłam bo staramy się o dziecko i nie wychodzi. Proszę o info czy są szanse na ciążę przy takim TSH? Jak długo można czekać na dziecko od momentu rozpoczenia leczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes26
hej najlepsze tsh na zajscie w ciaze to w okolicach 1 lu 1,5 przyczym powyzej 4 to juz niedoczynnosc tak wiec mysle za anka 29 sama odpowiedz sobie na pytanie, teraz szanse sa niewielkie ale spokojnie przy prawidłowym leczeniu wyrownasz sobie tsh i wtedy zajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×